Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lakodalom veszteséggel vagy plusszal zárult nálatok? fórum

A lakodalom veszteséggel vagy plusszal zárult nálatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8
224. LBO (válaszként erre: 7. - Gummimmaci)
2022. júl. 30. 07:15
Ezt mondjuk nem értem. Lesz esküvő, de kölcsönből. Nem lehetne inkább hogy akkor ne legyen esküvő? Vagy csak max. a két tanú, szülők?
223. LBO
2022. júl. 30. 07:11
Egyértelmű plusszal. De hozzáteszem, 18 éve volt az esküvőnk.
222. Angéla1 (válaszként erre: 88. - Kszb)
2022. júl. 30. 06:33
És otthagyja a rokkant szüleit. Vajon lett ebből valami?
221. Angéla1 (válaszként erre: 16. - 0c7adf8ee7)
2022. júl. 30. 05:41
Az első mondat nagyon értelmes😂
220. grizus (válaszként erre: 219. - Grizus)
2015. aug. 9. 10:06
Mármint hitelt.
219. grizus
2015. aug. 9. 10:06
Nem olvastam vissza az egész fórumot, de esküvőre pénzt felvenni, nem, nem szabad! Csak azért, hogy Manci néni meg Rezső bácsi is ott legyen! Nem! De már minden lényeges elhangzott.
218. grizus (válaszként erre: 216. - F8db0709b8)
2015. aug. 9. 10:01
Persze. Csak azért írtam, mert egy kis lemondást érzékeltem a szavaidban.
217. grizus
2015. aug. 9. 10:00

Egyébként jó ez a fórum, sok jó ötlet van, be is jelöltem, bár nem tervezek esküvőt, de elvileg nem lehet tudni... talán egyszer nekem is lesz, de egy szolid kis esküvő lehet csak.

Amit írtam, az persze majd jó 40 évvel ezelőtti dolog. Ma már máshogy megy, mindenki kényszerítve érzi magát, hogy nagy, drága esküvőt csináljon. De ez csak egy hülye társadalmi elvárás, a fogyasztói társadalom hülyesége, nem kötelező.

Sokan csinálnak zöld, vagyis öko esküvőt, erősödik a spirituális vonal is. Én is ilyenben gondolkoznék. De a legjobb az lenne, ha csak ketten lennénk... na mindegy, most csak jár az agyam. Lényeg, hogy nem az esküvőn múlik a házasság, a párkapcsolat és a boldogság pedig még kevésbé.

216. f8db0709b8 (válaszként erre: 215. - Grizus)
2015. aug. 9. 09:54
Nem mondtam,hogy baj lenne...nekünk így volt jó ahogy volt.ennyi...
215. grizus (válaszként erre: 214. - F8db0709b8)
2015. aug. 9. 09:53

És az miért baj! Legyetek boldogok, nem számít, mennyibe kerül az esküvő! Szüleim esküvője után a nagybátyám kertjében volt a lagzi, nagymamám főzött, este meg mentek vissza vidékre, ahol dolgoztak. Anyukám maga varrta a ruháját az esküvőre. Apám haláláig együtt voltak 27 évet, még húsz éve együtt lennének, ha apu nem hal meg. Ellenpélda: unokatestvérem esküvője. Minden amit akarsz, flanc ezerrel. Fél éve múlva már marták egymást, sehol nem volt az egész boldogság.

Dióhéjban ezzel elmondtam a véleményem az esküvőkről. Oké, szép ruha meg gyűrű, az jó dolog, de a rongyrázás, meg hogy vadidegenek sakálrészegen táncikoljanak az esküvőmön és az, hogy "pénz nem számít, csak drága legyen", ez nálam egy életre leszerepelt. Azelőtt se hittem benne, de így már tudom is, hogy semmit nem ér.

2015. aug. 7. 10:50

Mi 11-en voltunk,étteremben kaptunk némi kedvezményt,így fizettünk 17000ft-ot...kaptunk ajiba 30000ft-ot elvileg plusz 13 ezerrel zártuk,de ha levonom még az otthoni ételt italt szerintem simán ráfizettünk...

Csóró család...ilyen ez....

213. fincsi5 (válaszként erre: 212. - 31bc25d879)
2015. aug. 7. 10:44
Mármint:plusz egy fő. D
2015. aug. 6. 22:00
Plusszal.
211. fincsi5 (válaszként erre: 210. - Spann)
2015. aug. 6. 16:48
Meg ne bolondujjá' már!DD
210. spann
2015. aug. 6. 15:41

Ámbár.

Nekem ez a pénzügyi megoldás egyre jobban tetszik.


Nincs egy vasunk se, de tartsunk nagy lagzit. Vegyünk fel rá kölcsönt.

Aztán majd a násznép szépen összeadja.

Ügyes.

209. michelle.r (válaszként erre: 208. - 3d787b167a)
2015. aug. 3. 12:32
Viszonylag kicsi az esélye, de bármi megtörténhet ;)
208. 3d787b167a (válaszként erre: 207. - Michelle.r)
2015. aug. 2. 21:04
Remélem, nem a sötét oldal leszel. ;)
207. michelle.r (válaszként erre: 142. - 3d787b167a)
2015. aug. 2. 20:28
Én fiús is vagyok, lányos is, velem most mi lesz? :o)) Egyébként szerintem lüke az az anyós, aki beleüti a fiatalok dolgába az orrát. Nem elég neki, hogy végre felnevelte, "eladta", élheti ismét a saját életét? :o))).
206. spann (válaszként erre: 190. - Gummimmaci)
2015. aug. 2. 20:03

Ki erőlteti, hogy nagy lagzi legyen?


Hogy egyáltalán legyen lakodalom?


Van egy mondás a takaróról és a nyújtózkodásról, biztos leírta már valaki itt is.

205. michelle.r (válaszként erre: 20. - Gummimmaci)
2015. aug. 2. 20:02
Azt mondod, a hónap végén már így is az apróval gurigáztok. Miből fogod visszafizetni a kölcsönt? Ne csináld, nem éri meg hónapokig, évekig szivatni magatokat egy napért.
204. michelle.r (válaszként erre: 5. - Gummimmaci)
2015. aug. 2. 19:59

Ezek alapján teljesen mindegy, hogy nálunk hogy volt. Az esküvő nem egy gazdasági vállalkozás. Annyit csinálj, amennyit megengedhetsz magadnak.


Inkább legyen egy jóhangulatú baráti összejövetel, amire mindenki szivesen emlékszik vissz, mint hogy túlvállaljátok magatokat. Egy kertiparti-szerű esküvőt kevés pénzből is ki lehet hozni. Gondolom az ismerőseitek tudják, hogy éltek, nem várják el a szalonzenekart és a pezsgőt kristálypohárban felszolgálva.

203. spann (válaszként erre: 193. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 2. 19:58

Bocs, pezsgő.

Ahol voltam, ki volt töltve, tálcán kínálta a pincér. Senki nem láthatta, milyen fajta. Az autósok pedig almaszörpöt kaptak szódával a pezsgőspohárban.

202. Livilla
2015. aug. 2. 19:22
Én olyant is hallottam, hogy sütiket a meghívottak vitték, lehet sátras lagzi is, akkor nem kell étterem, vagy terembérlet.
2015. aug. 2. 13:38
Köszi a klassz ötleteket! :)
200. pk86 (válaszként erre: 188. - Gummimmaci)
2015. aug. 2. 08:54
Ha olcsón akarod kihozni, ahol nem muszáj (fodrász, virágos), ne mondd meg, hogy esküvő lesz, mert akkor drágább. Ha étteremben tartjátok, általában nem kell bérleti díjat fizetni, illetve sok helyen a rövöd italt vihetitek otthonról, és azt is felszolgálják. Ezen sokat lehet spórolni, ha van otthoni házi pálesz pl., de ha nagykerben veszitek, ott is olcsóbb. Vőfélynek felkérhettek egy jó dumájú rokont, aki szívesen vállalná. Ha van hobbifotós rokon/ismerős, akkor ő is csinálhatja, de arra nem érdemes hagyatkozni, hogy nincs fotósotok és utólag a részeg vendégek képeit kéritek el. Amúgy legalább a szertartásra és az előtte beállított fotókra érdemes egy profi fotóst felkérni, mert azok a képek fontosak és a hobbi fotós a szertartás fontos pillanatait nem feltétlen tudja megörökíteni, sokszor lemarad róla. Egy jó zenekar/banda elég drága, olcsón egy hamisan éneklő szintetizátorost kapsz, ami szerintem elég gáz. Annál még az is jobb, ha ti válogattok össze egy éjszakára való bulizós zenét és azt játsszátok le.
199. forrest2010 (válaszként erre: 195. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 2. 08:46
A hitelből esküvő akkor ciki , ha mire letelik a felvett hitel , addigra az ifjú pár már nem is pár !!! A férjem kollegája vérig sértődött , mert azt mondta neki a férjem , ha hitelt kell felvenni , akkor az én lányom sose fog férjhez menni !!!!
198. bowie
2015. aug. 2. 08:19

[link]


Kiárusítás menyasszonyi ruhából egy szalonban, 45 ezer ft. 27-én tették közzé a hirdetést, talán még akad belőle.

2015. aug. 2. 06:54

Én pedig úgy gondolom, hogy ha már éttermes teremfoglalós lagzit akarok akkor hadd válasszon a vendég mit akar enni. Otthon esélytelen, hogy a kedves vendég libamájat egyen ha egyszer nincs.

nyáron voltunk egy pirinyó lagziban, kb 20an voltunk. Volt húsleves, rántotthús sülthús és göngyölt hús, petrezselymes krumpli, krumplipüré illetve rizs kb 2-3 féle savanyúsággal és csókolom, illetve egy 2 szintes torta meg sütemények. A menyasszony a vateráról vett magának ruhát. Volt 2 kis hűtő ami nem a legmárkásabb üdítőkkel és szeszesitalokkal volt megtöltve és mégis mindenki jól érezte magát.

Ha valaki annyira köti az ebet a karóhoz mint a kedves topicindító akkor ez lehet egy olcsóbb megoldás. Bár még m8ndig értelmetlennek tartom na de ahogy előttem is írták más az értékrend. Szóval az előző hsz-hez is tartom magam 😊

2015. aug. 1. 22:57

Ha én lennék a helyedben, akkor kiválasztanék minden ételből 2 félét.

Leves, hús, köret, saláta, stb.

A meghívottakkal választatnék, mit kérnek. Így nem lenne az, hogy kér pörköltöt, rántott húst,halat meg sült kolbászt, aztán ott hagyja mindennek a 3/4 részét. Névre szólóan tálalnák az ebédet, ki mit választott, ha mindenki szabadon választhat az étteremben az nagyon sok lenne anyagilag, de ha előtte megkéred válasszanak, akkor nem lesz az sem, hogy olyat kapnak, amit nem szeretnek, de nem lesz habzsi-dőzsi sem.

195. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 191. - Trapiti)
2015. aug. 1. 22:27

Nem biztos, hogy a fórumindító karja belehajszolni. Lehet a szülők ragaszkodnak hozzá, hogy az egy szem gyereküknek legyen igazi lakodalma, olyan áron is, ha utána 3 évig csak krumplin és kenyéren élnek. Mert szégyen lenne számukra, ha nem adnák ezt meg a gyereküknek. Még azt is eltudom képzelni, hogy sokkal kevesebb gond a hitelfizetése, mint z, hogy valaki azt dörgölje az orruk alá, bezzeg a Juliskának nagyobb lakodalma volt.

Nem tudjuk kinek mi az értékrendje. Neked, nekem , hogy szerényen, maximum a szülőkkel, másnak meg más. Van aki a külvilágnak akar megfelelni, van aki önmagának.

Majd később kiderül, jó választás-e nagyobb lagzi.

Én kívánom, hogy minden rendben legyen és a hitel ne menjen se fizikai egészségre, se pszichésen ne terhelje le se a szülőket, se a fiatal párt.

Ízlések, pofonok, sorsok....kinek, hogy.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook