Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1369. nadine81 (válaszként erre: 1368. - Szuszu1980)
2016. márc. 1. 08:14
Szia.Köszönöm a választ :) Csak futólag olvastam és ez maradt meg bennem,hogy 35 alatt még lehet genetikai vizsgálattal,felett meg ez a magzatvízes dolog.Hát nagyon meredeken hangzik :O De így is,ha valakinek első terhesség,így is van ez a kombinált teszt 35 év felett?
1368. Szuszu1980 (válaszként erre: 1366. - Nadine81)
2016. márc. 1. 07:08
Szia! A magzatvízvétel 35 felett szerintem nem kötelező, hanem ajánlott. Én most múltam 35 és biztos nem fogom engedni. Ha úgy alakul, a Bencsikhez megyek majd inkább kombinált tesztre. Minden jót neked!!!!
1367. nadine81 (válaszként erre: 1365. - Bibibabi)
2016. febr. 29. 22:51
Ja,azt persze nekem se mondanom sem kell,hogy azóta is mindenki tervbe vette a babát és többen már meg is valósították az álmomat,ez mindig így szokott lenni :) :( Tudod,ez olyasmi,mint mikor tervezed,hogy veszel autót,hiszen senkinek sincs a környezetedben.Aztán míg Te gyűjtöd rá a pénzt,tervezed melyik lenne jó stb.,addig már lesz is két ismerősödnek :D Persze nincs ezzel baj,nem irigylem én senkitől sem,sőt együtt örülök a rokonokkal,ismerősökkel akiknek sikerült is már és azután ami történt velem gyűjtögetem inkább az információkat,csak azért érdekes,hogy milyen a sors keze... :) De bízom benne,hozzád is hasonlóan,nekem is minden rendben lesz már a következővel és próbálom én is úgy elkönyvelni,ahogy a dokik mondták...hogy ritka,akinek elsőre megy minden rendben stb. :(
1366. nadine81 (válaszként erre: 1365. - Bibibabi)
2016. febr. 29. 15:58
Bízom benne, hogy"csak" a tsh-m volt a gond, de szerdán már végre többet meg tudok talán. Még nem döntöttem doki terén, de olyant szeretnék aki van a kórházban is. Nekem eddig a Doma doki volt a legszimpibb . Nem tudom, de többet a Palaceba nem megyek. Oda a Farkas dokihoz jártam, de ősszel a fia fogadott...pedig én hozzá kértem időpontot. Ott derült ki hogy a fia van ott. De gondoltam jó mindegy, ő is meg tudja nézni minden rendben van e. De nem kaptam semmi papírt, szombaton amikor a kórházba kerültem, azt sem tudtam mit mondjak hol vannak a papírjaim. Aztán 14000 volt a vizsgálat. Utána 7000 lett volna. De a kórház után már csak a rák szűrés eredményért mentem. Viszont ez a fiatal Farkas doki is van a kórházban is. Nem hallottam rosszat róla, de én szeretnék tapasztaltabb dokihoz járni, főleg hogy ilyen bonyolult eset vagyok. Ami azt illeti, én azon a szombaton amikor be kerültem a kórházba, teljesen úgy éreztem hogy tudta mindenki jól hogy mi lesz a vége és azért sem adtak semmi gyógyszert. Majdnem minden dokinak az volt a mottója hogy ez minden nővel előfordul, és ez teljesen normális hogy az első terhességem így alakult. Egy biztos, nagyon nem szeretném újra át élni. De nem érzem magam biztonságban. Tudom hogy semmit sincs rendben velem, mégsem kapok semmi kezelés. Az idő pedig megy, ősszel leszek 35 éves. És én ilyen magzat víz minta vételt sem akarok. Ami 35 felett pedig kell.
1365. Bibibabi (válaszként erre: 1364. - Nadine81)
2016. febr. 29. 09:14

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Teljesen át tudom élni. Nekem is mindig eszembe jut, hogy június közepén lenne majd két éves a kicsikénk. 2014. június 17-re lettem volna kiírva. Nagyon nehéz időszak volt már csak azért is, mert a húgom is akkor volt terhes, meg a sógornőm is. Aztán az egyik unokatestvérem, majd egy kolléganő jelentette be, hogy babát vár. Úgy éreztem, hogy rajtunk kívül mindenkinek megadatik.

Amúgy a Varga Kornél nekem is úgy írta fel az Utrogestant, hogy még terhes sem voltam. Inszemináció másnapjától szednem kellett. De biztos ilyenkor ez a bevett szokás,mert az inszemet végző doktornő is rákérdezett, hogy van e gyógyszerem, vagy írjon fel.

A sárgatest egyébként látszik uh-on is,mert nekem a Kornél mondta, hogy a bal petefészkemben termelődik. Az viszont nagyon fontos, hogy a pajzsmirigy kezelve legyen. A túl magas TSH is árt a magzatnak. Nekem múlt héten 2,42 volt, mégis emelt a belgyógyász a Letrox adagomon. Most 50 mikrogrammot szedek.

Eldöntötted már, hogy melyik orvost választod? Nekem volt szerencsém a Német Leventéhez is, őt is csak ajánlani tudom. Ő volt az ügyeletes, amikor vérzés miatt berohantunk a kórházba. Nagyon kedves, már a jelenléte megnyugtatott. A Varga Kornél is nagyon jó orvos, de rengetegen vannak nála és sajnos nagy csúszások is előfordulnak. De rengeteg meddőséggel kezelt betege van. Én maximálisan megbízom benne. Akiről még eddig csak jót hallottam, ő a Bencsik doktor, viszont én azért nem őt választottam,mert ő nem dolgozik a kórházban.

1364. nadine81 (válaszként erre: 1362. - Bibibabi)
2016. febr. 28. 22:29
Nagyon sajnálom :( Nekem is lelkileg volt rosszabb,bár amikor azon a szombat estén-én is szombaton éltem át a rémálmot- ahogy görcsöltem a kórházban...hát kemény volt eléggé,de másnap reggel mégis úgy keltem,hogy Istenem,reggel van,nincs már görcs,túléltük.Mentem is a mosdóba meg nézni,a vérzés is csillapodott e,ekkor még mindig reménykedtem...aztán a betéten megtaláltam"mindent".Aznap délelőtt fejezték be műszeresen nekem is.Nekem is igenis hogy rendben volt minden és mai napig azt tartom,hogy ha azonnal megfelelő gyógyszereket,kezelést kapok,most lennék 5hónapos terhes!!!Minek kellett kenetet venni,minek kellett nekem utrogestan-progesteron-mikor még vérvétel sem volt,lehet az is volt elegendő a szervezetemben.ha csak a tsh szint és a pcos a bajom,arra simán adhattak volna még akkor is gyógyszert,nem??Én is tényleg csak barnáztam,semmi görcs,semmi hányinger,mondhatni tünet mentes voltam.De utólag gondolva,lehet ez volt a baj.Én amikor először mentem dokihoz,és mai napig is vannak kételyeim,az augusztus elejei együttlétünkre gondoltam,hogy akkor jött össze a baba,kérdeztem is tőle hogy nem lehet hogy akkor jött össze csak nem fejlődött?Azt mondta nem,mert akkor már elment volna.Állította,5hetes,minden rendben van,ép petezsák méhen belül...A szövettanim is igazolt mindent.Igaz,tőlem nem vettek utána vért hcg szintet sem ellenőriztek,méh összehúzó cseppet sem kaptam,pedig nagyon fájt még hetekig a hasam.Meg az is milyen tanács,hogy régebben a nők nem mentek orvoshoz a 12.hétig??Hogy a mai világban épp az a baj hogy vannak ezek a mindenféle tesztek és mindenki egyből fut dokihoz.Hát persze hogy futottam,mert tudtam azt,hogy nekem kell valami segítség.És akkor utólag bökik ki hogy a kenet vétel sem javasolt 5hetes terhességnél.nem tudom,mitévő leszek,ha újra összejön a baba és pozitív lesz a teszt,hogy melyik dokihoz menjek először.Mert én azt mondom,hogy a mi esetünkben a vérkép a lényeg.És persze az is,hogy méhen belül legyen stb.
1363. Bibibabi
2016. febr. 28. 20:57
Ja, és azt mondta az orvosom, hogy nem tudni az okát, hogy miért történhetett, de sajnos elég gyakori jelenség. Kis barnázás volt, de semmi komoly,nem fájt, nem görcsölt a hasam. Nem vettem észre semmit. Ő ezt rejtett vetélésnek nevezte.
1362. Bibibabi (válaszként erre: 1361. - Nadine81)
2016. febr. 28. 20:55
Akkor menstruáció szerint 6+4 voltam mikor először orvoshoz mentem. Még azon a héten, amikor pozitívat teszteltem. Már akkor mondta, hogy lehet, hogy később estem teherbe mert csak 4 hetesnek felel meg a petezsák mérete. Persze izgultam, de azért nem számítottam rosszra. Két hét múlva kellett visszamennem, arra ugye már szívhangnak is lenni kellett volna, hiszen akkor lett volna menzesz szerint 8+4. Akkor mondta, hogy be van vérezve a petezsák, már nem is szabályos alakú és üres. Úgy éreztem magam,mint akit leforráztak. Ez szombati napon volt, másnap, vasárnap reggel be kellett mennem a kórházba és műtéti úton fejezték be. Visszajött a szövettani eredmény, hogy semmi magzati elemet nem találtak az elküldött mintában, úgyhogy menjek be a kórházba, mert ki kell zárni a méhen kívüli terhesség lehetőségét. Persze a dokim megnyugtatott, hogy az nem lehet, hiszen ultrahangon látszott, hogy méhen belül volt. Vettek vért is, amiben a HCG szintet vizsgálták, hogy lecsökkent e a műtét után. Szerencsére minden rendben volt. A műtét egyébként testileg egyáltalán nem viselt meg, sem az altatás. Annál inkább lelkileg....
1361. nadine81 (válaszként erre: 1360. - Bibibabi)
2016. febr. 27. 20:21
De jóó,nagyon örülök :) Képzeld,én is végig barnáztam az 5hét alatt.Aztán jött azon a szerdai napon az első vizsgálat,amikor kenetet is vett a doki,meg elkezdtem az utrogestant+a vitamint és péntek estére már piros vérzés lett,rendes menstruáció.Szerdáig minden rendben volt...persze ezek szerint mégsem,de ha egyszer azt mondta a doki,hogy nem annyira magas az a 6-os tsh,miért nem tudtak velem mit kezdeni a kórházban,miért csak egyszerűen bent fogtak és csak egy nospa görcsoldót kaptam???Egy biztos,ha mégegyszer pozitív lesz a tesztem,azonnal vérképet csináltatok.Nálam is amúgy a vérzést a kiújult méhszájsebem is okozhatta.De akkor szerdán azt mondta a doki,hogy azzal most nem tudunk mit csinálni,a hormonok hatására kiújult,pedig egyszer már be lett sütve lézeresen.Azon a héten szombaton,mikor bementem a kórházba,mert megijedtem,tudtam hogy az már nem elfogadható vérzés,a Dr.Móritz András ügyelt a kórházban.megvizsgált és azt mondta hogy hát igen,ez sajnos menstruáció.Ekkor még látható volt a petezsák,oké volt minden.Aztán aznap este-szülinapomkor-már jöttek a görcsök,nospa meg sem mozdított...Amikor üres volt a petezsák,mi történt?A teszt pozitívat mutatott,de...?Akkor is be kellett fejezni műszeresen,úgy értem ez így vetélésnek számított?Akkoriban mi volt a gond,nem mondták?(amiért az első nem sikerült)
1360. Bibibabi (válaszként erre: 1359. - Nadine81)
2016. febr. 27. 09:06

Pont ma vagyok 9 hetes terhes. Nekünk amúgy inszeminációval sikerült, mert 2,5 év alatt nem jött össze természetes úton. Vagyis egyszer igen, de üres volt a petezsák. Én a nőgyógyászomhoz mentem (Varga Kornél) Akkor 5+3 voltam. Belgyógyászhoz meg mindenképp volt időpontom október óta úgyhogy pont kapóra jött.

Egyébként itthon vagyok, nem dolgozom mert 5. héttől barnáztam sőt egyszer élénk piros vér is volt. Nagyon megijedtem, de az ügyeletes orvos azt mondta, nem tudja mitől van, a saját dokim meg azt hogy nem a terhesség miatt, hanem a méhszáj az oka. Szerencsére a babócával minden oké, 6 hét 5 naposan már szívhangja is volt. :)

1359. nadine81 (válaszként erre: 1356. - Bibibabi)
2016. febr. 26. 19:48
Amúgy,minden rendben a babával,Veled is? :) Amikor kiderült,hogy terhes vagy,melyik dokihoz mentél először?Mert én amikor ősszel pozitívat teszteltem,utána sokan azt mondták,miért nem házi dokihoz mentem először és vérvétel kellett volna azonnal amiből kiderülhetett volna minden,nem pedig nőgyógyászhoz hogy 5hetesen pl.kenetet vegyen meg nyomkodjon stb.Dehát a házi doki meg nem is adhat mindenféle vérvételre beutalót,sőt,úgy tudom hogy a védőnő küld el vérvételre.
1358. nadine81 (válaszként erre: 1356. - Bibibabi)
2016. febr. 24. 15:43
Trygliceride:2.40, hdl koleszterin:1.4, ldl koleszterin:3.54
1357. nadine81 (válaszként erre: 1356. - Bibibabi)
2016. febr. 24. 10:52
Igen igen,vérzsír bocsánat :D :D már tisztára belekeveredtem :D a +20kg-mmal nekem az ugyanaz :D :( Délután meg nézem az utolsó vérképem és meg nézem mennyi az a triglicerid.Nekem is hullik a hajam,de nem csomókban...szerintem az még belefér,nameg derékig ér.
1356. Bibibabi
2016. febr. 24. 09:51
Nem testzsír, hanem vérzsír :) Összefüggésben van a koleszterinnel. Triglicerid más néven. Nekem ez 10-szerese volt a normál értéknek. És ezek mind-mind véletlenül derültek ki. Nagyon hullott a hajam, elmentem hajgyógyászhoz, aki alacsony vasra gyanakodott és mondta, hogy csináltassak teljes vérképet.
1355. nadine81 (válaszként erre: 1354. - Bibibabi)
2016. febr. 24. 09:45
Nekem most néznek a vérképen fosfolipid antitestet,meg cardiolipint.Ezek a pajzsmiriggyel kapcsolatosak?Jövő héten kell vissza mennem a dokihoz,arra lesz meg a véreredmény stb.Akkor az én 6-os tsh-m talán nem autoimmun még :O A testzsírom nem tudom,nekem mennyi lehet de biztos sok :D a koleszterinem magas,azt tudom.
1354. Bibibabi
2016. febr. 24. 08:51

Nekem teljesen véletlenül derült ki, mert egyik hónapról a másikra 16 lett a TSH-m. 3 havonta kellett járnom vérvételre a vérzsír értékem miatt és így derült ki. Aztán vettek külön vért amiben csak antitesteket néztek a pajzsmiriggyel kapcsolatban. Ultrahangon is voltam, ott nem találtak semmi kórosat. Sem daganat, sem göbök szerencsére. Belgyógyászhoz Körmenden járok a Dobos Jenő főorvoshoz, nőgyógyászhoz pedig Dr. Varga Kornélhez.

Kornél állapította meg a PCO-t nálam, Dobos doktor szerint még inzulinrezisztenciám is van. Bár a cukorterhelésen épp határértéken volt a cukrom 2 óra múlva, az inzulinom meg teljesen jó volt.

Endokrinológushoz nem járok, de én is gondolkodtam rajta.

1353. nadine81 (válaszként erre: 1352. - Bibibabi)
2016. febr. 23. 11:26
Köszönöm a válaszod :) nagyon várom már én is,hogy fogadjon az endokrinológus és meg tudjam,milyen stádiumban van a pajzsmirigyem.Az,hogy autoimmun miből derült ki?Tünetek,ultrahang,vérkép vagy vizsgálat alapján?Te melyik dokikhoz jársz(melyik betegséggel-kihez)?
1352. Bibibabi (válaszként erre: 1346. - Nadine81)
2016. febr. 23. 10:19

Szia! Nekem is autoimmun thyreoiditisem van, vagyis alulműködés. Most vagyok 8 hetes terhes és már beszedtem egy doboz Gravidát, mire rájöttem, hogy van benne jód és elvileg azt nem szedhetek. Múlt szerdán voltam belgyógyásznál a szokásos kontrollon, és rákérdeztem erre. Azt mondta, hogy nem valószínű, hogy a terhesvitaminok akkora dózisban tartalmaznának jódot, ami ártalmas lehet, de inkább ne szedjem. Azóta én is a sima, jódmentes Elevitre váltottam.

Én egyébként az őrült magas vérzsír értékem miatt kerültem belgyógyászhoz. Akkor még jó volt a TSH-m (3 körül, tudom terhességhez ez is magas) aztán egyik vizsgálatkor 16 lett. Azóta nekem fél Letroxot kell szednem, most hogy terhes lettem, egy egészet.

1351. nadine81 (válaszként erre: 1350. - Varga.nora)
2016. febr. 21. 21:10
Holnap reggel lesz a vérvétel,azaz az inzulin terhelés 3pontos,meg meg nézik a hormonokat,kortizol szintet is...ez utóbbi mit befolyásol?
1350. varga.nora (válaszként erre: 1346. - Nadine81)
2016. febr. 21. 21:05
Sajnos erre az autoimmunos dologra nem tudok választ adni, de van itt a hoxán pajzsmirigyes csoport, kérdezz sztem ott utána.
1349. varga.nora (válaszként erre: 1347. - Évike1986)
2016. febr. 21. 21:03

Szia.

Én pedig dr Német Leventét ajánlom :)

1348. nadine81 (válaszként erre: 1347. - Évike1986)
2016. febr. 20. 09:29
Szia.Menj a Kovács Lajoshoz addig.Csak mert nála nem drága a magán rendelés,5000Ft körül van/vizsgálat.Mert gondolom magánba szeretnél menni,hiszen mire a Doma doki fel épül,kb arra kapnál máv vagy sztk időpontot is :) Bár...nekem 3-4héten belüli időpontokat adnak mostanában,az egész tűrhető még.Vagy a Péter Miklós,nála is 5000 körül van a vizsgálat és ő van a kórházban is.A te esetedben lehet ő előnyösebb lenne,nővéremnek is nehezen jött össze az első baba és ő már akkoriban-kb 20éve-is hozzá járt.
2016. febr. 19. 22:07

Szisztok! Ha jól hallottam a dr. Doma Géza eltörte a lábát és nem lesz egy darabig. Én eddig csak hozzá jártam.

Kit ajánlanátok. Annyi hogy 2014.08- ban szültem. 2015.08-tól próbálkozunk a tesóval de még nem jött össze.

A 6 hetes vizsgálat óta nem voltam dokinál. Most már ideje lenne mennem, de kihez. Kár volt eddig halogatnom....

1346. nadine81 (válaszként erre: 1345. - Varga.nora)
2016. febr. 18. 20:45
A Kornél adta oda is a beutalót :D Lehet arra gondol,hogy azért kell a genetikai vizsgálat hogy meg nézzék,a kromoszómáink jók e egymásnak? :D Vagy ilyenkor mi derül ki?Azt olvastam,ez a vizsgálat a terhesség 12.hetében is kell,35év alattiaknak.De én ősszel leszek annyi,és 35 felett már magzat vízből nézik a down kór szűrés meg ilyeneket,neee én azt tuti nem engedem úgyhogy bele kell húznunk :D Mi az az autoimmun pajzsmirigy betegség?Nem lehet,hogy nekem az van és mivel a terhesség alatt olyan vitamint szedtem amiben van jód,az ártott? :O mert olvastam,hogy az alulműködés ennek a fajtájának nem szabad jódot be vinni a szervezetbe.És az Elevit az egyetlen olyan vitamin amiben nincs jód.Vérképből ki derül az hogy autoimmun e?
1345. varga.nora (válaszként erre: 1344. - Nadine81)
2016. febr. 18. 19:26

Nem sajnos Lőcseinek nincs magánrendelése.


Mondjuk meddőségi téren úgy tudom, hogy dr. Varga Kornél nem rossz doki. Látom ki is írt egy sor vizsgálatot neked. Talán akkor most előbbre fogsz jutni.


3. emeletre a genetikushoz hogy keveredtél??? :)

1344. nadine81 (válaszként erre: 1343. - Varga.nora)
2016. febr. 15. 23:27
Szia.Ne is mondd.Hát a kórházban ami számot múltkor hívtam,világosan mondtam,az endokrinológiára kérek időpontot.Erre ma fogadtak a meddőségi vizsgálaton,a Dr.Varga Kornél volt.Így kaptam még egy beutalót endokrinológiai szakrendelésre,meg adta az inzulin terheléses vizsgálatra a beutalót(eddig ilyenem sem volt),kért genetikai vizsgálatot,hormon vizsgálat,immunológia...Az SZTK-ba kellett át mennem,hogy adjanak a kórházban levő valódi endokrinológiai rendelésre beutalót,márc.24.-re kaptam időpontot.Persze ma is ki akasztottak a 6-os TSH-mmal.A nőgyógyász azt mondta,nem valószínű,hogy attól vesztettem el a babát,a genetikus a 3.emeleten meg szörnyülködött h senki sem foglalkozott eddig ekkora TSH-val és h nem kaptam eddig semmit rá.Ha nem muszáj,ezt a genetikai vizsgálatot mi nem akarjuk megcsináltatni.vagy ez kötelező? :O mi az az immunológia..meg vannak még valamik a papíron,holnap meg írom azt is.Ja,márc.24.-én a Lőcsey doki fog fogadni majd :D Nem úszom meg,na mindegy csak adjanak már vmi gyógyszert.Ő rendel amúgy magánban?
1343. varga.nora (válaszként erre: 1342. - Nadine81)
2016. febr. 15. 15:40
Szia. Na voltál a dokinál? Mi volt???
1342. nadine81 (válaszként erre: 1341. - Varga.nora)
2016. febr. 12. 20:57
Igen,gondoltam én is.Tehát a linken amit küldtem,gondolom tévesen van kiírva.Akkor kire számíthatok ott hétfőn,ki lesz ott? :O
1341. varga.nora (válaszként erre: 1340. - Nadine81)
2016. febr. 12. 11:34

[link]


Jól tudtam, ő szülés - nőgyógyász. Nem endokrinológus.

1340. nadine81 (válaszként erre: 1339. - Varga.nora)
2016. febr. 11. 23:15
Hétfőn megyek.Nem akarok hozzá menni,megint ott leszek akkor ahol a part szakad,ahogy leírtátok a véleményeitek róla :( Innen vettem a Péter Miklóst amúgy: [link]
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook