Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van kérdésetek teherbeesésről, terhességről vagy bármiféle nőgyógyászati témában? Szülésznő(hallgató) szívesen válaszol fórum

Van kérdésetek teherbeesésről, terhességről vagy bármiféle nőgyógyászati témában? Szülésznő(hallgató) szívesen válaszol (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. jan. 20. 18:04
Sziasztok! Szült már valaki úgy köztetek hogy több év után? Igaz hogy olyan fájdalmas mint az első szülés vagy kinek mi volt a tapasztalat,tudom hogy mindenkinek más de annyira félek hogy csak na..
562. b24e024c70 (válaszként erre: 559. - Bartaldora)
2022. dec. 14. 09:05
Lehet érdemes lenne egy nőgyógyászhoz elmenned. Császárnál meg is sérthették a húgyhólyagod olyankor lehet inkontinencia , mint tünet utána. Többnyire azért ezek pár hónap alatt rendeződni szoktak. Az tény, hogy hormonálisan egészen más a tested,ha úgy mondd “kipakoltak” akár ez is okozhatja a tüneteket, olyan mint elmúlt volna a menstruációd és változó korba léptél volna, a tested kb így érzi. Érdemed egy megbizható dokit keresni, aki hormonálisan esetleg meg tud támogatni másrészt kivizsgálja mi a helyzet.
561. b24e024c70 (válaszként erre: 560. - 068c3c8b2e)
2022. dec. 14. 09:00
Szerintem 35 felett azért mondták régebben,hogy nehezebb, mert azért a női test akkor kezd “úgymondd biológiailag jobban öregedni” ami egyébként nem jelent beteg gyereket automatikusan, csak a kockázat kezd nőni,ahogy a nő öregszik. Minden nő meghatározott számú petesejttel születik, és ez a szám a korral csökken,30 éveseknèl vagy annál fiatalabb, a fogamzás esélye nagyobb, és az egyetlen menstruációs ciklus alatt történő teherbe esés esélye közel 20%. Ez a szám a 40. életév betöltése után 5%-ra csökken. Nyilván nem lehetelen, azért ma egészen sokan vállalnak 40 felett is babát és minden rendben. Azért ezt a 35 év feletti dolgot mondjuk 20-30 éve mondták, amikor nem volt 4ds ultrahang meg nem tudták úgy kiszűrni a bibiket, mint ma. Egyszóval az idő előrehaladtával azért elég komolyan fejlődőtt és fejlődik az orvostudomány. Az más kérdés,hogy mondjuk természetes út/ császár, mert azért az igaz szetintem hogy főként első babát, minél később szeretne valaki megszülni, azért nehezebben tudja természetesen, de gondolom ez azért evidens. Másrészről minden női test totál máshogy tud readàkni, alapbetegségre,terhességre kortól független. Érdemes elmenni kivizsgáltatni magatokat szerintem, ha csak évek múlva is akartok, mert vannak meglepetések, hogy nem jön és ezeket jobb minél előbb orvosolni/tudni/felkészülni esetleg.Ma azért az is jellemző, hogy 30 alatt is sok nőnek van hormonális problémája, pajzsmirigy, inzulin rezisztencia, cukorbetegsèg meg pcos, ami környezeti ártalom vagy élelmiszeradalék okoz szerintem, kb kivédhetetlen, tényleg szerencse ki mennyire súlyosan érintett és kortól független. Másik véglet a nagyon ràgörcsölés az sem egészséges, mert lehet lelki ok is hogy nem jön, akkor is érdemes szakembert keresni és egy középutat választani, ovulációteszt,hőmérőzés/ terhességi tesztek vásárlásában.
2022. dec. 13. 23:56

Kicsit kihalt ugyan a topik, de azért kérdezek, hátha :) 34 éves vagyok, pár hónapja léptem a 35. évembe. A férjem 31 éves, és pont ez a pár év okozza köztünk szerintem azt a felfogásbeli külünbséget, ami miatt ő nyugodt és békében van azzal a gondolattal, hogy néhány éven belül lesz csak gyerekünk, én viszont pánikolok, hogy mi lesz, ha nem fogok tudni teherbe esni, hiszen még nincs gyerekünk, de szeretnénk mindketten, csak még nem most.


Tényleg ennyire nehéz egy tulajdonképpen egészséges női testnek teherbe esnie 30-35 felett? Ez valós félelem? És valóban ennyi a beteg baba 30-35 felett? Még az egyetemen is tanultam biológiát, de ez valahogy statisztika szinten került csak szóba, hogy "35 felett nehezebb", de ki tudja, mit jelent ez?

2022. dec. 6. 21:27
Tavaky szültem császárral. Olyan kérdésem volna, hogy azóta valamiért olyan "szagom" van odalent, mintha nem mosnám mindennap. Már fürdés után jelentkezik, a bugyimon. Igaz, hogy császár után kipakoltak, de szerintem attól, de megkérdezem, hogy lehet, hogy kéne vennem.inkontinencia betétet valamit, lehet ez vizelettartási vahy vizelet szivárgási probléma? A bugyimon kifejezetten olyan jelek vannak, mintha az lenne,a tünetek alapján. Én csak gondolom, de erősítsetek meg, hogy ez normális vagy nem császár után. Ezzel kell már élnem végig?
558. Domimami (válaszként erre: 555. - Bartaldora)
2019. jún. 27. 06:25
Császárral születtem,hüvelyi úton szültem.Szóval...
2019. jún. 27. 05:47
Sziasztok.lassan 2 eve szultem csaszarral.azota egyszer se jott meg.szoptatok.voltam tefnap dokunal,megvizsgalt.monta h mivel szoptatok igy nem problema.megnezte uh n nincs e cisztam.nincs.latta h kezd vastagodni a nyalkahartya/4,7mm/.2-3 het mulva monta h megjon.lehet remenykedni terhessegbe is?tehat vagy megjon vagy baba lesu?
556. Tilvia (válaszként erre: 1. - 0b3a2e43a1)
2019. jún. 25. 14:35

Szia, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyi idő míg kitisztul a fogamzásgátló a szervezetből. Most június 21.-én Volt 4 hónapja hogy letettem. Az egyik orvos azt mondja, hogy ez a gyógyszer amit szedtem 2-3 hónap a másik meg hogy 6 hónap kell. Azóta mensim sincs. Egyszer megvolt amikor ugye elfogyott a gyógyszer meg utána még egyszer és azóta semmi. Se ovuláció se semmi. Én 30 a párom 36 éves /neki már van egy 10 éves fia/ és szeretnénk már közös gyereket, és csak most jutottunk el odáig, hogy megtehetjük :( . Voltam UH-n 2 hete, annyit mondott a doki, hogy PCO-ra jellemző szerkezetűek. Ajánlotta az Inofolic-ot és a Gynositol-t. Én az utóbbit választottam. Véleményed van esetleg ezekről a termékekről?

Köszönöm szépen előre is a választ.

2019. febr. 18. 16:05

Sziasztok!


Nekem olyan kérdésem volna, hogy mennyire befolyásolja a szülést, hogy ha valaki császárral, vagy hüvelyi úton született? Én azt hallottam, hogy ha valaki császárral született, akkor az is császárral fog szülni.

554. rekab (válaszként erre: 552. - Panna07)
2019. jan. 20. 19:52

Ezt mind neztek, kiveve a pajzsmirigyet. Vagyis azt is, csak nem mindet. Azt meg megcsinaltatom.

Koszonom a tanacsokat! Utananezek mindennek! 😉

553. nikky21
2019. jan. 20. 19:37

Szia a tf3 7,24 pmol/L az eredmény. Ez nem túl magas?

3,80-6,00 van irva a referencia tartomanyhoz. Lehet attól baba?

552. Panna07 (válaszként erre: 550. - Rekab)
2019. jan. 20. 18:16

Szia!

A labor eredmények alatt egyébként mit értesz, a sima labort, vagy a hormon értékeket is? Gondolok itt az FSH, LH, Ösztrogén, Prolaktin, Progeszteron értékekre, ezek feltétlenül szükségesek.

Én ezeket az infókat szedtem össze meddőségi fórumokról: sok esetben inzulinrezisztencia gátolja a teherbeesést, endokrinológushoz tudsz menni, ő tud elküldeni rá, vagy magánlaborban megcsináltatod. A pajzsmirigy értékekre is oda kell figyelni, a TSH mellett érdemes megnézetni a T3, T4 és Anti-TPO értékeket, plusz a TSH érték nem elég, ha referencia tartományon belül van, a háziorvos nem foglalkozik vele, ha pl. 3 felett van.

Immunulógiai vérvételre lehet még elmenni, hogy ott minden rendben-e.

Méhtükrökzést lehet még csináltatni, az feltárhat pl. méhsövényt.

551. Wiki999
2019. jan. 20. 16:44

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy mire számíthatok a terhességi cukorral kapcsolatban, megnyertem magamnak vagy elmúlik, ahogy megszületik a kicsi? Kislányunkkal nem volt, de nagy súllyal született, ahogy anno én is, kisfiunknál (most) van. Senkinek sincs cukorbetegsége a családban. Köszönöm! Szép napot :)

550. rekab
2019. jan. 9. 23:18

Szisztok!


Párommal nagyjabol egy eve probalkozunk teherbe esni. En 34 eves vagyok, ő 44 éves. Egyikőnknek sincs gyermeke. Én kb 26 eves koromban voltam egyszer terhes, de 8 hetes koraban elhalt a magzat.

Akkoriban volt a terhesseg elott petevezetek atfujasom.

Akkor is es most is minden labor eredmenyem szerint jok az ertekeim. Elvileg a paromnak sincs baja.

Mit javasoltok kovetkezo lepesnek?

Nem szeretnek futoszalagra kerulni egy reprodukcios klinikan.

Jo lenne nemi segitseg, hogy milyen vizsgalatokat erdemes megcsinaltatni

Elore is koszonom a valaszokat!

549. 585a7aa9ec (válaszként erre: 548. - Ca4e8ac4ad)
2018. dec. 20. 14:09
Köszi a bíztatást, igyekszem, remélem jobb lessz. Én a nyolcadik kilencedik hétben voltam veszélyeztetett egy hematóma miatt ami vérzett, szerencsére mára elmúlt.
548. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 541. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 20. 12:06
Ne szégyelld magad. Remélem elmúlik a fájdalmad és làtni fogod a szépet is a pocakosságodban. Tudod, butasàg lehet, amit most írok, de a pozitiv hozzáállás is segíthet. Mostanàban ezt alkalmazom és jobban vagyok tőle. Boldogabb vagyok, több energiával. :)
547. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 545. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 20. 12:03

Ja...és nekem is állandóan fájt a fejem, de ez nem tipikus terhestünet, legalábbis nekem amúgy is mindig fáj..

Semmit nem szedtem, nem mertem. Pedig az én fejfájásom migrénes és ájulásos..

546. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 539. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 20. 12:01

Nekem nem volt egyik terhességemmel sem tünetem. :)

Viszont veszélyeztetett voltam a màsodiknál. Állandóan orvosnál ültem, otthon csak feküdhettem. Újra megcsinálnám, csak maradna velem a gyermekem!!! Ne aggódj, mindenhogy lehet szép a várandósság, azt se bànnám, ha végig rókáznám. Találd meg benne a szépet. :)

545. 585a7aa9ec (válaszként erre: 544. - Kincsi79)
2018. dec. 20. 11:13

Köszi

Nem előtte nem fájt,

Kb két hete kezdődött, ami gyötör minden áldott nap, és nem reggel, hanem délután este.

A hányinger, az a legkevesebb, azt leküzdöm , és csak rövid ideig tart, a gyomrom is rosszalkodik, de gy órán belül az is helyreáll, de a fejfájás, az nem akar múlni.

Én bella donnát szedek rá, van hogy elmúlik , van hogy semmit nem ér.

Ma még nem fájt a fejem, remélem nem is fog, mondjuk mint írtam engem a tünetek nem reggel kínoznak, hanem mindig délután, estefelé.

Boldog babavárást, neked is.

544. Kincsi79 (válaszként erre: 543. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 20. 11:03

Juuuj, azért ez kicsit kásképp cseng. Azt hittem csak szédelgés és hányinger. Előtte is fájt? Vagy csak mióta baba van?

Nekem csak kétszer fájt eddig, de akkor kegyetlenül, bár én hidegfrontra amúgy is érzékeny vagyok.

Az elején a paracetamolos fájdalomcsillapítókat szabad szedni, nekem ezt mondta az orvos.

Jobbulást !!!

🌹🥰☃️🎄🎉💥

543. 585a7aa9ec (válaszként erre: 542. - Kincsi79)
2018. dec. 20. 09:17

Hát köszönöm.

Élvezném én, ha nem fájna a fejem folyamatosan, az éjjel alig aludtam, képtelen vagyok bármit is csinálni, hamar elfáradok.

Csak várnám már hogy vége legyen, elmúltam 12 hetes, vissza szeretném kapni az energiám, na és ez a gyötrő fejfájás.

542. Kincsi79 (válaszként erre: 539. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 20. 09:01

Szia :)

Örüljünk neki, hogy vannak. Nekem a ciciérzékenységen kívül semmi :/

Nem tudom, hogy városi mendemonda, vagy tényleg van benne igazság, de valakitől azt olvastam, ha erősek a tünetek az első trimeszterben akkor kissebb a vetélés esélye.

Jó babavárást ☺️🌹

2018. dec. 20. 08:37

Ó annyira sajnálom, hogy ennyit szenvedsz érte.

Kicsit elszégyeltem most magam.

Őszintén kívánom, hogy sikerüljön megoldást találni,

Köszönöm a jókívánságod.

540. beus009 (válaszként erre: 539. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 20. 08:31

Bár volna már tunetem....akár a lehetseges osszes is egyszerre!


Tobb ev kuzdelem utan mar csak donor petesejtel indulhatunk, meg ha vegig is kell fekudnom mind a 9 honapot se zavarna!


Örulj hogy megelheted...a várandosság maga a boldog babaváras minden tunetével egyutt❤

Jo egeszseget nektek!

2018. dec. 20. 06:36

És lenne egy kérdésem is.

Mikooooooor múlnak el ezek a terhességi tünetek végre??

Elmúltam 12 hetes és még mindig gyötörnek.

Hol van a boldog babavárás?

538. 585a7aa9ec (válaszként erre: 500. - Amanda0521)
2018. dec. 20. 06:28
Nekem azt mondta az orvosom, azt eszem és iszom ami jólesik. Nescafét iszom, szénsavast is ha épp az esik jól
537. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 536. - Kincsi79)
2018. dec. 19. 21:57
Tavasszal kell mennünk meddőségire. Szerintem utána okosabbak leszünk. Köszönöm a linket. :)
536. Kincsi79 (válaszként erre: 535. - Ca4e8ac4ad)
2018. dec. 19. 18:31

Megtaláltam a linket

[link]

A helyedben szétnéznék máshol is, mert tényleg elég drága :/

Esetleg az orvstól aki azt mondta IVF azonnal, utánna tudnàl járni mi a protokoll most, és a Ti helyzetetekben mik a lehetőségek?

Mivel ezek a dolgok mindenkinél picit másképp mennek.

535. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 534. - Kincsi79)
2018. dec. 19. 18:17
Igen, érdekel. Debrecen felé hajlunk, de még semmi nem dőlt el. Én amúgy azt hallottam, van akivel egyből a lombikot kezdik, mert értelmetlen lenne eg. okokból az inszem..nálunk fel sem merült, csak a lombik.
534. Kincsi79 (válaszként erre: 533. - Ca4e8ac4ad)
2018. dec. 19. 18:08

De jó :) Én is Békéscsabai vagyok, de már nagyon régen Pesten élek.

Szerintem ez diagnózis függő is, nálunk nem találtak semmi okot, kivéve a koromat.

Gondolom akkor s Szegedi Kaáliba mennél? Sok jót hallottam róla, viszont tényleg elég drága.

Mi jártunk a Pestibe csak az inszemináció volt 80 ezer tavaly. Ha érdekel valahol még van egy árlistám, megkeresem szívesen de a Kaáli oldalán is fent van.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook