Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vitatott kérdések: otthonszülés, császármetszés fórum

Vitatott kérdések: otthonszülés, császármetszés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vitatott kérdések: otthonszülés, császármetszés

1 2
26. erikpipi (válaszként erre: 24. - Win)
2008. márc. 16. 20:56

Hajlamosak a nők a szülést úgy leírni,mintha az nem is fájna, van aki még vicces történetekkel traktálja a többieket, pl. A doki épp csak beesett az ajtón, a gyerek meg, kiugrott, vagy a liftben fájdalommentesen sikerült.

VAn aki azt írta, gondoljak arra, hogy simán megszülöm, akkor biztos úgy lesz, ha nem akkor nem is akartam..(no comment)

Ezt a "császárt kérek", is ebbe a műfajba kategorizáltam.

A szülés nagyon szép élmény, de nagyon fájdalmas. A császár szintén.

Én magam is szültem, és 2 x császároztak. Az első császárnál eljutottam a tolófájásig, és majdnem mindketten rámentünk. A másodiknál tudtam mire számíthatok.

Az első gyermekét szülni készülő nő, vajon tudja mire számítson?

2008. márc. 16. 19:39

Úristen!! Kevesebb a komplikáció:D Persze, mivel a természetes úton szülénél ha komplikáció lép fel császároznak. Egy műtétnek menete van, ott megvan mindennnek a rendje, nincsenek meglepetések.

Én nem hiszem le hogy ez who-s kiadványban szerepel.

24. win (válaszként erre: 22. - Erikpipi)
2008. márc. 16. 18:25
Az anekdota (görög szó 'kiadatlan' a jelentése) rövid, csattanós, tréfás, humoros történet, mely többnyire egyes közismert személyek vagy történelmi események mulatságos jellemzését nyújtja.
23. b9ad431c07 (válaszként erre: 22. - Erikpipi)
2008. márc. 16. 14:54
Attol függ hogy te mit tartasz valóságnak?
2008. márc. 15. 10:05
Anekdóták helyett inkább a valóságról kellene beszélgetni, de erre a nők nem nagyon képesek.
21. b9ad431c07 (válaszként erre: 20. - Win)
2008. márc. 14. 12:16
Én is igy érzek sajnos császárral kellett kivenni a babát és köszönöm nem kérnék mégegyszer belöle.
20. win (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2008. márc. 10. 13:34

Én is felháborodtam a cikken! És nem elsősorban a "lehet kérni vagy nem lehet kérni" részén, hanem azon hogy nem fáj!

Én két császáron vagyok túl. Egyiket sem élveztem, és egyik sem volt fájdalommentes. Aki ilyet állít, az nem tudja mekkora baromságot beszél. Oda lehet állni és ki lehet próbálni, sok szerencsét és kitartást!


És, ami minden császármetszéssel kapcsolatos témánál elsikkad az az, hogy sokakat hosszú-hosszú órák fájdalamas vajúdása után császároznak meg, amikor már esetleg a tolófájásokat kell visszatartania, míg előkészítik műtétére.

A legtöbb császármetszés nem úgy történik, hogy besétál az anyuka vidáman viccelődve a műtőbe és kikapják belőle a gyereket, hanem bemegy szülni, és lehet, hogy 16 óra múlva, mikor már minden baja van, és esetleg a magzat egészsége is veszélybe kerül, jut el a műtőig. Ezt azért semmiképpen sem nevezném könnyebbnek és fájdalommentesnek!


Ilyen esetekben a vajúdás ugyanúgy megvan, mint a hüveyi szülésnél a kitolási szak (egy része) marad el, és gátseb helyett van egy 10-15 cm-es hasi seb. Szerintem egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, csak az egyik itt fáj, a másik meg ott.


Amikor a fiam született a szobatársam magzatvize pénteken hajnalban folyt el, de nem voltak fájásai, egész szombet reggelig, ezért oxitocinnal varázsoltak neki "szépeket" reggel 8kor, majd du. fél 2kor a tolófájásokat kellett már visszatartania a műtőig, mert a lánya szívhangja leesett.

Most, mikor a lányommal voltam bent, az egyik szobatársamnak 2 hét túlhordás miatt indították a betöltött 42. héten a szülését hajnal 6kor. Reggel 8tól du. fél 5ig vajúdott, szintén a tolófájásoknál tartott, az ő fiának is romlott a szívhangja.

A lányommal én speciel december 31-én éjjeltől minden éjszaka és sokszor napközben is 10 perces fájásokkal éltem 4-ig, míg végre megszületett. Császárral, mert nem illeszkedett be, holott már én is enyhe tolófájásokat kezdtem érezni. És vállaltam az 1. császár után a szülést!

A "legszebb" az volt, hogy valószínűleg a korábbi műtétem miatt a méhtevékenység nem terjedt ki a méh fundusára. Így a fájásaimat az NST nem mutatta ki, és senki sem hitte el nekem 3,5 napig, hogy rendszeres fájásaim vannak.

Könnyű volt és fájdalommentes! :PPPPPP

19. gerna (válaszként erre: 18. - F852ffafeb)
2008. márc. 8. 13:11

Ha nem is elmebeteg, erősen szorongó.


Amúgy ha pszichotikus nő akar gyereket, akkor bizony megesik, hogy emiatt elhagyja a gyógyszereket: ezért a terhesség vagy éppen a szülés idején válik pszichotikussá. Ha "együttműködése képtelen", akkor bizony ilyenkor is szóbajön a császármetszés, ORVOSI indok alapján. Ez a pszichiátriai indok, de sokan szemészeti, belgyógyászati stb. indokok alapján nem szülhetnek, tehát: marad a császár.

2008. márc. 8. 11:39

Én nagyon fiatalon szültem, fájdalomcsillapítás nélkül, természetes úton, szülőágyon. Cseppet sem bántam meg, semmiképp nem szeretnék császárral szülni soha, amíg azt az egészségünk engedi.

Szerintem aki kéri ezt a fajta szülési lehetőséget, elmebeteg...

17. erikpipi (válaszként erre: 16. - Kaaskopje)
2008. márc. 8. 10:48

A hálapénz nevében is benne van, ki miért adja. Akkor törvénytelen, ha az orvos előre kéri a pénzt. A ladózott fizetéseddel azt csinálsz amit akarsz. Csak ne rongáld, mert azt büntetik:D

Egyébként megalázóan alacsony fizetésekért dolgoznak. egy ismerős orvost nett 95 ezer forintért alkalmaznak a helyi kórházban.És nem minden orvos kap ebből a paraszolvenciából, csak kis részük.

Ne csodálkozzunk, ha zsebre is dolgoznak.(ami nem azt jelenti, hogy egyetértek vele).


Amit a médiában, olvasol, annak jó ha 50%-a igaz. A híreket sem úgy mondják be, hogy utánanéztek volna. Megkapja a bemondó a papírt és felolvassa. Nincs mögötte tartalom.ezért fordulhat elő, hogy az egyik csatornán öngyilkos lett a 25 éves nő, s mire átmész a harmadikra, már kiderül, hogy él, és férfi.


Na, megyek dolgomra.

szia

16. kaaskopje (válaszként erre: 15. - Erikpipi)
2008. márc. 8. 10:35

Pedig vannak (vagy legalábbis voltak) orvosok, akik megcsinálják/megcsinálták kérésre. Nem egyszer hallottam a fõnökömtõl, hogy valamivel ugyan többet kellett fizetnie az orvosának, de minden probléma nélkül megcsinálta neki. Ez mondjuk kb. 10 éve volt, lehet azóta már más a helyzet. És hogy orvosi eset... Egyetértek :)

Remélem nem rám értetted, hogy bele akarom verni bárki fejébe is, hogy kérésre lehet császárral szülni. Én csak tényeket közöltem.

Amúgy a hálapénz törvényes?

15. erikpipi (válaszként erre: 14. - Kaaskopje)
2008. márc. 8. 10:16

Magyarországon a szülő nő kérésére - orvosi indok nélkül - császármetszés nem végezhető a szakma előírásai szerint.

Utálom az olyan topikot, ami bele akarja verni a fejedbe, hogy márpedig kérésre is lehet. "Lehet" elméletileg, és betegjogi szempontok alapján. De ha valaki eljut odáig, hogy császárt kérjen és az orvos megcsinálja, annak komoly pszihés problémái vannak. Magyarul orvosi eset.

14. kaaskopje (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2008. márc. 8. 09:47
Tévedés, Magyarországon. Hollandiában csak nagyon indokolt esetben császároznak szerencsére.
13. gerna
2008. márc. 8. 09:10

"Ami valaha természettől fakadóan egyértelmű volt, ma gombnyomásra kérhető, teljesíthető."


Valaha - amikor még nem volt mesterséges megtermékenyítés, lombikbébi, béranyaság sem. Azonkívül, ha a nő eldöntheti, hogy szül vagy abortuszra megy, otthon szül vagy kórházban, epi-vel szül vagy anélkül, gyertyával vagy villanyfénynél... elméletben ugye azt is eldöntheti, hogy természetes úton szül vagy császármetszéssel. Gyakorlatban sok mindent lehet kérni, persze anyagi áldozattal jár.

12. erikpipi (válaszként erre: 9. - Kaaskopje)
2008. márc. 8. 09:02

Hollandiában, gondolom!

Nekem a második császárnál is összehívták a "naggyűlést".

Nincs olyan, hogy az orvos egyszermélyben eldönti, hogy császár. Ahhoz engedély kell. Az életmentő császárnál min. 2 orvos együttes döntése.

11. LoLiNa
2008. márc. 8. 07:06

ne háborodjatok már fel a cikken...

sajnos tényleg sokan császárt akarnak, mert bíznak benne, hogy nem annyira fáj.

holott , mint ti is írtátok...

a császár utána fáj, varratok, stb. tudja mire számíthat, a sima szülésnél pedig nem.. szerintem ez lehet a döntő az ilyeneknél...

hozzáteszem, két hüvelyi szülésem volt, szóval ezek csak gondolatok... vélemény.

Sajnos manapság már nem csak akkor császároznak, ha indokoltan szükséges, vagy gyanu miatt... hanem kérésre is....

10. gerna
2008. márc. 7. 22:07

"Ami valaha természettől fakadóan egyértelmű volt, ma gombnyomásra kérhető, teljesíthető."


Könyörgöm, valaki értelmezze nekem ezt a nagyjelentőségű, kezdő mondatot!

2008. márc. 7. 22:03

Én pedig ismerek valakit, aki mindkét gyerekével kérte, hogy császározzák meg. Sõt, a sógornõm is azt mondta, miután megszülte császárral a fiát, hogy ha újra szülhetne, megint a császárt választaná. Számomra ez érthetetlen :)

Nekem ugyan 'csak' vakbélmütétem volt, de ezáltalál én is tudom, hogy milyen rossz egy hasi mütét. Nagyon remélem, hogy soha többet nem lesz benne részem...

2008. márc. 7. 21:52

A császármetszés nem jár fájdalommal?? Aki ezt hiszi, csak egy napra érezze!!

Nem hiszem, hogy pusztán "divatból" bevállaltam volna császárt!! Azért volt, mert a babának nem volt megfelelő a szívműködése, így inkább a császár... Szerintem ez érthető!

Ráadásul a hasam is ferde maradt...

2008. márc. 7. 21:41
Ráadásul: ha valaki cikket ír, tartalmi hibák persze előfordulhatnak célzatosan, de véletlenül is. Helyesírási hibák, rosszul befejezett mondatok viszont minősítik az egész "művet".
2008. márc. 7. 21:41
Ráadásul: ha valaki cikket ír, tartalmi hibák persze előfordulhatnak célzatosan, de véletlenül is. Helyesírási hibák, rosszul befejezett mondatok viszont minősítik az egész "művet".
2008. márc. 7. 21:38

Érvelt mellette a radai... Ha nem császároznak, ma ezt a pár sort nem is írhatnám, és a középső fiam ma nem élne.

Ja, hogy nem fáj egy életmentő császár? Próbálja ki aki ezt állítja.....

2008. márc. 7. 21:37
Lassan lerágott csont ez a téma. Miért kell mindig elítélően nyilatkozni a császárról? Legtöbbször oka van császárnak elég baj az azoknak, akiknek ez jut.Legtöbben nem a könnyebb utat keresve választják ezt, hanem mert ez a biztonságosabb nekik és a babának. És ha baj van, akkor inkább ez, mint egy oxigénhiányos baba! Kivételek persze vannak, de biztos, hogy nem tömegével,mint ahogy ez az írás is sugallja.
2008. márc. 7. 21:34

"...a nők többsége a császározás mellett érvel."


Ez meg egyszerűen nem igaz. Még a császárosok többsége sem érvel a császár mellett.

2008. márc. 7. 20:23

Egyszerűen megáll az eszem, hogy valaki már megint leírta, hogy a császármetszés nem jár fájdalommal! Tudnék mesélni! Már bocs, de nem hinném, hogy valaki ezt "divatból" bevállalná!

Totál elegem van, hogy valaki burkoltan vagy nyíltan, de mindig kényeskedőnek, vagy gyávának titulálja a császárosokat, mintha ezt mi döntenénk el! Szerintem nemigen van olyan normális anya, aki a gyereke rovására a normál szüléshez ragaszkodna!

2008. márc. 7. 17:03
Ami valaha természettől fakadóan egyértelmű volt, ma gombnyomásra kérhető, teljesíthető.
Normális ez így?

Ugrás a teljes írásra: Vitatott kérdések: otthonszülés, császármetszés
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook