Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek korai terhességnél haematómája? Ha igen kinek mekkora volt és megmaradt a babája egészségesen?Valamint mit csináltatok? fórum

Volt valakinek korai terhességnél haematómája? Ha igen kinek mekkora volt és megmaradt a babája egészségesen?Valamint mit csináltatok? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 14. 09:51

Köszönöm Nektek a biztatást.Remélem velünk is minden rendben lesz.Sőt rendben KELL lennie!!!!!

Most hétfőn megyek vissza orvoshoz.Addigra remélem már lesz szívhang is és akkor nyugodtabb leszek.

10. c0a3449bb0 (válaszként erre: 9. - C0a3449bb0)
2010. júl. 14. 08:57
Nekem ilyet sosem mondtak, hogy elvetélhetek, pihenjek és akkor nem lesz gond...
2010. júl. 14. 08:56
Nekem 2x volt haematómám 8 és 13 hetesen, mindkétszer másfél centi, rutascorbont szedtem, elmúlt, nem volt semmi gond...
2010. júl. 14. 08:53

Sziasztok!

Kezdem az elején. :-) Kb. 10 hetes terhes lehettem amikor nagyon bevéreztem, szó szerint folyott a vér, nem csak pecsételtem. Az előző terhességemmel csak pecsételgettem,de ez valami egészen más volt. Nagyon megijedtem,elfehéredtem és remegtem...A férjem bevágott az autóba és bevitt a kórházba. A fogadott orvosomat sajnos nem tudtam elérni,így maradt az ügyeletes... Nagyon mogorva volt és kiosztott, hogy aktus után normális kis vérzés (hiába mondtam,hogy nem volt semmiféle aktus), a baba rendben, de végülis a méhszáj állapota miatt ( C:3100), lehet vetélés lesz belőle. Legközelebb meg akkor menjek kórházba, ha elönt a vér (ő használta ezeket a szavakat)! Magam után otthon úgy kellett felmosni, de szerinte feleslegesen mentem be...

2 nap múlva fogadott a saját dokim, mindent rendben talált, a méhszáj is normál C:3000-es volt.

A terhesség innentől kezdve zavartalanul zajlott. Aztán eljött a szülés napja. A lényeg, gogy amikor megszületett a lepény is, a szülésznő talált rajta egy tenyérnyi(!) szervült valamit,ami valószínű haematóma volt... Kérdésemre,hogy nem lehet esetleg,hogy ikerterhesség volt (sok a családban az iker), nem tudtak egyértelmű választ adni. Láttam a dokin,hogy szégyenli magát, ilyet nem észre venni... Pedig még 4D-n is voltam...

Szóval,teljesen egészséges, csodaszép kisfiam van, a "szervült valami" ellenére is. Mivel nem is tudtam róla,semmit nem tettem,nem szedtem gyógyszert,nem pihentem stb.

Bár azért jó lenne tudni...Nincs olyan nap,hogy ne jutna eszembe...

Minden rendben lesz,csak hinned kell benne! :-)

7. anyu70 (válaszként erre: 4. - Tappancsmama)
2010. júl. 14. 07:34
Nálam is épp a harmadiknál volt ez. De mi nem szerettünk volna 3 gyereket, ráadásul akkor volt a kisebbik lány 8 hónapos és koraszülött, császárral is szültem mindkettőt, így az orvos sem javasolta. De most már a világ minden kincséért oda nem adnám ezt tündér (átkozottul rossz :-))) ) kicsi fiút.
6. tappancsmama (válaszként erre: 5. - Bry083)
2010. júl. 14. 00:04
Köszönöm :)) Hiszek.
5. bry083 (válaszként erre: 4. - Tappancsmama)
2010. júl. 13. 22:19

Szia,


Nekem is volt a babától 2 mm.re. Véreztem is párszor bőgve rohantam a legközelebbi kórházba. Azt mondták, el fogja vinni a babámat. Feküdtem, csak enni+ wc-re keltem fel, nem tudom, hogy ez miatt-e de a kicsi fiam mindjárt 4 hónapos!!:D Higgy a babádban és sok szerencsét!

Üdv, Brigi

2010. júl. 13. 22:01
Köszönöm a segítségeteket. Én is voltam 2 orvosnál, az egyik azt mondta, hogy kihordhatom rendben a terhességet, a másik meg azt, hogy korai vetélés is lehet belőle.Most ezerrel pihenek és próbálok mindenre odafigyelni, mert mi nagyon szeretnénk ezt a harmadik babócát. :)
2010. júl. 13. 21:22
Volt nekem is, meg vérezgettem is, azt mondta az orvos el fog menni a baba. De mivel nem akartam már gyereket nem zavart különösebben. Most volt 8 éves. A kis váratlan :-) No para
2010. júl. 13. 21:19

Nem az én példámmal jövök, hanem a kórházban a szobatársaméval:

6 hetes volt a baba és olyan hematóma volt a méhében, hogy az UH-on szinte körbeérni látszódott. Szigorúan feküdnie kellett, de elég nehezen szívódott fel. De a lényeg, hogy időben, egészségesen született meg a kislánya:)


Én rosszabbul jártam, de ez másik történet, csak a jót hallgasd meg:)

2010. júl. 13. 20:59
Volt valakinek korai terhességnél haematómája? Ha igen kinek mekkora volt és megmaradt a babája egézségesen?Valamint mit csináltatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook