Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! fórum

Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
18. Piros31 (válaszként erre: 17. - Juttta)
2008. szept. 28. 10:40
Győrben, de nincs konkrét időpontom. Még próbálkozunk és ha nem jön össze a baba akkor megcsináltatom.
17. Juttta
2008. szept. 28. 10:36
Neked hol lesz?
16. Juttta
2008. szept. 28. 10:36
aha
2008. szept. 28. 10:33
Most aztán jól megijesztettük egymást:-), ahozz képest, hogy még egyikünk se élte át.
14. Juttta
2008. szept. 28. 10:32
jajjj...
2008. szept. 28. 10:31
Nekem új ez a katéter. Nem gondoltam, hogy még ez is...
12. Juttta
2008. szept. 28. 10:30
Én is félek, nagyon!
2008. szept. 28. 10:29
Azt hiszem most már mindenképpen kérem, hogy altassanak el, ahogy olvasom huszkát. hááát....lehet, hogy a dokim is ezért ajánlotta.
10. Juttta (válaszként erre: 7. - Huszka)
2008. szept. 28. 10:27
Melyik kórházban voltál?
2008. szept. 28. 10:27
Köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalatokat. Remélem nem lesz vészes.
2008. szept. 28. 10:21
Az 5 perc lett volna, ami a katéterfelhelyezésre írtam..ja és abból semmit nem éreztem, vagy nem emlékszem :) Állítólag végigdumáltam az egészet, vicces lehetett :) Maga a beavatkozás kb 10 perc, ahogy a többiek is írták. Arra is emlékszem, hogy hadonásztam a kezemmel és rámszóltak, hogy tegyem le, mert a röntgen gép alatt kalimpáltam. :)
2008. szept. 28. 10:19

Sziasztok! Nekem most pénteken volt. Véleményem szerint, ember válogatja, hogy fáj-e vagy sem. Engem bódítottak...jól lerészegítettek, de ez sem jellemző egyáltalán az össze kórházra sajnos. Nekem eléggé fájt még így is. Arra emlékszem, hogy mondtam, nagyon fáj, adjanak fájdalomcsillapítót. % perc volt kb a katéterfelhelyezés egy vizsgálóban és után toltak át egy röntgen szobába...röntgennel nézik, hogy ürül-e a hasfalba a folyadék vagy sem. Nekem nem tudtak egyértelmű választ adni és a méhem sem megfelelő alakú :( Szóval majd menni kell pár hónap múlva megint laparoszkópiára és hiszteroszkópiára (na ezt jó magyarosan írtam). Utána fájt a hasam kb fél óráig...nem volt vészes. Viszont 3 óra elteltével kimentem pisilni..egyrészt eléggé véreztem, másrészt majdnem elájultam..tehát érdemes legalább 6 órát fekve lenni. És ráadásul nagyon meg is fájdult a hasam. Betétet mindenféleképpen érdemes vinni.

Nem akartalak elkeseríteni, de mindenkinél máshogy hat a nagy nyomású kontrasztanyag. Nekem fájt...de hallottam olyat is, hogy bódítás nélkül nem volt rosszabb, mint egy közepes menzis görcs. Fel a fejjel..mindenki túléli ;o))

2008. szept. 28. 10:14

Szia,nekem 2x is volt,az első után eléggé görcsöltem,és a második is kellemetlen volt kicsit,de ki lehet bírni.Amikor feltöltik a méhet folyadékkal,egy telítettség érzést lehet tapasztalni,kicsit feszít.De inkbb kellemetlen,mint fájdalmas.Utána rosszabb.

És a katéter felhelyezés is kellemetlen,de azt is ki lehet bírni.

2008. szept. 28. 10:07

Szia!

Nálam is szóba került, azt mondta a dokim, hogy altatásban csinálná, úgyhogy semmit nem fogok érezni. Csak valahogy én pont ettöl az altatástól írtózom. Úgy tudom, hogy egy kontraksz anyagot juttatnak e méhbe, és közben figyelik hogy átfolyik e a petevezetékeken. Volt már egy vetélésem és akkor is altattak, igaz semmi bajom nem volt utána, de valahogy mégis tartok tőle.

2008. szept. 28. 09:55
Köszönöm a segítséget! Az eredményt is majd megírom. kb 2 hét múlva lesz. Neked hol csinálták?
2008. szept. 28. 09:53
Szia nekem volt. Nekem egyáltalán nem fájt. Szinte semmit nem éreztem egy ici-pici feszítésen kívül. A vizsgálat után volt egy pici menstruációs görcshöz hasonló görcsölés, de semmi több. Az egész vizsgálat nem volt több mint 10 perc. Egy folyadékot juttatnak a petevezetőbe a és ultrahanggal figyelemmel kísérik az útját. Ezzel nézik meg, hogy átjárható e a petevezeték, nincsen e elzáródás. Ne aggódj, minden rendben lesz és szorítok, hogy az eredményed is megfelelő legyen.(majd írj üzit mi lett az eredmény!!) Üdv: Klára
2008. szept. 28. 09:49
Mit csinálnak pontosan? Fájdalmas?
2008. szept. 28. 09:48
Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook