Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zsírégető futás. Szerintetek hasznos az alábbi módszer? fórum

Zsírégető futás. Szerintetek hasznos az alábbi módszer? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 1. 12:00
Ez a HIT (High Intensity Training), vagy más néven interval futás. Én csinálom, valóban nagyon jó! Sima egyenletes tempója 45 perces futással szoktam variálni, hogy ne szokjon hozzá a szervezetem.
2013. aug. 1. 11:15

Mikor heves megyei voltam, akkor Gyöngyös külterületétől futottam Mátrafüredig.

Most a paksi sportcsarnoknál futom a köröket vagy az erdőben... vagyis futottam, amíg embernek való idő volt.

5. xochipilly (válaszként erre: 4. - Sunshine girl)
2013. aug. 1. 11:11
Én sem megyek ki este 8-nál előbb, akkor is 35 fok van de legalább a nap nem süt a fejemre derékszögben. Kipróbálom, remélem hatásos, bár izgalmas lesz ezen a szuper hegyvidéki terepen :D Futás teljes erőbedobással a 30 fokos lejtőn (felfelé) :p Nem baj, kemény vagyok :DDDD
2013. aug. 1. 10:31

Próbáld ki. Súlyodtól függően 1-2 hét alatt észreveszed a változást.


Én napi 4-5km-t futottam amíg nem voltak nagy melegek, most csak az itthoni kardió és súlyzók maradnak :S

2013. aug. 1. 10:28

Intervallum futás:


1. lépés:

Kezdjünk 5-10 perc bemelegítéssel, pl. futópad esetében egy laza sétával.


2. lépés:

Most pörgessük fel a pulzusunkat 30 másodperc erejéig (az előbbi példánál maradva, gyors futás).


3. lépés:

60 másodperc pihenő következik, pl laza kocogás, hogy a pulzusunk rendeződjön.



4. lépés:

Ebből a 30:60 másodperces váltakozó intenzitású gyakorlatpárból végezzünk el 10 kört.


5. lépés:

5-10 perc levezetés, ami ismét lehet lassú séta.

2013. aug. 1. 10:22
Nem is hallottam erről. 15-20-30 perc futás? Akkor inkább fuss minden nap 5km-t rendes tempóba. Ezzel lehet nem teszel jót a szervezetednek, mert mégsem olyan, mint amikor súllyal szériázol.
2013. aug. 1. 10:18

Fogyókúrás "módszertani" oldalon olvastam:


60 másodperc futás teljes eröbedobással utána 60 másodperc gyaloglás vagy kocogás, majd megint 60 mp futás és így tovább 15-20-30 percen keresztül.


Valaki fut ezzel a módszerrel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook