Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vissza lehet szerezni a kutya bizalmát? fórum

Vissza lehet szerezni a kutya bizalmát? (tudásbázis kérdés)


17. Bella2011 (válaszként erre: 16. - Gaby76)
2012. aug. 24. 12:38
Se anyukám se férjem nincs. A lányom meg nem hajlandó megtenni.
16. Gaby76 (válaszként erre: 14. - Bella2011)
2012. aug. 24. 12:36
hat pl anyukamat meg mernem kerni ilyesmire. vagy a ferjemet. nem a szomszedra gondoltam. Én is agam ápolom őket. Sőt. nemegyszer fent voltam velük egesz ejjel.
15. Bella2011 (válaszként erre: 13. - 3c07e4a5a1)
2012. aug. 24. 12:34
Bízom benne, hogy akkor majd az enyém is "felejt" egy kicsit.
14. Bella2011 (válaszként erre: 11. - Gaby76)
2012. aug. 24. 12:34
Nem hiszem, hogy a környezetemben találnék olyat aki ezt bevállalná, de nem is bíznám másra. Mindíg én ápolom őket.
13. 3c07e4a5a1 (válaszként erre: 12. - Bella2011)
2012. aug. 24. 12:33

hát nekem is a kicsi kutyámat lefogatta a doki, és jó mélyen a fülébe belekotort, meg nyomott valami kenőcsöt....és ahogy szegény sírt....jaj én is majdnem bőgni kezdtem....

na utána nem hagyta a kutya, hogy a füléhez érjek....de most fültisztító pálcával már engedi, lefekszik és szép finoman kipucolom neki:).

12. Bella2011 (válaszként erre: 8. - 3c07e4a5a1)
2012. aug. 24. 12:31
A bernáthegyimet az első orvosi vizsgálatára a nyakörvénél fogva kellett húznom. Azóta sem engedi, hogy ennél fogva vezessem. Kertes házban lakunk nagy udvarral úgyhogy nem is kell sétálni vinni. Amikor utoljára elvittem kb 1 km után visszafordult, haza ment és a kapu előtt várt. Nem szeret sehova menni.
11. Gaby76 (válaszként erre: 10. - Bella2011)
2012. aug. 24. 12:29
Fülcsepp nélkül is meggyógyul, hidd el, mi nem tudtuk a fülébe csepegtetni. Miutan meggyogyult a füle, szépen ki is tisztult magától. Nem szabad az állatkákat ilyesmivel feleslegesen stresszelni, nem tesz jót nekik, azután évekig tart a félelmet kinevelni, ha egyáltalán sikerül. :-( Most az egyik macskánk pánikolását próbalom elmulasztani, nagyon nehéz. Nem is tudom miért ennyire pánikbeteg, benti cica, és soha senki nem bántotta. Szerintem ne piszkald a fulét, de ha ragaszkodsz hozza, kérj meg rá másvalakit, mert akkor nem fog tőled félni.
10. Bella2011 (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2012. aug. 24. 12:25
Igen tablettát is adott ma veszi be a harmadikat.De én emelett szeretném a fülét is tisztítani,fülcseppezni.
2012. aug. 24. 12:22
mondjuk én úgy csináltam amikor ivartalanítottuk meg a farkas körmét leműtettük mert kiskorában nem csípték le neki,a lány kutyánkat mivel előtte mindig pelenkázni kellett lakásban nem egészséges meg amúgy sem olyan fajta aki gyereket szeretne, de mielőtt elvittük volna az állatorvoshoz kb mindennap elmondta neki megbeszéltem vele mi fog történni vele, mert kicsit lelkiismeret furdalásom volt hogy milyen dolog ez mi lenne ha nekem csinálnák és még egy szavam sem lehetne ellene. és úgy láttam megérti a szemeiből lehetett kicsit olvasni belenyugodott, és mikor mentünk a dokihoz ott hagytuk és úgy kellett érte vissza menni kb 2 óra múlva ott volt a hordozója ami megnyugtatta a műtét után még magától bement mondta a doki haza értünk még kába volt kinyitottuk a dobozát levettük a tetejét és hagytuk hogy magához térjen és volt vize a közelében ki sem kellett lépnie. megsimogattuk és olyan megnyugvás volt a szemében
8. 3c07e4a5a1 (válaszként erre: 3. - Bella2011)
2012. aug. 24. 12:22
az én kutyám is így volt...miután a doki kitisztította neki a fülét, azóta hozzá sem hagyott érni, de most már igen:), igaz azóta fél év telt el...
7. Gaby76 (válaszként erre: 3. - Bella2011)
2012. aug. 24. 12:21
Fog benned bizni, csak a füléhez ne nyulj többet. Nekünk is volt fulgyulladasos kutyank, minden evben lejatszottuk a köröket. egy idő utan mar morgott és kapkodott, szoval nem mertuk a fulet piszkalni. Az orvos tablettás kezelést tanácsolt, ezért egy szelet felvagottba vagy egy kocjka husba beleraktuk a tablettat és igy adtuk be. a füle igy is azutan minden évben szépen meggyogyult. Ha nagyon kell a tisztitas, szerintem altatasban kell elvégezni.
2012. aug. 24. 12:18

Előtte se kedvelte különösebben, de amikor elálmosodott azért szokta engedni.Lefogni nem lehet egy kutyát mozdulatlanságig, fegyelmezni nem igen tudom. Nagyon fél, hogy megint fájni fog neki.

Van ötletetek? Tapasztalatok?

5. 67ba0d2361 (válaszként erre: 1. - Bella2011)
2012. aug. 24. 12:14

Miért? Mi történt?

Egyébként sajnos fogalmam sincs!

2012. aug. 24. 12:11
Szia!Szerintem igen,de ez idő és türelem...nagyon meg kell dolgozni érte..pláne, ha nagyon nagy trauma érte szegényt!4
2012. aug. 24. 12:09
Problémám a következő: Egy éves mopszimnak fülgyulladása van. Az állatorvos nagyon megkínozta és most már nekem sem engedi, hogy tisztítsam, gyógyszert tegyek bele. Előtte azért szép szóval ment a dolog. Fog még valaha bízni bennem?
2012. aug. 24. 12:08
nagyon nehezen sok időbe kerül. mi történt?
2012. aug. 24. 12:07
Vissza lehet szerezni a kutya bizalmát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook