Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Veszteség és változás fórum

Veszteség és változás (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Veszteség és változás

1 2 3 4 5 6 7 8
2019. febr. 28. 18:03
A gyári oldal nekem jobbnak tűnik.
212. Evawitch (válaszként erre: 211. - Guruljka)
2019. febr. 28. 17:41

Valamit ide se szállítanak, de alapból úgy néztem a terméket, hogy külföldi szállításra állítottam.

Onnan rendeltem Magyarországra is már.

211. Guruljka (válaszként erre: 210. - Guruljka)
2019. febr. 28. 13:24
Nekem az Amazon nem jó, Magyarországra nemigen szállítanak.
210. Guruljka (válaszként erre: 209. - Evawitch)
2019. febr. 28. 13:23

Nagyon keletre?

Budapest ide 80 km.

Szeretnék az északabbi részén lakni inkább. De Borsod meg Szabolcs innen nézve is Kelet.

209. Evawitch (válaszként erre: 208. - Guruljka)
2019. febr. 27. 18:47

Meg kellett néznem a térképen, hol van Heves megye. 😃 Ott szerintem soha nem jártam. Arrafelé is olyan az élet, mint Borsodban vagy Szabolcsban? Nagyon keletre van, azért kérdezem.

Én amazon oldalról szoktam rendelni, ami német. Van ott minden. Valami drágább, valami olcsóbb. Itt a környéken nincs minden bolt és autó nélkül vagy idő hiányában inkább rendeltem, ami kell. Megnezem ezt az oldalt is.

208. Guruljka (válaszként erre: 207. - Evawitch)
2019. febr. 27. 18:31

Nem! Heves megyében élek, de ezt a céget gyerekkorom óta ismerem, és ha szállítanak Magyarországra, én bizony megrendelem tőlük. A kártyás fizetés működik, hát miért ne?

Könyvet, sőt karórát is rendeltem már Németországból. Hát az ablaktapéta sem lehet probléma. Ezt a fajtát ráadásul nem is kell ragasztani, mert vékony vízréteggel tapad az üvegre.

207. Evawitch (válaszként erre: 206. - Guruljka)
2019. febr. 27. 18:21
Ez jó ötlet! Németben élsz, hogy ezt az oldalt küldted? Nekem csak jó, mert Ausztriában vagyok. 😊
206. Guruljka (válaszként erre: 205. - Evawitch)
2019. febr. 27. 17:25

Tervezek az ablakra fóliát venni. Lehet, hogy olyat veszek, ami úgy néz ki, mintha virágos lenne a belső párkány.


[link]

205. Evawitch (válaszként erre: 204. - Guruljka)
2019. febr. 26. 20:37

Nálam nincs virág. Van pár, jó magason, de a lakás nem napra néző, így télen sorra haltak ki. Művirágot vettem már, de a macska azon is aggódott, hogy mi az és megenné 😃 Ide nem való növény és kész.

Lakást festettem és a legszebbet a kicsi kiszedte a földből, mert nem vettem észre, hogy a fürdőbe ment, ahová előlük dugtam el a virágokat. 😃 Vissza próbáltam ültetni, de annyi volt a virágnak. Ezennel be is fejeztem a növényezést. Bambusz mintás tapéta csíkot tettem fel a szobába, hogy azért legyen egy kis zöld szín is a lakásban. 😊

204. Guruljka (válaszként erre: 203. - Evawitch)
2019. febr. 26. 20:23

Én is ezen a véleményen vagyok. Mielőtt veszek valamit, sok helyen tájékozódom.

Gondolom, az "új szag" gyanús volt nekik. Aztán csak-csak rájöttek, hogy jó az!


Nálam egy darabig voltak növények az ablakban, de simán győztek a cicák. Ők viszont virág nélkül nem szeretnek ott lenni, a cserépben a föld jobb volt... Talán majd nyáron, amikor besüt a nap, de végül is nem erőltetem, hogy pont az ablakban legyenek. Kiszaladhatnak a szabadba is.

A két kis ifjonc ma a szaladgálásba belevette a fát is. Tettek egy kört felfelé és lefelé is. Nem is tudom, nincs-e néha izomlázuk.

(Ezt a kettőt a fiam a temetőből hozta, valaki oda tette ki őket egy hidegecske őszi napon. A fiamék akkor a temetőt rendezték. Mondtam, lehet, az egyik kollégája vitte oda őket esetleg. Szelídek voltak, és átfáztak. Látszott, talán a nyár folyamán kis kedvencek lehettek valahol, aztán jött a hideg, beengedni biztos nem akarták... )

203. Evawitch (válaszként erre: 202. - Guruljka)
2019. febr. 26. 19:06

Nekem meg nincs annyi 😃

Az van, amiben főzök. Meg tefal serpenyő.

Van 2 ágyuk, elég nekik. Nappali ablakban van. Szobaablakban a kicsi alszik, neki van ott párna és macskapléd.

Egyik ággyal megjártam, ami az árát illeti. Nézegettem olyasmi helyen, mint a Pepco, 6 euróért, vagyis 1800 Ft körül voltak. Na akkor egy szép fekete, puha ágyat veszek nekik, ha már ketten vannak és a kicsi is nő, legyen mindenkinek helye. Vittem a pénztárhoz, fizettem és néztem, h mi az istenre költöttem annyit, mint ami a blokkon állt. A 6 euróból 17 euró lett. 5100 Ft volt az ágy... Másik fele ennyi se és nem Kínából hozták, mert szerintem Penny market német cuccot árul magyarban is, ott vettem. Jött a másik gond, hogy bele se akartak feküdni. Azért vettem meg azt a drága ágyat, hogy én üljek bele? 😃

Végül elkezdték használni, nem kellett magamnak befogni párnának 😃

Nem sajnálom rájuk a pénzt, de túl drága cuccot minek megvenni ha az olcsót is ugyanúgy szeretik. Magamnak nem vettem volna meg, az biztos ennyiért 😃

202. Guruljka (válaszként erre: 201. - Zsovi)
2019. febr. 26. 18:46
Tényleg! :D Elfogyott a fazék.
201. zsovi
2019. febr. 26. 18:44
Mi ez a nagy csend itt jövök és látom kitárgyaltátok a cicákat aztán csend
200. Guruljka (válaszként erre: 198. - Guruljka)
2019. febr. 25. 19:57
Az egyik lábas egy 26 cm átmérőjű vasfazék, majdnem teljesen gömbölyű a belseje, mint egy Wok-nak. Csak 8 cm átmérőjű alja van, ami eleve ki van bélelve kartonnal. Tegnap ezt nem tudtam lemérni, foglalt volt. ☺
199. 8a91032ceb (válaszként erre: 196. - Guruljka)
2019. febr. 25. 09:01
Jó dolguk van, mint valami hercegeknek. Az enyéim is szeretik a kényelmet. :)
198. Guruljka (válaszként erre: 197. - Evawitch)
2019. febr. 24. 22:23

Azt nem mondtam, hogy nem lóg ki belőle! De imádják.

Amivel ki tudtam rakni a kandalló tetejét, az 4 db lábas. 21-22 cm átmérő.

A cica által használható mélység oldan 3-4 ujjnyi. Éppen megtámasztja a hátikóját és nem pottyan ki.

197. Evawitch (válaszként erre: 196. - Guruljka)
2019. febr. 24. 22:08
Mekkora lábos? Nekem a vörös kandúr normál edénybe bele se férne 😃
196. Guruljka (válaszként erre: 194. - 8a91032ceb)
2019. febr. 24. 21:30
Lapos kövekkel,cserepekkel nehezítettem, hogy ne boruljon fel könnyen és ne forrósodjon át. Az aljára és az oldalára hullámkarton darabokat szabtam. Némi újságpapír, ami cserélhető, a belső "alátét".
2019. febr. 24. 21:26
Kisebbik a papír szatyrot nézte ki, de beledugta a fejét a szatyor fülébe és lesett, hogy mi van. Mondtam neki, hogy ha hiányzik a gallér, vissza rakom szívesen 😃
194. 8a91032ceb (válaszként erre: 192. - Guruljka)
2019. febr. 23. 08:36
Jaj, de jó ötlet, én is kipróbálom! A cicák szeretik az ilyesmiket, amikbe alig tudnak belekuporodni.
193. Evawitch (válaszként erre: 192. - Guruljka)
2019. febr. 23. 06:15
Az se rossz 😃
192. Guruljka (válaszként erre: 191. - Evawitch)
2019. febr. 22. 22:59

Jó dolguk van!


Nálam a rossz lábasok vannak kibélelve cicafekvőnek, a kandalló tetején. :D

191. Evawitch (válaszként erre: 190. - Guruljka)
2019. febr. 22. 22:51

Nálam ölelkezve aludtak az előbb. Most a nagyobbik a szokásos helyét, a lábam körüli részt foglalta el. Mindig velem alszik. Kicsi meg az ablakban.

Szobaablak be van nekik rendezve párnával, nappaliban 2 ággyal, direkt nekik. Ha már ott nézelődnek, kényelmes legyen.

2019. febr. 22. 22:46
Épp az előbb nevettem, a Mufurcka felült, a képén valami zavar látszott, montha azt bogozná, mi a csuda történt itt. Aztán, biztos ami biztos, visszagömbölyödött aludni. ☺
189. Evawitch (válaszként erre: 188. - Guruljka)
2019. febr. 22. 21:23
😃 Kevés nekik akkor a 24 óra aludni. 😃
188. Guruljka (válaszként erre: 187. - Evawitch)
2019. febr. 22. 20:53

Nyáron biztos, kevesebbet is látom őket.

De így a hidegben... Még a 24 óránál is mintha többet aludnának.

187. Evawitch (válaszként erre: 186. - Guruljka)
2019. febr. 22. 20:50
Nálad más, mert mindegyik kint is van. Ott többet is mozognak ha akarnak, ha nem. Pl. aludna vagy csak lesne, de jön egy madár. Azt meg nem lehet figyelmen kívül hagyni. Vagy egy szöcske, azt is kergeti.
186. Guruljka (válaszként erre: 185. - Evawitch)
2019. febr. 22. 20:29

Mondjuk én nem nézem, mennyire kockás a hasuk, de nem látom lógni. :D

Azt sem figyelem, mennyit eszik. Annyira már egyik sem kicsi.

Az egyiknek a fogai sem jók, ő többszörre eszik.

A kutyánál nem szokás előtte hagyni, de én valamikor ebbe belefáradtam és nem veszem el a tálat, viszont azóta sem lett dagadt a kutyám.

Főleg a száraz táp maradhat elöl, hadd ropogtasson, ha megkívánja.

A macska eleve rájár még vadon, a zsákmányra is, állítólag. Én ebből már nem csinálok elvet, a lényeg az, hogy mind jól érezzük magunkat.

185. Evawitch (válaszként erre: 184. - Guruljka)
2019. febr. 22. 20:23

Játszanak, van kaparófa, 2 méter és a szekrény tetejére is felmehetnek. Mindenhova.

Visszagondolva, előző macskám hasa is lógott minimálisan, aki kint is volt. Igaz, előtte ott volt mindig a kaja, amit nem rm szabad, hogy ott legyen egész nap. Ennél a nagyobbik macskánál szoktam le, hogy 00-24 táp legyen előtte. Nem egészséges. Többet eszik úgy.

184. Guruljka (válaszként erre: 183. - Evawitch)
2019. febr. 22. 20:18

Értem, persze.

Nem lustultak el nagyon?

Mert a mozgás a ragadozóknál azért alap. (Igaz, nálam is csak a két fiatal játszik, a két nagy inkább csak heverészik.)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook