Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Viselkedett veled már orvos nagyon bunkón? Mit csináltál? fórum

Viselkedett veled már orvos nagyon bunkón? Mit csináltál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. aug. 14. 17:25
ma már megmondom ha valami nem tetszik és ha az orvosnak sem tetszik a véleményem másikhoz megyek.De előtte mindenkinek elmondom a váróba hogy paraszthoz mennek:)
2009. aug. 14. 17:23
hmm 2001 ben el kelett vegyenek egy 4 hónapos babátegészségi okok miatt...mindenféle érzéstelenítő nélkül mint egy hentes székben és amikor már ugy üvöltöttem befogták a számat és a nővér beszólt hogy aki egy tetoválást elbír az ezt is megbírja...a baba nem egészségesen vagy halva született volna meg baleset miatt.mikor végeztek a saját lábamon kellett kimenjek a mütőből ahol az ágy alatt minden ott volt amit csináltak...2 óra mulva megszöktem a korházból.
128. lilimia
2009. aug. 14. 17:05

Öt orvos volt aki miatt még több bajom lett.

Az elsőt a kezelőorvosom üvöltötte le az orvosok, nővérek, és betegek előtt.

Az másodikat Édesanyám osztotta le de kegyetlenül.

A harmadikat én.

A negyediket szintén én.

Az ötödik még várat magára, de ő is meg fogja kapni a magáét... Anyának már terve is van rá :)


Néhány hónapja, hogy két professzort is a sárba tiportam. Azóta ha egy orvos nem úgy szól, vagy nem azt mondja illene, akkor leosztom. Bár az a dr-i cím nem minden ad eszet ahoz hogy felfogja hogy őt épp lealázom, és nem érti hogy a nővérek miért nevetnek...


Ajánlom mindenkinek, hogy szépen mosolyogva, enyhén burkoltan, de mondja meg a véleményét. Nehogy már az orvosok elnyomjanak minket! Végülis mi adjuk nekik a munkát!

127. lilimia
2009. aug. 14. 16:53

Nem vagyok cukorbeteg, csak billegős a cukrom :D:D:D:D Víííííííííííííííííííííí!!!!!!!

Naponta többször, keveset kell ennem, és odafigyelnem hogy mikor mit. Ennyi :D


Hétfőn pm eredmény. Még 3 nap.

126. Rexxi86 (válaszként erre: 106. - Huanita87)
2009. aug. 14. 15:41
Szerencsére nem kell túl gyakran dokihoz járnom, de ügyfélszolgálaton dolgozom, és csak bólogatni tudok, sajnos a hozzászólásodra. Már előre rettegek, ha meglátom az ügyfél neve előtt a dr.-t. :(
125. 62cc0f78ae (válaszként erre: 123. - 99279bb06f)
2009. aug. 14. 15:32

Ez nagyon durva...


Nekem az tett be, hogy pm túlműködésem volt (van), mégis híztam. erre a doki: ilyenkor fogyni kéne. Mit eszek? B*szod, naponta 2* eszek, ugyanazt, mint eddig (vega vagyok, szal zsír kilőve), edzek, én hibám, hogy hízok? erre felírta az "igen enyhe" (így van a leletemen) pm-tűlműxire a legerősebb gyógyszert, híztam is még 10 kilót...

2009. aug. 14. 15:17

A gimis osztálytársaim közül ketten lettek orvosok.Fiúk(férfiak?) és köszönés nélkül mentek el mellettem az utcán.Milyen alapon???Mert én csak 1 pedagógus+1 műszaki diplomát szereztem?

Hiába hívtak,nem mentem osztálytalálkozóra, bár az okát nem mondtam meg.És nem is fogok soha!

123. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - 99279bb06f)
2009. aug. 14. 14:09

Nem írtam le, hogy mit tett az az orvos.

Tulajdonképpen semmit. Csak közölte a síró 45 éves nővel, aki szervdonorra vár, hogy ne sírdogáljon, mert úgyis meg fog halni, mert hiába lesz számára megfelelő donor, akkor sem ő fogja azt kapni, hanem egy fiatal, mert ő már élt, és egy fiatalnak is meg kell adni az esélyt, hogy ugyanúgy gyereket tudjon szülni, mint ő. Igaz, hogy az unokáját már nem fogja látni, de legalább eddig szép élete volt. Egy tizenéves kisgyerek viszont még nem is élt.

Ez volt a lényege, nem tudom szó szerint idézni. De az biztos, hogy ilyen kegyetlenül még nem mondták meg senkinek, hogy órái vannak.

122. makrai.lilla (válaszként erre: 119. - 099c0bed40)
2009. aug. 14. 12:45
hát igen,a műtét sem garancia,söt---
121. 62cc0f78ae (válaszként erre: 120. - Panni58)
2009. aug. 14. 12:30
Már ha akarják. Én pont az endokrinológusra akadtam ki.
120. Panni58 (válaszként erre: 117. - Lilimia)
2009. aug. 14. 11:46

Szia!

Hát, lehet hogy ez lesz a gond, de azt nem tudom, hogy ez mennyire van összefüggésben a vércukor szint emelkedésével. Erre az autoimmun által kiváltott túlműködésre nem csak TSH-t szokták megnézni (az én eredményeim szerint 0,25-4,94 mIU/L a normális érték), hanem az ATPO értéket is, a thyreoidea autoantitestek vizsgálata elsősorban az autoimmun eredetű pajzsmirigy betegség diagnózisához nyújt segítséget, (ennek a normális értéke 0,00-63,00 U/L). Ha ez nagyon magas, a TSH meg nagyon alacsony, akkor valószínűleg ez a helyzet. De akkor még mindig nézni kell a pajzsmirigy hormonokat (T3,T4) is.

Mivel ez teljesen fel tudja borítani a hormonális működést, az anyagcserét, így lehet összefüggésben nálad a kettő. Legalábbis én így gondolom.

De ha ez bebizonyosodik, akkor jól kezelhető.

119. 099c0bed40 (válaszként erre: 116. - Makrai.lilla)
2009. aug. 14. 11:19

Nem arra gondoltam hogy az ápolónők bunkók, hanem arra hogy velünk eü-sökkel sem különbek az orvosok egy csöppet sem.

Én egyet tudok egész biztosan: ha valaha is olyan nőgyógy. bajom lesz ami kórházi kezelést igényelne, inkább simán belehalok itthon minthogy ezekhez a ku.. k...tt sintérekhez elmenjek segítséget kérni.

lehet hogy bolond vagyok, sőt biztos hogy igen, de ennek is jó nagy részét a t. doktor uraknak köszönhetem!

Kivétel persze itt is akad, ezerből egy lehet hogy megüti a mércét....

118. lilluska25 (válaszként erre: 117. - Lilimia)
2009. aug. 13. 23:49
hmm szegényke akkor cukor beteg is vagy?
117. lilimia (válaszként erre: 91. - Panni58)
2009. aug. 13. 23:47

Autoimmun által kiváltott túlműködésre gyanakodnak (Basedow-kór)

A tünetek: Fogyás, magasvérnyomás, nyirkos bőr, fokozott izzadás, kézremegés, idegesség, izomgyengeség, izomfájdalmak, gyorsabb emésztés, melegben a halálomon vagyok.

Valamint állandóan szédülök, időnként elájulok, renegeteget iszok mert állandóan kiszárad a szám.

Szóval cukorbetegségre is gyanakodnak. Tegnapelőtt éhgyomri cukor: 6.6

Reggeli (kis pohár tejeskávé, kevés cukorral+8 szem szeder) után 2 órával: 9.1

Ma voltam vérvételen cukorra, és TSH-ra, a cukor holnapra meglesz, a pm hétfőre.

Van még valami ami cukorbetegségre utal, de csak ma vettem észre, amiatt, hogy 13 órán át nem ettem, ittam semmit vizen kívül. Amikor hazaértem, ettem egy tál főttételt, és eldőltem "még alszok" címszóval. Kb 5-10 perc telhetett el, és elkezdtem úgyérezni magam mintha spicces lennék. Miután mondtam férjemnek mondta hogy ez a nagyon magas cukrot jelenti. Ádám fél családja cukros, úgyh ismeri valamennyire. És ahogy visszagondoltam, hogy éreztem e ilyet az elmúlt időben, és igen, csak gyengébb formában. Mivel sosem vagyok éhes, van hogy elfelejtek enni, és aztán valamikor eszembejut hogy basszus aznap még nem is ettem. Ilyen napokon éreztem ezt, csak akkor nem 13 órán át éheztem. Ebből a 13-ból kb 8 órát ébren voltam.

Most lehet hogy egy kicsit zavarosan írtam le, de még én sem értem igazán.

Csak azt tudom, hogy egyiket sem akarom :/

De minden egybevág :(

A naplómba bemásoltam egy cikket a Basedow-kórról, amit fent említettem.

2009. aug. 13. 23:16
nah jah az ápolónök is ritka bunkók tisztelet a kivételnek
115. makrai.lilla (válaszként erre: 114. - 099c0bed40)
2009. aug. 13. 23:15
igen????
114. 099c0bed40 (válaszként erre: 105. - Makrai.lilla)
2009. aug. 13. 23:10

Hajjaj, 25 évig vérzészavarom volt, gondolhatod hányszor, pedig csak az utolsó utáni pillanatban kértem tőlük segítséget, mikor már félő volt hogy elvérzek.

Magam is eü-s vagyok huszonéve, úgyhogy a "másik oldalt" is van szerencsém látni---sajnos, mert az se jobb egy fokkal sem.

2009. aug. 13. 22:49

Nekem 3x volt rossz tapasztalatom.

1. Még nem volt gyerekem és minden hónapban iszonyú görcseim voltak azokon a bizonyos napokon. De türtem bár már volt h szó szerint kapartam a falat (késöbb szülési fájdalmaim sem voltak erösebbek). A párom megunta és elvitt az ügyeletre. Ott egy öreg nyanya volt aki nem értette h "csak" ez a gondom minek vagyok ott. Végül a párom rászólt, h segitsen, erre olyan szurit kaptam h reggelig nem birtam lefeküdni annyira szédültem, folyt rólam a viz.

2. Nem is doki egy fiatal ápolóval volt aki szülés közben rámszólt elég durván h idézem: Halkabban vegye a levegöt! Kicsit nyöghettem hisz már az utolsó szakasznál tartottam. Na erre annyira felidegesitett, h nagyon kiosztottam mondtam majd ha ö fog szülni én is okos leszek és fogja be mert erröl fogalma sincs, elvégre pasi. Na erre elkotródott.

3. Szintén egy öreg dokinö szerencsétlenkedett a kullanccsal ami bennem volt, ráadásul nem válaszolt semmi kérdésemre, ha pedig mégis, tök lekezelöen. Mondtam neki h menjen nyugdijba és pihenje ki magát ha ennyire ideges. Nagyjából eddig ennyi volt, remélem nem is lesz több.

112. makrai.lilla (válaszként erre: 111. - Huanita87)
2009. aug. 13. 22:31

persze ,lehet hogy egy szakács tübbet keres ,söt...nem attol függ ki mennyit keres,mennyit tanul,de ezt Ök is tudhatnák.


vagy egy kömüves lakatos stb is lehet jobban ha maszekol.

manapság a szakma többet ér.

2009. aug. 13. 22:14
én nekem pedig egyik orvos félig rokonom sajnos, és mikor megtudta h többet keresek mint ő kezdő orvosként rengeteg munkájával teljesen megvolt rám sértődve:Dvicc..pedig nekem is közöm van ezekhez a hivatásokhoz és durvább emberek közt dolgozom SOKKAL
110. Panni58 (válaszként erre: 108. - Makrai.lilla)
2009. aug. 13. 22:08
Vannak kivételek, én is ismerek párat. Olyat is, akit 3 éves kora óta ismerek. Ő, amikor megkapta a diplomáját, azt mondta, hogy ha azt éreznénk rajta, hogy jelentőséget tulajdonít annak, hogy ő "Dr" (nem annak, hogy orvos), "akkor nyugodtan vágjuk pofán!" :)
2009. aug. 13. 21:59

túlórázik....


ninc villany a szobába igy alig látom a billenytűt:)

108. makrai.lilla (válaszként erre: 106. - Huanita87)
2009. aug. 13. 21:58
vannak kivételek ismerek nemis egyet (2 )aki még az életét is odaadná a betegért. Öt lehet hivni bármikor,éjjel nappal. ha sokan vannak 2 helyett is még akár 3 4ig bent marad és tzulotázik a betegek miatt....de ritka mint a piros hó
2009. aug. 13. 21:55
persze vannak kivételek...:)
2009. aug. 13. 21:55
azért ilyenek az orvosok mert azt hiszik mivel sokat tanultak ők az istenek és más erre nem képes,van 2 orvos ismerősöm őket is mintha kicserélték volna miután meglett a diplomájuk,a legtöbb ilyen,elszállnak maguktól,meg a pénz teszi ilyenné őket,mi számukra csak újabb javitandó darabok vagyunk akik nem akarnak fizetni(hálapénz) de nem is kell...hozzáteszem ez a saját véleményem..
105. makrai.lilla (válaszként erre: 103. - 099c0bed40)
2009. aug. 13. 21:38
sokszor voltak bunkók veled ,
104. 099c0bed40 (válaszként erre: 103. - 099c0bed40)
2009. aug. 13. 20:53
Velük az VELÜNK akart volna lenni.
103. 099c0bed40 (válaszként erre: 94. - Makrai.lilla)
2009. aug. 13. 20:53

Nem, én is azt hittem, de nem így van.

Ha nem az Ő stílusukban, azaz ugyanolyan faragatlan és prosztó stílusban szólsz vissza mint ahogy Ők beszélnek velük, akkor megtorpannak, már legalábbis azok, akikben még ,maradt némi jóérzés.

Az egyiktől azt kérdeztem meg, ha a felesége lenne az én helyemben, vele is így beszélne-e és Őt is így kezelné-e, mint engem.

Nem szólt semmit, de "lemezt cserélt" egyből.

Gondolom nem mind ilyen, mert nagytöbbségükből már a szikrája is kiveszett mind a jómodornak, mind pedig az emberségnek.

102. Panni58 (válaszként erre: 101. - Garamond)
2009. aug. 13. 20:26
Persze.
101. garamond (válaszként erre: 100. - Panni58)
2009. aug. 13. 20:23
Persze, hogy kell, megírod priviben?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook