Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszatartana, hogy szülj? Hogy lépnél túl ezen? fórum

Visszatartana, hogy szülj? Hogy lépnél túl ezen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Captiva)
2013. nov. 4. 23:48
Kizárt, hogy a vázolt szituációban egy gyereket is szüljek, nem hogy kettöt. Ennél egy nagyságrenddel jobb egzisztencia is kevés lenne.
46. anya4005 (válaszként erre: 44. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 4. 23:40

Hát,de nem? Pont azon filóztam,hogy miért segítettek az első terhességnél,ha csak elfogadni sikerült az unokát? Mondhatták volna azt is,hogy: Lányom! A te életed,a te döntésed,old meg!

Az utcánkban van 2 ház: egyikben a nagyszülők,a másikban a gyerekek és az unokák. A nagyi minden nap 2-3 lábossal felszerelkezve megy a gyerekekhez,viszi az ebédet abba a házba,amit ők vettek a gyereknek,csak,hogy a kismama a 2 picivel tudjon foglalkozni,másra ne legyen gondja. Na,én ilyen lábos hordó,csillogó szemű nagyi szeretnék majd lenni-ha lesz rá igény!

45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 41. - Captiva)
2013. nov. 4. 23:37
Én vagyok bunkó?
44. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 42. - Anya4005)
2013. nov. 4. 23:36
Ez is igaz! Akkor inkább semmit se adj.
2013. nov. 4. 23:36
Köszönöm.
42. anya4005 (válaszként erre: 39. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 4. 23:34

Naggyon tetszik a mondás,és 100százalékig igaz,de fordítsuk meg...

Ha szülőnek állsz,ne vágd a gyereked fejéhez,amit érte teszel.

41. captiva (válaszként erre: 39. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 4. 23:29
Bunkó d#g..
40. anya4005 (válaszként erre: 37. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 4. 23:26
Talán azért vágják a fejükhöz,mert így önmaguk elött még jelentősségteljesebb a segítségnyújtás,mint amilyen valójában. Talán...
39. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 38. - Captiva)
2013. nov. 4. 23:21

Oké, akkor nem kell elfogadni, és tényleg nincs joguk beleszólni az életedbe:)

Csúnya mondás, de igaz: "Ha k.rvának állsz, ne panaszkodj, ha b...nak..."

2013. nov. 4. 23:19
A mai világban pláne nehéz egyről a kettőre jutni. Hálás vagyok a támaszukért, de ne akarják megmondani, hogyan éljek :(
37. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 33. - Captiva)
2013. nov. 4. 23:15

Mondjuk azt nem értem, hogy ha segítettek, akkor miért vágják a fejetekhez. De azt se értem, hogy miért szül valaki, ha eleve segítségre van szüksége :)

Mindegy, hát gondolom, majd visszakapják a gondoskodást anyukádék, ha megöregszenek. Másképp nem tudsz törleszteni.

2013. nov. 4. 23:15
Valahol tudom,hogy jót akarnak nekünk, de ők már elértek egy szintre, és úgy vannak vele, hogy az alatt már ne is szülj, mert hülye vagy.
35. Blaha Lujza (válaszként erre: 28. - Captiva)
2013. nov. 4. 23:15

Nem tetszik neki a tükör, amit tartasz elé. Sőt, ezen túlmenően még meg is fricskáztad azzal, hogy szülés után még tanultál és dolgozó nő vagy. Ha Te tisztában vagy az értékeiddel, akkor bármennyire is fájó, hogy pont a szüleid az egyetlenek, akiknek nem tetszik, (és ez önmagában is elég, javaslom a Mérgező szülők című könyvet), attól Te még járjad csak a saját és a családod útját! Szülőket nem választhatunk (bár ezoterikus felfogás szerint de :)), de a családod a saját választásod!

Hajrá a kistesónak! :)

34. anya4005 (válaszként erre: 32. - Bnedora)
2013. nov. 4. 23:13
Hát ez az! Ha annó az ember nem örökölt,vagy nem a tiétekhez hasonló lehetőséggel tudott élni,ugyan,melyik pár rakott össze havi 1400 forintból egy lakásravalót? Nektek is megvolt a 2 gyerek,mire jött a lakás! Anyám egyedül volt,mégis éveket várt kettőnkkel a szoc.lakásra.
33. captiva (válaszként erre: 29. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 4. 23:12
Már nem. Csak tényleg sokat segítettek,és rossz érzés van emiatt bennem. Mert éreztetik néha. És tudom, hogy nem tetszene nekik,ha ne esetleg 2 év múlna jöjnne a tesó. Hiába várják, nem fogok még vagy 10 évig gürizni, csakhogy az ő lelkük megnyugodjon.
32. bnedora (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2013. nov. 4. 23:10
Azért régen sem hullt az ember ölébe a lakás. Mi 8 évet vártunk rá 2 gyerekkel. Ráadásul a munkahelyünktől kaptuk, és nem szoc.lakást. Egyedül a munkahely lehetősége volt adott, a fizetés akkor sem volt rengeteg, igencsak spórolni kellett rá.
31. anya4005 (válaszként erre: 27. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 4. 23:07
De a szüleid nem! És lehet,hogy ők is fizettek lakbért...,mégis bevállaltak!
2013. nov. 4. 23:06
Mihelyst elköltöztem és el tudom a férjemmel együtt, közös erőből tartani a családomat nem tartana vissza senkinek a véleménye a gyerekvállalástól, ha én szeretnék még egy gyereket. Na jó a férjemé visszatartana, de rajta kívül senki másé.
29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 23. - Captiva)
2013. nov. 4. 23:06
Tényleg félreérthető voltál, én úgy értelmeztem, hogy a szüleidre vagytok utalva anyagilag.
2013. nov. 4. 23:06

Igen, mi dolgunk..lenne. pont ez az. Lenne...

Megtanultam én milyen kiszolgáltatottnak lenni, és igenis mindent megtettem az elmúlt években,hogy ez ne így legyen. Csak úgy vannak vele, hogy mivel így szültem az elsőt, ennyit is érek! Megjegyezném, anyukám a 18. születésnapján szülte az első gyerekét,abbahagyta az iskolát, és apukám szüleinél laktak! És még ő ítél el engem, ez esik rosszul.

27. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2013. nov. 4. 23:05
Én 20-30 évvel ezelőtt még gyerek voltam...
26. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Captiva)
2013. nov. 4. 23:02

En vallalnam... Ha jol vettem ki a szavaidbol, akkor tamogattak a szuleid, de most kulon utakon jartok /fogtok. Nagyon szelsoseges peldakat tudok a szuloi tamogatasrol,mint olyan...

Vki csupasz seggel megy el a haztol, mert a szulok elittak a lovet es nem tetszett a gyerekuk valasztottja, a masik oldal pedig tobb millas ajandekok repkednek minden piros betus unnepepen,stb. Szval, itt ahanyan vunk, mindenki a sajat tapasztalata alapjan fog mondani A -t vagy B-t, viszont a te eleted es ha a paroddal ugy gondoljatok kell egy teso, akkor kell egy teso :)

25. Kangaroo Island (válaszként erre: 23. - Captiva)
2013. nov. 4. 22:58

jaaaaa akkor tényleg félreértettelek, bocsánat


ilyen esetben szard le...de tényleg, ahhoz semmi közük ami nem az ő házukban megy. ti dolgotok.

24. anya4005 (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2013. nov. 4. 22:57
Dehát leírta,hogy költöznek!!! Nem oda szülné a gyereket,csak a szülők annyira jófejek,hogy az orra alá dörgölik,és az első unokáról sem azt írta,hogy szertik,hanem elfogadták!
2013. nov. 4. 22:57
Nem is szülnék a házukba soha! Ennyire félreérthető vagyok? Mostanra végre a saját lábunkra állunk, mernék gyereket vállalni, de a szüleim valami olyan életet képzeltek el nekem,ami a mai rendszerben szinte lehetetlen! Nekik meg szürja a szemüket,hogy az unokájukat nem havi félmillából van eltartva...és akkor már ne is szüljek,mit képzelek én!?
22. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2013. nov. 4. 22:55

ne forgasd ki a szavaimat, ez teljesen más tészta.

ha a szülei nem örülnek neki akkor tartsa őket tiszteletben hogy ha nagyon akar tesót elköltözik és ott szül, mert az elsővel segítették, de nem szeretnék a másodikat, meg lehet őket is érteni. biztos nem dobnák ki a 2.gyerekkel se, de ha tudja h nem örülnek neki akkor miért szülne oda?

21. anya4005 (válaszként erre: 12. - Kangaroo Island)
2013. nov. 4. 22:53
Hát,miután megszültem a nagyfiamat a mi kis életünkbe,apósom meghalt,anyósom és a sógorom nem tudták fenntartani a házat,úgyhogy mi is a szülői házban lakunk (rengeteg tartozás,autólízing maradt apósom után-nem elszórta azt a pénzt,csak nem számított a rákra). Sőt! Nem hogy nem tart el minket anyósom,hanem mi fizetjük a számlákat! A fórumindító nem írta,hogy a szülők tartják el,csak,hogy együtt laknak,illetve segítettek lakást szerezni. De ha megteheti egy szülő,akkor meg is kell tennie ezt a gyerekéért,nem?
20. Kangaroo Island (válaszként erre: 19. - Captiva)
2013. nov. 4. 22:52
ha el tudod tartani magad miért élsz velük? költözz el és úgy vállalj 2.gyereket.
19. captiva (válaszként erre: 12. - Kangaroo Island)
2013. nov. 4. 22:51
Már bocsánat,de írtam,hogy el tudjuk tartani magunkat. Ők segitettek,mikor terhes lettem,és nem volt hova menni. Azóta egy iskolát befejeztem, dolgozok. Párom dolgozik.
2013. nov. 4. 22:51
Szerintem ( sajnos) a mai világban mindegy ,hogy férjjel vagy férj nélkül vállal valaki gyereket .... Ha férjnél vagy sincs biztosíték rá ,hogy ez mindig így marad és ha egyedül vagy az nem azt jelenti ,hogy így is maradsz örökre . Az már inkább szempont ,hogy el tudsz tartani és fel tudsz -e nevelni 2 gyermeket önerőből? Ha igen akkor csak Te döntheted el,hogy legyen tesó vagy sem. Ebben a kérdésben szerintem nem lehet tanácsot adni. Gondold végig ,hogy mi szól a gyermekvállalás mellet és mi ellene. Talán az segít dönteni ;)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook