Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beteg volt a kisbabám, meg kellett szakítani a terhességet... és utána az élet! Lehet még egészséges, problémamentes terhességem, gyermekem? fórum

Beteg volt a kisbabám, meg kellett szakítani a terhességet... és utána az élet! Lehet még egészséges, problémamentes terhességem, gyermekem? (beszélgetős fórum)


26. Encsi 2023 (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2023. máj. 28. 22:03
Köszönjük szèpen! Mi is ebben bízunk.
25. Ágio8405 (válaszként erre: 24. - Encsi 2023)
2023. máj. 28. 21:23
Nagyon sajnálom, őszinte részvétem. Biztos legközelebb minden rendben lesz.
2023. máj. 28. 21:04

Sziasztok! Sajnos nálunk a szörnyű nap amikor kiderült Március volt. Diagnózis; HLHS

Èletünkben nem hallottunk erről a fèrjemmel. Èrthetetlenül álltunk az egèsz előtt mièrt pont velünk történik ez az egèsz. A doktor úr azonnal elküldött minket a Czeizelbe kardiológushoz akki ugyanazt az itèletet mondta úgy èreztem bárcsak èn halhatnèk meg csak ő èljen.Sajnos a lányunkat a 20. hètben el kellett engednünk. Mèg nem vagyunk túl ezen az egèszen. De bízok benne hogy a következő babánkkal minden rendben lesz.

23. 9a23640872 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2020. dec. 19. 13:35

Jobb lenne de mèg is van mit megosztani.


Tudod mi a jò? Mikor vègig megy ezen az ember, szinte kicsit bele is hal hogy ez törtènik vele, de a vègül egèszsèges gyermeke születik. Nem kell azt hallgatnia hogy rendellenessèg meg genetikai betegsèg meg fejlödèsi rendellenessèg.

Hmm... bocsi, nem csoport :)

22. andi6020 (válaszként erre: 20. - 9a23640872)
2020. dec. 19. 13:30

Mi ebben a jó?

"Hasonló helyzetben lévő sorsotársakat keresek akiknek sajnos át kellett élni ezt a borzalmat."


Jobb lenne, ha nem lenne mit megosztani.


Amúgy ez nem csoport.

2020. dec. 19. 13:27

persze hogy lehet.

Tudod kétszer ugyanabba a folyóba ....

2020. dec. 19. 13:22
Szuper lenne ha frissülne a csoport, de igg is jò volt olvasni a règi törtèneteket.
19. mónika001 (válaszként erre: 18. - Nono1480)
2012. jan. 29. 08:15

Nagyon jó olvasni az ilyen sikerélményeket és erőt adni másoknak,mikor én is benne voltam,nagyon sok fórumot nézegettem és feltöltődtem energiával,hogy sok embernek sikerül és nem csak én vagyok akivel ez megtörténhet.

Hosszú folyamat és sokszor padlón voltam én is de nem adtam fel....Megérte,hisz itt a kislányom 8 hónapos.Mindenkinek azt kívánom bármennyire nehéz,reménykedjen és sikerülni fog!!!!

2012. jan. 25. 17:10
Nehez percek ezek egy par eleteben, elso alkalommal en alltam az idegosszeomlas szelen, masodik alkalommal a ferjem ment majdnem rea.Az elso babank genhibas volt,20 hetesen szakitottuk meg a terhesseget, a masodik megallt a fejlodesben 8.5 hetesen 12 hetesen el kellett venni.Semmivel nem tudott senki biztatni, azzal, hogy majd a kovetkezo rendben lessz. Mi meg genetikai vizsgalatot is csinaltunk.Az ido enyhiti a fajdalmat, es abba kapaszkodik az ember, hogy ha masnak lehetseges volt akkor hatha neki is. Es it van szamtalan pelda arra, hogy lehetseges. Persze amig kell varni, addig az ember ugy erzi, soha nem jon el a perc, amikor magahoz olelheti egeszseges gyermeket, de MI is bizonyiteka vagyunk annak, hogy lehetseges. Kislanyunk most 11 honapos, eleven kis mano.Sok volt az aggodas, vegig kovettuk a terhesseget, en megelozo jelleggel akupunkturara is jartam, hogy erositsem a szervezetem, nem tudom minek koszonhetoen,de itt vagyunk.
2012. jan. 24. 14:45

Úgy látom van itt pár ismerős...sajnos.

Csatlakozom hozzájuk, talán annyival egészíteném ki-és ezt többször is leírtam már,(cikkben is) hogy teret, időt kell hagyni a gyásznak és nem szabad nagyon sürgetni az időt és nagyon akarni a következőt.

Sajnos én is beleestem ebbe a hibába, annyira, hogy leállt a petefészkem :(

Ez volt a legmélyebb pontja a gyásznak, innen kellett magam feltornázni és sikerült, a kislányom hamarosan féléves lesz!Ő ad erőt a felejtéshez. Légy türelmes és sikerülni fog!

2012. jan. 24. 14:07
szia sajnalom en 31-ik heten szultem meg a kisfiam surggosegi csaszar volt mert az utolso 30-ik heten beteg lett. Ez tavaly marciusba tortent mi azota 9 honapja ismet probalkozunk sikertelenul. En sajnos meg nem vagyok tul rajta mi az ujabb terhesegbe remenykedunk hogy majd segit. 9honap sikertelen probalkozas utan hanyagoljuk a probalkozast nem vedekezunk de nem is nezuk a peteerest remelhetoleg igy hamarab osszejon. Kitartast es remelem neked sokal hamarab sikerul egy egezseges kisbaba
15. B.Marcell (válaszként erre: 14. - 026876815c)
2012. jan. 21. 09:58
persze,h lehet!nekem a szembeszomszed baratnom 34 hetesen megszulte a babat es 3 napig elt a kicsi,mert betegen jott a vilagra.ra egy evre egy egeszseges kislanyt hozotta vilagra aki iden lesz 2 eves!!!
2012. jan. 21. 09:50

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a kedves bíztató szavakat...nagyon szörnyű látni hogy mennyien vagyunk akiknek át kellett élniük ezt a targédiát:(

És az biztos hogy az sem mindegyj ilyenkor hogy az ember mellett milyen orvos áll!Nem panaszkodhato ezen a téren nagyon sokára találtam a megfelelőt sok orvosnál jártam mert mindig is voltak problémáim sajnos,első kisfiamra 2,5évet vártunk ez idő alatt voltam jónál rossznál veygesen,bunkónál,parasztnál,mire aztán megtaláltam a megfelelőt.Elmondhatom a mostani dokimról hogy teljesen mellettem állt és átérzi velem együtt amit érzek,a műtét után egészen kontrollig 3naponta küldött egy pár sort emailben érdeklődött és bíztatott, a kontrollon is nagyon kedves volt és azóta is tartjuk a kapcsolatot,és elmondhatom hogy egy kicsit talán a barátommá is mondhatom!Bízok benne is és magamban is hogy hamar túl leszek ezen a nehé várakozási időn és sikerülni fog egy újabb baba és általa enyhülni fog az elvesztett babáink iránti fájdalom...nehéz mert fél éven belül kettő iylen szörnyűségen vagyok túl..és valahogy azt érzem talán nekem ez van megírva nem kellenne erőltetni de tudom érzem és vágyok egy kisbabára még,még egyszer utoljáa szeretném átélni a csodás 9hónapot,szülést,szoptatást és a babázás minden pillanatát!

13. mónika001 (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2012. jan. 20. 19:54

Szia!


Tudom mit érzel,nagyon nehéz most,átéltem hasonló esetet nem is egyszer.. Sikerülni fog,ha letelik a várakozási idő,máris jobb lesz,tervezhetitek a babát. Nekem három vetélésem volt,szenvedtem,sírtam,a munka kötött le,hogy ne gondoljak rá,de jött az este és....Immonológiai problémám volt,utána sikerült a baba,májusban megszületett gyönyörű kislányom,holnap lesz 8 hónapos. Erre gondolj az adjon erőt,hogy lesz egészséges babád biztosan,telik az idő és csak jóra gondolj,tervezzél,nekem is ez adott erőt,hogy nagyon akartam,mindent megtettem,hogy lehessen,gyógyszert kaptam a betegségemre és napi szurit adtam magamnak minden nap,és sikerült,megérte! Kérdezz bátran,segítek,hogy könnyebben átjuss ezen időszakon,de meglátod minden rendben lesz nálad is és születni fog egy egészséges kisbabád!!!!

12. szimonic (válaszként erre: 11. - C6560fb39d)
2012. jan. 20. 19:29
köszönjük szépen:) igyekszünk ;)
11. c6560fb39d (válaszként erre: 7. - Szimonic)
2012. jan. 20. 18:27

Gratulálok a kislányotokhoz,egyszerűen gyönyörű!!!


Kívánom,hogy sikerüljön a kis tesó,jó az alapanyag :) KELL,hogy legyen még egy ilyen gyönyörű fiúcska is.

10. jute (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2012. jan. 20. 17:50

Szia! Én is átéltem ezt anno fiatal házasként az első gyerekünket 12 hetesen vesztettem el. Pedig de nagyon akartam!!! Nagyon rossz volt utána és megértem ha most nagyon el vagy keseredve. Talán ha lefoglalod magad, a gondolataidat valamivel a várakozási idő alatt könnyebb lesz. Ne gondolj mindig erre, járjál társaságba, barátnőzzél, beszélgess sokat, de ne erről. Élj! És várd a következő kisbabád, mert persze hogy lesz! Hogyne lenne.

Mi akkor nem vártuk ki a 6 hónapot, majdnem azonnal újra teherbe estem, igaz kicsit nehezen hordtam ki, de született egy egészséges fiam, aki ma már 23 éves. Majd követte egy újabb lurkó rá 4,5 évre.

Szóval ne keseredj el, meglátod hamar örülhetsz majd egy egészséges kisbabának. Kívánom hogy a vágyad hamar teljesüljön. Nincs szebb mint anyának lenni.

2012. jan. 20. 17:25

Szia!


Persze hogy lesz egészséges kisbabád.


Nekem egy beteg gyermekem van. A terhesség alatt nem ismerték fel, hogy gyógyíthatatlan beteg gyermeket hordok a szívem alatt, amikor megszületett még nekem kellett bizonygatni dolgokat.


Az a mindennapi harc, küzdelem amit egy beteg gyermekkel végig kell vívni, leírhatatlan, az, hogy az egészségügy úgy álljon melletted, az orvosok, a támogatások, és még sorolhatnám.


Gyermekünk nem teher, és büszkék vagyunk rá, ahogy küzd velünk, de ugyanakkor a kilátástalanság, az a fájdalom, mint szülőnek átérezni, hogy fáj valamije, szenved, nem tudsz rajta segíteni....


Hidd el idővel megoldódik minden és boldog édesanya leszel :) Tiszta szívből kívánom.


Nekünk 25% az esélyünk, hogy a 2. gyermekünk beteg lesz.

8. Titánia83 (válaszként erre: 4. - C6560fb39d)
2012. jan. 20. 17:19

Nekem is vetélésem volt. Nekem a doki azt mondta, hogy mit vagyok úgy kiakadva, nők jönnek be naponta ezzel a problémával.


Aztán tavaly lett pozitív a tesztem február első napjaiban.


10 hetesen voltam egy vizsgálaton, ott is egy barom dokival találkoztam. Ő megkérdezte, hogy miért félek annyira? Mondtam a vetélést. Ő meg azt mondta, hogy a 12. hétig menjen el, ha nem életre való.


Szerencsére a kisfiam maradt. 3 és fél hónapos, egészséges. :')


Lehet babád, és Tündével egyetértek, az új terhesség majd újra boldoggá tesz.


Több anyuka van itt a hoxán, akiknek szülés közben halt meg a babájuk. Ők is szeretik az elsőt, de azóta már van egy másik kincsük. :')

2012. jan. 20. 17:18
szia! mélyen együtt érzek Veled, én 23. hetesen éltem ezt át, le is írtam a történetet, a cikkeim között megtalálod. A cikkhez érkezett együttérző hozzászólásokból kiderült, sajnos mennyi sorstársunk van... De nagyon bíztató szavakat írtak, sokat segített. Most telt le a 3-4 hónapos "szünet", februárban próbálkozhatunk újra, és nagyon szeretnénk mielőbb kistestvért a kislányunknak, nem adjuk fel...
2012. jan. 20. 17:15
Drága, én aztán tényleg tudom, hogy ez az időszak nem könnyű és főleg az az űr amit ezek a kis apróságok maguk mögött hagynak. Nagyon kemény volt számomra a tavalyi év, tudod te is, hogy 19. hetesen vesztettük el a kislányunkat, aki után élni nem volt kedvem :(( de most fél év után talpra álltam, erőt vettem magamon és lám, a nagylány küldött nekünk egy kistestvért, akire odafentről vigyáz majd nagyon. Hidd el, idővel minden jobb lesz, én sem hittem, de élő példa vagyok, hiszen ismersz. puszillak, ha bármiben tudok segíteni nyugodtan írj privit
5. pritta (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2012. jan. 20. 17:14
barátnőmnek volt hasonló esete ebben az évben és pár hónapra rá egészséges babát vár már és a célegyenesben van. persze h lehet majd még egészsége sbabád a jövőben ha lelkiekben készen leszel rá
4. c6560fb39d (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2012. jan. 20. 17:06

Persze,hogy lesz még babád.:)

Nekem vetélésem volt az sem jobb,könnyebb főleg amit a kórházban mogorván a fejemhez vágott egy idős prof."ne bánkódjon,beteg lett volna...a természet szelektál,tudja mi a dolga"semmi vigasz.

Nem vagyok egy mimóza lélek,de sz@rul esett közvetlen a befejező műtét után.

Fél évet vártunk,ma 13 éves a csajszi, kitűnő tanuló,életvidám.:)

Ne vissza gondolkodj,tudom nehéz,de az idő megoldja, próbálj előre nézni,tervezgetni....az űrt betölti majd egy másik baba.

Jobbulást kívánok.:)

2012. jan. 20. 17:01

Szia

Nekünk is volt beteg babánk, rá 6 hónapra sikerült újra, s egészséges:))))Nekem csak az újabb terhesség segitett elviselni....ölellek

2. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2012. jan. 20. 16:56
Átéltük. Az idő, és a következő baba mindent megold. Nyomtalanul el fog múlni.
2012. jan. 20. 16:53

Sziasztok!

Hasonló helyzetben lévő sorsotársakat keresek akiknek sajnos át kellett élni ezt a borzalmat.Azért is hogy oylanokkal bezsélgethesek akik átélték és tudnak együtt érezni és valami okosat mondani hogy lehet ezt feldolgozni és milyen hamar sikerült egy újabb terhesség,mennyi időt vártatok,és mivel tudtátok enyhítei ezt a mérhetetlen fájdalmat!

Decemberben történt a terhesség megszakításom de még most is itt él bennem minden egyes perc:(És az a hiány amit érzek elmondhatatlan...hogy lehetne ezen segíteni,hogy lehetne könnyebb??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook