Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan küzdjem le a türelmetlenségemet és a sietség érzését az alábbi helyzetekben? Milyen módszer/terv alapján? Már nagyon frusztrál ez fórum

Hogyan küzdjem le a türelmetlenségemet és a sietség érzését az alábbi helyzetekben? Milyen módszer/terv alapján? Már nagyon frusztrál ez (beszélgetős fórum)


1 2
35. d43485a76e (válaszként erre: 34. - Agi03)
2011. dec. 11. 01:57

Jó sokáig tartott:DD

Vicc nélkül.

Ez, amit te most csináltál a Thai-Chi.

Csináld meg még 2x,3x ma és jön a Gyak 2.

34. Agi03 (válaszként erre: 33. - D43485a76e)
2011. dec. 11. 00:47
Sikerült! :)
33. d43485a76e (válaszként erre: 32. - Agi03)
2011. dec. 10. 14:14

Egy gyakorlat, amit beígértem.

(Minden embernek el kellene végeznie néhányszor.)

Most, ki olvasod ezt, minden bizonnyal egy számítógép előtt ülsz.

Gyak_1: Most, amikor olvasod ezt, nyomd meg az "Esc" gombot, de (!) 1 perc alatt. OK?

Kb. 1 perc alatt érje el az ujjad az "Esc" gombot!

Lassítsd le annyira a mozdulatodat, hogy ezt meg tudd csinálni!

Ha megtetted, jelezz vissza!

Köszi.

32. Agi03
2011. dec. 10. 12:59

Köszönöm az újabb válaszokat!


"Molyírtó" és "Simpli Ficatio" (= Egyszerűsítő?), nagyon köszi a gyakorlatias dolgok említését, és saját példáitokat!

31. eb62d25e47 (válaszként erre: 30. - E16fe97baf)
2011. dec. 9. 12:26

Az emiatt való frusztráltságot kell elfelejteni.

:))

30. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 9. 11:59
egy kicsit hyperaktív vagy...csapongó :) de azt általában már kiszoktuk nőni erre a korra :)
29. eb62d25e47 (válaszként erre: 28. - 38c05a6ad0)
2011. dec. 9. 11:54
:))
28. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 26. - Eb62d25e47)
2011. dec. 9. 11:50
Igazad van!
27. eb62d25e47 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2011. dec. 9. 08:45

Pár dologban igazad van.Mindenki arra szán időt amire akar,és ha nem akar ,akkor ne nyafogjon,hogy nincs ideje valamire,amire nem is akar időt szakítani.


Viszont nekem van ellen példám,hogy az örökös cselekvési kényszer is lehet rossz,lehet valaminek a jele .

Sokan képtelenek elengedni önmagukat,képtelenek a pihenésre,az igazi pihenésre.

Így tévét néznek,olvasnak,bögyörésznek ,kötögetnek...egyszóval,mindig CSINÁLNAK valamit,mert lusnának ,semmitérőnek érzik magukat ,ha épp csendben ledőlnek,és csak pihennek....:))

26. eb62d25e47 (válaszként erre: 20. - 38c05a6ad0)
2011. dec. 9. 07:48
Baromság mindent komolyan venni!:))
25. d43485a76e (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2011. dec. 9. 06:32

Sok okosságot mondtál.

Mondta azt is: "akkor mindenre lesz időnk"

Nem, mindenre soha nem lesz időnk és NEM IS KELL, HOGY LEGYEN.

Csak arra, amire szükségünk van.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - D43485a76e)
2011. dec. 9. 06:20

Van benne valami:)

Én elég sok dolgot megcsinálok nap mint nap. Mindig van időm olvasni, dolgozni, aludni, házimunkát végezni, netezni, TV-ni, kreatívkodni, stb.

Sokan azt kérdezik, hogy van erre időd, és azt mondják de jó neked! Erre szoktam azt mondani, hogy az embernek arra van ideje, amire akarja. Én azt akarom, hogy ezekre legyen időm, így van is.

Persze ülhetnék a gép előtt és siránkozhatnék itt, de ez esetben sosem jártam volna ki a sulikat, sosem olvastam volna el egy könyvet sem, sosem csinálnék gyönyörű karácsonyfa díszeket, sosem lenne időm a családomra és még sorolhatnám.

Nem szoktam percre beosztani az időmet, mert egy részét bekorlátozza a munkám, de igyekszem eltervezni, hogy ma mit akarok megcsinálni. Egy könyv olvasásnál sem tervezem meg, hogy 2 nap alatt ki kell olvasnom, hanem úgy olvasom, ahogy kényelmes számomra. Ha tanulnom kell, akkor tudom, hogy mikor vagyok a legfogékonyabb, így azt akkor csinálom.

Jaj, de egyszerű lenne, ha sápítozhatnék egész nap, hogy nekem mennyire lefoglalja az időmet a munka és mire hazaérek már semmire sincs energiám...Vagy reggelente azért sajnálnám magamat, hogy milyen korán kell kelnem és milyen fáradt vagyok mindenhez és ezért képtelen vagyok a munkámon kívül bármit csinálni...

Na ezekről le kell szokni vagy nem rászokni és akkor mindenre lesz időnk, nem leszünk türelmetlenek és nagy lesz a kitartásunk is.

23. d43485a76e (válaszként erre: 21. - Agi03)
2011. dec. 9. 03:42

Szia. Ne izgasd magad! Én is késtem 3 napot.:)

Semmi gond, az, amiből a legtöbb van, az az idő.

Na, most fognak megkövezni 10-ből 9-en.

Ilyet mondani a mai, rohanó világunkban!

Ilyet mondok.

Azért, mert az Idő az egyik legjobb, leghűségesebb társad.

Németh László mondta: "Nincs szebb, mint egy jól felépített nap."

Egy darabig nem értettem ezt, de már néhány éve értem.

Mi az idő? Egy olyan jelenség, aminek az egyenletes, fizikai múlását nem tudod befolyásolni. Mit tudsz tenni ebben az esetben?

Elfogadni és okosan felhasználni.

Azt, hogy az időt okosan kell felhasználni, sokan félreértik. Arra gondolnak, hogy minél többet bele kell gyömöszölni.

Szó sincs erről.

Egy oktatóm mondta: "Nem lehet a világ összes csinos nőjét megdugni, de azért igyekezni lehet.:)"

Hogy jön ez ide?

Úgy, hogy ez tartalmazza az elfogadást és az okos gazdálkodást egyaránt.

Abban a pillanatban, ahogy elfogadod, hogy az időd véges, belátod határaidat és egyből szabaddá válsz.

Ha belátod és elfogadod, hogy

- az idő véges,

- a lehetőségeid végesek,

- nem ehetsz, nem szexelhetsz, nem TV-zhetsz, nem netezhetsz egész nap (nem kívánt törlendő)

akkor belecsöppensz egy másik világba: a MOST-ba.

"Add fel a harcot az Idővel, mert eleve vesztes vagy!" - mondják sokan.

Nincs igazuk!

Egyetlen nyertes pozíciód van az idővel szemben: a MOST.

Ezzel az idő nem tud mit kezdeni. Kihúzod az Idő méregfogát azzal, ha a MOST-ban élsz.

Te, türelmetlen ember, aki indította a fórumot!

Amit fentebb leírtam, azon gondolkodj el egy picit, és beszéljünk róla!

Lehet, hogy mást is érdekel/érint a dolog...?

22. Agi03 (válaszként erre: 18. - Eb62d25e47)
2011. dec. 6. 19:28
Kos vagyok, március vége... :)
21. Agi03 (válaszként erre: 17. - D43485a76e)
2011. dec. 6. 19:22
Szia! Most vagyok újra gépközelben éppen, és érdekelne is a gyakorlat. :) Amint tudok, visszanézek ismét. Köszi!
20. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 18. - Eb62d25e47)
2011. dec. 6. 13:02
Baromság ez a jegyhez kötés.
19. Janny (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 6. 08:02

Nekem is hasonló bajaim vannak, 2 munkahely mellett még nyelvvizsgáznom is kéne meg a saját vállalkozás beindításához szervezni a dolgaimat, és ilyenkor előfordul, hogy annyira túlpörgök, hogy nem bírok semmit sem befejezni.

Én ilyenkor szoktam elmenni "nyaralni" egyet. Utószezon van, az árak a padlón, elég olcsón meg lehet úszni. Még a tömeg sem fog zavarni, mert ilyenkor belföldön fiatalok nem mennek bulizni, mint nyáron.


Én most az ország túlsó végén, tőlem 400km-re lakó rokonokhoz megyek, pénteken beülök kocsiba, és csak vasárnap este fogok haza jönni (jövő 7 vége a kiszemelt időpont, ha nem szerveznek keresztbe).

De neten is lehet már találni elég olcsó ajánlatokat, pl: [link]


El kell menni egyedül/pároddal egy hétvégére, telefont, könyveket, mindent otthon hagyni. Csak ruhákat vigyél, másra nincs szükség. Egy hétvége utazással szállással 2 embernek 15 ezer körül kihozható, de ha ügyes vagy, akkor még ennél is olcsóbban. Ott le lehet nyugodni, és újult erővel, akár élményekkel gazdagon neki lehet állni a munkának.


Én olyan vagyok, hogy évente 2x el kell szakadnom otthonról, mert nem bírom. Rokonokból van sok az ország különböző pontján, néha oda megyek, ők is csak örülnek ha látnak, néha nem.

A legolcsóbbak a nyári túrák. Egy nagy kombit vettem pár éve, amit nem bántam meg: ezzel tavaly elmentem egy tóra horgászni, éjjel a tóparton ledöntöttem a hátsó ülést, matracot felfújva beraktam, és tökéletesen kinyújtózva elfértem hátul. Egyedül, kint egy tó partján, senki nem zavart. Benzin pénz volt 5000 körül, horgászengedély olyan 3000 Ft. 8000-ből megvolt a hétvége. Otthonról vitt főtt kaját megmelegítettem, így még erre sem kellett költeni.


Nekem ezek a pihenések szoktak beválni, utána mindig van erőm folytatni. A lényeg, ha belevágsz egy ilyenbe: az életedet és a TELEFONODAT hátra kell hagyni. Mert ha ott van nálad, bármikor visszarángatnak a való életbe...

18. eb62d25e47 (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 5. 23:56

Ha ikrek vagy,fogadd el.

Ha nem vagy ikrek,akkor nincs mentséged a problémádra!:))

2011. dec. 5. 23:52

Szia Agi!

Egy vagy a több millió magyarból. Ezért ne ess kétségbe!:)

Ha itt fórumot indítottál erről, minden bizonnyal zavar a dolog és változtatni szeretnél rajta.

Nagyon derék gondolat.

A lényeg az, hogy felismerted a dolgot. Ez jó.

Néhány gyakorlatot le tudok írni ami javít, ill. rendezni tudja ezt a dolgot.

Jelezz vissza, hogy itt vagy-e most? Leírok egy 1 perces gyakorlatot.

(Ha nem jelzel, nem vagy itt...)

16. szila5
2011. dec. 5. 23:46
Sziasztok! Valóban felgyorsult világot élünk; én is tapasztalok ilyeneket olvasással, nyelvtanulással és pl. terveim, céljaim megvalósításában (akár karrierrel, babavállalással, anyagiakkal) kapcsolatban. Részemről benne van ebben néhány csalódás, kiábrándulás. Én még a koromra is fogom, mert tizen- és húszon pár évesen még tele voltam reménnyel a felnőtt életemet illetően, most is igaz, de már tapasztalom keményen a világ dolgait; egyre reálisabb a téma. Szerintem, ez is benne van. Mi segíthet? Passz; talán sport, pozitív gondolkodás. Olvastam: "Csináljuk, csináljuk; majd csak vége lesz." "A pillanatokkal törődj, az órák gondoskodnak magukról." "Minden út az első lépéssel kezdődik."
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Agi03)
2011. dec. 4. 17:05

Nem akarlak meggyőzni, de az érdektelenséget fenntartom. Ha a könyv témája olyan lenne, ami érdekel, akkor biztos vagyok benne, hogy elolvasnád.

Szerintem csak azt gondolod, hogy érdekel, aztán rájössz, hogy még sem, így nem küzdesz tovább.

14. Agi03 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2011. dec. 4. 16:42

Azért az nem igaz, hogy érdektelenség miatt nem olvasok végig könyveket. Ugyanis ami nem érdekel, abba nem is kezdek bele (max. ha pisztolyt tartanának a fejemhez, pl. munkahelyen).


Az már inkább igaz, hogy ez a mindenbe belekapok, de semmit igazából be nem fejezek egy rossz szokás, és esetlegesen a kitartás (akaraterő?) hiánya is.


Valami megoldásnak kell lennie. Ez valahogy kialakult, és biztos nem 1 nap alatt. :)


Köszönöm szépen a te meglátásaidat is, elgondolkodtatóak bizonyos részei!

2011. dec. 4. 15:58

Azt hiszem nem azért hagyjátok abba a könyvet, mert nincs türelmetek hozzá, hanem egyszerűen nem szerettek olvasni. Ha szeretnétek, akkor olyan nem lenne, hogy letennétek.

Én is olvasok egyszerre több könyvet is, de mindet befejezem, van, hogy érdekel egy bizonyos szereplő sorsa, mert egy negatív vég lehetőség esetén, lehet nem bírnám elolvasni, ezért hátra lapozok:)

Tehát ez nem türelmetlenség, hanem érdeklődés hiánya.

Én a kötéssel vagyok úgy, hogy az én kötési tempómban kb. 3-4 hónap múlva lenne csak eredménye, így nem erőltetem, mert kifejezetten bosszant, hogy ilyen lassú vagyok. Varrni tudok, így egy nadrágot, kb. 1 óra alatt megvarrok. Eredmény szempontjából szuper, de akkor sem szeretem csinálni.

Engem nem köt le a TV-zés, ezért közben netezek vagy olvasok.

Az, hogy semmit nem fejeztek be amit elkezdtetek egy rossz szokás vagy a kitartás hiánya. Erre nem lehet praktikákat ajánlani, ez saját döntésen múlik. Tartod e annyira fontosnak, hogy foglalkozz vele, akár napokon, heteken, hónapokon át...

12. R-é-k-a (válaszként erre: 11. - 38c05a6ad0)
2011. dec. 4. 14:59
Értem, csak próbáltam tanácsot adni. Nekem azért általában beválik.
11. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 10. - R-é-k-a)
2011. dec. 4. 14:57
Szerintem ez rossz módszer, mert akinek nics türelmi végig olvasni egy könyvet, annak nem számít, rövid, avagy hosszú.
10. R-é-k-a (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 4. 14:55
Szia. Ugyanez van velem is. Több könyvet olvasok egyszerre, aztán ráhagyom. Meg ha valamibe belekezdek, és van valami sikerélményem tuti abbahagyom még a vége előtt. Én azt ajánlom neked, hogy csinálj valami olyat amit nagyon rövid idő alatt lehet megcsinálni. Nem tudom, hogy neked ez használna-e, de én ezt javaslom. Aztán szépen haladj és olyan dolgokat csinálj ami hosszabb idő. Pl. elsőnek csak egy nagyon rövid könyvet olvass el.
9. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 6. - Agi03)
2011. dec. 4. 14:54
Konkrétan nem ismerlek, semmit se tudok Rólad ezért balgaság lenne bármit is tanácsolnom.
8. Agi03 (válaszként erre: 5. - Evawitch)
2011. dec. 4. 14:53
Ismerős a helyzet... :)
7. Evawitch (válaszként erre: 6. - Agi03)
2011. dec. 4. 14:50
Meditálás...Egyszer csináltam csakrameditációt és már az elsőnél aggódtam, hogy mikor végzek. Nem azért, mert sz@r volt, hanem alapból.
6. Agi03 (válaszként erre: 3. - 38c05a6ad0)
2011. dec. 4. 14:49

Ezzel kezdek magam is egyre jobban tisztában lenni. A kérdés az, hogy hogyan érjem azt el?


(Csak azt ne mondd, hogy meditáljak - ugyanis egyáltalán nem megy, éppen a türelmetlenség miatt)


Milyen más módszer lenne rá jó?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook