Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! fórum

Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
138. Céda
2012. ápr. 24. 09:44
Én tegnap voltam! Halála izgultam magam, remegtem, mint a kocsonya! Aztán amikor sorra kerültem, kaptam egy nyugtató-fájdalomcsillapító szurit a karomba, attól letompultam, követtem az orvos utasításait és csak egy pillanatra éreztem egy szúrós érzést (gondolom amikor a kontrasztanyag feszített) a csövet amit felhelyeztek az sem okozott különösebb fájdalmat, nem is fájt, inkább csak éreztem valamit. Amint felszisszentem, már vége is volt mindennek. Én nagyon ájulós vagyok, de nem volt semmiféle ilyen érzésem és utólag az gondolom nagyon kár volt ennyire izgulnom. Mondam is a dokinak hogy azt a nyugató szurit már egy órával előtte be kellett volna nekem adniuk :-). Betoltak a szobába, aztán 5 perc múlva már Sudoku-t játszottam, félig kábán. 20 perc múlva magam sétáltam le a büfébe, aznap délután a városban csavarogtam, moziba mentem, este párommal hancúroztunk is. Gyenge vérzésem volt, de nem fájt a hasam. Egy biztos: ha nem kapok olyan szurit, lehet sokkal fájdalmasabb lett volna, de nekem jól sikerült és kár volt félnem. Egyik oldalt van elzáródásom. Kecskeméten csinálták. Sok sikert és ne parázzatok! Van aki "belehal" szinte azt írja a fórumokon és ezzel másokat is nagyon beparáztat. Pedig hülyeség! Vagy leht ő nem kapott semmilyen szurit, fájdalomcsillapítót? Hm..ezt nem tudhatom. De aki Kecskemétre megy annak nincs oka aggodalomra!!!
2012. jan. 6. 17:27

Nekem 2 hónapja volt petevezeték átjárhatósági vizsgálatom.HSG kellett volna , de a nőgyógyászom aki agy angyal, azt mondta, hogy ezt nem csináljuk mert nem kellően steril.

Tehát hycosy ultrahangos vizsgálat lett belőle, nem a pénz miatt mert csak a kontrasztanyagot kellett megvennem.Rettenetesen féltem, mert annyi szörnyűséget olvastam.Vizsgálat előtt bevettem egy fájdalomcsillapítót és egyáltalán nem fájt.

mindenképpen meg akartam írni, a bátorítás miatt.

136. misz (válaszként erre: 135. - B.betty86)
2011. nov. 30. 19:39
Akkor hajrá! :) Szorítok, hogy mielőbb kopogtasson a gólya! :)
135. b.betty86 (válaszként erre: 134. - Misz)
2011. nov. 30. 16:41
Köszi! Igen szerencsére! A jobb vezetékem nem átjárható de a bal teljesen szupi! ;)
134. misz (válaszként erre: 133. - B.betty86)
2011. nov. 30. 08:29

Örülök, hogy minden rendben ment. Szerencsés vagy, hogy altattak.

Találtak valamit?

2011. nov. 29. 09:53

Szió lányok!


Megvolt a HSG-m tegnap. Minden gyorsan ment. :)

Nem fájtam sem akkor (aludtam) sem utána.


Ne féljetek tőle.

2011. nov. 20. 12:24
Júú már csak pár nap... :O
131. b.betty86 (válaszként erre: 130. - Misz)
2011. nov. 11. 11:57
Köszi szépen! :*
130. misz (válaszként erre: 129. - B.betty86)
2011. nov. 11. 10:26
Szorítunk érted! :)
2011. nov. 11. 10:03

Sziasztok!


Nekem 28.-a lesz a nagy nap. Altatással csinálja az orvosom.

Ezt találtam: amennyiben a vizsgálatot ultrarövid altatásban, vagy altató-nyugtató-fájdalomcsillapító gyógyszerek védelmében végzik, lehetőség van a folyadék nagyobb nyomással való befecskendezésére. Ennek segítségével a lezárt de folyadékkal megnyitható petevezetők átfújhatók.


Izgulok nagyon az eredmény miatt a többi nem számít.

128. misz (válaszként erre: 112. - Anita2424)
2011. nov. 10. 22:58

Hát ez nagyon durva! Sajnálom. :(

Ehhez képest, az enyém igazán "baráti" volt. Március, +10 fok, betegszobában kaptam egy NosPa+Algopyrin szurit (nem igen éreztem áldásos hatásukat), aztán egy szál hálóingre fel kellet venni a kabátot és átsétálni egy másik épületbe. Nekem röntgenasztalon raktak fel mindent, és kedves volta doki, meg gyors és ügyes. De legszívesebben a felénél leugrottam volna, olyan nagyon fájt. Addig soha nem éreztem ilyen erősségű fájdalmat. (Azóta is csak egy előzte meg: a szülési fájások, mondjuk azok kb. 90% jobban fájtak).

Ja, és mindkét petevezetékem zárt volt...

Ha most kéne csináltatni a HSG-t, tuti kérnék valami hatásos érzéstelenítést.

127. misz (válaszként erre: 121. - 35486a5042)
2011. nov. 10. 22:44

Nekem volt előtte általános laborvizsgálat, teljes körű nőgyógyászati vizsgálat, UH, hormonszintmérés vérvételből, majd cikluskövető UH (a ciklus meghatározott napjain kellett menni). Ezután jött a HSG, végül a lapar. Aztán meg a kislányom. :)


Sok sikert kívánok babához! Mindenkinek! :)

2011. nov. 4. 12:20
Sziasztok!Nekem tegnap volt HSG -m,és szeretném leírni,min mentem keresztül.A Tapolcai Kaáli Intézetbe járunk párommal,minden leletünk negatív lett,ezért az inszem. előtt Török Tanár Úr javasolta ezt a vizsgálatot nekem.Mivel jelenleg Nagykanizsán élek,itt kértem meg egy adjunktust hogy végezze el.Mint utólag megtudtam,a szabadsága miatt,az én 13. ciklusnapomra tette a vizsgálatot.Mivel rövidebb,26 naposak a ciklusaim,és a peteérésem pont aznapra esne,utánaolvastam,bementem a kórházba,ennek utánajárni,nem e veszélyes.Mivel a doki szabin volt,egy másik adjunktus-nőtől tudtam megkérdezni,aki teljesen lekezelően közölte velem,ne törődjek vele ,úgysem esek teherbe addig.Semmit nem mondott arról,fertőzésveszély lehet mert ovulációkor megnyílik a méhszáj.Megkérdeztem,végeznek e bármilyen vizsgálatot előtte,hogy megnézzék,nem e vagyok terhes,gyulladásos.Közölte,semmiféle vizsgálat nem lesz,egyből röntgen.NOS.Ezek után a párom (aki horvát állampolgár) felhívta a Varaždini Sunce Poliklinikát,ahol közölték,Isten őrizz hogy a peteérésem napján csinálják meg a HSG t.Csak 6-11 nap között lehet.Azonnal adtak már másnapra időpontot,reggel 7 re.Elmentem,a lehető legfinomabban bántak velem,igaz aggódtam,és amikor a tubát feltették,kivert a víz,de utána minden ment mint a karikacsapás.Átmosták a vezetékeimet,kissé a bal össze volt tapadva,most minden csodálatos,még tisztábbnak is érzem magam,komolyan.Rögtön megkaptam a leleteket,röntgenfelvételeket.A radiológus főorvosúr egy tündér,beszél magyarul,végig velem volt és biztatott.Abszolút semmim nem fáj,a vizsgálat tegnap reggel történt,nem is véreztem,utána fél órával már a kocsihoz sétáltam vidáman a párommal,délután itthon tornáztam szokásosan.Tudjátok,nem mindegy,hol végzik a vizsgálatot.Nemcsak az orvos a lényeges,hanem a műszerek,tisztaság.Bármi kérdésetek van,szívesen válaszolok.
2011. nov. 3. 10:16

Mi a Budai Meddőségibe járunk, és ott a kivizsgálás része a HSG is. Természetesen még rákszűrés, ekg, laborok stb.

Nekem az ottani doki ajánlotta, mert vidékről járunk fel, hogy ha megoldható helyben, akkor kényelmesebb ha itthon csináltatom meg, mert így nem kell korán Budapestre utaznom, és utána lehet kellemetlen az ülés .. ezért javasolta.

Az előzőekben én már leírtam az "élményeimet", de az a lényeg, hogy mindenki olyan helyre menjen ilyen vizsgálatra, ahol a helyi kórházban vagy klinikán ez egy napi rendszerességgel végzett vizsgálat, és ne járjon úgy mint én.. engem körbe kapott vagy 4 orvos.. és nézték, hogy hogy is kell ezt csinálni. Tuti nem lennék még egyszer oktatási segédeszköz! :(

2011. okt. 29. 10:26
Az én dokim szerint van a HSG-től korszerűbb vizsgálat is(kivéve a mi kórházunkat, eszköz hiányában...). De egyébként az éves rákszűrés az mindenhová kell, minden komolyabb beavatkozás előtt fel kell mutatni.
123. b.betty86 (válaszként erre: 121. - 35486a5042)
2011. okt. 29. 10:24
Szia! Nekem most pont emiatt tették el hónap végére a 13.cn-en lettem volna. Akkor már nem szabad. Tehát ez a ciklus még lehet valami "esély" féleség. :P
122. b.betty86 (válaszként erre: 120. - Bibü)
2011. okt. 29. 10:23
Bibü az nem az uh-s? Nekem nem ajánlotta a doki...:S
2011. okt. 27. 20:59

sziasztok lányok.

Képzeljétek el, úgy volt ,hogy lesz hsg-m. Elötte lévő nap tökre izgultam, hajnalban fent is voltam, mert aludni nem tudtam.. Bementem a korházba, ahol kiderült , hogy nem lesz nekem hsg-m, mert a ciklusom közepén voltam, a másik meg az , hogy rákszűrésem is több mint egy éve volt. A kedves doktor ilyenekre rá se kérdezett, csak időpontott adott meg mikorra menjek hsg-re. még szerencse ,hogy a nővér rákérdezett ezekre a dolgokra... elég érdekes volt..

Szóval a kérdésem az lenne, hogy akiknek csináltak hsg-t, elötte volt vérvételetek, hogy esetleg valami hormonzavar okozhatja, hogy nem babásodtok, vagy Nektek is rögtön a hsg-t ajánlották?

120. bibü
2011. okt. 27. 10:55
Sziasztok! Találtam orvost :) Hicosy lesz nem hsg, talán valamivel jobb is.
119. bibü
2011. okt. 27. 08:15

Sziasztok!


Sajnos a Kaáliban nem tudnak jövő héten fogadni hsg-re. Nem tudtok olyan magán orvost, aki meg tudná csinálni? Köszönöm

2011. okt. 17. 21:59

Sziótok!


Én nov-ber elején megyek. Jó,hogy megtaláltalak titeket! Így én is tudom,hogy készüljek.

Azt mondta az orvosom,hogy kapok kábító valamit de csak annyit,hogy ne fájjon. Most akk mire számítsak. Már volt egy laparotómiám és egy laparoszkópiám. Annál vészesebb ugye?


Köszi előre is!

117. Tünci79 (válaszként erre: 116. - Bibü)
2011. okt. 3. 14:23

szia

kórházas cuccokat mindenképpen vigyél magaddal (nekünk nem mondták, úgy rohant haza a férjem), sztem legalább 2 hálóinget, vagy pizsit is vihetsz, nekem csupa vér lett az egyik, így jól jött, hogy az uram nem tudta eldönteni melyik is kell. :)délután fogsz csak szabadulni, úgy intézd a melóhelyen a szabidat, vigyél cataflamot és ami a legfontosabb, hogy NE FÉLJ! :) fájni fog, de egyáltalán nem lesz olyan vészes, mint ahogy gondolod. :)remélem segítettem, üdv.

116. bibü
2011. szept. 29. 14:56

Sziasztok!


Én okt. 27-én megyek a kaáliba hát eléggé be vagyok tojva tőle. Csinálták már ott valakinek? Mire készüljek?

115. VFanni01 (válaszként erre: 114. - Anita2424)
2011. szept. 18. 19:54
Igen, sajnos pontosan tudom, mit éreztél:(
114. Anita2424 (válaszként erre: 113. - VFanni01)
2011. szept. 17. 08:08
Ha legalább elmondták volna, hogy ez mekkora fájdalom,akkor tuti átgondoltam volna, hogy megcsináltatom e érzéstelenítés nélkül. Azt mondta a doki,hogy amikor a műszert felteszi, akkor egy kis feszítést fogok érezni, a kontraszt anyagnál meg igen.. kis menstruációs görcsöt.. hát menstruálok egy ideje..de az tuti nem ilyen..azt hittem, hogy szét fogok szakadni belül :(
113. VFanni01 (válaszként erre: 112. - Anita2424)
2011. szept. 10. 19:49

Sajnos engem sem érzéstelenítettek, pontosan tudom mit éreztél, soha életemben nem éreztek ekkora fájdalmat. Haha, még hogy mensi szerű görcs, hát inkább mintha kés forgatnának az emberben. Nekem annyi előnye volt, hogy nem egyedül kellett fel le kászálódom az ágyakról, hanem a beteghordozó vett karba és emelt.

Nekem sem volt elzáródásom, bele sem merek gondolni, hogy az mit érezhet, akinek elzáródást nyitnak meg:S

2011. szept. 9. 05:23

Sziasztok! Igazából szeretnék jó tapasztalatokat írni a vizsgálattal kapcsolatban, de sajnos most úgy vagyok ezzel, ha milliókat is fizetnének, akkor sem csináltatnám meg még egyszer!!! Legalább is így nem!

A rövid történet:

Nekem ezt a vizsgálatot MINDENFÉLE ÉRZÉSTELENÍTÉST MELLŐZVE VÉGEZTÉK!

Se bódítás, se altatás.. semmi..

Nem is tudtam, hogy egyáltalán erre lenne lehetőség :( Szóval akinek bódításban is fájt, az el tudja szerintem képzelni, hogy milyen lehetett az nélkül.

Ami érdekes volt a dologban, hogy ketten fogták a lábamat addig is amíg a műszert felhelyezték. Annyira fájt, hogy a kóring amit rám adtak (pedig nem vagyok izzadós, és hisztis sem) szóval abból csavarni lehetett a vizet. Majd közölték, hogy a röntgen másik emeleten van, így a műszerrel együtt másszak már át egy hordágyra, amin eltolnak a röntgenbe. Aztán átmentünk kb. 5 ajtón, küszöbön, liftbe szállva.. gondolom el tudjátok képzelni, hogy ilyenkor is "finoman" bánnak az emberrel a betegszállítók.

Szóval nagy nehezen eljutottam a röntgenbe, ahol közölték, hogy valahogy préseljem már be magam a röntgen gép alá, amit nem igazán tudnak felemelni, de próbáljam meg. Mindehhez csak annyi kiegészítéssel, hogy ezt a még mindig bennem a műszerrel, a gurulós hordágyról kb. 15 cm-es szintkülönbséggel. Ott már az ájulás határán voltam.És eddig kb 15-20 perc telt el. Majd a röntgen asztalon is eltöltöttem kb 10 percet mire odaért a röntgen orvos. Na, kezdődött a vizsgálat. Mondták, hogy menstruációs görcs szerűt fogok érezni, de inkább azt éreztem, mint ha egy magasnyomású valamivel az agyamig küldtek volna valami cuccot. Mindezt megismételték kb. 5-ször. Közben már annyira fájt mindenem, hogy vizet csavartam a röntgen asztal fém széléből amiben kapaszkodtam. Gondolom az mindent elmond, hogy hárman fogták a lábamat, hogy ne rúgjam véletlenül fejbe az orvost. Az egyetlen pozitívum, hogy az eredmény jó lett. 1 óra múlva mondták, hogy öltözhetek és mehetek haza, otthon egészen késő estig csak feküdni tudtam. Tanulság: HA VALAKI VALAHA IS ILYEN BEAVATKOZÁSRA KÉSZÜL, KÉRDEZZE MEG ELŐTTE, HOGY ALTATJÁK VAGY BÓDÍTJÁK E. ELLENKEZŐ ESETBEN NE FOGJ BELE SEMMIKÉPPEN!!!!!


Nem vagyok hisztis, elég jó a fájdalom tűrő képességem, de ez tényleg nagyon fájt, és nem azért írtam le, hogy bárkit is elriasszak, hanem, hogy ha a doki nem mondja el, hogy fájdalomcsillapítás nélkül végzi az egészet, akkor TE kérdezz rá!!!

111. VFanni01 (válaszként erre: 110. - Beckham1)
2011. júl. 26. 08:44
Én is ebben bíztam, hogy csak azok írják le a tapasztalataikat, akiknek rossz volt. Hát én most beállok közéjük a sorba, tegnap volt HSG vizsgálatom, és iszonyatosan fájt:( De már az is, hogy a katétereket betették, és benne voltak. Az egyik petevezetőm teljesen átjárható, a másik nagyon szűk sajnos, lehet ezért volt még fájdalmasabb, amikor a kontrasztanyagot is bejuttatták, szinte elviselhetetlen érzés volt, elkapott a szédülés, a hányinger, leesett a vércukrom és majdnem elájultam. Lehet mondani, hogy én vagyok a kényes, vagy a puhány, nem tudom, ezt én így éltem meg és kész...sajnos:(
2011. máj. 8. 18:58

Sziasztok,


én múlt héten estem át a HSG vizsgálaton és egyáltalán nem kell tőle félni,nem értem miért írnak ennyi rémisztő dolgot róla. Kellemetlen vizsgálat,az igaz, de nincs szükség bódításra vagy altatásra, egy mindössze 5 perces beavatkozás az egész. Kicsit feszítő érzés, de az előkészületek tovább tartanak mint maga a vizsgálat, ez az egy ami kicsit rémisztő lehet. Nekem Gyöngyösön csinálták,az aranykezű Szelva doktor és kedves segítői. Ezúton is köszönöm Nekik, nagyon ügyesek voltak! Úgyhogy kedves vizsgálat előtt álló lányok, ne féljetek, nincs mitől.

109. piggy35
2011. ápr. 22. 08:59

Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet Pesten, ahol megcsinálják a HSG-t bódításban, vagy rövid altatásban?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook