Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanköteles korú gyermek visszatartása az óvodába fórum

Tanköteles korú gyermek visszatartása az óvodába (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. dobone78 (válaszként erre: 1. - Re87)
2013. márc. 26. 11:01
Sikerült intézni valamit ?
69. Bonti74 (válaszként erre: 68. - Mariska2)
2013. márc. 25. 16:39
És köszi hogy megosztottad! Végül is ezért vagyunk itt!
68. mariska2 (válaszként erre: 67. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 11:06
Nem tudni, hogy ha mashogy alakul mi lett volna. Viszont egyetertek veled, hogy biztos hogy nemcsak ezen mulott. Nem volt szandekom kovetkezteteseket levonni csak szerettem volna ezt a tortenetet megosztani.
67. szafaripók (válaszként erre: 66. - Mariska2)
2013. márc. 25. 08:19

Azért szerintem ebben jó sok a csúsztatás.

Nem hiszem, hogy az unokatesód annak köszönheti, hogy "csak" egy szakmunkást végzett el, hogy nem tartották vissza az oviban.

Ha tényleg csupán ezen múlott volna, később is lehetett volna korrigálni a "hibát"...

2013. márc. 25. 00:30

En 86 marciusaban szulettem, az unokatestverem egy honap mulva szuletett. Edesanyam visszatartott pedig az ovonok szerint mehettem volna. O azert nem engedett, mert beteges sovany visszahuzodo kislany voltam es szerette volna ha erosodom meg egy kicsit. Vegul mindenki felhaborodasara meg egy evet az oviban maradtam. Unokatesom szuleinek az ovonok tanacsoltak, hogy maradjon meg egy evet, mert nem eleg fejlett. Ennek ellenere ok beirattak az iskolaba. Mar az altalanos iskolat is vegig bukdacsolta szegeny, aztan egy szakmunkast sikerult elvegezni. (Felre ertes ne essek nem nezem le azert, amugy egy jo lelku fiu) Ma mindenki azt mondja barcsak ne engedtek volna.

En viszont nagyon orulok, hogy a szuleim hagytak meg egy evig az oviban, mert valahogy azok kozott akikkel mehetem volna olyan kicsinek es lathatatlanak ereztem magam, viszont a kovetkezo csoportba egybol betudtam illeszkedni es barataim is lettek. Aztan vegig jo tanulo voltam meg kozepiskolaban is a legjobbak koze tartoztam. En orulok, hogy edesanyam nem engedett :)

65. dobone78 (válaszként erre: 64. - Szafaripók)
2013. márc. 24. 21:12
Igen ,én is igy gondoltam. Semmit nem eröltetek rájuk amit nem szeretnének ők döntik el mi az ami érdekelné őket. Én nagyon szeretem itt a sulit,mi iskola otthonos rendszerben vagyunk.erre 7 osztályig van lehetőség .
64. szafaripók (válaszként erre: 62. - Dobone78)
2013. márc. 24. 21:06
A "rátestálást" úgy értem, hogy sokszor hallgattam már végig, hogy ő valójában nem akar járni xyz foglalkozásra, szakkörre, stb, de a szülő "erölteti", vagy csak azért megy, mert apa-anya örül neki...
63. szafaripók (válaszként erre: 62. - Dobone78)
2013. márc. 24. 21:05

Igen, ebben is van igazság.

Akik hozzám járnak, legtöbben nem azért, mert a szülő "kevés" agyban, hanem mert ideje nincs rá: a gyerek hazaér 1-2kor a suliból, a szülő meg 4-5-6ig dolgozik. Sajnos sokan olyankor már nem akarnak foglalkozni ezzel, inkább fizetnek érte, hogy valaki segítsen a gyereknek. Ördögi kör - ő ezért inkább még többet van távol...

62. dobone78 (válaszként erre: 61. - Szafaripók)
2013. márc. 24. 20:49
Én nem testálok semmit a gyerekre .Elég húzos neki egy nap nincs itt még arra is szükség hogy én is leterheljem. De ha már korrepetálsz gyerekeket akkor láthatod mennyire nehezen tudnak lépést tartani ,és milyen sok gyereknek van szüksége segítségre ahoz ,hogy társaival hozzávetőlegesen egy szinten tudjon haladni. Na és erre pont te vagy a példa hogy ehez külső és hozzáértő segítségre van szükség,mert a szülő sokszor már kevés
61. szafaripók (válaszként erre: 57. - Dobone78)
2013. márc. 24. 20:42

Nézőpont kérdése.

Én ált. iskolás gyerekeket szoktam korrepetálni - látom, mi a követelmény, meg mi az, amit csak a szülő testál a gyerekre...

60. Bonti74 (válaszként erre: 59. - Mmacus)
2013. márc. 24. 14:34
Ez a törvény és a rendelet, aztán, hogy hol és mit tud elintézni az ember az egyik másik téma...
59. mmacus
2013. márc. 24. 11:27

A tankötelezettség korhatára augusztus 31-re változott május 31-ről.

Nagyon indokolt esetben maradnak "vissza" a tanköteles gyerekek, mivel kevés az óvodai férőhely, amit súlyosbít a hamarosan bevezetésre kerülő óvodakötelezettség 3 éves kortól.

A mi tankerületünkben olyan gyerekeket sem engedtek még egy évig oviban maradni, aki nem volt még nagycsoportos, mert május 31 után született és eddig úgy volt, késni fog egy évet, tehát a kis-, vagy középső csoportot kétszer járta.

58. Bonti74 (válaszként erre: 57. - Dobone78)
2013. márc. 24. 11:17
Egyetértek!
57. dobone78 (válaszként erre: 56. - Szafaripók)
2013. márc. 23. 15:35
A mi gyerekkorunk más volt. Igen arra lehetett mondani hogy ált. isk. végéig gondtalan volt. De a mai gyerekeket sokkal jobban leterhelik nagyobb a követelmény.Teljesen másképp tanulnak mint mi annak idején,sokszor van hogy segiteni sem tudok neki,sőt a tanitónéni külön kéri hogy mi ne zavarjuk meg a gyereket ,ha valamit nem ért szóljunk neki majd ő segit.
56. szafaripók (válaszként erre: 55. - Bonti74)
2013. márc. 21. 16:42

Fura. Én úgy érzem, hogy minimum az ált.isk. végéig tartott a gondtalan gyerekkorom. Igaz, mindig voltak feladatok, követelmények, aminek meg kell felelni, de sose éreztem igazán "tehernek".

Persze minden gyerek más, a tiédet te ismered...

55. Bonti74 (válaszként erre: 54. - Szafaripók)
2013. márc. 21. 16:29
Ja, valamilyen szinten igen. Soha nem lesz az a gondtalan óvodás. Minden nap kötelesség, ott is itthon is. Nem lehet csak úgy hiányozni és még sorolhatnám... Ha lehetőség van rá miért ne maradna még egy évet, nincs ebben semmi rossz. Szerintem ha túl korán megy azzal sokkal nagyobbat lehet bukni.
54. szafaripók (válaszként erre: 53. - Bonti74)
2013. márc. 21. 16:09
Lelked rajta! Kívánom, hogy hozzátok ki a gyerek számára legjobbat a helyzetből!...hiszen 7 évesen véget ér a gyerekkora, amikor iskolába megy, igaz?
53. Bonti74 (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2013. márc. 21. 14:04
Pedig én így fogok tenni!
2013. márc. 21. 13:57
Egyébként én pedagógus vagyok.
51. tixtina (válaszként erre: 1. - Re87)
2013. márc. 21. 11:38

Szia!Az én fiammal is ugyanez volt.Nagyon értelmes,de figyelmetlen,szétszórt-ezen kívül még rendetlen is sajnos,úgyhogy maradt még egy évet,és kimondottan jót tett neki,hogy később kezdte a sulit.Vannak kiskapuk,kérdezz utána mindenképpen.

A lányom most múlt 6 éves,és megy iskolába,mert neki kín szenvedés lenne még egy év az oviban.

Kitűnően tud koncentrálni,maximalista,szorgalmas,jó fejű,széles érdeklődési körű-már most jobban számol fejben,mint én:DD Egy éve várja már a sulit:)

2013. márc. 21. 11:28
az enyém az oviban sem szeret megülni. utál rajzolni, vagy ha valamilyen kötelezö foglalkozás van arra is alig lehet rávenni,de ettől függetlenül ovónéni engedte volna,De azt mondta én döntsem el
49. szafaripók (válaszként erre: 48. - Szafaripók)
2013. márc. 21. 11:22
Itthon egy mesét nem hallgat végig, mert nem ül annyit egy helyben, az oviban meg igen. Ha csak az én észrevételeim számítanának, lehet, az ő számára nem a legjobb döntést hoznám ilyen kérdésekben...
48. szafaripók (válaszként erre: 47. - Dobone78)
2013. márc. 21. 11:22

Szerintem a szülő ÉS a pedagógus/nevelési.

Nekem a fiam egész máshogy viselkedik oviban, mint ahogyan az itthoniak alapján gondoltam volna.

47. dobone78 (válaszként erre: 44. - Szafaripók)
2013. márc. 21. 11:17
ez igy van . van amikor nagyon kell hogy kivegye a szülő a gyermeket az ovodai közegből mert már csak unalom neki . ezért irtam azt előzöleg hogy én személyszerint nem bántam meg a visszatartást .De ezt a szülö döntse már el mennyire érett a gyereke ne a nevelési döntse el. Vagy mint az előzőekben valaki irta a gyerek akar menni ? könyörgöm ne a gyerektől várjon döntést .
46. dobone78 (válaszként erre: 45. - Szafaripók)
2013. márc. 21. 11:14
isten ments ,soha nem vállalnám :)
45. szafaripók (válaszként erre: 42. - Dobone78)
2013. márc. 21. 11:12
Egyébként te pedagógus vagy?
44. szafaripók (válaszként erre: 42. - Dobone78)
2013. márc. 21. 11:11
Én azokról beszélek, akik csak annyit hoznak fel érvnek, hogy "még egy évig hagy lehessen gyerek"... Ha indokolt, persze, maradjon, de sok esetben szerintem nem az.
43. szafaripók (válaszként erre: 41. - Dobone78)
2013. márc. 21. 11:10
Van.
2013. márc. 21. 11:09
Egyértelmű hogy nem felnőttek járnak a suliba.. De az én kicsi gyerekem most 6 évesen lehet hogy mehetne suliba korának megfelelő a képessége, de ezt kidöntiel? egy felmérés ami azon alapszik hogy egy négy éves és egy 7 éves is ugyanazokat a feeladatokat kapja. Én látom hogy mennyire nem érett még rá viselkedésileg.
41. dobone78 (válaszként erre: 40. - Szafaripók)
2013. márc. 21. 11:06
a nagyobbik lányom 14 és végig kitünő volt.Én nem mondtam hogy zseni , csak jobban van kitartásaéskoncentráló képessége mint a többinek. Van gyereked ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook