Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » E hónap végén repülök Németországba, elsőre, kicsit tartok tőle. Mi a menete egy utazásnak már a repülőtérre érve? fórum

E hónap végén repülök Németországba, elsőre, kicsit tartok tőle. Mi a menete egy utazásnak már a repülőtérre érve? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. 490c4794ed (válaszként erre: 41. - 1bb2e952a6)
2013. ápr. 8. 20:25
Mesélj.:)
2013. ápr. 8. 18:29
Na akkor minden oké, és köszi, hogy vissza is jöttél szólni!
2013. ápr. 8. 13:02
Megérkeztem minden okés volt :D
40. 490c4794ed (válaszként erre: 39. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 15. 20:38
Le.
2013. márc. 15. 19:03
Mégse megyek,le lehet mondani a repjegyet?
38. 490c4794ed (válaszként erre: 37. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 14. 11:26

Pontosan.:)

Legtöbbször a papírt sem kérik mivel már benne vagy a rendszerben.

2013. márc. 14. 08:30

Megvettem a repjegyet. 23kg lehet a poggzászom,kézí meg 8kg és 70x50x20cm ami mehet fel.

Ki kell nyomtatnom egy papirt,amivel majd a helyszinen kapom meg a beszálló kártyám,elvileg ezt írták.

Akkor azt jelenti h ott kell becsekolnom indulás előtt?

36. Ariettina (válaszként erre: 33. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 11. 20:49
Ugyanaz, csak ott nem értenek a nyelveden :)
35. Ariettina (válaszként erre: 31. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 11. 20:48

Attól függ, melyik bőrödndre gondolsz és melyik légitársasággal mész.


A poggyásztérbe kerülő bőrönd (ennek külön díja van) mérete mindegy, a súlyára kell figyelni, h ne legyen több.


Amit felviszel a gépre, annak a legtöbb társaságnál szabott mérete van, nézd meg, annál mennyi, amit te választottál. Ha nagyobb, akkor a repülőtéren borsos pótdíjat kérhetnek tőled.

34. 490c4794ed (válaszként erre: 33. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 11. 16:03
Ugyanaz. :)
2013. márc. 11. 00:03
És a visszaútnál mi a teenedő?
32. 490c4794ed (válaszként erre: 31. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 8. 11:24
A bőrönd mérete mindegy. A súlya ne legyen több a megengedettnél.
2013. márc. 8. 10:55
A börönd mérete kb mennyi?
2013. márc. 7. 14:45
Na, addig írogattam ide, hogy bevonzottam a repülést.:)
29. Ariettina (válaszként erre: 27. - Agis)
2013. márc. 6. 13:40
Én szoktam poggyászt feladni, és eddig még mindig kérték a személyit vagy az útlevelet.
2013. márc. 6. 13:31
Nyáron lesz 2. éve , hogy életünkben először repültünk.. Egyáltalán nem gáz a dolog, a neten utána lehet mindennek olvasni. Minden adja magát egyszerűen..Én is teljesen be voltam sokkolva. Csodálatos élmény volt, remélem még lesz rá lehetőségem...
27. agis (válaszként erre: 26. - Ariettina)
2013. márc. 6. 13:18
Nalam soha nem nezik meg az utlevelet. (Nem adok fel soha poggyaszt es Europan belul repulok)
26. Ariettina (válaszként erre: 25. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 6. 12:53

hahó


nem lesz semmi baj :)


Amikor én először repültem, megismerkedtem egy csodálatos sráccal, és ő átkalauzolt az egész történeten. (sajnos, randiztunk még egyszer, de nem úgy sikerült :( :( Pedig a megismerkedés hiper-szuper romantikus volt.)


Ha fapadossal utazol, akkor kell külön fizetni a feladott poggyászért, és viszonylag kis méretű kabin poggyászt vihetsz fel a gépre. A fedélzeten fizetni kell az ételért is.


Amikor megrendeled a repjegyet a neten, ott már kapsz infót, hogy mit lehet felvinni a fedélzetre, és mekkorát. Mérd le a táskádat, mert ha nem fér bele a reptéri "ketrecbe", akkor a büntivel drágábban jössz ki, mintha fizettél volna....


Elindulsz, kint vagy a reptéren. Nézd meg, h otthon kell e nyomtatnod beszállókártyát.


Ha igen, akkor az interneten regisztrálsz, megadod az igazolványszámodat, nevedet, és kinyomtatod a papírt. Ez a beszállókártya.


Viszed magaddal, ha nem így kell, akkor megkeresed a reptéren a légitársaságod pultját, itt odaadják. A pultnál megnézik az igazolványodat, feladod a poggyászt (nem azt, amit magaddal viszel a fedélzetre) Mész a beszállkapuk felé, itt lesz az ellenőrzés.


Az ott lévő műanyagdobozokba be kell tenni a kézipoggyászt, kabátot, pulcsit, megkérhetnek, h vedd le a cipődet (úgyhogy ne legyen lyukas a zoknid :P) Egy hölgy megtapogat, h nincsenek e nálad tiltott dolgod, megkérdezik, van-e a poggyászodban folyadék (ezt külön, reptéri zacsiba kell tenned, és nem lehet 100 ml-nél több. Ha több, elveszik.

A lenti csomagba mehet, ami több.


A csomagod átmegy a canneren, és te is a kapun. Ha minden rendben, visszaöltözöl, elpakolsz. Övet is vedd le, a fémcsatt becsipog.


Utána jönnek a boltok, amit itt veszel, akár folyadék is, nagyobb is, felmehet veled a repcsire.


Megkeresed hogy melyik kapunál kell beszállnod. Odamész, itt megnézik még egyszer az igazolványt és a beszállókártyát, majd vagy gyalog kisétálsz a repcsihez, vagy busszal kivisznek.


A repcsi ajtajában még egyszer megnézik a beszállókártyát, majd megkeresed a helyed. Ha nincs fix hely, akkor javaslom a szárny előtti sorokat, az ablak mellett, onnan jó a kilátás.


Felszállás előtt elmondják a stewardessek, hol a hányószsák, mentőmellény, stb.


Leszálláskor kiszállsz a gépből, be az épületbe. Megint igazolvány ellenőrzés, majd jön a csomagos futószalag. Ha feladtad a bőröndöt, menj a többiek után, vedd le a szalagról.


És megérkeztél :)

2013. márc. 6. 12:07
Germanwingsel utazom :-) és még mindig aggódom h lesz
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Agis)
2013. márc. 5. 15:45
Én nem fapadossal repültem, hanem először egyenesen a Lufthansával, a cég fizette. De a kaput nem találtam, hiába volt a szám a jegyen. Ha tudok a lépcsőről, akkor megtaláltam volna.
2013. márc. 5. 15:44

Részletes tájékoztató:


[link]

22. agis (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2013. márc. 5. 15:42
Nem fapados tarsasagok elore megmondjak, hanyas kapunal van a boardig. Fapadosok eseten nem tudom, meg soha nem repultem veluk.
21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Agis)
2013. márc. 5. 15:40

Bocs, ellentmondok.

A Ferihegyen van egy hézag a számozásban, és majdnem lemaradtam a járatról. Nem vettem észre idegességemben, hogy ott egy lépcső lefelé, és oda ki volt írva az én kapum, de nem néztem le! Nem emlékszem, hányas volt.

Nem lehet megnézni a neten?

20. agis (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2013. márc. 5. 15:39

Ha fapados jarattal utazik, ott nincs benne a repulojegy araban az ellatas, kulon fizetni kell erte. Fapados tarsasagoknal elore be kll checkolni online, es otthon kinyomtatni a beszallokartyat, kulonben a repuloteren fizetni kell erte. Nem fapados jaratoknal be lehet (de nem kotelezo) checkolni online, de ott mar ki is valaszthatod hova szeretnel ulni, es online kuldik a beszallokartyat. Ki sem kell nyomtatni (en egy telefonnal utazom korbe Europat).

Fontos odafiyelni a kulonbsegekre.

19. agis
2013. márc. 5. 15:37

Annak, aki hetente repul ez mar rutin (mint masoknak a BKV) akinek ez eloszor tortenik az eleteben, hatalmas esemeny.

Minden ki van irva, nyugodj meg, nem fogsz elveszni. Csak kovesd a kiirasokat es a tomeget. Amikor megveszed a repulojegyet, ott a felteteleknel minden le lesz irva, hogy milyen csomagot (meretet, tartalmat illetoen) vihetsz fel a fedelzetre, illetve mekkora csomagot adhatsz fel dijmentesen. A fapados jaratoknal altalaban kulon kell fizetni a feladando poggyaszert es a fedelzeti csomag merete is kisebb mint a nem fapados tarsasagoknal.

Amit felvihetsz fedelzetre, az is le van irva a tajekoztatoban (fem targy (ollo, kes, villa, egyeb szuro, vagoeszkozt nem) illetve folyadekot maximum 100 ml-es kiszerelesben, maximum 10 db-ot). Remelem segitettem.

18. 490c4794ed (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2013. márc. 5. 15:36
Tényleg? Köszi az infót.:D
17. Guruljka (válaszként erre: 2. - 490c4794ed)
2013. márc. 5. 15:34

Nos, leges-legelőször mi van a repülőjegyen?

Annak a társaságnak a pultjánál kell jelentkezned, akiknél a jegyet vetted, ott kapod meg a beszállókártyát. És el is igazítanak, mondd meg nyugodtan, hogy először repülsz!

Az étkezésnél kérhetsz szeszesitalt is, bármit. Nem kell érte fizetned, úgyis csak apró adagot kapsz. Ha úgy érzed, hogy kicsit könnyít a félelmeden.

Mármint a levegőben kérheted már csak, de nekem ott is segített, én féltem. Egy kis whisky után már ki mertem nézni az ablakon.

2013. márc. 5. 15:02

Nem kell izgulni, én 60 évesen repültem először életemben és nagyon élveztem.

A menete az egésznek, hogy ha viszel csomagot, akkor megkeresed a kijelzőn, hogy hol kell a csomagot feladni és utána már minden megy simán. Nagyon egyértelműen vannak kiírva dolgok. Még az is el tud igazodni, aki semmilyen nyelven nem beszél a magyaron kívül.

Jó utat :)Ne izgulj, én imádok repülni :)

15. Vikyci (válaszként erre: 11. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 4. 15:31

Én 2x repültem eddig, elég is volt :-D

Londonból jöttem haza, aztán vissza.

Már ott kezdődött a félelmem, hogy a család, akinél laktam (aupair voltam) felvitt Londonba, kirakott valami metrómegállónál, és jussak ki egyedül a reptérre. Metró-vonat-busz - érdekes volt :-D

A reptéren aránylag könnyen megtaláltam hogy hova kell menni, hol kell várakozni, de nem mertem elmozdulni, nehogy lemaradjak a beszállásról.


Sajnos a leszálláskor rosszul lettem, bár nem jött ki semmi belőlem, de ez csak a véletlennek köszönhető.


Visszaútra 2 daedalonnal készültem :-D Be is aludtam, és simán ment minden.

14. 490c4794ed (válaszként erre: 13. - 1bb2e952a6)
2013. márc. 4. 14:05
Nyugi, minden ülésnél van zacskó ha gond lenne.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook