Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiadkadnál, ha időpontra mész fodrászhoz és fél- háromnegyed órát várni kell még? fórum

Kiadkadnál, ha időpontra mész fodrászhoz és fél- háromnegyed órát várni kell még? (tudásbázis kérdés)

1 2
2017. ápr. 12. 10:25

Nem mindegy, hogy mi az oka. De egy fodrász általában tud tervezni, ha nem, akkor tanuljon meg. Tudnia kell, hogy milyen jellegű munkát mennyi idő alatt tud elvégezni, főleg rendszeres vendégnél, ismeretlen esetében pedig hagyjon magának kellő időt, és úgy vállaljon be bárkit.


Alapos indok nélkül szerintem ennyi csúszás nem torelhátó, főleg nem rendszeresen.


Volt, hogy én késtem volna busz miatt fél órát, felhívtam, mondta, hogy már ne is menjek, mert akkor csúszik a többiekkel, kerestünk másik időponot. Szerintem ez így korrekt.

2017. ápr. 10. 22:07
Egyik szolgáltatónál sem elfogadható ennyi csúszás. Ha valamelyik vendég késik, akkor a többivel nem lehet megcsinálni, hogy miatta csúszik az egész nap. Az a vendég kap másik időpontot, vagy nem megy többet. Akkor senki nem csúszik utána, és nincs több megbízhatatlan vendég.
32. Hanami
2017. ápr. 7. 21:03
Nem, mert szerintem egyik fodrász se szándékosan teremt ilyen helyzetet.
2017. ápr. 7. 17:55
Ha egyszer-kétszer megtörténik akkor belefér,de egyébként nem szeretem az ilyet.Van,hogy úgy foglalok időpontot,hogy ekkor és ekkora végzek-e mert mennek kell a gyerekért pl.Akkor kapcsol az illető,és tudom,hogy nem fogok várni.Vagy reggelre kérek időpontot,hogy én legyek az első...
30. michelle.r (válaszként erre: 28. - Agis)
2017. ápr. 7. 15:03

Ezt minden profi fodrász így csinálja ;) Általában reggel 7.30-ra megyek, hogy legyen ideje elszüttyögni ;) Néha a forgalom miatt késik 10 percet, de azt bekalkulálom.


Hajas Lacit azért hagytam ott, mert vizes fejjel 35 percig hagyott ülni, miközben valami über fontos dolgot intézett telefonon. Nyár volt, könnyű volt öntudatosnak lenni ;)

29. mmacus
2017. ápr. 7. 08:22
Az én fodrászom nem szokott megváratni. Igaz, 30 éve hozzá járok, ha valami véletlenül közbejön, felhív és megbeszéljük. De ez párszor fordult elő 3 évtized alatt.
28. agis
2017. ápr. 7. 08:09
Engem felhivna a fodraszom, es megkerdezne belefer-e a csuszas, vagy adjon masik idopontot. Bar esetemben es jobban belegondolva inkabb kirugna a keso vendeget mintsem engem hozzon kellemetlen helyzetbe. Kulonleges kapcsolat a mienk, na :)
2017. ápr. 7. 07:07
Szerintem fél-háromnegyed óra nem vészes.
2017. ápr. 6. 20:17

5-10 percet kellett várni esetleg. Maximum.

Nem járnék olyan fodrászhoz, akinél rendszeresen fél- háromnegyed órát várni kell.

2017. ápr. 6. 19:36

...akkor nekem szerencsém van a fodrászommal. Sosem kellett rá várnom fél/háromnegyed órát. Sosem kellett azért várakoznom, mert valamelyik barátnő/rokon/ismerős stb. csakúgy beesett.


Időpont van és azon belül bőven elkészült még minden vendégével. Az pedig evidens hogy ha valaki még sem megy, időben lemondja a foglalást.


Szintén magától értetődik, hogy nem kések el, időben odaérek. ....nem szeretem ha a saját időmet valaki elpocsékolja és nem tehetem meg, hogy más idejét én cseszem el. Ez ennyire egyszerű. :)

24. 9c485f67e8 (válaszként erre: 22. - BeYOUtiful)
2017. ápr. 6. 19:17

A busz is lerobbanhat bármikor; netalán baleset, rosszullét;

bármikor bármi történhet.

2017. ápr. 6. 19:15
az én fodrászomhoz megbeszélt időpont ellenére, ha hamarabb érek oda, annak örül, és én is hamarabb végzek. de már rég voltam nála:(
22. beYOUtiful (válaszként erre: 13. - C014e4db82)
2017. ápr. 6. 19:01

Azt elmondtad neki, hogy a busz menetrendjére vagy utalva?

A kérdésedre válaszolva: fél-háromnegyed óráért nem akadok ki, ha jó a fodrász.

2017. ápr. 6. 18:55

50 éve járok fodrászhoz; tudnék mesélni vendégrôl, fodrászról egyaránt.

De nem beszélek senkit ki a háta mögött.

20. a03dd05915 (válaszként erre: 16. - Globus)
2017. ápr. 6. 18:47

Egyetértek.

A fodrászt úgy kell szervezni, hogy nem tudni mennyi idő lesz.

Pl. munka után, mikor már nincs más teendő, vagy hétvégére.

Általában nehezen jutok el fodrászhoz, nehezen szorítok rá időt, mert csak vágni kell, és az halasztható.

Viszont, ha időpontot kérek, akkor vagy ott vagyok 10 perccel előtte, vagy ha értesülök róla, hogy más teendőim lesznek, akkor időben lemondom.

Mindenki emberből van, mindenkinek fontos a munkája (feltételezem)- legyünk egymásra tekintettel és megértéssel!

19. 9c485f67e8 (válaszként erre: 16. - Globus)
2017. ápr. 6. 18:43
Emberekkel a legnehezebb dolgozni.
2017. ápr. 6. 18:40
fodrászhoz ráérősen kell menni
2017. ápr. 6. 18:33
Jó az ilyen végtelenük pontos és kérlelhetetlen kedves vendég; de az ember nem másodpercre pontos gép.
16. globus
2017. ápr. 6. 18:30
Barátnőm fodrász. Mesélte, hogy rengetegszer eljátsszák vele a vendégek, hogy időpontot kérnek, aztán mégsem mennek. Ha közben valaki jelentkezik, akkor 1. elhajtja, az illető többet sosem megy oda, 2. elfogadja, mire késéssel beállít az eredeti vendég. Vagy pl. vágásra jelentkeznek, aztán hirtelen ötlettel festést is kérnek... akinek nemet mondott, az elment más fodrászoz. Vagy gyors hajvágást a nyafogó gyereknek, akit magukkal hoztak. Bizonyos folyamatoknál simán lehet csúszni fél órát, mert nem kaptafa a vendég, nem fogja meg a dauervíz, lassan szárad, stb. Időpontra dolgozni nem olyan egyszerű, főleg emberekkel :D
2017. ápr. 6. 18:26
Igen, "kivéve a gyevi bíró".:D
14. c014e4db82 (válaszként erre: 12. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 6. 18:24
nálam sosem!
2017. ápr. 6. 18:23

nem semmiért jelentkezek be.

nem abban a városban lakom

ha lakések egy buszt a következő 1,5 óra múlva megy..ja és szokása valakit előttem 10 percre betenni, azzal perszenem végezaz adott időpontra

2017. ápr. 6. 18:22
Megtörténik ez fordítva is ám igen gyakran!
2017. ápr. 6. 18:18
nem
10. Lonna4 (válaszként erre: 4. - C014e4db82)
2017. ápr. 6. 18:16
A fodrász nem tapra dolgozik. Én is hetekkel előbb jelentkezem be de van hogy várni kell negyed órát. Néha felet. Máskor megcsenget hogy mehetek előbb. Mondjuk három haznyira lakom tőle:-)
2017. ápr. 6. 18:14
A fodrászom is szokott "késni" , de én nagyon szeretek vele beszélgetni, úgyhogy én szívesen várok :)
2017. ápr. 6. 18:08
Én nem akadnék ki
2017. ápr. 6. 18:00
Ha 1 alkalommal előfordul, talán még ki lehet bírni. Ha egymás után 2. és 3. alkalommal is eljátszaná, akkor én többször nem mennék oda.
2017. ápr. 6. 17:58
Vársz- ennyi.
2017. ápr. 6. 17:58
Igen, épp ezért olyat kerestem és találtam aki házhoz jön.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook