Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a siófoki kórház szülészetéről fórum

Vélemények a siófoki kórház szülészetéről (beszélgetős fórum)


2012. júl. 11. 16:56

Kedves kismamák!

20 éves eü. tapasztalattal mondom nektek(és ebben jópár év szülésznőség is volt): a terhesség a szülés és a gyermekágy nem betegség. És hogy kinél szüljetek? A félreértés elkerülése végett: a szülésznőnél és a Jó Istennél szültök és szülünk mindnyájan akik erre adjuk a fejünket. Bármilyen kedves, bűbűjos vagy "nagymenő" a doktor akit választotok, akkor is a szülésznőnél szültök, ha természetes a folyamat! A baj ha akar megtörténik Siófokon, Budapesten de képzeljétek el még Amerikába a Mayo klinikán is!!! Én is a Tivadar főorvosnál szültem régen... de bátran ajánlom bármelyik ügyeletes orvost mindenkinek: Miért! Mert Ő ott van, ez a dolga és el fog látni legjobb tudása szerint, ugyanis neki reggelig ez a dolga, nem várja a családja, nem megy a kedvenc sorozata.... stb. Ja és az éppen szolgálatban lévő szülésznőre is ez vonatkozik. Kedves kismamamák, a modortalanságot pedig nem kell senkinek eltürni az eü. személyzettől... de kérdezem én vajon a beteg mindíg partner, és akkor mikor szül tele van fájdalommal aggódással és gyakran HISZTIVEL vajon ő betartja az udvariasság szabályait az ott dolgozókkal szemben?? Gondolkozzatok rajta.... Kedves mesterem a szülésznő vizsgám előtt azt mondta: "édes lányom, ha az a gyerek kiakar jönni, és te visszafele tolod akkor is kijön!"

Legytek optimisták, szép egészséges gyerkőcötök lesz, és minden úgy fog történni ahogy kell...

14. nemrozsa12 (válaszként erre: 12. - Nemrozsa12)
2011. nov. 2. 10:27
Most már van pontos infóm. Tivadar doktor úr már elég régóta nyugdíjban van, de emellett rendesen dolgozik, a kórházban és a magánrendelésen is. Vállal kismamikat is, én most kezdtem nála a terhesgondozást, nagyon rendes, türelmes és segítőkész.
13. Jana27
2011. jún. 24. 07:05
Tud valaki valamilyen mozgásformát Siófokon kismamáknak? Én csak az aquatornáról hallottam,de érdekelne van-e valahol kismamatorna, jóga esetleg?
12. nemrozsa12 (válaszként erre: 8. - Jana27)
2011. márc. 15. 18:39

Ez engem is érdekelne... Tizenéves korom óta Tivadar doktor az orvosom, nála tervezek szülni is majd jövőre. Van valakinek infója róla, hogy tényleg nyugdíjba megy-e, és hogy ez mit jelent? Magánrendelése sem lesz és kismamákat sem vállal utána vajon?

Ha valaki tud valamit, ossza meg velünk legyen szíves! Köszönöm

11. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 10. - Jana27)
2011. márc. 6. 12:05
Természetesen Lentulait! Nagyon nagyon sok hír kering róla. Egy éve a barátnőm is nála szült, egymilliószor megbánta. Azóta is annak a levét isszák, ugyanis komplikációk adódtak a szülésnél és bepánikolt. Takács orvos mentette meg mindkettőjük életét. Persze a babával azóta is bajok vannak. És tudtommal nem ez volt az első esete.
10. Jana27
2011. márc. 5. 17:12

Mit?

Tivadart, vagy Lentulait?

9. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 8. - Jana27)
2011. márc. 5. 17:10
Nagyon gyorsan felejtsd el!!!
2011. márc. 5. 08:01

Sziasztok!


Persze utopisztikus elképzelés lenne, ha azt gondolnám, hogy ki tudom kerülni a modortalanságot. Nem is ez a célom, de most úgy is van időm, gondoltam utánaérdeklődöm a kórházaknak. Szóval Siófokról az utóbbi napokban sok jót hallottam, igaz nincs koraszülött osztály (ez picit zavar), de a többi tetszik.

Azt hiszem marad Siófok.


Tegnap azt hallottam, h Tivadar doktor nyugdíjba megy. Tud valaki valamit erről? Mikor?

Lentulairól mi a véleményetek?

2011. márc. 4. 09:16
Szia! Én pedig Siófok és Fehérvár között vacilálta, végül Fehérváron szültem. Sógornőm Siófokon. Azért döntöttem Fehérvár mellett, mert fejlettebb mint Siófok, ezt ott meg is mondták, mármint Siófokon hogy pl ha komoly gond van akkor átszállítják a picit Fehérvárra mert ott van koraszülött osztály, Siófokon nincs. Kicsit vissza maradottabb a siófoki szülészet, ez is közre játszott hogy inkább megye székhelyt válasszunk. Sógornőm is Tivadarnál szült, ő azóta is hozzá jár, szerinte is jó orvos. Viszont bunkó és modortalan szülésznők, orvosok mindenhol vannak, nekem is volt benne részem Fehérváron, ezt nem lehet kikerülni. Összességében viszont szerintem ezerszer különbek a siófoki kórházban mint itt a környékben máshol.
6. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 4. - Jana27)
2011. márc. 4. 08:30

Én is Takácsnál szültem. Nagyon jó orvos, teljesen meg voltam vele elégedve.

A szülésznők is aranyosak voltak, sokat segítettek. Persze mint minden kórházban itt is vannak utálatos emberek, de úgy gondolom ez elkerülhetetlen. Összességében, ha a szülést leszámítom nincs okom panaszra.

2011. márc. 4. 08:27

Én Takács doktorúrnál szültem,nagyon jó orvos,csak ajánlani tudom.

Viszont maga a kórház vagyis inkább a nővérek hozzáállása az egyáltalán nem tetszett :S

SEmmi segítőkészség nem volt bennük.

2011. márc. 4. 08:25

Köszönöm a gyors reagálásokat!

Még nincs választott orvosom, de a Tivadarra gondoltam. Hozzá jártam régebben magánrendelésre.


Amúgy mindenre kiváncsi lennék: a tisztaságtól kezdve, az ápolók hozzáállásán keresztül, a napi rutinokra, mindenre. Hogy lehet látogatni, mit jelent a bababarát jelző, mennyire beszélik meg a dolgokat a dokik az anyukával stb.

Mondok egy példát: sógornőm nemrég szült Veszprémben, majd 1 napot vajúdot, mire hirtelen megcsászározták, mert a baba nyakán volt 3x a köldökzsinór. A legrosszabb az volt az egészben, hogy egész nap ott ültünk a váróban és ha kérdezni mertünk 1-1 kijövő emberkétől, leharapták a fejünk. Én úgy gondolom, hogy legalább 5-10 óránként lehetne tájékoztatni, legalább annyit, hogy mennyire tágult ki, kb. mennyi idő még a szülésig. Tudom, ez így nehéz, de mégiscsak ők értenek hozzá. Mi meg végig ott ültünk és azt hittük, hogy valami baj van, mert annyit nem voltak képesek velünk közölni, hogy pl. "mégcsak 4 cm, anyuka vajúdik, de jól van".

Na én azt szeretném elkerülni, hogy ilyen személytelenül kezeljenek. Ezért kérdezem, kinek milyen tapasztalata van!

2011. márc. 4. 08:05

Anyám ott volt szülésznő. Mire vagy kíváncsi? :D

A Hadnagy Jánost ne válaszd, az egy állat!

A Takács doki viszont jó választás. :)

2011. márc. 4. 07:44
Van választott orvosod?
2011. márc. 4. 07:32

Sziasztok!

Mindenki véleményére és élményére kiváncsi vagyok, akik kapcsolatba kerültek a siófoki kórház szülészetével valamilyen módon :) Én szeptember végén fogok szülni és még vacilálok a veszprémi és a siófoki kórház között. Veszprémről már hallottam egysmást, de Siófokot is szeretném megismerni. Milyenek az állapotok, a dokik, a szülésznők és milyen a hozzállásuk az anyukákhoz?

Mindenkinek előre is köszönöm,aki segít!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook