Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Viselkedett veled már orvos nagyon bunkón? Mit csináltál? fórum

Viselkedett veled már orvos nagyon bunkón? Mit csináltál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
40. makrai.lilla (válaszként erre: 36. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:39

volt a családban beteg?


de akkor most ha jól értem igy embereket stb nem látsz rendesen?

39. makrai.lilla (válaszként erre: 37. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:38
eléggé divatos ma.a vastagbél gyulladás-
38. lilimia (válaszként erre: 33. - Vivcsike75ó)
2009. aug. 11. 23:35
Köszönöm :)
37. lilimia (válaszként erre: 32. - Makrai.lilla)
2009. aug. 11. 23:35

Sajnos nincs :(

Chron? Az mi?

36. lilimia (válaszként erre: 30. - Makrai.lilla)
2009. aug. 11. 23:34
Mivel alapból betegen születtem, nekem ez a 'természetes' (nem tudok rá értelmesebb szót). Mivel egészen kicsi koromtól kezdve az volt az álmom hogy teljes életet élhessek, megkellett tanultam együttélni azzal hogy beteg vagyok, de attól még élek, van egy csodálatos családom, egy fantasztikus férjem, két tündér kutyám, és ez az ami igazán számít :)
35. makrai.lilla (válaszként erre: 29. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:32
chron?
34. makrai.lilla (válaszként erre: 31. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:32
remélem
33. vivcsike75ó (válaszként erre: 28. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:31
elolvastam amiket írtál és nagyjából beleolvastam az adatlapoba....én csak csodálni tudlak!!!Nagyon helyes,csinos lány vagy!Csak igy tovább!
32. makrai.lilla (válaszként erre: 28. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:31
a többiröl nincs fotó?
31. lilimia (válaszként erre: 27. - Terek)
2009. aug. 11. 23:30

Isten nem ver bottal :P

Visszakapja ő az élettől...

30. makrai.lilla (válaszként erre: 28. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:30
nagyon irigyellek mert énis betegeskedem de hozzád képest akkor "örülhetek " nekem csak gyomor baj jutott meg mindig vmi fog szar most is fáj..de én ezektöl is kivagyok...sajna nem vagyunk egyformák...de jó neked h igy fogod fel a dolgokat,nekem nem megy
29. lilimia (válaszként erre: 26. - Makrai.lilla)
2009. aug. 11. 23:30
Nálam többféle autoimmun tünete jelentkezik, így nem tudják megállapítani, hogy pontosan melyik az. Ha végre megállapítanák akkor hatásosabban tudnának kezelni.
28. lilimia (válaszként erre: 25. - Makrai.lilla)
2009. aug. 11. 23:29

Köszönöm :)

Kérlek ne mondd hogy sajnálsz, mert utálom ha sajnálnak. Ne szenvedő fejű ágybanfekvő kikészült félhullának "láss, érezz", hanem egy fiatal asszonynak, aki háztartást vezet, íjászkodik (amikor tud mozogni), kutyakiképző, jelenleg két munkája is van, és pörög ezerrel :) Nem hagyom hogy a betegség irányítsa az életem. Kicsit korlátozottabb mint az átlag, de a korlátokon belül is van élet :)

Maga a szemgolyóm hála az égnek nem sérült, csak minden ami mögötte van. A végtagjaim teljesen rendbejöttek minden bénulás után. Thiogamma infúzió, Milgamma n, fizikoterápia, és gyógytorna.


Lepkemániás vagyok, már a bölcsiben is az volt a jelem :) Van még egy a jobb lábfejemen, a balom a vakvezető kuttyom neve gótikus betűkkel, a bal alkaromon indák, és kék virágok, a hátamon két csillag, és a lapockáimon egy egy főnixmadár :)

A jobb alkaromon, és a jobb combomra is varázsolódik hamarosan egy-egy remekmű :)

27. terek (válaszként erre: 23. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:28
Nagyon sajnálom ami veled történt, be kéne perelni azt a szemetet!
26. makrai.lilla (válaszként erre: 24. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:21
az autimmun az tudom mi nagyjából...de az nem gyógyitható ugy tudom.de több féle autoimmun van
25. makrai.lilla (válaszként erre: 23. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:20

jaj szegény..megnéztem az adatlapod nagyon szép lány vagy ! furcsa mertnem venni észre a képen...és menni tudsz?


szépek a lepkék:))))

24. lilimia (válaszként erre: 22. - Makrai.lilla)
2009. aug. 11. 23:19
A naplómban le van írva, szóval teljesen mindegy hogy hol írom. Már 14 éves koromban sejtették hogy autoimmun beteg vagyok, de nem mertek elkezdeni kezelni, mert immunhiányos is vagyok, és a két betegség kezelése üti egymást. Így az autoimmunból szövődményként kialakult a polineuropathya.
23. lilimia (válaszként erre: 21. - Makrai.lilla)
2009. aug. 11. 23:17

Minimális mértékben javult a látásom. Ez a javulás annyit jelent, hogy ha erős fénny van előttem, akkor érzékelem. Nem látom, hanem sejtem hogy ott valami világít. Ha rögtön elkezdett volna megadózisú steroiddal kezelni, akkor valószínűleg rendben lenne a látásom. De így csak arra van esélyem, hogy foltokat lássak, a regenerálódása annak a maradék 10%-nak pedig nagyon-nagyon lassú. (Vakok számára készített képernyőfelolvasó programmal netezek.)

Nem az volt az első bénulásos eset, csak neki volt új, mert nem sokkal előtte váltottunk rá. Az előtte lévő is köhömm szar volt...Na jó, még annyi se... Eddig a bal lábam 1x, a jobb 3x bénult le, a balkezem 1x, a jobb 3x, és a látóidegeimet is ez a betegség tette tönkre.

22. makrai.lilla (válaszként erre: 20. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:14
ha nem akarod ide leirni nembaj akkor Privibe de mi volt ez a betegséged ami miatt voltak azok a dolgok?
21. makrai.lilla (válaszként erre: 20. - Lilimia)
2009. aug. 11. 23:11
jézusom szegény---na de látsz azóta nem?megjavult ?és a lábad ?
20. lilimia (válaszként erre: 18. - Makrai.lilla)
2009. aug. 11. 23:10

Hűha... Igen csak sokminden...Ha az elején kezdeném még hajnalban is gépelnék...

Az egyik 'kedvencem': 5 éves koromban előjött az epilepszia, és az orvos közölte Édesanyámmal hogy szimulálok, engem felpofozott, és üvöltött velem, hogy "Fejezzd be a hazudozást kis hülye!"

Egy másik: Az egyik betegségem miatt megvakultam, a neurológusom állította, hogy csak szimulálok, mindenkinek ezt terjesztette a Klinikán, és ezen diagnózis miatt nem kezelt, így a látóidegeim mégjobban begyulladtak, és a kb 90%-uk elsorvadt. Lecseréltük azt az orvosimitátor senkit, kb fél évre rá ültem neuro szakrendelésen a vakvezető kutyámmal, erre odajön, és megkérdezi: "Még mindig a vakot játsza?" Erre odatoltam az orra alá a Flash VEP vizsgálat eredményét, miszerint ennél vakabb nem is lehetnék... Aztán visszakérdeztem, hogy "Na és magának még mindig akkora a pofája mint az egója?" erre köpni-nyelni nem tudott...

Előtte egy évvel szintén amiatt a betegség miatt lebénult a lábam, akkor is azzal jött, hogy szimulálok. Végül nagykegyesen mondta hogy elküld szövettanra, hogy kivegyenek egy érzőideget, és megvizsgálják hogy valóban van e károsodás. A műtőben készítettek volna elő (helyi érzéstelenítés), mire mondtam hogy NEM akarok érzéstelenítőt! Mondták hogy ezt fel kell írni a papírra. Mondtam, hogy jó nagy piros betűkkel írják legyenek szívesek... Amikor megjött az eredmény, és olvasta a luvnya hogy nem volt érzéstelenítés, az axonok és a mielin hüvelyek sérültek, stb... Meglepődött, aztán dühös volt rám, hogy mégsem szimulálok, ezért nekünk saját pénzből kellett megvennünk azt az infúziót ami elősegítette a lábam javulását, pedig a korháznak is volt dögivel...

Ééééés még sorolhatnám hajnalig......

19. terek
2009. aug. 11. 23:04
igen sajnos.18 hetes terhesen picit véreztem, bementem a kórházba.Másnap reggeli viziten közölte egy doki, hogy ha megint vérzek elveszi a babámat!Nem tudtam megszólalni :(
18. makrai.lilla (válaszként erre: 17. - Lilimia)
2009. aug. 11. 22:59
miért mi történt ?
2009. aug. 11. 22:57

Engem 21 éve folyamatosan aláznak az orvosok... Mostmár mindtől megszabadultam, de az egojukból eredő felelőtlenség miatt sok téren elcseszték az életem örökre...

Mostmár én alázom azt aki bunkózik velem, csak van amelyik annyira primitív, hogy észre sem veszi...

2009. aug. 11. 22:51
az bánt a legjobban hogy maszekba megy az ember ahol sulyos 10 ezreket kérnek mert tök mindegy miröl beszélünk,fog dolog az enyém de egy nögy vizsg is 10 000 ft min...és akkor még Ö a bunkó?
15. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - Kata óvónéni)
2009. aug. 11. 22:51
Én biztos,hogy a hátába állitottam volna a kedves növérnek a tűt.:O Bunkó :@:S
2009. aug. 11. 22:48
Igen, semmit:S
2009. aug. 11. 22:47

Sajnos igen.Általában a súlyom miatt piszkálódnak...tak....pl:magasvérnyomás maitti kivizsgáláson történt.Kávézik?-nem.Dohányzás?-nem dohányzomHát az alkohollal hogy állunk??-nem fogyasztok azt se.hmmm,mondta lenézően,úgy szószerint,ahogy végigmért,végignézett rajtam.Akkor talán nem ártana lefogyni,biztos a túlsúly miatt....na ja gondoltam,ha nem vagyok alkoholista,se szenvedélyes kávézós,akkor valamire csak rá kell fogni.

Másik eset:vérvételen nem találták a vénámat el.Erre a doktornő:jajj,nem tudom beszúrni,emrtolyan kövér,hoyg benőtte a zsír!!

És így tovább......:(

Hogy mit tettem?Semmit,sajnos...akkor még vissza se mertem szólni,hiszen ők doktorok.Elismerem ma is ,hogy rengeteget tanulnak,végülis mi értünk....de az is igaz hogy mibelőlünk élnek.És sajnálatos,hogy felsőbbrendübbnek érzik magukat-tisztelet a kivételnek.

12. adel07
2009. aug. 11. 22:47

Amikor 20hetes terhesen begörcsöltem és bementem a korházba kijött egy doki én elmondtam,hogy a védönő küldött be ő nagyon bunkón hangnemben közölte üljek le nyugodtan majd jön valakiés megvizsgál.Se köpni se nyelni nem tudtam,szerencsére jött pár perc múlva anyum dokija megismert és jött kérdezni mi van neki már sírva meséltem miért is vagyok ott.

Szerencsére jó kezekbe kerültünk:-))

2009. aug. 11. 22:46
viselkedett; magamban mérgelődtem és legszívesebben rászóltam volna, utólag megbántam, hogy nem tettem; persze, neki is lehet rossz napja, csak éppen a páciens általában nem jókedvében megy orvoshoz, így a minimum, hogy az orvos semlegesen viselkedjen (nem azt kéri senki sem, hogy simogassa meg az ember lelkét)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook