Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! fórum

Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
78. Juttta
2008. okt. 5. 21:10
Ne kínozzatok. Így is nagyon félek!
77. huszka
2008. okt. 5. 16:49
Nekem is nagyon fájt, de szerintem azért, mert nagyon nagy nyomással nyomta a kontrasztanyagot, mert normális nyomásnál nem telítődtek a tubák (szakszóval), de a nagy nyomás után sem. És igen..a neten válaszolt doki is azt mondta, hogy tavasz óta elzáródhattak a petevezetékeim.
2008. okt. 5. 16:46
Nekem a HSG nagyon fájt, a diagnózis mindkét oldali átjárhatóság. Én se előtte, se utánna nem feküdtem sehol, bementem a kórházba, megcsinálta a doki, felöltöztem, megvártam a papírokat és már úton is voltam az ország másik felébe.
2008. okt. 5. 16:30
Nekem a HSG után azt mondták, hogy a petevezték átjárható könnyedén, mire a laproszkópia után a másik doki megállapította, hogy az egyik nehezen átjárható. Vajonnégy hónap alatt mi történhetett? Szerintem bármi megtörténhet. Igyekszem optimista lenni, de már nem gondolom azt,hogy ez biztosan csak "valaki mással" történhet meg.
2008. okt. 5. 16:27
Nekem is volt HSG-m, és hiába kaptam érzéstelenítést bizony nem volt kellemes, sőt fájt is egy kicsit, kb. mint amikor nagyon görcsölsz. Aztán nem sokat vártak kiderült, hogy ez nem elég és "felírták" a laparoszkópiát. Már ezen is túlvagyok két hete. Kiderült, hogy cisztám van, sőt endometriózis gyanús vagyok. A szövettan ezt is igazolta. Tapasztalataim: a HSG után jobb tényleg feküdni, a vérzés nekem is megvolt:( Akkor már nem fájt, csak egy kicsit érzékeny volt. Állítólag ez természetes. A laparoszkópiát altatással csinálják, semmit sem érzel, és ugyanúgy meg tudják nézni, hogy átjárható e a petevezeték. Utána a hasfal feszül, és hat hétig táppénzen kellene lenni.
73. petka (válaszként erre: 72. - Huszka)
2008. okt. 5. 16:04
Ez komoly hogy ettől is átjárhatatlanná válhat? Én amikor bementem a kórházba, 4 órát vártam mire levittek az aktusra. A kórteremben én voltam az utolsó akit levittek. Addigra már eléggé ideges voltam, lehet hogy ez volt az oka az átjárhatatlanságnak?
72. huszka
2008. okt. 5. 15:51

És akkor most kinek és mikor lesz HSG? :)


Képzeljétek el..írtam egy nőgyógyásznak, aki a neten is válaszol és azt mondta, hogy ők uh-val is meg tudják állapítani, hogy átjárható-e a petevezeték és adnak fájdalomcsillapítót is és egyáltalán nem fájdalmas. Ugyanis..sok nőnél a stressz és félelem miatt annyira összerándul a méh, hogy átjárhatatlanná teszi a petevezetékeket. Na mit szóltok?

2008. okt. 4. 20:25
A canesten hüvelytabi tényleg jó, pár nap alatt rendbe kap
70. Juttta
2008. okt. 4. 19:56
Aha, jó. Köszi a segítséget.
2008. okt. 4. 13:22
Attól függ, mikor mész, mert szerintem ha még van pár napod, tehetsz fel canesten kúpot,(canesten kombi)az enyhíthet addig. Szerintem nem gond, mert ha már érezni lehet a tüneteket,akkor bent is ott van.
68. Juttta
2008. okt. 4. 13:03
Na, és akkor az nem gond?
67. huszka (válaszként erre: 66. - Piros31)
2008. okt. 4. 10:27
Perszem hogy mindig tanul :) Nincs mit ;o)
66. Piros31 (válaszként erre: 65. - Huszka)
2008. okt. 4. 08:14
Köszi:)) Mindig tanul az ember,nem tudom miért nekem a katéterről csak az jutott eszembe, de most már tiszta :)))
65. huszka (válaszként erre: 63. - Piros31)
2008. okt. 3. 19:29
Hát nem csak vizelet katéter van :) A vénába is azt tesznek, ha tisztítani szeretnék...és a hüvelybe teszik fel egészen a méhig, hogy azon keresztül vezesség be a kontrasztanyagot :) Szóval sok féle katéter van :)))
2008. okt. 3. 18:45
A hüvelygombáról jut eszembe, tudom h nem ideillő téma, de hátha segítség valakinek. Eddig kb.2 havonta mindig rámtört ez a nyavaja. Viszont a dokim megemlítette, hogy lehet h a páromnak kellene csináltatni prosztata váladék vizsgálatot, hátha ő fertőz vissza. Elment, volt valami gyulladása ( a férfiaknak nincs tünete), azóta semmi bajom:))
63. Piros31 (válaszként erre: 62. - Juttta)
2008. okt. 3. 18:34
A katétert azt nem a húgycsőbe teszik? Ha meg oda, akkor azt meg ilyenkor minek teszik fel? De lehet, hogy nagy baromságot írtam.
62. Juttta
2008. okt. 3. 18:06
Nekem lenne még egy kérdésem. Ha hüvelygombásodásom van, a katéterrel nem gáz hogy megpiszkálják és még beljebb juttatják a méh felé?
61. huszka (válaszként erre: 60. - Petka)
2008. okt. 2. 13:28
Nekem sem átjárhatóak...A menzinek 11-12-e környékén kellene jönni. Majd meglátjuk mi lesz. Mondjuk nekem eléggé megbolygatták a méhemet. Szerintem csak helyreáll a méhnyálkahártyám.. Csak fura, mert még ilyen nem volt sosem. Persze hsg-m sem volt még ezelőtt.
60. petka
2008. okt. 2. 13:25
Nekem semmidig sem fájt és "cucc" sem jött. Bár nekem azért más, mert el vannak záródva, tehát átjárni sem tudták. Lehet hogy én azért viseltem utána könnyebben. Most hogy először megjött a mensi viszont erősebb és "darabosabb" a szokásosnál. Nyilván, mert ott maceráltak. :))
59. huszka
2008. okt. 2. 12:54
Figyu már csajszikák...akinek már volt hsg-je, mennyi ideig fájt utána a hasatok? Mert nekem még mindig fájdogál és holnap lesz 1 hete, hogy megcsinálták...és még barnás, rózsaszínes cucc is jön belőlem kis mennyiségben... :(
2008. okt. 1. 19:17
Köszi mindenkinek a felvilágosítást, most már teljesen kivilágosodtam:)) De azért remélem, egyikre se lesz szükségem.
57. huszka (válaszként erre: 56. - Tünci1974)
2008. okt. 1. 10:50
Így van..pihenjünk ;o)
56. Tünci1974 (válaszként erre: 55. - Huszka)
2008. okt. 1. 10:01
Szerintem jól teszed. Én is úgy gondolom, hogy ezután idén már pihentetem a dolgot, mert már annyira szétstesszeltem magam, hogy kicsit ki kell heverni. Erőt kell gyűjteni, és persze nagyon bízni abban, hogy nem is lesz rá szükség, mert előbb beköszön a babóca (-:
55. huszka (válaszként erre: 52. - Tünci1974)
2008. okt. 1. 07:27
Ezzel nem hiszem, hogy akármit is megoldottak volna..a következő lépés a zárójelentés szerint, a hysteroskopia+laparoskopia egy "ülésben" :) Persze nem vicces, csak jól megfogalmazta a doki. Viszont úgy döntöttem, hogy az idén én már nem fekszem be, elég trauma volt ez a hsg...mert nekem tényleg nagyon fájt.. Szóval ez van...hátha mégis összejön a babó:)
54. huszka (válaszként erre: 53. - 10d89b51ea)
2008. okt. 1. 07:25
Ezzel a "HSG viszont egyáltalán nem fáj" mondatrésszel picit vitatkoznék.., mert igaz, hogy nem átjárhatóak a petevezetékeim, de nekem nagyon fájt és más is írta, akinek átjárható volt, hogy neki is nagyon fájt...szerintem ember válogatja. Vénás injekciót pedig nem mindenhol adnak...sajna :S
53. 10d89b51ea (válaszként erre: 49. - Piros31)
2008. szept. 30. 19:58
a laparoszkópia nem más mint köldökön keresztül bevezetett beavatkozás, mely nem fáj, mert vénásan kapsz egy altató injekciót. utána viszont nagyon kelemetlen, fáj feszül a kis mütét helye.a HSG viszont egyáltalán nem fáj, itt is vénás injekciót kapsz mielőtt megcsinálnák az átfujást.
52. Tünci1974 (válaszként erre: 48. - Huszka)
2008. szept. 30. 19:12

Sziasztok,

nekem sajnos csak okt. végén csinálják. Szóval még jó, hogy festetem a hajam, mert addigra biztosan tiszta ősz lennék.

(Azt hiszem én is kevertem itt, mint a fagyigép az átfúvatás és az átjárhatósági vizsgálat között, de most már tiszta.)

Így, hogy nem átjárhatóak a petevezetékeid, mi a következő lépés? Vagy esetleg meg tudták oldani ezt a problémát valamennyire ezzel a beavatkozással?

51. huszka
2008. szept. 30. 18:51
Azt hiszem :))))
50. huszka (válaszként erre: 49. - Piros31)
2008. szept. 30. 18:51
Hát a HSG az petevezeték átjárhatósági vizsgálat. KOntrasztanyagot juttatnak hüvelyen keresztül a méhbe és onnan a petevezetékbe és a folyamatot röntgennel figyelik. A laparoszkópiás eljárás pedig hasfalon keresztül, kívülről történik. Pici vágások a hason két oldalt vagy köldöknél és úgy kukkantanak be kis kamerával. Aztán, ha kell is vmit csinálni, még egy pici vágás és oda is raknak be egy másik karocskát.
2008. szept. 30. 17:48
Csajok! Én most valamit rohadtul nem értek. A HSG és a laporoszkópia között mi a különbség? Légyszi világosítson fel valaki, mert hülyén halok meg:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook