Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszatartana, hogy szülj? Hogy lépnél túl ezen? fórum

Visszatartana, hogy szülj? Hogy lépnél túl ezen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. michelle.r (válaszként erre: 74. - Anya4005)
2013. nov. 5. 21:22

Honnan tudhatnánk mi azt, hogy belefér-e vagy sem? Ha adnak, az klassz. De nem elvárható, hogy a saját igényeiket vegyék vissza azért, mert a gyerek túlnyújtózik a saját lehetőségein.


Ez alól természetesen kivétel a vészhelyzet, munka elvesztése, váratlan kiadás, stb. Nem hagyjuk a gyerekünket az út szélén ;) De én úgy gondolom, egy gyerek sem rendezheti be az életét a szülei kontójára.


Egyébként pedig meddő a vita szerintem, hiszen mint kiderült, a szülők külön lakáshoz segítették őket, saját keresetből élnek, a szülő csak nem ért egyet a következő gyerekkel. Véleményt pedig miért nem mondhatna, mosolyogva meghallgatják, aztán teszik, amit jónak látnak.

76. 5e0c262058 (válaszként erre: 75. - Anya4005)
2013. nov. 5. 21:14

Egyetértek.


Ha egy férfi menni akar, elmegy. Ha házassággal lehet a lyány mellett tartani, az minden, csak nem boldogságos együttlét.


Én azt mondom, aki menni akar, menjen!!

Minél előbb!!

75. anya4005 (válaszként erre: 69. - Noarashi)
2013. nov. 5. 20:52
Miért kéne papír a szerelmükről? El is lehet válni! Csak az macerásabb,mint összeházasodni...
74. anya4005 (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2013. nov. 5. 20:50

Részben igazat adok,de mégsem...

A forumindító azt írta,havi 500 ezerből "tengődnek" a szülei. Nem fér bele,hogy segítsék a gyereküket és az ő családját? Nem eltartásról,pusztán lakhatásról van szó.

2013. nov. 5. 20:47

2013 Magyarország.


Ma, a család és a felelősség nem határolható el a szülő-gyerek kapcsolatnál.


Nem mondom, hogy egészséges, és normális, de ha most nem fog össze több generáció, erején felül, akkor nem születnek gyerekek, és éhenhalnak a nagymamák. Egyedül ez az összefogás létezik ma, senki másra nem számíthatsz, csak a családodra, ha bajba/nehéz helyzetbe kerülsz.


Sokaknak nem úgy alakul az élete, ahogy kb 20 éve eltervezte. Olyan mértékű a változás, olyan lehetetlen a megélhetés, annyi a nélkülözés, hogy szerintem kényelmi okokból egy szülőnek azt mondani, hogy bezzeg... vagy egy gyereknek azt mondani, oldd meg anyu ahogy akarod, nem önállóságra nevelés, hanem kegyetlenség. Szerintem. De biztosan mindenkinek más a véleménye a család fogalmáról, és mindenki különböző mértékben hajlandó lemondani a meglhetésen túli "luxusról".


Megmutatnék a nagyszülőknek egy párhuzamos világot, ahol nem született unokájuk, egy sem, elvenném tőlük az örömöt és a nyugalmat, amit a folyamatosságba vetett bizalom és egy gyerek mosolya ad. Talán értékelnék, amit kaptak, és hálásak lennének a lányuknak, aki feláldozza a fiatalságát/talán karrierét a gyerekéért.


Önálló vagy sem, én emelem a kalapom előtte, hogy nem az abortuszt választotta. Vállalta a szülői kritikákat is, csak hogy ebben a nyomorult világban gyereke születhessen.

2013. nov. 5. 16:30
A fórumindító úgy kezdte , h a szülőkkel laknak , de hamarosan elköltöznek ..... Ha majd már önálló életet élnek , szerintem akkor már kicsit másabb a dolog , de kár elkapkodni bármit is !
71. michelle.r (válaszként erre: 69. - Noarashi)
2013. nov. 5. 12:01

Valójában senki sem tudhatja, miért vélekednek úgy a szülők, ahogy vélekednek. De éppúgy joguk van ezt gondolni mondani, ahogy a gyereknek


az ellenkezőjét.


Én úgy gondolom, akkor vagyok igazán felnőtt, ha a véleményemet, a döntéseim következményét akkor is tudom vállalni, ha senki nem támogat benne.


Klassz dolog, ha valaki a felnőtt gyerekét támogatja, ételt visz neki, lakhatást biztosít, pénzt ad neki. De nem elvárható. Ő végigjárta a saját útját, lemondások árán felnevelte a gyerekét, nem kötelessége az unokája miatt tovább is lemondásokban élni. Végre vége a felelősségének, a gyerekei felnőttek, az unokát neki már nevelnie sem kell, elég ha szereti, kényezteti. S ha végre van pénze, utazzon, járjon színházba, kiránduljon, élvezze az életét, tegye meg azokat a dolgokat, amelyeket korábban nem tudott.

70. michelle.r (válaszként erre: 28. - Captiva)
2013. nov. 5. 11:42

Itt van a kutya elásva. Minden szülő azt szeretné, ha a gyerekének jobb lenne, mint neki. Számára ez valószínűleg áldozat volt, nem volt boldog.


Győzd meg arról, hogy nem így van és akkor mindenki megnyugszik.

2013. nov. 5. 11:09

A legtöbb szülő azért jól van bekötve, és boldognak akarja látni a gyerekét, de sikeresnek is. És a legtöbb szülő örül az unokának.

De mi van, ha nem örül? Általában az, hogy már így is nagy anyagi terhet ró rájuk drága gyermekük, meg az unoka, és köszönik szépen, de több terhet nem kérnek.

Én úgy gondolom, a szülőnek nem kötelessége sem a gyerekét, sem az unokáját támogatni. Engem támogatnak anyámék, amiért hálás is vagyok, de ez nem alap. Nincs gyerekem még, de én is megkaptam az anyámtól (és jogos is), hogy arra figyeljek, hogy amit ők adtak nekem, azt én is tudjam majd adni a gyerekemnek.

Amúgy elképzelhető, hogy az is zavaró lehet a szülők szemében, hogy nincs házasság. És féltik a lányukat, hogy még egy gyereket vállaljon a pasitól. Mert közhely, de igaz: egy nő annyi gyereket szüljön, ahányat egyedül is fel tud nevelni.

68. spinneli (válaszként erre: 9. - Captiva)
2013. nov. 5. 11:09

Ha nem kell rájuk támaszkodnod, akkor miért zavar a véleményük?

A ti családotok, a ti döntésetek.

67. Krisz42 (válaszként erre: 48. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 5. 10:55
Elég furcsa felfogáod van.Ha én segítek vkinek,akkor önzetlenül teszem,nem azért,h beleszólhassak bármibe vagy hogy később visszakapjam,esetleg felróhassam.Ha segítek a gyerekeimnek,akkor azt később nem kérem vissza,stb.Nem kell kiszolgâltatottnak lenniük nekem.Az ő életük,de én szültem őket,tehát segítek,ha kell,mint ahogy fordítva is így lenne,de én úgy tartom reálisnak,h amit tőlem kapnak,azt a gyerekeiknek adjâk vissza,ne engem pelenkázzanak öregen,hanem a gyerekeiket.Azt sem azèrt tettem,h legyen aki eltartson öregen.
66. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Captiva)
2013. nov. 5. 10:13
Szabad tudni , h ma hány éves vagy ?
2013. nov. 5. 10:09
Nem olvastam végig minden hsz-t, de ha a kis családotokat az ő segítségük nélkül tisztességesen el tudjátok tartani (számlák fizetve, kajára elég, ruházkodás megoldható - pl. turi, vatera ilyesmi) akkor én vállalnék másodikat, Nekik meg megmondanám, hogy annyit adnak, segítenek amennyit akarnak, ha nullát akkor nullát, múljon az ő lelkiismeretükön és lehetőségükön. A függetlenség (anyagi értelemben) elengedhetetlen, ha ilyen a hozzáállásuk. Szerintem.
2013. nov. 5. 09:51

Szerintem érdekes felfogás az, hogy egy szülőnek kötelessége a nagykorú gyerekét eltartani.

Nem kötelessége, ha elég nagylány volt, hogy tehetbe essen, akkor legyen eléf felnőtt eltartani is magukat.

Ezt most nem a fórumindíónak szántam, hanem általánosságban beszélek.

63. anya4005 (válaszként erre: 62. - 9d7efeb022)
2013. nov. 5. 09:10
Én nem ezt láttam anyámtól (nem volt miből),de az én gyerekeimnek is elöbb volt bankszámlájuk,mint nekem. :-)
2013. nov. 5. 07:53

uhh,nem olvastam végig csak az első oldalt.

Vegyen el a párod és akkor szülj. papír nélkül én nem babáznék,és még megspóroljátok az apasági nyilatkozatot is:-)Nem kell hozzá ny beruházás,2 tanú és kész:-)


..a másik meg,és ez már a többi hozzászóláshoz vélemény,nem tartom akkora nagy szégyennek,hogy a szülők támogatják a gyerekeket.

Én már most félreteszem a családit minden hónapban,és inkább nem ennék,minthogy ,hozzányúljak. Majd egy összegben kamatokkal együtt oda adom a gyerekemnek,mikor már lesz annyira érett,hogy valami nemesebb célra felhasználja,tanulás,esetleg lakás.

Mert ezt láttam a szüleimtől,ők az övéiktől,nálunk az a szokás,hogy támogatjuk a gyerekeinket,azét is dolgozunk,hogy nekik jobb legyen. Így megy ez generációkon át:-)

61. kattyus (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2013. nov. 5. 07:00
Ez így igaz. Ha mindenki mindig megvárná míg számára minden körülmény ideális lesz, akkor nem születne gyerek. Én mint szülő, ha segíteném a gyerekem, soha nem vágnám a fejéhez. Nekem nem sokat, de segítettek és soha nem hallottam vissza szemrehányásként. Ha segítek azt önzetlenül teszem...
2013. nov. 5. 06:56
ez az egesz santit ugy ahogy van. Talan a paroddal kene megbeszelned ezt. o mivel foglalkozik. szuleid mivel foglalkoznak, h az atlagon feluli szintet hozzak?
59. kisj
2013. nov. 5. 06:36
Költözzetek el, éljetek egy kicsit önállóan. Utána döntsetek arról, hogy mikor is jöjjön a második baba.
58. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Anya4005)
2013. nov. 5. 06:21
Nem örököltünk 35 évvel ezelőtt , nem kaptunk se lakást , se semmit , csak lehetőséget , mert hiába volt akkor kevesebb a fizetés , kevesebb volt a rezsi is ! Akkor nem vitték el a számlák az egyik emberke egész havi keresetét úgy , h akkor még 1 kiflit se evett senki .
57. forrest2010 (válaszként erre: 28. - Captiva)
2013. nov. 5. 06:16
Természetesen a ti dolgotok , ha eltudjátok tartani a 2 gyereket , csak szerintem az a baj , h hatalmasat változott a világ..... Valamikor a 2 gyerek nem egészen azt jelntette , amit ma . A férjem ezzel úgy van , h egy gyereknek az szörnyű érzés , ha azt látja , h az egyiket szeretik segítik , a lehetőségei átlagon felüliek , v éppen átlagosak , de amikor a mindennapi küzdelem ellenére is a béka feneke alatt élnek , akkor bizony meggondolandó még egy gyerek , ők 4-en voltak , talán nem véletlen a véleménye . A mai világban nagyon észnél kell lenni , legfontosabb az egészség , a szeretet , a család és 100x is meg kell gondolni , h bírja-e valaki anyagiakkal is , mert az se utolsó szempont .
56. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 5. 05:37

"Mert éreztetik néha. És tudom, hogy nem tetszene nekik"

Ezt írta a fórumindító. Érzi és tudja, de nem biztos, hogy jól érzi és jól tudja....

55. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Captiva)
2013. nov. 5. 05:34

Akkor csak a tapasztalat beszél belőle. Nem akar nektek ilyen életet.

Nem gonoszkodik, hanem pont ellenkezőleg.

54. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Captiva)
2013. nov. 5. 05:32
Igen, ennyire félreérthető vagy. Hol laktok? Nem a szüleiddel? Ha nem velük, hanem van lakásotok, van állásotok és úgy érzitek, hogy belefér még egy gyerek az életetekbe, akkor miért kérdezitek a szülők véleményét?
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2013. nov. 5. 05:30
És lehet az az oka nem örömködésnek, hogy nem tudnak segíteni.
52. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2013. nov. 5. 05:28
Most meg nincs se szoc lakás, se bölcsi, ha van bölcsi, akkor jó drága, és a mai anyukák nem igen akarják bölcsibe rakni a gyereküket, mert szegénynek a kis lelke megsérül, na meg anyuka is elég lusta a melóhoz.
51. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Petka)
2013. nov. 5. 05:24

Nem beszélve arról, hogy a szülők nem biztos, hogy még 1 embert el tudnak tartani.

Gondolom fizetik a rezsit, kaját vesznek, stb. Nem hinném, hogy sokat bedobnának a közösbe a fiatalok és még egy gyereket akarnak.


Majd ha külön laktok, el tudjátok magatokat tartani, akkor jöhet a kis tesó, de addig....

50. 5e0c262058 (válaszként erre: 1. - Captiva)
2013. nov. 5. 00:11

Ha elköltöztetek, és már úgy érzed, minden rendben anyagilag, akkor senki nem tilthatja ezt meg Neked. A szüleid meg nem pusztulnak bele, hogy segítenek a saját gyereküknek, unokájuknak. Hát morogjanak, majd megunják! Még olyan fiatal vagy, ez a dolguk, hogy segítsenek. Még tanulhatsz is mellette, vagy amit csak akarsz. Ezek az idők nem jönnek vissza, Te tudod, mi kell neked, tedd, amit jónak látsz!


Attól, hogy ők megkeseredtek, talán okkal, Te még legyél optimista. Attól, hogy ilyen rossz a gazdasági helyzet, még annak a kisgyereknek testvér kell, Neked meg jobb kis korkülönbséggel gyereket szülni. Ilyenkor, amikor ekkora szar van, össze kell fogni a családoknak, azért a jövevényért, aki tovább viszi a genetikát. Nincs ennél fontosabb. Majd a szüleid is megértik, talán 10 év múlva. Most meg tartsanak ki melletted, vagy minek csináltak gyereket, ha 18 év után ráuntak a teherre, ez egy életre szól! És TILOS felhánytorgatni, nem Te akartál megszületni, sem egy világválságban fiatal anyának lenni.

49. Zebra25 (válaszként erre: 46. - Anya4005)
2013. nov. 4. 23:54

Biztos lesz:)

Nekem is jó lenne egy ilyen anya, vagy anyós.

48. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 46. - Anya4005)
2013. nov. 4. 23:52
Na látod, ezért örülök én, hogy nekünk nem adott senki egy fityinget sem. Igaz, későn is kezdtük a családalapítást, de legalább nem tartozunk senkinek semmivel.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook