Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Veszteség és változás fórum

Veszteség és változás (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Veszteség és változás

1 2 3 4 5 6 7 8
183. Evawitch (válaszként erre: 182. - Guruljka)
2019. febr. 22. 20:16

Nehéz kérdés.

Egyelőre jó ez is, még van sok.

Lógó has hátha megszűnne más táp miatt, azért gondolkodtam váltáson.

182. Guruljka (válaszként erre: 181. - Evawitch)
2019. febr. 22. 20:01

Kár, hogy nem lehet kisebb próbacsomagokat kapni. De talán állateledel-boltban tudnak tanácsot adni.

Talán más cicásoktól kérhetsz kis próbaadagot.

181. Evawitch (válaszként erre: 180. - Guruljka)
2019. febr. 22. 19:56
Egyszer kapott mástól molli tápot és végig f@sta az éjjelt és nyávogott. Ki is dobtam. Állítólag a royaltol híznak, ezért nem tudom, mivel etessek.
180. Guruljka (válaszként erre: 178. - Evawitch)
2019. febr. 22. 19:34

Nem tudok ebben tanácsot adni, de az tény, hogy felesleges drágán etetni, az alapanyagok nagyjából azonosak.

Ahogyan a táplálékkiegészítők alapanyagait (embereknek szánt készítmények és vitaminok) is ugyanattól a 4-5 gyártótól szerzik be a kisebb és a nagyobb cégek világszerte.

És ugyanez van a kozmetikumokkal is.

Sokan azzal nyugtatják magukat, hogy ami drágább, az biztosan jobb is, de ez nem így van. Jön persze ehhez a placebó- hatás is.

Az én cicáimnál a coop-os vagy bármi hasonló kommersz táp szépen bevált, jó formában vannak, szőrprobléma és emésztési betegség nincs. A kellő fehérjéhez láthatóan hozzájutnak, az esti meleg ételt az íz és a rostok kedvéért variálom valami zöldséggel a mienkból. Ha marad főtt étel, azt a cicák kapják. Ha nem főzök, mert nem főzök mindennap, akkor ez kimarad.

Vadon sem eszik naponta rendszeresen ugyanazt.

Annak viszont örülök, hogy nem vadásznak. A madarak nyugodtan használják az etetőket, amik azért úgy vannak elhelyezve, hogy faágakról lógatva, lengenek. Ha a macska be is tudná célozni az ugrást, nem tudna madarat fogni. Évek óta nem is találtam nyomát annak, hogy sikerült volna. Egyszerűbb bejönni a tálhoz.

A cicáknak kint marad a kaja, mert a macskák szeretnek rájárni. Engem meg ez nem zavar. A kutyák rendszerint egyből megeszik a vacsorát.

2019. febr. 22. 19:18
Én vega vagyok, nem eszek húst. Bio kaja nem létezik, ezért azt eszem, ami van a boltban, nem annyira hulladék és olcsó.
178. Evawitch (válaszként erre: 177. - Guruljka)
2019. febr. 22. 19:17
Akkor minél ettessek, ami táp? Nem főzök magamnak se, napi 1x eszek főtt kaját munkahelyen.
2019. febr. 22. 19:13

Royal Canin kontra hulladék...


[link]

176. Guruljka (válaszként erre: 175. - Guruljka)
2019. febr. 22. 19:03
A növényi alapanyagokat szintén talajcserélt, éveken át pihentetett földön termeszették, és szintén forrásvízzel öntözték. És biztosan takarták az esővíz elől, mert az is eleve szennyezett már...
175. Guruljka (válaszként erre: 174. - Evawitch)
2019. febr. 22. 19:02

Igen, bizony.

Nem is tudom, ha rengeteg pénzem lenne a magunk étkezésére, el tudnám-e kerülni, hogy mi magunk ne együnk szemetet.

Pl. húsból csak olyat enni, amihez az adott állatot ellenőrzött, vegyszermentes takarmánnyal etették, természetes forrásvízzel itatták...

174. Evawitch (válaszként erre: 173. - Guruljka)
2019. febr. 22. 18:58
Tudom, plusz sok műanyag.
173. Guruljka (válaszként erre: 169. - Evawitch)
2019. febr. 22. 18:11

A szalámi húsdarálék.

Ahogy az emberi élelemnek szánt csirkefalatkák is az például.

172. Guruljka (válaszként erre: 169. - Evawitch)
2019. febr. 22. 18:10

Ha vadászik, akkor a zsákmány sem prémium minőség.

Persze mindenki úgy eteti, ahogy telik rá és ahogy célszerűnek tartja. Nálam eddig olyan betegségek jelentkeztek, amelyek nem etetési alapúak voltak.

Az enyémek szabadon ki-be járnak. Lehet, a lógó has a benti kényelem miatt van, el tudom képzelni.

171. Guruljka (válaszként erre: 170. - Evawitch)
2019. febr. 22. 18:06

nem a hús a házikoszt.

Az enyémek is a zöldséges leveskéért vannak oda.

Némelyik cica a tejtől hasmenéses lesz.

2019. febr. 22. 18:05

Házikosztot akkor látnak, ha munkahelyről tudok hazahozni húst csirkét vagy marhát, havi 1x. Itthon nincs hús.

Amúgy a paradicsomot kinézik a számból 😃 zöldség evő banda. Néha kapnak tejet, ami kevés zsír tartalmú, hogy hagyjanak kakaót csinálni, mert a poharamból akár inni a kicsi.

169. Evawitch (válaszként erre: 168. - Guruljka)
2019. febr. 22. 18:01

Nem akarok bunkó lenni, de szemetet nem etetek velük. Pl. a szalámi. Táp se bolti és alutasakost ketten kapnak reggel, ennyi. Az is light, concept for life és Royal Canin táp. 10 kilosat rendelek és elég sokáig. Mérem nekik a kaját, nehogy elhízzanak, mert nem ivarosak. Előttük se hagyok ennivalót nappal. Esznek, ha kapnak. De így is van kis hasi zsír. Orvos szerint ez normális, de nem értem miért. Igaz, nem kövérek, de ez a lógó has nem tetszik. Lehet, hogy azért van, mert bentiek?

Inkább éheznék, de ezek egyenek rendes kaját, mert az orvos drágább lenne...

168. Guruljka (válaszként erre: 166. - Zsovi)
2019. febr. 22. 17:23

Az alutasakosban nézted már, mennyi a fehérje? Kevés...

Az enyémek nem is szeretik.


Többre mégy egy olcsóbb cicatáppal (16+ % fehérje) és valami kis kajamaradékkal.

Nálam kutyák is vannak, az esti meleg vacsora "kutyaszalámiból" készül, valamivel összefőzve, abból a cicák is kapnak. Egy cicának talán a házikoszt maradék is elég, szeretik nagyon. Ha veszel egy cicaszalámit, eloszthatod több napra.

167. Evawitch (válaszként erre: 166. - Zsovi)
2019. febr. 22. 15:12
Hitel nélküli saját lakásban inkább élnék kevés pénzből, mint albérletben. Így, ha pénz sincs, lakhely sincs. Sajátban jobb lenne éhen halni, mint utcán 😃
166. zsovi (válaszként erre: 161. - Evawitch)
2019. febr. 22. 10:38
Nekem is nyerni kéne a lottón,akkor semmi problémám nem lenne de inkább veszek egy zacskó alutasakost a cicának.Nem nyávogok de én is alig tudom magamat fenntartani,pedig még dolgozok,mi lesz ha NYÖGDÍJ-ba megyek ,nem nyavalygok mielőtt letolnátok csak úgy elmélkedtem írásban
165. Guruljka (válaszként erre: 164. - Evawitch)
2019. febr. 21. 22:20
Elképzelhető, hogy sóhiánya van a cicának. Az ő sóigényük magasabb, és ha nem kapják meg, akkor a szőrük-bőrük sóssága segít ezen. Van cica, aki sebesre "mosdik", és nem is gyógyul be a seb, mert mindig kinyalogatja. Kivéve, ha sósabb kaját kap.
164. Evawitch (válaszként erre: 163. - Guruljka)
2019. febr. 21. 21:28
Neki se adtak, de ő folyton mosakszik. Mindig mondtam rá, hogy bécsi r.banc. 😃 Játszik, fut, nyal kettőt és rohan tovább. 😃 Igazi lány. Na ezért ment szét a seb. Végén már azt mondtam rá, hogy a másik macska lyukat beszélt a hasába. 😃 Adtam rá zoknit, hátha jobb, mint a gallér, de abban meg járni nem tudott, annyira zavarta.
163. Guruljka (válaszként erre: 162. - Evawitch)
2019. febr. 21. 20:50

Rossz, ha úgy alakul, hogy télen, hidegben kell ivartalaníttatni, nehezebben gyógyulnak a sebek.

Állatorvosa válogatja, én láttam olyan varratot, igaz, kutyán, hogy panaszmentesen gyógyult és nem is tudta bolygatni. Most egy hoxás cicájához se kellett gallér.

Az a lényeg, hogy Te is jobban érzed magad! Én egy-két napig voltam kutyául, de az is rémes volt.

162. Evawitch (válaszként erre: 157. - Zsovi)
2019. febr. 21. 20:31

Nem is emlékszem, mikor írtam ki ezt a fórumot de volt közben ivartalanítás. Felszívódó varrattal, nem kapott gallért és szétnyalta a sebet. Vihetem vissza dokihoz. Kapott gallert, kenőcsöt. Már jobban van, de kész szenvedés volt vele folyton orvoshoz menni, mert innen 40 perc kocsival és oda - vissza nyávogott. Munka után 4x tettem meg ezt az utat. Egyszer épp hófúvás volt és veszélyes lett az út eléggé egy részén. Amikor mentem a bokáig erő hóban felfelé, kanyarban, macska is bekussolt, biztos érezte a bajt. Előző napokban pedig majd meghaltam, olyan meleg volt.

Múlt héten én lettem beteg. Már nagyjából elmúlt. Mindenki jobban van 😃

2019. febr. 21. 20:25

Sokat gondolkodom, aztán csak vagyok munka után.

Még mindig morgok, hogy senki nem kell nekem soha többé. 😃

Azon agyalok mostanában, hogy valahogyan kellene albérlet mellett spórolni, hogy legalább egy olcsó nyaralót vagy olcsó házat, lakást tudjak venni. Nehéz. Mindenki párban veszi és én mindig egyedül akartam, saját nevemre, hogy senkinek ne legyen ott joga piszkítani, rendezgetni. Remélem 2 év múlva lesz már annyi pénzem, hogy vehessek valamit. Nem laknek ott, de szabadidőmet ott tölthetném és nem kell azon jajjgatni, hogy hol aludjak, mi lesz a macskákkal, ha látogatni megyek.

Nyerni kellene a nem létező lottón vagy bankot kellene rabolni. De a bankban sincs már kp, minden kártyás 😃

160. syria (válaszként erre: 154. - Evawitch)
2019. febr. 21. 10:33
Pedig ez a te fórumod. :)
159. Guruljka (válaszként erre: 156. - Evawitch)
2019. febr. 20. 17:15
Igen, ez jutott nekem is eszembe. Hogy vagy mostanában?
158. Guruljka (válaszként erre: 157. - Zsovi)
2019. febr. 20. 17:15
Nem, szerintem csak rövidzárlat. ☺ És jópofa.
157. zsovi
2019. febr. 20. 16:06
Kifogytunk a témából.Ez nem veszteség meg nem is változás,bár agyilag tegnap este vesztésre álltam,Simogattam a cicámat imádja ha simizem a pocakját,már amikor Ö akarja.Megrémültem jaj hova lett a köldöke.Aztán rájöttem,hogy idióta vagyok.Ez bizony veszteség
156. Evawitch (válaszként erre: 155. - Guruljka)
2019. febr. 20. 14:43
Az jó is meg nem is.
2019. febr. 19. 20:01
Jól elkanyarodtunk, itt se veszteség, se változás nincs.
2019. febr. 19. 19:57
Olvasgatok, de nem tudok hozzá szólni... 😊
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook