Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Versek, mondókák fórum

Versek, mondókák (beszélgetős fórum)


2013. márc. 27. 17:03
Zsongóka könyvet ismeri valaki?
8. youlcsi (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2013. márc. 17. 14:25

:)


húsvétra éppen a Zakatolón gondolkodom... ha elbírja a nyuszi, lehet,azt hozza :D

7. pzsvi (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2013. márc. 16. 19:40
Mi is Bartos Erikán "élünk" most:)Egy két elolvasás után a fiam már fejből mondja őket:)
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2013. márc. 16. 16:20
Bartos Erika verseit nagyon szerette a lányom, a könyvek úgy vannak illusztrálva hogy szinte szóról szóra mindent meg lehet mutatni a képeken is :)
5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2013. márc. 16. 14:42

Azt a kisfiam is szereti. meg a körbejár az óra tik-tak jár-t... meg az Erdő szélén házikó-t... igaz, ezek dalocskák.


Gazdag Erzsi Meseboltját és a természetesen örökérvényű Bóbitát imádjuk :) vannak ilyen jellegű könyveink... de úgy látom, hogy mostanában már lekötik a kicsit mesésebb versek. Amit meg tudok, abból csak az Öreg néne őzikéje és a Nyúlanyó hísvétja jön be... de már én kezdem unni :) jön be. Sem az Őzanyó, sem, Sünbalázs, sem Három nyulak... semmi eddig... és gondoltam, jó lenne feleleveníteni a gyerekkoromból rémlő sorokat :)

4. mandulacska2 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2013. márc. 16. 14:36

Hát ezeket sajnos nem ismerem. De rengeteg mondóka van.


Nekem a kedvencem a "fújja a fákat a szél. Letör egy ágat, reccs..de ez kézmozdulatos. A kisfiamnak még nincs kedvence. Sok mondókás könyv van, pl. Füzesi Zsuzsa mondókáskönyvei, meg vannak kifejezetten korosztály szerinti nép mondókás könyvek.

2013. márc. 16. 14:33
köszi, de ami nekem kellene, az sajnos nincs :/
2013. márc. 16. 14:30

Szóval mint írtam, 2 verset keresek.


se nem végig, se nem pontosan, de valamennyire (se :)) megy.


1. Jártam völgyben, jártam dombon,

elvesztettem fényes gombom.

stb, stb...


Vannak benne süni meg róka... meg az evetkék, amik kinevetik az embert... meg a csóka, aki elvitte a gombot... de ennyi


a 2. egy fecskés vers, amiben Fecske Tercsi kicsicsergi, itt a tavasz ficsicseri, örüljön velünk mindenki. Fiókáink mind kikeltek, csivitelve csicseregnek, a fészekből legyet lesnek

stb, stb


valaki??? na?

2013. márc. 16. 14:27
Én kifejezetten 2 versikét keresek (gugli nem ismeri), de örülnék, ha összegyűjtenénk a gyerekek kedvenceit, segítenénk rég elfeledett gyerekkori emlékek felidézésében... csak hogy legyen mit mondani a kicsiknek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook