Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt e közületek valakinek méhenkivüli terhessége?Sikerült ujra teherbe esnetek utána? fórum

Volt e közületek valakinek méhenkivüli terhessége?Sikerült ujra teherbe esnetek utána? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 29. 15:46
Sziasztok! Én új vagyok, de sajnos tavaly volt egy méhenkívülim. Aki akar nyugodtan kérdezzen ez ügyben!
35. Törökné Kati (válaszként erre: 34. - Ea06f15181)
2009. aug. 29. 14:15
Nem kell izgulni!Kilehet bírni.Mint előbb is írtam a bébiért Mindent!!!Sok sikert.Hidd el előbb vagy utóbb összejön a bébi :) .
2009. aug. 28. 16:12
Köszi Kati :-) Ma arra jutottam, hogy szeptemberre kérek egy időpontot, és valószínű az októberi ciklus első felében túlesek rajta... No para :-))
33. Törökné Kati (válaszként erre: 32. - Ea06f15181)
2009. aug. 28. 13:49
Helló!Méhen kívüli terhességem nem volt.De a petevezetékemet át fúvatták már egy jó pár éve.Nekem nem altatásban csinálták.Nem akarlak elriasztani tőle,de eléggé fájdalmas beavatkozás.De a babáért én is meg más is meg tesz mindent.Azóta van egy 17 hónapos kis fiam:) .Egyszóval megéri megcsináltatni.
2009. aug. 26. 18:06

Rékus :-(

Én még kicsitvacilálok. Sok értelmét úgysem látom. De ha mégis nekifutok majd leírom a tapasztalataimat.

31. Rékus-Békus (válaszként erre: 30. - Ea06f15181)
2009. aug. 26. 10:48

Szia anta28!

Sajnos megkellet:-(Én azt hallottam,nagyon fáj és kellemetlen az átfúvás.Nekem 2000-ben csinálták,de altatásban,így nem emlékszem semmire.Állítólag olyan,mint az ultrahangos vizsgálat.Nem tudom,nekem is úgy mondta egy ismerősöm.Ha nem így van akkor ő becsapott.

2009. aug. 19. 15:02
Sziasztok! Sajnálom, hogy ennyi mindenki átesett a méhenkívülin. Én kétszer voltam 1 éven belül, 4 hónap volt a kettő közt. Nálam viszont nem voltak görcsök. Minden úgy zajlott mint egy normál terhességnél. De 6 hetesen még nem látszott, így kórházba kerültem. Rá 1-2 hétre megtalálták a bal oldali p.vezetőbe. A második alkalommal szintén nem voltak görcsök, de kétnaponta egy nagyon világos barna pötty a tisztaságin. Aztán elmúlt az is. De hat hetesen a méh üres volt, a jobb oldali petevezetőben szívhangot találtak. Akkor műtét lett, a petevezetőt kivették. A balos az megmaradt, de tudván hogy egy éve ott volt az első, így valami gond lehet vele. Szóval feladtam. Petevezető átfúváson gondolkodtam ugyan, de nem jutottam el odáig. Pedig állítólag átmenetileg tágtja a petevezetőt, ha abban csak szűkület van. Tapasztalat esetleg valakinél? Rékus-Békus! Sajnálom ami veled történt! Remélem nem kellett műteni.
2009. aug. 10. 13:51
Nekem is volt méhenkívüli terhességem.Akor azt mondták nem lehet babám csak beültetéssel.Most 11 év után elzárodottnak hitt petevezetékkel sikerült,de sajnos megint méhen kívüli lettem.Nem szabad feladni,valahol bízni kell abban,hogy sikerülni fog.
28. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 27. - Birgi89)
2009. jún. 14. 07:42
KÖSZ BRIGI,ARANYOS VAGY HOGY EZT MEGIRTAD!KÖNNYEBB IGY HOGY EZEKET TUDOM,JOBBAN ÉLTET A REMÉNY!!!
2009. jún. 9. 14:39
Anyukámnak volt a születésem előtt egy méhen kívüli terhessége, 2 évig kellett fogamzásgátlót szednie, mert a műtét során kivették az egyik petefészkét. A gyógyszer abbahagyása után szinte rögtön teherbe esett (velem:). Az orvosok azt mondták neki, hogy ha nem gondol rá minden pillanatban, hogy márpedig ő teherbe akar esni, akkor hamarabb összejön. Fel a fejjel, és sok sikert!!
26. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 25. - Itimi78)
2009. máj. 29. 17:51
Köszi a nyugtató szavakat,ari vagy!Nem gyászolom az elvesztett babát,csak tudod,rendetegszer jut az eszembe,hogy de jó lenne most ha nem úgy alakul!Ez az,ami a legjobban gyötör,sajnos valamiért most meg meg sem fogan.Kicsit türelmetlen vagyok,az igyz,de már olyan régóta próbálkozunk,ráadásul a méhenkivülit is nagyon nehezen sikerült összehozni,mármint azt hogy teherbe essek.Nagyon reménykedem,hogy majd sikerül!De annak,hogy neked igy összejött,nagyon örülök!!!Szerencsés vagy!Ha én egyszer végre terhes maradok,na akkor tudom majd végleg kitörölni a fejemből azt a méhenkivülit!De akkor tényleg végleg!Nagyon aranyos vagy,hogy irtál,szorits nekem!!!PUSZILLAK
2009. máj. 29. 15:39
Hello!A műtét után 6 hónappal estem újra teherbe.Igen spontán estem teherbe.Neked is sikerülni fog,csak mindíg gondolkodj pozitívan.Ha lelkileg rendben vagy a babó is megérkezik hamarosan.És nem szabad sokáig gyászolnod a meg nem született picikét.Tekints mindíg elöre.
24. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 23. - Itimi78)
2009. máj. 28. 18:26
Szia Drága itimi78!Annyira jó volt olvasni a történeted végét és tudom te is jól megszenvedtél akkor,hát nem mindegy ez az egész,sőt..De örülök,hogy ennyire jól végződött utána.Spontán estél teherbe a méhenkivüli után?Nagyon jó volt ezt elolvasni,ilyenkor mégjobban felcsillan bennem a reménysugár!!!És megkérdezhetem,hogy a méhenkivülit követően mennyi idő mulva estél ujra teherbe?NAGYON SOKSZOR PUSZILLAK,KÖSZI HOGY MINDEZT MEGIRTAD ÉS SOK EGÉSZSÉGET AZ EGÉSZ CSALÁDODNAK!!!!!
2009. máj. 28. 16:18
Hello!Nekem is volt egy méhenkívüli terhességem.Bár igaz előtte meg egy elhalt terhességem.A méhenkívüli is egy kicsit komplikált volt,mert iker terhesség lett volna.Az egyik petefészkemben ágyazódott be az egyik embrió,a méhemben a másik embrió, petevevetékemben megakadt a sárgatest,ami miatt életveszélyes állapotba kerültem.Azonnal műtöttek.A műtét után 2 nappal derült ki,hogy a jó helyen lévő picur sem maradt meg.Elhalt.Tudom hogy min mész keresztül.Nagyon sajnálom,de fel a fejjel,sikerülni fog.Nekem azóta már 3 gyermekem van.Egy 4 éves kisfiú és a 2 éves iker lányok.
22. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 20. - Liaandi)
2009. máj. 27. 22:08
Szia Drága liaandi!A te történetedet végtelenül jó volt olvasni és nagyon nagyon örülök,hogy neked sikerült!!!Nem fogom feladni,addig küzdök amig meg nem fogan végre a babánk!Hálás vagyok ennek a sok szép szónak,amit tőletek kapok,lányok!
21. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 19. - Bebekriszti)
2009. máj. 27. 22:05
SZIA BEBEKRISZTI!De aranyos volt az üzid!!!Igazán erőt adtál most nekem!Olyan jó,hogy ennyien mellettem álltok,ugyhogy igazad van!Nem pánikolok,kicsit türelmetlen vagyok már,mert annyira szeretnénk a babát!
20. liaandi (válaszként erre: 1. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 27. 11:03

Szia!

Nekem is volt méhenkivüli terhességem!Tudom min mentél keresztül,borzalmas fájdalmakkal jár és engem nagyon összetört még lelkileg is!Nekem az volt az első terhességem,és sokáig azt hittem hogy soha nem leszek anya!Akkor voltam 23 éves!Sőt utána a sok negatív teszt is kezdett a padlóra küldeni!De született egy kislányom amikor 26 éves voltam!Én voltam a világ legboldogabb embere! Ő már 5 éves lesz szeptemberben!Azóta 2008 október 17.-én született a második gyermekem aki szintén kislány!Most 7 hónapos!

Ne add fel soha!Sikerülni fog!Lesz egy gyönyörű kisbabád ami valamilyen szinten felejtetni tud a rossz emlékekben!Szoritok neked nagyon!

19. bebekriszti (válaszként erre: 18. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 27. 10:50

Sziasztok !


Nekem is volt méhenkívülim 39 évesen...Szörnyű volt az egész,majdnem ott maradtam.Kivették a jobb oldali petevezetőmet,már egy cseresznye nagyságú magzat volt benne...Túléltem...Aztán gondoltam, 100 évesen, 1 petevezetékkel már tuti nem lehetek terhes,ezért nem védekeztünk...Rá fél évre mégis terhes lettem.Soha nem lehet tudni.Aztán a dokim eligazított és teljesen igaza volt:Miért ne eshetnék teherbe 40 évesen akár egy petevezetékkel,ha az normálisan funkcionál és egészségesek vagyunk az urammal mindketten??Bejött ! Úgyhogy én 31 évesen nem pánikolnék,mert úgyis jönni fog,de CSAK akkor amikor jönni akar !!

Türelem babát terem!

18. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 17. - Cepheus)
2009. máj. 23. 08:31
Cepheus,szia!Kösz,hogy irtál.Már én is gondoltam ovulációs tesztre,bár egyszer használtam,mivel nálunk olyant árulnak csak amiben 1 van és még fel sem birom darabolni mint már olvastam annyi helyen hogy ugy csinálják,mert ez amit mi itt venni tudunk az müanyag és majdnem teljesen olyan mint a terhességi teszt.De szinte hetente járok dokihoz,figyeli a peteérést,meg hogy elfakadt e a tüsző meg ilyesmi,igy általában tudni szoktam mikor van.Kedden megint doki.Eddig minden hónapban volt peteérés,mert a megmaradt petefészek átvette a másik munkáját!Tehát nincs ezzel gond,hanem valami miatt nem fogan meg.Már az a méhenkivüli is szörnyen nehezen jött össze, igy belegondolva inkább ne is jött volna össze sehogyan sem.Nemtudom,igyekszem mindent megtenni hogysikerüljön,aztán majd meglátjuk!És köszi a jókivánságokat!
17. Cepheus (válaszként erre: 16. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 23. 07:36

Két havonta egyszer, kb 2 és fél - 3 napig vagy termékeny az 1 petevezető miatt. Ha sokat vagytok együtt a pároddal, akkor előbb utóbb sikerülni fog, de ha nem, akkor ezt nagyon könnyen kihagyhatjátok, javaslom, használj ovulációs tesztet. A gyógyszer is tényleg rásegít a sikerre. Egy évig semmiképp nem aggódnék.


Sok sikert a teherbeeséshez, és szerencsés folytatást!

2009. máj. 21. 12:32
Aranyosak vagytok,hogy ennyien irtok!Kb 1 év sikertelen próbálkozás után fordultunk orvoshoz.A férjemmel mindent rendben találtak,nekem magas volt a prolaktinom,arra Bromocriptint kaptam,meg Klomifent peteérésre,bár peteérésem a magas prolaktin mellett is volt,a doki csak azért irta ki,hogy megerősitsük a peteérést!Rögtön teherbe is estem,akkor lett a méhenkivüli!Azót is szedem a Bromocriptint,ezt addig kell mig teherbe esek meg még utána is egy ideig,meg Klomifent is szedtem megint,de most nem sikerült még teherbe esnem.Nekünk nem ajánlottak fél év várakozást,azt mondták 4 hét a gyógyulási idő és semmivel sem lesz más ha várok fél évet,tehát a méhenkivülim októberben volt,decemberben kezdtünk ujra próbálkozni,azóta semmi,pedig lassan elmult december óta fél év is!Nemtudom....
2009. máj. 21. 10:14

A barátnőmnek is volt ilyen.

2007 év elején volt egy méhen kívüli, és egy belüli terhessége.

Ugyanazon év augusztusában teherbe esett, minden rendben volt.

14. Cepheus (válaszként erre: 1. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 21. 10:05

Igen, hasonló előzményekkel, fél évet kellett kihagyni, rá 10-12 ciklusra jött össze, tehát vagy másfél év múlva lettem terhes.


Használtunk ovulációt jelző tesztet, mert azért 1 évben az a kb 6 termékeny nap, az roppant kevés vakra lövöldözni... Sajnos az a babám nem maradt meg, és utána már sem természetes úton, sem inszeminációkkal nem sikerült teherbe esnem. Arra több orvos felhívta a figyelmemet, hogy ha egyszer volt méhenkívülim, akkor nagyobb az esélye egy másodiknak, mert gyakran nem működnek megfelelően a petevezeték belső csillócskái. Hála Istennek, a második méhenkívülit megúsztam, most lombikbabával vagyok várandós.

2009. máj. 21. 09:59
Sajnos nekem is volt,fél év múlva estem teherbe. Igaz nem vették ki a petevezetékemet.
12. loch ness (válaszként erre: 5. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 21. 09:42

Egyik barátnőm hajszálpontosan így járt. Azóta két gyereke született, problémamentes volt mindkét terhessége.

Neki sok megfázás miatt voltak összenövések a petevezetőjében, azért akadt el ott a baba. Ilyenkor nem árt megnézetni a megmaradt petevezetéket, hogy ott nincsenek-e összenövések, nehogy megismétlődjön a dolog.

Egyébként, amikor ez történt, mindenki előszedte a történeteit, és mindegyik arról szólt, hogy az illetőnek utána rendben születtek gyerekei.

11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 21. 08:54
Nem, azt mondta az orvos, hogy nem tenne jót a hasamnak (a műtét miatt) a növekedés, tehát az első évben nem próbálkoztunk! A következőben tudtuk, hogy lehet, de egyáltalán nem görcsöltünk rajta:) Szerintem pont azért nem sikerül, mert nagyon rajta vagytok! Volt olyan kolléganőm aki örökbefogadott egy gyereket, mert lemondtak már a saját gyermekről és az örökbefogadás után egy évvel, spontán teherbe esett:)
2009. máj. 21. 08:52

Szia!Nekem volt méhenkívüli terhességem, utána született még 2 lányom, júniusban volt a műtét, augusztustól próbálkoztunk, decemberben megfogant az első lányom /a harmadik spirál mellett sikeredett be :)/


Sajnos azzal, hogy az egyik petevezetékedet kivették tudtommal nehezebb a teherbeesés, de nem kizáró ok, ha a másikkal rendben van minden. Drukkolok.


Amikor a méhenkívülid lett miért jött össze nehezen? Az is lehet oka a mostani késlekedésnek. Nem?

9. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2009. máj. 21. 08:40
Az a 2 év alatt végig próbálkoztatok?kellett szedned valamilyen gyógyszert hogy teherbe ess?vagy valamilyen vizsgálatot csináltak utána?
2009. máj. 21. 08:35
Igen, sajnos volt:( Két év múlva lettem terhes:)
2009. máj. 21. 08:32
Kösz gabcsyka,megnyugtattál,talán addig nekem is sikerül majd,csak már kicsit türelmetlen vagyok.Nem görcsölünk rajta,csak a türelmetlenség...hát az már mindent felülmúl!Pedig ultrahang vizsgálatok szerint már össze jöhetett volna.Volt peteérés is meg minden ami kell a teherbeeséshez!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook