Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! fórum

Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
48. huszka
2008. szept. 30. 16:14
Hát sziasztok! Na szóval, ma mentem be a kórházba a zárójelentésemért. És sajnos nem járhatóak át a petevezetékeim. A nagy fájdalmam pedig abból adódott, hogy nem átjárhatóak, ugyanis normális nyomásnál, ha ürült volna a hasfalba, valószínűleg nem éreztem volna ekkora nyomást...viszont nekem elég nagy nyomással adagolták a kontraszt anyagot és ezért fájt annyira, ráadásul kétszer is. Szóval...én kivételes eset vagyok ilyen szempontból... Így valóban, ha rendesen átjárhatóak lennének, nem fájt volna ennyire. Úgyhogy nem kell aggódni ;o)
47. huszka (válaszként erre: 44. - Mariann26)
2008. szept. 30. 11:40

Nekem is két napos volt, de aznap délután 6 óra fekvés után hazaengedett azzal a feltétellel, hogy másnap is feküdjek és pihenjek.

Nekem jó lett volna a "narkó" mellé a fájdalomcsillapító is :)

46. Szamó
2008. szept. 30. 11:29
Megkerestem: 54. bejegyzésem.....
45. Szamó
2008. szept. 30. 11:27

Sziasztok!


Nekem is volt tavaly decemberben HSG-m.

A naplómban leírtam hogyan történt.

2008. szept. 30. 10:26
Nekem anno az orvosom azt mondta, hogy a HSG miatt 2 napot be kell feküdnöm a kórházba, nem nagyon füllött hozzá a fogam, nem szeretem a kórházakat, inkább magánba megcsináltattam a Kaáliba.
2008. szept. 30. 10:23

Csajok én még nem is hallottam erről a Narkotikumról? Tényleg HSG-n is használnak ilyet?

Nekem elég kicsi a fájdalomküszöböm, félek a fájdalomtól is, de szerintem HSG-n elég egy jó erős fájdalomcsillapító.

2008. szept. 30. 10:19

Hali!


3 éve csináltak nálam HSG vizsgálatot a Kaáliban. Kicsit túlparáztam a dolgot, nem olyan vészes. Meg van hamar, max. 1/4 óra. 1 szem. cataflamot kellett bevennem előtte fél órával. Amikor felfújták az a pici labdát a méhemben, hogy vissza ne folyon a folyadék, akkor azt picit éreztem, olyan érzés mintha mensisgörcs lenne. Amikor nyomták be a folyadékot azt nem éreztem. Azt mondták, ha el van záródva, akkor a nyomástól picit fájhat, de szerencsére nem volt elzáródás, átfolyt.

Szóval ne izguljál, nem olyan borzasztó, túl leszel rajta. Picit pihennem kellett utána, de egy fél óra múlva a saját lábamon hazamentem. Azóta már nekem is megszületett a picibabám, most 16 hónapos.

2008. szept. 30. 09:54
Nekem Kaposváron méhátfuvást csináltak minden érzéstelenitö nélkül.Végül Pécsen kötötünk ki Lobikon.Ottani dokim el volt szörnyedve hogy mit csináltak mert ö már nem csinálja.Nekem altatásba csinál laporoszkópiát és ott kiderült hogy mi a baj.Az elsö programon túl vagyok és van egy eleven 2 éves kislányom.Kitartás minden bróbálkozó párnak.
40. huszka (válaszként erre: 38. - Juttta)
2008. szept. 30. 07:27
Jó lesz az a fájdalomcsillapító ;o) Arra én is kíváncsi leszek, hogy megcsinálják-e, ha ilyen hamar volt volt a menzid... Majd írj! :)
39. Juttta
2008. szept. 29. 17:33
És előtte még megvisgálnak el lehet-e végezni eyáltalán a beavatkozást, mert csak 2 nap volt meg a mesim.
38. Juttta
2008. szept. 29. 17:31
Azt mondták, hogy csak egy sem fájdalomcsillapítót kapok. Ez nem túl bíztató.
37. huszka (válaszként erre: 35. - Juttta)
2008. szept. 29. 17:15
Ne aggódj... túl lehet élni ;o) Szorítok én is és meglátod minden rendben lesz! ;o)
36. Piros31 (válaszként erre: 35. - Juttta)
2008. szept. 29. 16:12
Húú! Nagyon szorítok érted, hogy minden oké legyen és hogy ne legyenek rossz élményeid. De, gondolkodkunk pozitívan, megse kottyan majd meglátod. Fel a fejjel!Mindenképpen számolj be róla, hogy milyen volt.
35. Juttta
2008. szept. 29. 15:53
Na, meg van az időpontom. Jövőhéten kell mennem. Nagyon félek!
34. Tünci1974 (válaszként erre: 30. - Petka)
2008. szept. 28. 21:38

Szia,


Neked is nagyon köszönöm. Hát igen, az baj, hogy tényleg csak utólag derül ki, hogy kire milyen hatással volt a beavatkozás. De ez nagyon szuper, hogy ilyen jól ment minden, és hamar túljutottál az egészen. Nagyon remélem, hogy én is így leszek, és ezt kívánom mindenkinek (-:

33. Tünci1974 (válaszként erre: 31. - Kata baba)
2008. szept. 28. 21:33

Szia,


átfújásom lesz. Köszönöm szépen a választ.

32. Juttta
2008. szept. 28. 19:57
És azt nem tudja valaki véletlenül, hogy a Szent Jánosba Bp-en hogyan, milyen módserrel csinálják?
2008. szept. 28. 19:42

Sziasztok!


Tünci1974,neked átfújás lesz vagy csak sima petevezeték átjárhatóságot néznek?

Én Tapolcára járok ott is csinálták a HSG-met most készülök a 2. inszemre.A HSG-ről annyit,hogy nekem iszonyú kellemetlen volt úgy éreztem szétrobbanik a hasam,de utána nem görcsöltem semmi bajom nem volt.De mindenkinél más az utóhatás is.

30. petka (válaszként erre: 29. - Tünci1974)
2008. szept. 28. 19:33
Én csak a saját tapasztalatomat tudom mondani. Mint említettem nekem nem volt semmilyen fájdalmam. Mindent csináltam ugyanúgy ahogy addig egy kivétellel. 4 napig nem tornáztam vagy mentem edzőterembe. Az 5. napon már 1000 kalóriás edzést csináltam. De lehet hogy ennyit sem kellett volna várnom, akkor jobbnak láttam nem "hősködni" mert azt mondták hogy ez mégiscsak egy beavatkozás, ne ugráljak utána.
2008. szept. 28. 19:22
Sziasztok, olvastam a hozzászólásaitokat, és kicsit megnyugodtam tőlük. Az igazság az, hogy nagyon félek, de vélhetően valahogy túl fogom élni. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy az átfúvatás után van-e egy bizonyos időtartam, amíg kímélnem kell magam, vagy nyugodtan tehetem a dolgom már másnaptól, úgy ahogyan előtte? Nagyon köszönöm a segítséget.
28. huszka (válaszként erre: 25. - Petka)
2008. szept. 28. 16:27
Én éreztem és nagyon is fájt kábítás mellett és eléggé véreztem utána. Még alvadt vér is jött belőlem dió nagyságú. Még ma is fájdogál a hasam és vérezgetek is, pedig pénteken volt. Ahány kórház, annyi szokás :) Ahány ember, annyi féle fájdalom vagy nem fájdalom.
27. petka
2008. szept. 28. 16:04
Én is hallottam hogy másképp is csinálják. Egyik barátnőmnek fájt mert őt nem kábították. Nálunk Győrben kábítanak. Nem tudom hogy van-e különbség az átjárhatósági vizsgálat és az átfúvás között, mert addig már nem jutottam.
2008. szept. 28. 15:38
Fú, lányok, én nem értem ezt a kábítást.Eddig nekem ez új. Eddig egyetlen ismerősömnek sem adtak semmilyen kábítós cuccot egy szimpla hsg vizsgálatkor. Vajon miért dolgoznak ennyiféle képpen az orvosok ugyan azon a típusú vizsgálatkor?Ha átfújják akkor igen, oda altatás meg minden.
25. petka
2008. szept. 28. 14:34
Nekem 2 és fél hete volt, csak a kábítás volt rossz. Nem fájt semmi. Utána egy kicsit véreztem, de fájdalmam nem volt. Néhány órával később haza is mehettem a kórházból. Semmilyen utóhatást nem éreztem. De a kábítás az olyan sz@r mintha legalább egy üveg tömény szeszt ittam volna. Viszont gyorsan elmúlik.
24. Spring76 (válaszként erre: 22. - Huszka)
2008. szept. 28. 13:33
Nem vagy debil. Sajnos egyre több olyan nő van körülöttem akinek ezért vagy azért nem lehet babája vagy még nincs. Mi is már a sokadik évet tapossuk. Konkrétan több mint 4 éve. Most szünetelünk, mert én közben elvégeztem a főiskolát és most egy újabb sulit kezdtem el. Újra megcsináltatom az összes vizsgálatot és teljesen friss leletekkel megyek el újra a dr nőhöz. A páromnak is kell új vizsgálat, hiszen a mi van az is már régi. Kitartást és meg lesz az eredménye:)
23. huszka (válaszként erre: 21. - Spring76)
2008. szept. 28. 11:48

Ja és kívánok Neked mielőbbi pozitív tesztet és soksok babókát ;o)

Mi már lassan 3 éve próbálkozunk, de semmi pár pozitív terhességi teszttől, amiből végülis nem lett babó..

22. huszka (válaszként erre: 21. - Spring76)
2008. szept. 28. 11:47

Köszi :) Igen, tudom, hogy a narkotikumtól voltam szarul, meg attól szédültem, ezért is írtam, ha kapnak olyan szert, akkor ne keljenek fel jó sokáig. A Kaáliba mi csak be voltunk jelentkezve, de végülis, mire sorra kerültünk volna, telefonáltak, hogy nem jó a dokinak és nekünk sem volt jó, mert éppen késett a havim...mi Debrecenbe mentünk. Aztán végülis nem lett baba, de az itteni egri doki elvégzi ugyanazokat a vizsgálatokat, mint a Kaáliban és lényegében nem kell fizetni sem. Ott maga a konzultáció lett volna 12000 ft :( Aztán, ha nem lesz eredmény..kénytelenek leszünk menni IVF-re..hát ez van. Remélem, addig nem jutunk el...sőt abban is reménykedem, hogy a laparoszkópiára sem fog sok kerülni :)

Egyébként én is azt hittem először, hogy megcsinálják és utána mehetek is haza vagy doldogzni délutánra, de aztán világosított fel a doki, hogy képzelem, hiszen ez két napos pihenéssel járó, altatásos, fájdalmas beavatkozás. Na mondom..kössz..de így utólag, nem volt vészes..bár két napja ezzel álmodom :)

Szerintem csak én vagyok ilyen debil, hogy fájt ennyire és még ráadásul az eredmény sem lett egyértelmű :(

21. Spring76 (válaszként erre: 19. - Huszka)
2008. szept. 28. 11:35
szerintem neked attól a bódító marhaságtól lehettek a rosszulléteid, hogy majdnem elájultál meg ilyenek. Meg nyílván a fekvésre és pihenésre is ezért volt szükséged. Mindenkinek a szervezete más és más mindenki másképp reagál a kezelésekre is. Min ahogy arra is, hogy valakinek elsőre sikerül az inszemináció, míg én már 2 sikertelenen vagyok túl. Kitartást mindenkinek és mielőbbi pozitív terhességi teszteket mindenkinek
2008. szept. 28. 11:32
Én pesten voltam a Kaáliban. És a vizsgálat után beszéltem a dr. nővel és utána rögtön távoztam is. Változó valóban, hogy kire hogyan hat. Ne félj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19. huszka (válaszként erre: 10. - Juttta)
2008. szept. 28. 11:15

Én Egerben voltam és ráadásul 9-11-ig sztárjk volt..de szerencsére még előtte megcsinálta a doki. Ja és inni sem szabad utána legalább 1, másfél óráig, legalábbis nekem nem engedték, pedig ki voltam száradva, mint állat. Ha lehet ezt a narkotikumot kérni, akkor szerintem mindenféleképpen kérjétek. Ha nem, akkor pedig biztosan óvatos lesz az orvos. Nekem mondjuk kétszer is rányomta a nagy nyomást...lehet ezért is fájt annyira. Vagy érzékenyebb voltam a fájdalomra. Vagy ideges voltam és még a sztrájk is rátette egy lapáttal. Nem tudom. De tényleg, ez nem jelenti azt, hogy Nektek is fájni fog...hiszen nem vagyunk egyformák. Ne féljetek! ;o) Nem tart sokáig, de tényleg. Csak mondom, ne nagyon üljetek fel és mászkáljatok legalább 5 vagy 6 óráig, mert ájuláshoz vezethet, persze, ha kaptok ilyen "jó" kis anyagot :) Ja...éhgyomorra kell menni. Én délután fél 4kor ettem először.

FEL A FEJJEL!!! ;o) Mikor lesz nektek egyébként?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook