Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fodrász hölgyek!Dolgoztatok terhesség alatt, ha igen meddig?Volt-e amit nem csináltatok/dauer, festés/? fórum

Fodrász hölgyek!Dolgoztatok terhesség alatt, ha igen meddig?Volt-e amit nem csináltatok/dauer, festés/? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 30. 16:34
Sziasztok!Én kb.16 hetes koromig melóztam,mert utánna eltiltottak,mivel ikreket várok...:)Amúgy nekem nem volt semmi gondom.Festeni és dauerolni nyitott ajtónál esetleg néha maszkban,de engem nem zavartak a szagok sem.A dokim is azt mondta,hogy ha jól szellőztethető az üzlet,akkor nyugodtan dolgozzak,ha birom.Én még dolgoztam volna tovább is,de a férjem nem engedte,nehogy bajunk legyen,igy is másfél évet kellett várnunk hogy összejöjjenek...Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy akar e melózni,és hogy megteheti e hogy abbahagyja.A megfelelő óvintézkedések /gumikesztyű,maszk,szellőztetés/ betartásával nem hiszem hogy gond lenne.A kesztyűben történő hajmosás teljesen hülyeség,esetleg akkor szoktak,ha vmi élősködő vagy betegség található a fejbőrön.Hajat mosni nyugodtan lehet!
2008. szept. 30. 15:00
a fodrász ismerősöm is dolgozott terhesség alatt.de mondta h nem igazán ajánljákpersze ha mégse tod megállni,hát fokozott biztonsággal.ezeket a vegyszereket ha "beszívod"hát nemhogy a babának,de neked se tesz túl jót,mert ugye ilyenkor érzékenyebben reagálnak a kismamák.tudom nem ide tartozik,de én terhesség alatt,mégcsak nem is festettem be a hajamat és nem is vágtam le-ez már csak babona-na de a sampon dolog...hát nem hinném h ettől bármi bajod is lenne ha kesztyű nélkül mosnád.lehet nem a megszokottat kéne használnod.
8. lego
2008. szept. 27. 20:39
Olvastam a neten,a kozmetikumok káros hatásairól,ettől jött a para,mert még a sampon is benne volt.Hajat is kesztyűben mostatok?
2008. szept. 26. 20:59
Én az első terhességem alatt a 6.hónap végéig dolgoztam,nekem akkor már nagyon fárasztó volt az egész napos álldogálás. Mindent csináltam,gumikesztyűben.
6. lego
2008. szept. 26. 18:02
Hát én se magam miatt aggódok.
2008. szept. 26. 18:00
Az én fodrászom szinte a szalonból ment szülni,egész nap talpon volt, és baromi jól bírta a terhességet, és ugyanugy csinált mindent. Semmi baja nem lett se neki, sem a babának. Abszolut nem kimélte magát ugy élt mint terhesség előtt.
4. lego
2008. szept. 26. 17:58
köszönöm a hozzászólásokat,megpróbálok nem parázni annyira.
2008. szept. 25. 22:36
Szia! Unokatesóm fodrász, és ő végig dolgozott. Csinált mindent,persez ő is csak védetten! A szülés napján is csak azon aggódott, hogy jajj..milyen kellemetlen neki, hogy le kell mondania a vendéget, mert a baba 3 héttel korábban jött, és akkor még dolgozott, csak 2 hetet akart magának hagyni. Lilibabát viszont nem érdekelte. :P
2008. szept. 25. 22:23

Én mindhárom gyermekemmel dolgoztam.

Az fiammal munkából mentem szülni.

A másik két lánnyal két hónappal szülés előtt felyeztem be a munkát.

Én mindent csináltam, festettem, daueroltam, persze megfelelő védőezközök használatával: maszk, gumikesztyű. Nagyon fontos a használatuk!

1. lego
2008. szept. 25. 22:04
Fodrász hölgyek!Dolgoztatok terhesség alatt, ha igen meddig?Volt-e amit nem csináltatok/dauer, festés/?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook