Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Viselkedett veled már orvos nagyon bunkón? Mit csináltál? fórum

Viselkedett veled már orvos nagyon bunkón? Mit csináltál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. febr. 18. 10:07

Igen,sajnos!


Visszarendelt magán rendelésről a szakrendelésre ,mondta,hogy nyugodtan kopogjak be,nem kell várnom.Bekopogtam,nem hallottam a választ,így újra kopogtam,majd kirontott a rendelőből,hogy mit képzelek én,nem tudok olvasni,ki van írva az ajtóra...!Köpni,nyelni nem tudtam,majd bőgve hazamentem.Soha többet nem mentem ehhez az orvoshoz

2013. febr. 18. 09:53
Kikerekedett a szemem,és akkor rádöbbentem hiába a műveltség,tudás ha valaki nem tud EMBER lenni....
158. klenca
2010. jún. 24. 00:22
Igen. Sajna... Pedig...
2010. jún. 24. 00:06
No akkor csak emelgessed a kalapodat jó sűrűn...:)))))
156. egypt (válaszként erre: 155. - 099c0bed40)
2010. márc. 24. 17:06

Igen, méghozzá nagyon sok! Le a kalappal előttük!

Vannak bunkók is persze, ahogy bunkó tanárok, boltosok, politikusok... Egyszóval ez nem szakmafüggő.

Sokkal több pozitív tapasztalatunk volt orvosokkal, mint negatív.

2010. márc. 24. 17:04

Fordítva kéne feltenni a kérdést, azaz hogy viselkedett-e veled már orvos NEM nagyon bunkón.

Mit csináltam? Virágot vittem neki a szülinapjára.

2010. márc. 23. 21:40
Viselkedett bizony , s mi több törvenyellenessen is ! Mindezt csak sok ev mulva tudtam meg , amikor elmeseltem az esetet nalamnal okossabb embereknek !
2009. aug. 16. 21:30
ja tudom majd megyek ujra de mindenki szabin....
152. lilimia (válaszként erre: 151. - Makrai.lilla)
2009. aug. 16. 19:06
Lehet nem ártana egy mini-kivizsgálás...
151. makrai.lilla (válaszként erre: 149. - Lilimia)
2009. aug. 16. 15:41
eddig nekem is jó volt. nemtudom miért nem használ v nemtudom....sztem itt más lesz.vagy epe vagy nemtudom.
150. makrai.lilla (válaszként erre: 149. - Lilimia)
2009. aug. 16. 15:40

énis azt szedem

de sztem nekem már hozzászokott a szerveztem.6 éve szedek különféle gyomorsav lekötöt.

149. lilimia
2009. aug. 16. 13:39

Pariet a neve (4 ezer valamennyi), és júli 1-től a háziorvos minden engedély nélkül felírhatja. Valamint van egy másik változata, ugyanazok a hatóanyagai, csak olcsóbb (2500ft) Rabyprex a neve.

Szerintem nagyon megéri az árát! Nekem az első gyomortükrözés kimutatta, hogy iszonyatosan sok a savam, azon csodálkoztak, hogy hogy nem lett gyomorfekélyem. Elkezdtem szedni a Parietet, 1 hónap múlva kontroll gyt. és teljesen normális mennyiségűre szorította vissza!

148. lilimia (válaszként erre: 146. - Makrai.lilla)
2009. aug. 16. 13:33
Nekem gyomortükrözés után adták ezt a gyomorvédőt, mert csak szakorvos engedélyeztetheti, és írhatja meg a felhatalmazást a háziorvos számára, hogy kiírhassa. Nagyon jó, azóta egyáltalán nem bántja a gyomrom a sav. Görcsre a Cerucal a legjobb! Midjárt felhívom Anyát, és megkérdezem a gyomorvédő nevét!
2009. aug. 16. 13:22

de azért ha megvan a neve a gyógyszernek majd elküldheted

Köszi

146. makrai.lilla (válaszként erre: 145. - Lilimia)
2009. aug. 16. 13:22

ja nem csak kérdem te mit használs stb mert nekem is,ujabban,annak ellenére h szedek savlekötöt, sztem ez más..de mindent néztek amit lehetett,perzse ilyen 24 órás ph mérést nem,de azt itt nemis tudnak...próbálkozom mindenfélével...most ittam egy görcsoldó teát.jobb lett...meg vettem egy kinai teát az is áll. nagyon jó.

ebben a pszihés cuccban annyira nem hiszek,persze hiszek h attol is fájhat a gyomrom de ez sztem más....mindenesetre megyek még tovább vizsglódni,de sokszor 90 % ban ök is csak tapogatóznak szart sem tudnak.

145. lilimia (válaszként erre: 143. - Makrai.lilla)
2009. aug. 16. 10:24
Szokott. Miért?
144. lilimia (válaszként erre: 142. - Makrai.lilla)
2009. aug. 16. 10:24
A gyógyszer nevéről fogalmam sincs (Anya szokott kigyógyszerelni, mivel nem mindenre van ráírva Braille-írással), a lötty pedig a Normaflore (eten rajtavan :D)
2009. aug. 15. 22:33
de szokott fájni???
142. makrai.lilla (válaszként erre: 141. - Lilimia)
2009. aug. 15. 22:33
micsodát ??
141. lilimia (válaszként erre: 140. - Makrai.lilla)
2009. aug. 15. 22:02

Alapból tönkretették már a gyógyszerek a gyomrom, úgyh rendszeresen szedek gyomorvédőt, időnként gyomorkímélő löttyöt.

Az emésztésem kicsit érdekes az elmúlt kb 2 hónapban.

140. makrai.lilla (válaszként erre: 139. - Lilimia)
2009. aug. 15. 21:59
gyomroddal hasaddal nincenek bajok??
139. lilimia (válaszként erre: 138. - Makrai.lilla)
2009. aug. 15. 21:45
:D
138. makrai.lilla (válaszként erre: 137. - Lilimia)
2009. aug. 15. 00:53
megnéznélek élőben is:)
137. lilimia
2009. aug. 14. 21:33

Gyakorlat teszi a mestert... :P

Én mindenkivel úgy viselkedek, ahogy az illető velem... :D

136. 62cc0f78ae (válaszként erre: 134. - Lilimia)
2009. aug. 14. 20:45
Nem semmi csaj vagy!:)))))
135. makrai.lilla (válaszként erre: 134. - Lilimia)
2009. aug. 14. 20:32
:))))))))))))
134. lilimia (válaszként erre: 133. - Makrai.lilla)
2009. aug. 14. 20:22

A júliusi infúzión bejött a rezidens dokinő, hogy megvizsgáljon. Nyomkodja a hasam, mégjobban nyomkodja a hasam a jobb oldalon, erre totál kétségeesetten kérdezi hogy maga tudja, hogy nincs meg a lépe? Mondom már hogyne lenne meg! Hát mert nem találja, és miért nem mondtam hogy kivették amikor kérdezgetett. Kérdeztem hogy a hasam jobbalsó lévő hegre gondol? Igen. Erre én: Az a vakbélműtét hege, amit említettem, ráadásul a lép nem a jobb oldalon lentvan, hanem a baloldalon a bordaív alatt...

Erre ő: Maga nekem itt ne okoskodjon!

Én: Örüljön neki hogy kioktatom, legalább talán eggyel kevesebb beteg fog meghalni a kezei között...

Erre kivonult nagy sértődötten... :D


A júniusi infúzión másik rezidens jött be. A nővérekkel és velem is olyan szintem bunkó volt, hogy hihetetlen. Nagyon lekezelő és arrogáns volt.

Állt az ágy végében, és a papírjaimból kérdezgetett. Amikor feltett egy bizonyos kérdést, olyan stílusban, hogy egy büdös nagy pofont érdemelt volna kedves, bűbájos, enyhe gúnnyal fűszerezett hangon "kifakadtam": Tudja doktor úr, vagy micsoda... Ha a betegekkel úgy beszél mint a kutyákkal, előbb vagy utóbb valaki szólni fog a felettesének, jelen esetben Dr. T.T.-nek, hogy a modora nem orvoshoz illő, akkor nem sok esélye lesz hogy a pályafutását immunológusként folytassa... Másrészt...ha a nővérekkel úgy beszél, ahogy az előbb bemutatta nagyon szívni fog...


Áhh ezekhez a hangom, a hangsúlyom, és a mimikám is kéne hogy igazán érezhető legyen... No mindegy, a nővérek és a betegek jót nevettek :D


Volt még sok ezeknél kevésbé konkrétabb vicces alázás, de most egy sem jut eszembe :S Ha hazaért a férjem megkérdezem :)


Jajj eszembejutott mégegy!

Június 5-én lebénult a jobb kezem, másnap már mentünk is a neurora, mert van tapasztalatunk a bénulásokban, és ha 24 órán belül elkezdik a kezeléseket, akkor kb feleannyi idő alatt rendbejön. Az egyik ismerős, nagyon kedves doktornő volt, megvizsgált, aztán mondta hogy akkor 10 Thiogamma infúzió, 10 fizikoterápiás kezelés, és 10 gyógytorna, +Milgamma N napi 3x. Kezdetnek. Mondta, hogy 8-9 nap múlva menjek vissza kontrollra.

Na amikor letelt a 8 nap mentem, de nem volt, mert előző éjjel ügyelt. A felvételis lányok mondták, hogy legközelebb jövőhét hétfőn lesz, de menjek az aznap őt helyettesítő drnőhöz.

Fél óra múlva bent is voltam. Kérdezte miért jöttem, mondtam hogy 5-én lebénult a jobb kezem, a szokásos (elmondtam) forgatókönyv szerint ment minden, nyolcadjára jött elő a polineuropathya. totál bunkón kérdezi, hogy ha másik orvsonál voltam akkor minek hozzá mentem kontrollra, ő nem tud rólam semmit, és most nincs kedve elolvasni a papíromat. Mondtam neki, hogy csupán csak azért hozzá jöttem, mert ő helyettesíti azt a doktornőt akinél voltam... Tehát ma az ő betegei fognak sorbanállni...Mint én...

Erre mondta hogy jó akkor mondjam el röviden mi történt.

Kb 2 percben el tudtam volna mesélni az egész polineuropathyás dolgot szakszavakkal, minden rizsa nélkül, el is kezdtem, erre rámripakodott, hogy ne ezt a tankönyvi szöveget nyomjam. gondoltam magamban, rendben, de te szívod meg anyukám...

10 percen át magyaráztam neki hogy mi történik ilyenkor, és miért, de olyan stílusban mint egy óvodásnak :D Többször közbe akart szólni, de leintettem, nem hagytam szóhozjutni :D Amikor befejeztem kérdeztem, hogy mostmár érti? Vagy magyarázzam el újra, egyszerűbben? Erre kérdezte hogy mit írjon a papírra :D Én diktáltam, és én mondtam meg hogy hogyan kell folytatni a kezelést :D Az adminisztrátor (ismerős) alig tudta elfolytani a röhögést :D

Miután kiléptünk az ajtón Anya felnevetett teli tüdőből, és mondta hogy ezért a műsorért meghív egy jégkrémre :D

133. makrai.lilla (válaszként erre: 128. - Lilimia)
2009. aug. 14. 18:56
mit értessz lealázáson???tökre kivi vagyok hogy csinálod :)
132. lilimia (válaszként erre: 129. - Bd37ba754f)
2009. aug. 14. 17:34
Ez nagyon durva! Szóhoz sem jutok.
131. lilimia
2009. aug. 14. 17:33

Írnék röviden három mintaorvosról, csak hogy mégjobban szégyelljék magukat a pénzéhes, lekezelő, nemtörődöm orvosok!!!

Amellett hogy igen magas pozícióba dolgozták fel magukat, és híresek lettek nem szállt el az agyuk, és mindent megtesznek a betegeikért!

1. Dr.K.E.-immunológus

Egyszerűen fantasztikus a profizmusa, a kedvessége, ahogy a betegekkel beszél, ahogy küzd mindenkiért, és még egy 11 éves gyereket is egyenrangú félként kezel! 8 éven át kezelt, de aztán felment Pestre. Amikor elmondta hogy elmegy sírvafakadtam. Ő lett az én második Anyukám, annyit ült a betegágyamon, és Anyának nagyon jó barátnője. A szüleinek mi segítünk be ha kell valami, ha pedig nekünk van gondunk mi is bármikor hívhatjuk Anyut, és segít!

2. Dr.T.T.-immunológus

Anyu tanítványa, ő lett az orvosom amikor felment Pestre. Bármikor, bármi van hívhatjuk, segít, soronkívül fogad, és partnerként tekint rám. Végig aszisztálta azt a 8 évet amíg Anyu segített. Amikor megvakultam kiharcolta hogy csináljanak plazmaferesist. Kiharcolta nekem a legjobb minőségű immunerősítő infúziót, amit havonta kapnom kell. Tavaly nyáron amikor a szervezetem teljesen felborult, és természetellenesnek tartotta az evést, kipróbált mindent, elvégeztetett minden létező vizsgálatot, azért, hogy az eljegyzésemen enni tudjak :) és egyszer még rá is kiabált Anyára, hogy ne súlykolják már belém azt hogy egyek, mert plussz lelki terhet nyomnak rám. Egyszer behívott az irodájába beszélgetni (már végzett), mert mondta hogy ugyan nagyon régóta ismer mint beteget, de kíváncsi rám emberként is. Aztán tett egy vallomást: "Amikor valami komoly problémád van, amit nem tudok egyszerűen megoldani, veled fekszek és veled kelek, annyira szeretnék segíteni rajtad." Azt hiszem többet nem kell hozzáfűznöm :)

3. Dr.F.A.-szemész

Rendkívül karakán, vidám, pörgős, de szigorú, és kőkemény orvos. A Vészhelyzetben sem látni olyat mint ő! Amikor megvakultam, és a portás bácsinak köszönhetően bejutottam hozzá, megnézte a szemem, kiakadt azon hogy miért csak 500mg Medrolt kapok, ha korábban a szemészek megállapították hogy mennyire súlyos a gyulladás, ilyenkor 1500mg kell. Mondtuk, hogy a "kedves" neurológusom nem hajlandó többet adni. Ő erre mondta hogy minden nap menjünk be hozzá a rendelésre, a vizsgálóban pedig infúzióban megkapom a megfelelő mennyiséget. Namost ezt hivatalosan nem lett volna szabad megtenni. Tehát az állását kockáztatta, értem. Lassan 2 éve, hogy max kéthavonta megyek hozzá, és legutóbb megígérte, hogy ha látni fogok akkor megnézhetem az ő szemét a gépben :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook