Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már olyan, hogy időpontra mentetek orvoshoz, de elutasították, hogy kezelnek? fórum

Volt már olyan, hogy időpontra mentetek orvoshoz, de elutasították, hogy kezelnek? (beszélgetős fórum)


20. 6b959121ac (válaszként erre: 10. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 19. 16:50

Szia!


Nézz körül ezen a fórumon. Sok hasznos tanácsot kaphatsz.


[link]


A lányok Solymosi doktort ajánlják a pesti betegeknek, nekem nincs tapasztalatom vele, de a honlapján leírtakból sokat tanultam én is a betegségemről és annak kezeléséről is.


A honlap linkje: [link]

19. lisa65
2010. jún. 19. 10:39

Próbálj már most időpontot foglalni a decemberi kontrollra!

Sajnos több ötletem nincs, esetleg még az, hogy szakrendelőben próbáld meg, hátha ott más orvos van, olyan aki nem kórházi orvos!

2010. jún. 19. 10:27
Sajnos nincs több orvos :( Egyébként akinél először voltam, ahhoz decemberre lenne időpont. Hiába "vagyok a betege" és van rajta a papíromon, hogy félévente kontroll, nem kapok hozzá időpontot.
17. lisa65
2010. jún. 19. 10:21
Esetleg nincs a kórházban még rajtuk kivül mas szakorvos? Lehet akkor azt kéne megpróbálni!
16. lisa65 (válaszként erre: 13. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 19. 10:20

Hát én azt javaslom neked, hogy most ezt ne vedd a szivedre, akármilyen rosszul is esett!

Menj vissza ahhoz az orvoshoz akinél voltál először, és ha nem megfelelően viselkedik veled, kérd ki magadnak és azonnal keresd meg a kórházba a betegjogi képviselőt. A betegséged sajnos nem maradhat kezelés nélkül, miután más lehetőség nincs muszály lesz ezt vállalnod!

15. bf5264a5b9 (válaszként erre: 12. - Lisa65)
2010. jún. 19. 10:15
Egyébként a szabad orvosválasztáshoz való jogom alapján, nem választhatom én ki, hogy kihez szeretnék járni? A korábbi orvossal nem voltam megelégedve, így nem megyek hozzá vissza. Háziorvost simán lehet váltani, tapasztalataim szerint a kórházon belül nőgyógyászt is, ott valahol nem csinálnak ebből ügyet!
14. bf5264a5b9 (válaszként erre: 12. - Lisa65)
2010. jún. 19. 10:14
GYED-ből sajnos nem futja a tizenezer forintos rendelésekre :(
13. bf5264a5b9 (válaszként erre: 11. - Lisa65)
2010. jún. 19. 10:13

Úgy van, hogy ő az osztályvezető főorvos, korábban pedig egy sima osztályos orvoshoz kaptam időpontot, de muszáj volt elmennem gyorsan valahová, hogy kapjak gyógyszert, mert nagyon rosszul voltam. Közben már a professzorhoz volt időpontom, de több mint fél évet kellett rá várni, és nagyon cefetül voltam.


Egyébként mikor kértem az időpontot, bediktáltam a címemet, az asszisztense egy szóval sem mondta, hogy nem tartozom hozzá, hiszen a kórházhoz tartozom mint X. kerületi lakos.

12. lisa65 (válaszként erre: 10. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 19. 10:12

Hát akkor azért küldött el, mert a kolléga betegeit nem szedik el egymástól!

Biztos, hogy van maszek alapon (csak az nagyon sok pénz) ilyen orvos esetleg a magánrendelőkben kellene szétnézned.

11. lisa65 (válaszként erre: 9. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 19. 10:09
És ez volt a körzeti illetékes orvos?
10. bf5264a5b9 (válaszként erre: 8. - Lisa65)
2010. jún. 19. 10:07

A kórházhoz tartozom! Máshol pont ezért utasítottak el a kezdetekkor, mert nem tartoztam ide, és ugyanebben a kórházban voltam korábban egy minősíthetetlen stílusú orvosnál...


Azt hittem jogom van a szabad orvosválasztáshoz (najó nem bárhol az országban, de legalább kórházon belül)

2010. jún. 19. 10:06

Sajnos nem tudtam Neki elmondani, hogy miért nem akarok visszamenni a korábbi orvoshoz. Pedig semmiképpen nem megyek oda vissza, úgyhogy most itt vagyok egy 15 hós kisfiúval, kezeletlen autoimmun betegséggel orvos nélkül.


Nem tudom mit csináljak!


Az első orvos, akinél voltam, bementem seszósebeszéd a képembe vágta, hogy jó lenne ledobni 25 kilót, és megkérdezte, hogy nem retardált-e a gyerekem. Lehet hogy másnak bejön a szabad-viccelődős stílus, és az elérhetetlen nagyon fontos orvos, de engem szíven ütött, hogy úgy beszél velem, mint egy taknyos gyerekkel, és hiába mondta hogy háromhavonta kell kontroll, január óta leráz az asszisztense, hogy nincs időpont. Szóval hozzá biztos hogy nem megyek vissza semmi szín alatt.


Ha valaki Budapesten, nem magánrendelés keretein belül tudna mondani olyan endokrinológust, aki megbízható, nagy szaktudású és a stílusa megnyugtató és kedves, lszi írja meg ki az, és hogy hol találom meg.

8. lisa65 (válaszként erre: 1. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 19. 10:05
Ha körzetileg nem tartozol abba a kórházba, akkor az orvos megteheti, hogy nem vállalja a kezelésedet. Ez sajnos igy van!
7. globus (válaszként erre: 1. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 19. 09:57

Semmilyen etikai kódex nincs. Tény, hogy nem szeretnek belefolyni mások ügyeibe, főleg akkor, ha fajsúlyosabb betegségről van szó, pl. csípőműtét más kórházban, szívműtét, komplexebb betegségek.

Ha területileg illetékes az ellátásban, kötelessége elfogadni.

2010. jún. 19. 09:56
volt ilyen és ráadásul nálam egy 100ezres nagyságú műtétről lett volna szó.Azt mondta a doki,hogy miután ismeri az előző orvost a z ő munkájába ő nem nyúl bele..nagyon felháborító,h igy mennek manapság a dolgok..pedig fizettem volna neki
2010. jún. 19. 09:55
Hihetetlen. Még sosem hallottam ilyet.
2010. jún. 19. 09:55
kérd, hoyg adja írásba. ez az első kérésem mindig ha ilyennel találkozom...
2010. jún. 19. 09:55
Betegjogi képviselő felé jelezném azonnal! Ilyet nem lehet tenni! Elhiszem, hogy kiborultál!
2010. jún. 19. 09:54
Nem történt még ilyen velem hál Istennek,nem tudod valamilyen szerv felé ezt jelezni?
2010. jún. 19. 09:52
Tegnapi nap délutánjára a Bajcsyba volt időpontom endokrinológiára. Fél évet kellett várni, remegő gyomorral ültem az ajtó előtt, mert kényszerből el kellett mennem előtte magánrendelésre a panaszaim miatt. Bementem az orvoshoz, rámnézett, és megmondta mi a bajom. Aztán leültem, megnézte a leleteimet, látta hogy másik orvosnál már jártam, összehajtogatta, és azt mondta, hogy nem vállal, menjek vissza ahhoz az orvoshoz akinél korábban jártam. Hiába mondtam Neki, hogy én mindenképpen hozzá szeretnék járni kezelésre, csak nem kaptam korábbra időpontot, és muszáj volt máshoz elmennem, hogy legyen gyógyszerem, nem érdekelte. Valami etikai kódexre hivatkozva azt mondta nem és kész. Sírva jöttem el. Borzalmasan ki vagyok borulva. Nekem jogom van a szabad orvosválasztáshoz, erre az az orvos, akinek a szakértelmében vakon megbízom, konzultáció nélkül, anélkül hogy a leleteimre ránézne, egyszerűen kizavar a korábban egyeztetett találkozásról. Hogy lehet ez? Veletek történt már ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook