Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Weight Watchers másként fórum

Weight Watchers másként (beszélgetős fórum)


2008. okt. 29. 11:53

Sziasztok! Tudna valaki egy teljes ponttáblázatot küldeni? Ami nekem van, arról mindig az hiányzik, amit éppen enni szeretnék :)


molsza14@msn.com

Köszi

27. d606bc0fd7 (válaszként erre: 26. - Nijntje)
2008. febr. 8. 09:08

Köszönöm szépen :)


Ha valamilyen kérdésed van vagy lesz a WW-szal kapcsoltaban, kérdezz nyugodtan :)

26. nijntje (válaszként erre: 25. - D606bc0fd7)
2008. febr. 6. 06:06

Hello!

Szep eredmeny! Azt hiszem, en is belevagok, csak meg hianyzik belolem az elhatarozas, anelkul viszont nem megy:) De ismerem magam, a tavasszal egyutt megjon az ero is, amikor le kell dobni a telikabatot, az nagyon inspiralo lehet... Mellesleg en nem tudok a csaladom nelkul dietazni, legalabbis elkezdeni nem tudom, ha mindenki teli szajjal nyomja magaba a huzos teli kajakat. De az en uram elmegy marciusban skandinaviaba, es akkor eljon az en idom!!!! Addig alaosabban megismerkedem ezzel a modszerrel, gyujtom az irodalmat, beleasom magam, hogy mire elmegy, mar alig varjam, hogy elkezdhessem. Mindig igy megy ez...:))))

Kulonben eleg egyszerunek tunik, nagyjabol ertem a hatasmechanizmust is, mar csak az ero hianyzik.

Udv, tovabbi jo fogyogatast!

25. d606bc0fd7 (válaszként erre: 24. - Nijntje)
2008. febr. 5. 08:04

Szia!


Én augusztus vége óta diétázom a WW-szal, eddig kb 15 kg-ot fogytam, az utóbbi időben valami miatt stagnál a súlyom, de egyébként elégedett vagyok :)


Vágj bele Te is! ;)

2008. febr. 5. 05:29

Koszonom a felvilagositast!

Nagyon kedvesek vagytok. Hogy haladtok? Van mar eredmeny?

23. rzsuzska (válaszként erre: 20. - Ganesha1)
2008. jan. 29. 11:07

Szia

Azt hiszem, nagyon jól összefoglaltad a WW lényegét. Én 3,5 hete csinálom kb. Nagyon elhatároztam, hogy ezt most rendesen fogom csinálni, mert tényleg fogyni akarok. De igazad van, hogy a rossz szokásokat nehéz levetkőzni, hiszen olyan régóta velünk vannak. S nem akarok folyamatosan kisiklani az útról, de megnyugatató, ha bűnöz is kicsit az ember, attól még nincs veszve semmi. S remélem ha eltelik egy kis idő, tényleg életmódváltás lesz belőle, nem pedig fogyókúra...

22. ganesha1 (válaszként erre: 21. - Nijntje)
2008. jan. 29. 07:32

Szia, tulajdonképpen jól értetted, csak annyi a különbség, hogy kétféle módszere van a WW-nek. Az egyik a klasszikus (a rugalmas, flex), amelyben mindent számolni kell, a zöldséget is (van néhány zöldség, amely nem nulla pontos, pl. kukorica, bab, sárgarépa nagyobb tételben). Megvan a napi ponod, amit megehetsz (ez a súlyod függvénye), plusz van 35 pontod egy hétre, amit vagy leehetsz vagy meghagyhatod, ez a rugalmassdág része.

És van a core, amikor a megadott élelmiszereket nem kell számolni, csak az adagokra kell ügyelni, és van - ugyancsak - 35 pontod pluszban egy hétre, amivel azt csinálsz, amit akarsz.

Azért, ha nagyon beeszel egy este, az nagyon sok pont:)

Igaz, pluszpontokra is szert tehetsz: sporttal, ami a súlyodtól, a mozgás intenzitásától és az időtől függően számolandó ki.

Remélem, most kicsit világosabb :)

2008. jan. 29. 06:01

Sziasztok!

Vadi uj vagyok ebben a temaban, most ismerkedem a WW-el, bar a fogyokura nem all tavol tolem sem, vegigcsinaltam mar par felet, fogytam is, meg neha nem is:)

Ami szamomra nem vilagos, mert nem ir egyertelmuen errol egy altalam fellelt modszer sem; hogy barmit lehet enni es barmennyit a megadott ponterteknek megfeleloen, barmikor? Tehat mondjuk en egesz nap nyuszi modra falom a zoldseget, akkor egesz nap nullas vagyok, es este meg a baratokkal konkretan bezabalok(?), akkor oke a 20 pont es fogyok tole????

Ilyen dietaval en meg nem talalkoztam, de lehet, hogy valamit felreertettem.

20. ganesha1 (válaszként erre: 19. - 923b9fc8b4)
2008. jan. 21. 06:52

Szia, bevezethetsz persze magadnak kontrolt. Pl. azt mondod, hogy egy csésze az adag, és annyit szabd megenni a hizlalóbb, de pont nélküli kajákból (pl. tészta, rizs, krumoli). És máris megvan a kontrol:) Ez is szokés kérdése, ahogy egyébként minden más - erre már rég rájöttem, csak a szokások, amelyek kellemesek, azok nagyon ráragadanak az emberre.

A WW pont azért zseniális szerintem, mert egyfajta életmódváltást eredményez. Én igyekszem nem is úgy rögziteni az agyamban, hogy fogyókúra, hanem úgy, hogy életmódváltás. Ami persze szintén egy tanulási folyamat, és sokszor az ember kisiklik, de hát az eddigi életem sokkal hosszabb volt, mint az az időszak, amit WW-sként próbálkozom, tehát sokkal mélyebben rögzültek a rossz szokások, mint amennyire a jók. Szóval ez is egyfajta küzdelem, de tényleg lehet időtlen időkig tartani, s ha ki is siklik az ember, nincs veszve semmi, már másnap vissza lehet állni. Mindenesetre az tény, hogy fokozatosan és szinte észrevétlenül átáll az ember agya. Szerintem

19. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 13. - Ganesha1)
2008. jan. 20. 20:07

szia!:)


Nálam itt bukna, hogy komfort érzetet ad:))

Kontrollálás nélkül nekem nagy a komfort érzésemig eltelő idő:))

18. d606bc0fd7 (válaszként erre: 17. - Ganesha1)
2008. jan. 20. 07:52

Szivesen kicserélném Veled a receptjeimet, de az az igazság, hogy külön nincsennek WW-os receptjeim. Ha készítek valamilyen klasszikus ételt, akkor egyenként kiszámolom az alapanyagok ponértékét, összeadom őket és elosztom annyival, amennyit megettem belőle.

Ehhez van egy nagyon jó kis pont kalkulátor a neten:


[link]


Egyébként ha a receptjem közé teszek fel itt a hoxán új receptet, akkor általában annak is kiszámolom a pontértékét egy adagra és odaírom.


Pár receptet, jó ötletet találhatsz a fórumunkban esetleg:


[link]


ide épp tegnap tettem fel egy párat :)

17. ganesha1 (válaszként erre: 15. - D606bc0fd7)
2008. jan. 20. 07:16

Még egy dolog, ammi az eszembe jutott. Látom, te is régi motoros vagy a WW-ben, és nagyon komolyan, életvitelszerűen csinálod. Esetleg kicserélhetnénk recepteket is, mert jól jön a más izvilág, mint amit az ember megszokott. Én szivesen megosztom bárkivel az ötleteimet, meg azt, hogy nekem mi vált be. S örömmel vennék másoktól is hasonlót.

Moat még pár napig ugyan nem tudom használni, mert a Neera-böjt utolsó előtti napján vagyok, s keddtől legalább három felépitő napot kell tartanom, azaz megkötötten ennem, de utána már jöhet a főzőcske.

Én például hetente egyszer biztosan eszem a következőt, ami Core-ban nulla pontos, Flexben is abszolut kezelhető mennyiségű pontot tartalmaz, de nagyon finom étel.

Szóval ez a túrós, tonhalas tészta (én nagyon szeretem a tésztát, amúgy is).

Rizstészta (szélesmetélt) 9 dkg., 6 pont

Egy doboz (250 g.) 0,2 százalékos túró (Spar biótúró, megfizethető áron van és a Sparban és Kaiserban lehet kapni) 3 pont,

egy doboz vizes tonhalkonzerv (4,5 pont.

A tésztát sós vizzel leforrázod, hagyod benne állni, mig meg nem puhul, utána leszűröd, kicsit hűlni hagyod, hozzákevered a lecsöpögtetett tonhalat, és a túrót, kicsit megfűszerezed (só, bors, fokhagyma, kapor, kinek, mi, izlés szerint), és kész is. Az egész 13,5 pont, és legalább két fő étkezésre jó. Csak arra kell vigyázni, hogy nem szabad túlmelegiteni a második alkalommal, mert ez a túró egyszerűen eltünik, ha felforrósitod. Nagyon laktató, zöldséggel vagy salátával. A tészta lehet teljese kiőrlésű durum vagy egyéb tészta is, nekem a rizstészta jött be.

Szép napot mindenkinek :)

16. ganesha1 (válaszként erre: 15. - D606bc0fd7)
2008. jan. 20. 06:46

Szia, köszi a nyugtatást:)

Szerintem az OK, ha az alappontjaidat megeszed, és a pluszpontokat nem, bár nekem az a tapasztatalatom, hogy ha húsz alá megyek, akkor nem fogyok, minimum stagnálok. Én egyébként általban megeszem a pluszpontokat. Amikor meg a CORE-t csinálom, akkor mindig. Persze, jól is jönnek olyankor egy kis kenyérfélére, pl. És a heti 35 pontot megeszed?

15. d606bc0fd7 (válaszként erre: 14. - Ganesha1)
2008. jan. 19. 19:24

Nem nyomulsz egyáltalán, nagyon jó, hogy megosztod velünk ezeket a dolgokat :)


Én most 20 pontot igyekszem bevinni, ennél kevesebbet nem szeretnék (67 kg vagyok). Ebből még sokszor kivonom a sporttal kiváltott pontjaimat, de akkor már jóval 20 alá megyek.

Szerinted ez igy O.K, vagy 20 alá még a sporttal együtt se menjek? (tehát ha sportolok, akkor annyit egyek, hogy a sporttal együtt legyen meg a napi 20 pont.)

14. ganesha1 (válaszként erre: 12. - D606bc0fd7)
2008. jan. 19. 15:01

Nekem megvan minden irodalom, s abban az van, hogy naponta nem szabad 20 pont alá menni, akárhány kiló is vagy. Ugyanis akkor lelassul az anyagcsere, és nem fogyás, hanem akár hizás is lehet belőle. A FLEX pontok meg (a 35 heti extra pont) bárhogy megehető, vagy akár ki is hagyható. Az Activity Pointok meg (amit a különfélre mozgások után a sőlytól, az aktivitás erősségi fokától, s az időtől függően kell kiszámolni, van erre egy - én úgy hivom - toliga) szintén leehetők, illetve akár nem. A CORE-ban is leehetők ezek az AP-k.Egyébként a CORE-ban éppen az a lényeg, hogy nem kell számolni, csak mértékletesen kell enni, s bizonyos szabályokat be kell tartani.

Nem akarok itt okostóninak látszani, de szivesen mondom a dolgokat. Egyrészt megvan, másrészt tapasztalatom is van minde a kettőből. De nem akarok nyomulni :)

13. ganesha1 (válaszként erre: 11. - 923b9fc8b4)
2008. jan. 19. 14:55
Szia, a pontatlanokból elvben rendesen lehet enni, csak mértékkel. Azt mondják, annyit kell enni, amennyi éppen komfort érzetet ad, azaz nem vagy már éhes (maxc. kivános), viszont nem vagy eltelve teljesen, elnehezedve meg végképp nem. Viszont vannak tételek (tészták, rizs, krupmli, gabonafélék), amelyekből egyszer lehet enni egy nap. És a 35 pontot - ahogy a FLEX-nél is - akárhogy megeheted, akár elosztva minden napra juthat belőle, vagy egyszer egy héten elmész pl. vacsizni a barátokkal, és ott megeszed, mindegy.
12. d606bc0fd7 (válaszként erre: 11. - 923b9fc8b4)
2008. jan. 19. 11:13

Nem tudom :)) gondolom, azt is mértékkel...


Az biztos, hogy én most 18-25 pontig ehetek egy nap. Ez még a legjobb esteben is csak max. 27 pont egy hétre (vagy 20??).

Valóban sokminden függ attól, hogy mennyi engedélyezett a 0 pontosokból.

11. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 9. - D606bc0fd7)
2008. jan. 19. 10:44

Akkor egy nap 5 pont?:)

A pontatlanokból mennyit ehetnénk?:))

2008. jan. 19. 10:15

Hú, ez tényleg érdekes. Egyenlőre én az eredeti verziót csinálom, mert még csak most kezdtem, s a többi fogyókúrával ellentétben élvezem. Igaz, nagyon sokszor elcsábulok, de még így is hasznos a dolog, mert egy csomó dolgogra felhívja az ember figyelmét, hogy milyen is lenne a helyes táplálkozás. Sok zöldséget enni, s kevesebb zsíros ételt. Meg, nem is tudja az ember mennyi rejtett zsírt megeszik, amíg így nem szembesül vele.

Később szerintem kipróbálom az újabb verziót is.

9. d606bc0fd7 (válaszként erre: 4. - 923b9fc8b4)
2008. jan. 19. 09:06
Igen, egy hétre van 35 pont, viszont (ha jól értettem) akkor egy csomó minden 0 pontos, ami az eredeti rendszerben még pontozva volt (pl. tojás, krumpli, gyümölcsök, sovány húsok...stb).
8. ganesha1 (válaszként erre: 6. - D606bc0fd7)
2008. jan. 19. 08:59
Még annyi, amit elfelejtettem, hogy ha olyan ételt készit az ember, amelyben van ponttalan és pontos, akkor csak a pontosat kell számolni. Pl. ha salátát eszem, én szoktam egy kis majonézt meg tejfölt tenni bele, azokat számolom, a tonhalat pl. amit beleteszek, nem. Nagyon egyszerű :)
7. ganesha1 (válaszként erre: 6. - D606bc0fd7)
2008. jan. 19. 08:56
Tulajdonképpen mind a kettő nagyon jó. Én jó darabig a FLEX-et csináltam, azután egy potnotn megálltam, és akkor próbáltam ki ezt. És beindult a fogyás. Valószinűleg az is zserepet játszik benne, hogy hiába próbál az ember változatosan főzni és enni, azért nagyjából mindig ugyanazokat eszi. Viszont a váltásnál a szervezet másként reagál. Laikusként igy gondolom. Ezért vélhetően jó, ha az ember néha vált, hiszen a CORE-ban másként eszem, mint a FLEX-ben.
6. d606bc0fd7 (válaszként erre: 3. - Ganesha1)
2008. jan. 19. 08:54

Elég egyszerűen hangzik. Kicsit furcsa, hogy a tojás, krumpli ponttalan ebben a rendszerben, de biztosan megvan a logikája :)


Én maradok egyelőre az eredetinél, de nem kizárt, hogy kipróbálom majd ezt a változatot is. Ez valóban annyira nem kötött, szerintem sokkal könnyebb betartani, mint az eredetit :)

5. ganesha1 (válaszként erre: 4. - 923b9fc8b4)
2008. jan. 19. 08:52
Szia, igen, jól érted, egy hétre van a 35 pont. Annyi, amennyi a FLEX-ben a súlyodhoz mért napi ponton felül pluszpont. Tulajdonképpen ugyanúgy működik, extra pontként. Jutalompont:)
4. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 3. - Ganesha1)
2008. jan. 19. 08:49
Jól értettem, hogy egy hétre van a 35 pont?
3. ganesha1 (válaszként erre: 2. - D606bc0fd7)
2008. jan. 19. 08:46

Szia, annyiban, hogy nem kell számolni, pontosabban csak bizonyos fajta ételeket kell számolni. Vannak az úgynevezett core-ételek, amelyek ponttalanok, azokat lehet enni, számolgatás nélkül, csak az adagokat kell figyelni (de nem grammra mérni). És vannak a pontos ételek, amelyeket kell számolni. Egy hétre van 35 pont, amiből ezeket lehet fogyasztani. Őszintén, sok új nincs benne, csak rendszer, hiszen a zöldségek, gyümölcsök, száraz húsok (mindenfajta), halak, de még a tojás is, no meg az 1 százalék alatti zsirtartalmú tejtermékek ponttalanok, s minden nap el kell fogyasztani két kávéskanál olajat (az egészséges fajtából, tehát nem disznózsirt pl.). Kenyérféle pontozandó, viszont a teljes kiőrlésű lisztből készült tészta nem (egyszer lehet enni egy nap), a krumpli ehető, a barnarizs ehető, a gabonafélék (árpa, zab. stb.) ehető. Persze a cukorfélék, méz, stb számolandó. Nagyjából ennyi, de azért ez nagyon dióhéj.

Annyiból egyszerűbb, hogy hamar meg lehet tanulni, mi pontozandó, mi nem, és nem kell folyamatosan pontozni. Csak a 35 pontot kell betartani.

Én párhuzamosan vezetem, és a nekem jelenleg "adatott" 24 pontomat soha nem eszem meg vele. De van, hogy a FLEXet csinálom, mert kell néha kenyeret, meg ilyeneket is enni, de arra vigyázni kell, hogy csak heti ciklusban váltson az ember.

Nagyjából ennyi, Ganesha

2. d606bc0fd7 (válaszként erre: 1. - Ganesha1)
2008. jan. 19. 08:37

Szia!


Ez a WW miben különbözik az eredeti változattól?

2008. jan. 19. 08:21

Sziasztok, már korábban regisztráltam, de nem nagyon hsználtam. Most viszont szörfözve a neten, láttam, hogy ezen a portálon elég sokan ismeritek, vagy ismerkedtek a WW-vel. Én régi motoros vagyok ebben, és amennyire visszaolvastam, láttam, hogy nem nagyon került szóba a WW által kb. másfél-két éve megjelentetett CORE-változat, ami lényegesen egyszerűbb a FLEX-nél. Részben sokkal kötöttebb ugyan, de részben sokkal szabadabb és egyszerűbb - nekem bejön.

Magamról annyit, hogy az ötveneseim elején járó nő vagyok, világéletemben súlyproblémával küszködtem, amit az aktiv sportolás abbahagyása, no meg egy gyógyszeres kezelés is erősitett. Meg hát, nem titkolom, nagyon szeretek enni :( Fogyni folyamatosan, úgy, hogy hosszú távon kibirható legyen csak a WW-vel tudtam. Nekem két év alatt ment le 30 kiló, sajnos ebből sok visszajött tavaly ősz óta, amikor is porckorongsérves lettem, abba kellett hagyni a mozgást, s őszintén szólva, nem is törődtem a súlyommal. Most térek vissza (meg), jelenleg rávezetésként, meg hogy a sok gyógyszer-méreg kiűződjön a szervezetemből, tiznapos Neera-böjtöt tartok (ma van a 8. napom), és utána hajrá WW. Megint. Hétfőhöz egy hétre megyek szakemberhez, konzultálni arról, hogyan térhetek vissza a mozgáshoz, mert a sérvem már OK.

Azért gondoltam, hogy idejövök, erre a fórumra, mert sorstársakkal egymást lehet erősiteni :)

Szóval, sziasztok, és bocs, ha túl hosszúra sikeredtem :( Ganesha

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook