Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Weight Watchers elméleti alapok fórum

Weight Watchers elméleti alapok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
2006. máj. 29. 13:51

Ha összejön pár kaja pontja, nem tennéd fel ide nekünk?

A köz hasznára.:)

Én utálnám számolgatni...

31. Anyec
2006. máj. 29. 13:48

Én számolgatok ezerrel... tökre élevezem :)


habár könnyebb lenne ha meglennének a pontok, meg az biztos hogy nem lenne számoláshibás...

2006. máj. 29. 13:02

Ti minden kajának kiszámolgatjátok a pontértékét vagy megvan nektek a könyv?

Én most néztem csak, hogy itt alig van valaminek kiszámítva a pontja, én meg ehhez lusta vagyok, de asszem időm se lenne annyi, hogy mindent számolgassak.

Ti hogy oldjátok ezt meg?

29. Anyec
2006. máj. 29. 10:45

Elkezdtem! :) amúgy ez kicsit olyan, mintha nem is fogyó lenne, csak figyelsz hogy mit eszel :)

reggeli: 1 bögre kávé (2), 1 szelet piritós-teljes kiörlésű (1) vajjal-delma light (0,5) meg uborka (0) jól számoltam remélem...

28. Venes
2006. máj. 29. 06:45

Éertem, köszönöm Hoxa. Akkor éppen fordítva néztem...ha több a rosttartalom, akkor marad 4-nél...nem igaz?

(Bocsánat itt a tudatlanségomért...de kérdezni kell, nehogy rosszul csináljak valamit.)

27. Anyec
2006. máj. 29. 01:12
Holnap kezdés van!!! Madj a számolgatásban kérek segítséget! :)
26. Hoxa
2006. máj. 28. 22:07

Eper negatív értékével kapcsolatban:


Az eperben kevesebb rost van (1,3 g), mint 4 g, ezért nem 4/5-öt kell levonni belőle.


A táblázat szerint az eper pontértéke:

200 gramm = 1 pont


Kiszámoltam 100 grammra:

(34 kcal/50) + (0,5 zsír / 12) - (1,3 g rost / 5)=

0,721-0,26= 0,461


Tehát 200 grammra, egészre kerekítve 1 pont, ahogy a táblázat is mondta.

25. Hoxa
2006. máj. 28. 21:55
Elkezdtem nektek begépeni ma a nálam lévő fénymásolt táblázat élelmiszer pontjait. A felével végeztem, ha holnap Benji hajlandó napközben aludni, akkor be is tudom fejezni majd és felteszem nektek. :)
24. Pimpus
2006. máj. 28. 20:50

A pontok kiszámolását egy Shape-ben olvastam valamikor kb. fél éve, de most persze sehol sem találom azt a számot...

Állítólag a WW hivatalos oldalán ki lehet számolni a pontokat, de én kb. 1/4 órás keresés után feladtam.

Viszont pár hasznos info: mennyi pontot érnek a különbözö sportok 30 percenként:

aerobic: 3

aqua fitnesz: 3

tollas: 3

balett: 2

hegymászás: 3

callanetics: 2

tánc: 3

korcsolyázás: 3

kerti munka: 2

kézilabda: 3

házimunka: 1

görkori: 4

futás: 4

sífutás: 5

biciklizés: 2

lovaglás: 2

úszás: 4

síelés, snowboardozás: 4

séta: 2

búvárkodás: 7

tenisz: 3

asztali tenisz: 2

lépcsözés: 5

röplabda: 4

23. Pimpus (válaszként erre: 14. - B744f78b3f)
2006. máj. 28. 20:38

Szia Menyuska,

bocsánat a késöi válaszért, de pár napig nem voltam internet közelben. Arra gondoltam a drága alatt, hogy ha be szeretnél lépni, akkor van regisztrációs díj: € 29,80 (én Ausztriában élek) és a heti tagsági díj az € 17,00.

Nekem is van egy WW diétás könyvem hasznos receptekkal és tanácsokkal - tényleg megérte megvenni, mert nagyon igényes és használható dolgok vannak benne.

22. Venes
2006. máj. 28. 15:17

Ide is írok, nem csak priviben, hátha más is tud nekem segíteni.

Azt írtátok/írták, hogy nem csak a súly számít, hanem az is hogy mennyi ,,munkát" végzel egy nap, meg hogy mennyi idős vagy. De a cikkben csak a testsúly van feltűntetve...

21. emilia (válaszként erre: 14. - B744f78b3f)
2006. máj. 28. 11:36
A WW. azt is mondja, hogy saját magunknak kell elkésziteni az ételt, mivel igy tudod a pont értékeket kiszámolni. A kész ételeknek sokkal magasabb a pont értéke. és azt csak saccolni tudod. Amit írtál a izfokozóról bizti sok igazság van benne. A zöldségeknek pl. nincs pont értéke .Ugyhogy ha akármilyen éhes vagy, ehetsz mivel nemszámit a pontokhoz.
20. Venes
2006. máj. 26. 06:54

Érdekes...én is csináltam egy füzetet..


Volna viszont pár kérdésem...

-Én 56kg vagyok...na jó tegnap csaltam és hamarabb megmértem magam mint ahogy kellett volna és vagyok most 54,5. Szóval ilyen súllyel is 18 pontot egyek, min.?

-Másik, hogy mi van akkor, ha valamilyen kaja pontértéke (lásd eper) minuszra jöt ki?

19. Anyec
2006. máj. 25. 17:11

Akkor nekem kb naponta olyan 19-20 pontot kellene ennem. Most vagyok 63 kg, 57-8 szeretnék lenni :)


Az a jó, hogy én minden nap mozgok. Kedden, csütörtökön és pénteken show és modern tánc edzésem van (2 óra), hétfőn meg szerdán pedig hastáncot oktatok (1 óra). Csak nyáron lesznek kimaradások...

viszont fellépések lesznek :)


Amelyik újságban erről a diétáról olvastam, írták, hogy vezessünk naplót. Meg is szerkesztettem a kis füzetem. :) hétfőnél kezdődik a beosztás, addig csökkentem a napi kajamennyiségem :)

18. Venes
2006. máj. 25. 15:29
Én is az egészségesebb lét miatt fontolgatom ezt...majd még átgondlom és mérlegelek:)
2006. máj. 25. 12:02
Igaz, h nincsenek sulyproblemaim, de egy egeszsegesebb dolog, nem arthat, igy en is benne vagyok. :)
16. 93a74b44ea (válaszként erre: 15. - Brigitte)
2006. máj. 25. 10:54

Így online én is csatlakoznék!

Nagyon szimpi ez a dolog,és hátha be is jönne!

2006. máj. 25. 09:10

Ok, aki akar csatlakozzon! Megszervezzük!

Tagok:

Anyec,

Brigitte


Új jelentkezőket felveszünk!

Menyuska velünk tartasz?

14. b744f78b3f (válaszként erre: 10. - Pimpus)
2006. máj. 25. 08:46

szia, Pimpus,

mit értesz azon, hogy "drága"? Gondolom azok a kész cuccok, amiket külföldön ilyen jelzéssel árulnak, mint nálunk a Norbis termékeket. Nekem az a tapasztalatom, hogy minden félkész vagy készétel hízlal, mégpedig az adalékok miatt. Nekem csak úgy sikerült fogynom, sokat, ha alapanyagokból otthon én készítettem a főzelékeket, húsokat stb. Szóval amint a félkész kajákból ettünk, mindig megállt a fogyás. (Megjegyzem, olvassátok el a "Szénhidrát függők könyvét" amiben azt írják, hogy amikor laboratóriumi körülmények között a kísérleti patkányokban hízást akarnak elérni, akkor Natrium-glutamátot adnak nekik. Nevezett anyag - angol termékeken Mono-sodium - az ízfokozó, ami szinte minden kajában, termékben, de még a fűszerkeverékben is benne van.) Szerintem ezért működött nálam a fogyás kizárólag saját magam által készített ételek alapján.)

A WW által kiadott két szakácskönyv nagyon jól hazsnálható egyébként.

13. Anyec (válaszként erre: 12. - Brigitte)
2006. máj. 25. 06:40
Én benne vagyok!!! :)
12. Brigitte (válaszként erre: 11. - B744f78b3f)
2006. máj. 25. 00:23

Ez a diéta engem is nagyon érdekel.

Az édességes könyvüket meg is vettem anno.

Mi lenne, ha mi csinálnánk klubbot? :)

2006. máj. 24. 22:07

Örülök, hogy végre erre az oldalra is felkerült a WW.

Én 2003. augusztustól karácsonyig 14 kg-t dobtam le, és soha nem voltam éhes. A szervezetem úgy átállt a zsírszegényebb, de rostdús étkezésre, hogy még akkor is működött, amikor már nem igazán tartottam magam az elveihez. Persze ennek aztán meglett a böjtje, és szépen visszajött 10 kg, de mondhatom, hogy eddig ez volt az egyetlen diéta, ami igazán bejött. Talán azért, mert semmit sem tilt, nincs megvonás, pusztán arra kell figyelni, hogy a napi limitet ne lépjük túl. MOndjuk sült krumpli után nem kell feltétlenül megenni egy tortát is. Szóval nagyon bejött, és nagyon sajnáltam, hogy - állítólag érdeklődés hiányában - Budapesten beszüntették a csoportfoglalkozásokat, és mostanra már csak e-mailban ad választ Ausztriából a vezető.

10. Pimpus
2006. máj. 24. 19:42
Ha jól tudom, akkor az egész diéta lényege, hogy minden élemiszer/étel különbözö pontokat ér, és ki kell számolni, hogy kinek mennyi pontot kell ennie ahhoz, hogy lefogyjon, de meglegyenek a szükséges tápanyagok. Ez függ az életkortól, a testsúlytól és az életformától. Az egészet egy amerikai háziasszony találta ki, aki szülés után így fogyott le. Dietetikusok által az egyik legjobban ajánlott fogyokúra. Az is nagyon fontos, hogy a tagok minden héten találkoznak, megbeszélik a hetet, méretkeznek (a súly nem nyilvános, csak az, hogy kevesebb lett-e). Aki fogyott, az kap valamilyen jutalmat vagy megdícsérik (nem tudom), aki nem, azzal elbeszélgetnek. Ha valaki elérte a célját, akkor örökös tag lesz, így biztosítva van, hogy továbbra is betartja ezt az életformát. Egy csomó mindent lehet venni tölük- pl. szakácskönyveket, élelmiszereket stb. Szerintem annak jó, aki azért hízott meg, mert rendszertelenül sokat evett és nem tudja, hogy mit lehet büntetés nélkül enni. De ebben az esetben nagyon jó.... Ja és elég drága...
2006. máj. 24. 18:05
Itt kinnt Amerikában is menő ez a diéta, rentgeteg könyv van róla...utánanézek én is,hátha találok valami plusszt az anyaghoz ;)
8. Hoxa
2006. máj. 24. 17:18
Ja és a cikket feltettem. Olvasd el! :)
7. Hoxa
2006. máj. 24. 17:18
Próbáltam a papírjaimból begépelni a lényeget.

Találtam egy állítólagos képletet, melynek igaza nem bizonyított. Az oldal szerint így számolnak pontokat a WW-nél:

pont=(kalória/50)+(zsír grammban/12)-(4/5)

Ha a rost kevesebb, mint 4 gramm, akkor a 4/5 úgy alakul, hogy (rost grammban/5)

Nem tudom ez mennyire lehet valóság, utána kell számolni. :) Szerintem gyakorlatilag ennyi infó szinte elég is elkezdeni. Mert ha ez igaz, akkor nem kellenek az ő táblázataik. :))
6. Hoxa
2006. máj. 24. 16:46
Ennek a módszernek az a lényege, hogy minden ételnek van egy pontértéke. A diétázó jelenlegi súlya határozza meg, hány pont értékű ételt vehet magához egy nap. Ha a diétázás mellett még sportol is az illető, akkor ezzel plusz pontokat szerezhet magának.
2006. máj. 24. 16:38

Köszi szépen!


Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan kapok választ!!! :)

4. Hoxa
2006. máj. 24. 16:35

Nekem is van valamim róla, majd szétnézek.

Régen nagyon menő dolog volt. Volt egy koléganőm, aki járt ilyen klubba. Szerintem ott volt a dolog sikere elásva, hogy voltak személyes találkozók, és ellenőrzések. Ciki volt hízni, amikor mentél méreckedni.

A kolléganőm viszont nagyon szépen fogyott vele. Emlékszem irigyeltem, mert én is diétáztam, de én keveset ettem. Ő meg elég sokat, ahhoz képest. Például mindig megevett egy egész nagy joghurtot, olyan 450 grammosat.

Majd leírom cikkben, amit én tudok róla.

2006. máj. 24. 16:29
Lécci, lécci nekem is!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook