Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Veszteség és változás fórum

Veszteség és változás (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Veszteség és változás

1 2 3 4 5 6 7 8
123. zsovi (válaszként erre: 120. - Zsovi)
2019. febr. 17. 15:52
Lázár Ervin verse jó választás
122. zsovi (válaszként erre: 121. - Birebora)
2019. febr. 17. 15:50
Na én most odamondogattam
2019. febr. 17. 15:48
Néha egy határozott kellőképpen céltudatos és jól "odamondott" gondolatok több célt érnek mint a pátyolgatás.
120. zsovi (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2019. febr. 17. 15:48
Rosszul értelmezed a szavaimat,én imádom amit csinálok,erre az is bizonyíték,hogy évek múlásával is megismernek szülők ,akinek gyereke hozzám járt,sőt a gyerekek gyerekei jönnek már hozzám.Én csak azt írtam hogy sajnos az idősödő szervezet 60 éves vagyok,már nem bírja úgy mint egy fiatal,ilyet meg pláne nem írtam,hogy az élet szerves velejárója,Nem tudom hogy Te mit dolgoztál vagy dolgozol.Egyáltalán nem vagyok negatív beállitottságú,mindig is küzdő lélek voltam.Mindig is felálltam,ha lesújtott rám az élet.Mikor a fiam meghalt ugyanúgy énekeltem meséltem agyerekeknekúgyanúgy mosolyogtam mint régen.Látszik hogy az élet téged megkímélt,csak osztogatod az észt,de kíváncsi lennék mit csináltál volna a helyembe,empátia képességed nulla bocs
119. Amaunet (válaszként erre: 118. - Kaktusz2)
2019. febr. 17. 15:44

Valamit nagyon félreolvashattál. Nem ítélkezett senki és főleg nem értékelte le a másik életét.

Mindenki próbálta megérteni a helyzetét és pozitív, a jelenlegi helyzetéből (amivel elégedetlen) kivezető utat mutatni.

2019. febr. 17. 15:30

Napok óta nem olvastalak benneteket.

Most vissza olvastam az eddigi hozzá szólásokat. Nem kéne ítélkeznünk mások felett, és el döntenünk, mit kellett volna neki tenni.

A lényeg az aki terrorban él a férjével, biztos meg van rá a magyarázat mért hagyja év tizedeken keresztül.

A magunk baját sem látjuk jól ha benne vagyunk. A máséra jobban rá látunk.

Nagyon sok pár él így! Nem is gondoljuk, mert nem ismerjük mindet. De nagyon sokan élnek így. És nem tudnak változtatni rajta.

Egy szó mint száz, nem tudjuk, mi mit tennénk más helyébe.

Annyi de annyi ilyen párt ismerek, de nem jelenti azt, hogy kevesebbek lennének mert nem tudnak lépni azért mert a férjük párjuk, "terrorista"

117. Guruljka (válaszként erre: 114. - Zsovi)
2019. febr. 17. 15:12

Ha úgy érzed, a világon az óvodapedagógusé a legveszélyesebb szakma, és senkit nem sújt annyira az élet, mint Téged, akkor az a sajnálatos valóság, hogy a negatív beállítottsággal nagyrészt magad nyitsz kaput a megbetegedésnek. Tudom, hogy ez a közlés nem tetszik, de ha csak kicsit elgondolkozol rajta és nem eleve elveted, akkor hátha mégis segít.


Én nem tudom elfogadni azt az álláspontot, hogy a betegség úgyis legyűr mindenkit, és hogy a megbetegedés az élet szerves velejárója. Mert még ha az is, nem ülhetek búsan magamnak, várva, hogy a csapás elérjen!

116. syria (válaszként erre: 113. - Guruljka)
2019. febr. 17. 13:34
Köszönöm, kisegítettél (megint). :) Valami ilyenre céloztam, amikor az emberi kapcsolatokat említettem.
115. zsovi (válaszként erre: 113. - Guruljka)
2019. febr. 17. 08:06
Persze mindenre van megoldás
114. zsovi (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2019. febr. 17. 08:00
A házi orvos nem állandó fertőzésnek van kitéve.Persze vannak kivételek,akik egészségesen mennek nyugdíjba,de az átlag sajnos nem.
113. Guruljka (válaszként erre: 111. - Zsovi)
2019. febr. 16. 18:02
Ha már így alakult az életed, érdeklődj házi gondozási- felügyeleti rendszerek felől a környezetedben, alakíts ki olyan ismeretségeket, akikkel számon tartjátok egymást, és segíttek egymásnak apróbb dolgokban, ha kell. Mondjuk ha egyik beteg, a másik benéz hozzá.
112. Guruljka (válaszként erre: 110. - Zsovi)
2019. febr. 16. 18:00

Ez alapon minden óvodapedagógus beteg lenne. És minden óvodás gyermek is folyamatosan betegeskedne. Én tudom, hogy vannak felelőtlen szülők, és olyanok is, akik nem tudnak mit tenni, mert a betegállománynak is komoly tétje van manapság. Sőt anyaként magam is egyik szereplője voltam annak a történtetnek, hogy a folyamatos mandulagyulladással óvodába járást (amit a gyerekorovos csak láztalanná tudot tenni, gyógyítani nem) egy másik orvos egy sima torokkenet által megoldotta.

De azt is tudom, hogy sem a gyerekeknek, sem az óvodapedagógusoknak nem kell folyamatosan betegeskedniük. Kell lennie a szervezetben egy bizonyos ellenálló erőnek, különben pont a háziorvosok lennének például folyton betegek.

111. zsovi (válaszként erre: 108. - Syria)
2019. febr. 16. 17:32
Összefoglalva,ennyi
110. zsovi (válaszként erre: 109. - Guruljka)
2019. febr. 16. 17:31
De a beteg gyerekek jelenléte erre a magyarázat,mert autóimmunbetegségeket eredményes,Sok ismerösömnek elkellett a pályát hagyni mert állandóan beteg volt,mindent elkapott a kisgyerekektöl.bölcsiröl,meg oviról van szó,Sok kollégámnak az izületi gyulladása van,ez persze a húsz harminc éve a pályán levők.Kolléganöm,mikor bárányhimlö volt,övsömörrel küzdött hetekigÉn pajzsmirigygyulladást kaptam,egy vírus okozta fertözés következtében,Ti nem is gondoljátok mennyi felelőtlen szülő van nurofennel jár a legtöbb kicsi,egész nap csak lézengenek,Orvosi igazolást meg az hoz aki akar.
109. Guruljka (válaszként erre: 107. - Zsovi)
2019. febr. 16. 15:14

Én nem értem, mi baj lehet az immunrendszereddel?

A beteg gyerekek jelenléte erre nem lehet magyarázat.

108. syria (válaszként erre: 107. - Zsovi)
2019. febr. 16. 15:03
Összefoglalva: attól tartasz, hogy család híján nem lesz senki, aki egy pohár vizet adjon, amikor nagy szükséged lesz rá?
107. zsovi (válaszként erre: 106. - Syria)
2019. febr. 16. 08:59
Nem az egyedülléttől félek,ha egészséges vagyok,kősziklákat is elgörgetek,de mivel már nem vagyok mai csirke immunrendszerem totál le van épülve,mert gyerekek között dolgozom,picik között,akik szinte mindig betegen vannak ott,így én is sokat kiesek a munkából,illetve tavaly október óta nyüglödöm,de nem csak én hanem ebben a korban minden kollégám,Egyébként a barátnőm itt lakik fölöttem már 30 éve vagyunk egymásnak.Itt az a gond,hogy fiam meghalt,és öreg napjaimra nincs támaszom,nem örülhetek az unokáknak,ami éltetne.Aki nincs ilyen helyzetbe az meg se érti,csak vádaskodik,meg okoskodik
106. syria (válaszként erre: 105. - Zsovi)
2019. febr. 15. 17:53
Valószínűleg nem megfelelőek, ha félsz az egyedülléttől.
105. zsovi (válaszként erre: 104. - Syria)
2019. febr. 14. 14:35
Vannak emberi kapcsolataim.
104. syria (válaszként erre: 103. - Zsovi)
2019. febr. 14. 10:51
Építs emberi kapcsolatokat!
103. zsovi
2019. febr. 14. 09:12
Hova lettetek nagy a csend? Írjátok meg nekem mit csináljak,hogy ne maradjak egyedül.
102. zsovi (válaszként erre: 100. - Dd9dec5381)
2019. febr. 12. 12:48
Köszönöm ,hogy ezt írod
101. syria (válaszként erre: 100. - Dd9dec5381)
2019. febr. 12. 12:42

Ezen sem fogunk összeveszni. :)

De, komolyan gondolom...

100. dd9dec5381 (válaszként erre: 99. - Syria)
2019. febr. 11. 19:13

Szerinted nincs, szerintem meg van. :)

Te sem gondolhatod komolyan, hogy valaki azért köt ki egy ilyen barom mellett, mert nem tudja pontosan mit akar...

99. syria (válaszként erre: 98. - Dd9dec5381)
2019. febr. 11. 17:44
Ennek nem sok köze van a pszichológiához. A sorsok azon dőlnek el, hogy a szereplők tudják-e PONTOSAN, hogy mit akarnak, s ha tudják (persze: boldogság, béke, nyugalom, egészség, szép család, stb. általánosságok), hogyan, mit képesek tenni érte.
98. dd9dec5381 (válaszként erre: 96. - Semleges)
2019. febr. 10. 16:41

Ez már pszichológia, kezdve onnan, hogy ki jut ilyen sorsra és hogy miért nem tud kilépni belőle évtizedekig...

Én 7 évig láttam hogy megy tönkre a legjobb barátnőm egy barom mellett, hogy nem tud, nem mer kilépni. A dolgot a kaszás oldotta meg. Ritkán mondok ilyet, de annak a mocskos állatnak a halála megváltás volt mindenkinek.

Nagy játékosok ezek, testi-lelki terroristák, és ügyesen szagolják ki a manipulalható, gyenge önértékeléssel bíró vagy kiszolgaltatott helyzetben lévő nőket.

97. zsovi (válaszként erre: 96. - Semleges)
2019. febr. 10. 16:17
Ezt én is szeretném,béke nyugalom,de legfőképpen EGÉSZSÉG,mert akkor tudok dolgozni tervezni.
96. semleges (válaszként erre: 88. - Globus)
2019. febr. 10. 15:29

Erre én is kíváncsi lennék.

Mondjuk már nincs meg a pasi ha jól értelmeztem így már mindegy is. Reméljük Zsovi következő évtizedei békében, nyugalomban és biztonságban telnek.

95. semleges (válaszként erre: 91. - 8a91032ceb)
2019. febr. 10. 15:27
Elhiszem és tudom:)
94. semleges (válaszként erre: 85. - Zsovi)
2019. febr. 10. 15:26
Értelek én, de évekig nem volt rá módod, hogy változtass? Főleg ha a te lakásod. Szóval ezt nem értem.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook