Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Velem történt (érdekes történetek) fórum

Velem történt (érdekes történetek) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2006. nov. 9. 19:35
1990-ben Berlinben voltunk a családdal. Természetesen városnézés közben a FALAT is megnéztük. Bontottuk is, az erre a célra odakészített csákánnyal, kalapáccsal. Kisfiam 7 éves volt. Beszélgettünk a sok turista között természetesen magyarul. Rövid időn belül egy idős úr jött hozzánk és megkérdezte, honnan jöttünk. Válaszoltunk, hogy Budapestről, mire ő megragadta a kezem, szorította, majd átölet. Köszönetet mondott a magyaroknak, hogy megnyitottuk a határt. Pillanatok alatt már kb. 5-6 német ember vett körül bennünket, volt, aki könnyezett. Berlin keleti részén éltek. Megható pillanatok voltak, soha nem felejtjük el.
14. eee466847e (válaszként erre: 13. - Marcsy006)
2006. okt. 8. 19:12
Ez egy nagyon szép megható történet ami VELED TÖRTÉNT, ill. veletek. Boldogságot és jó egészséget kívánok a kis családnak!!!
2006. okt. 8. 11:23
Az én történetem egészen más.Kezde ott,hogy hárman vagyunk testvérek.Sajnos mindig úgy éreztem,hogy nem tartozom oda,mert soha nem éreztem,hogy igazán szeretnek.Én csak az első szülött voltam mindig,a húgomat kelletszeretni,majdnem meghalt születésekor a kicsi pedig fiú volt.Talán ezért sodort az élet egymás mellé a férjemmel,akit tizenhárom évesen ismertem meg.Sokáíg barátok voltunk,Ő akkor 17 évesen került a falunkba dolgozní.Fél árva volt 1 olyan családban ahol az ital és a verekedés mindennapos volt.Öt év után hozzá mentem,a családja úgy tönkretette,hogy 22 évet kellet várnom,hogy kitudja mondaní SZERETLEK /amit azóta is d minden nap mond és éreztet velem./Most végre boldogok vagyunk négy gyermekünkkel.
12. mti
2006. okt. 5. 08:17

Anno, még abban az időben mikor diákok voltunk és otton laktunk, többgenerációsként kicsi volt a házunk és a nagyi a nappaliban alust, ha a húgom is otthon volt. Minden hétvégén kiszorult a vendégágyra. Kivétel azon az egy éjszakán, mikor a tesóm a barátnőjénél aludt.

Hatalmas vihar jött este, dörgött, villámlott, egy csattanás után elment a villany és vissza sem jött reggelig. Akkor vettük észre mikor kivilágosodott, hogy a nappaliban a vendégágy fölötti elosztó elszenesedet, Ki kellett cserélni a vezetékeket, mert elégtek, a falat pedig festetni, mert fekete sugarak mutatták hogyan csapott ki a villám.

Még belegondolni is rossz, mi lett volna, ha a nagyi ott alszik alatta.

11. emagdi (válaszként erre: 3. - Mothertiger)
2006. okt. 4. 14:34

huhh!! én biztos befordultam volna autóstól az árokba, ha egy ilyen jön mögöttem! még így olvasni is rémisztő!!!!

remélem sem gömbvillámmal sem ufóval nem fogok találkozni soha!

2006. okt. 4. 14:13

Van is egy viharos sztorim ha már a villámoknál tartunk.


Egyik nap (még 2-3 éve) hazamentem a munkából (este10) leültem a tévé elé és megnéztem egy gyilkosos filmet. Tudjátok azt a fajtát amikor egy beépített szekrényből figyelnek, téged aminek olyan reluxás az ajtaja és ki lehet kukucskálni rajta. Odas bújt a gyilkos és megölte az embereket. Na nekem az előszobában van egy ilyen szekrény. A flim után valamelyik természet csatornán néztem még gömbvillámos sztorikat.

Elmentem lefeküdi, a szobáig el kellett mennem a reluxás szekrény előtt és megborzongtam.

Gyorsan bebujtam az ágyba és végig járta az agyam a gömbvillámokon és a gyilkoson, miközben kint nagyon fújt a szél és csak úgy fütyült és morajlott minden. Egyszer csak egy marha nagy villámlás és egy olyan igazni nagy csattanós, recsedéses dörgés következett. Most is kiráz a hideg ahogy ezeket a sorokat írom. Utánna olyan villámok cikáztak mintha a szobában villámlott volna. Nagyon féltem. Majd végül egy hatalmas csattanást halottam az előszobából. Nem mertem kimenni megnézni, hogy mi volt az úgy féltem, meg ugye az a bizonyos szekrény is ott volt. Telefon se volt nálam hogy valakit felhívjak beszélgetni.

Ez volt életem legszörnyűbb éjszakája.

Reggel kiderült, hogy a biztosítékot vágta le a vihar. A hűtöm félig le is olvadt.

2006. okt. 4. 14:05

Egyszer a nagyapám mesélte, hogy ment valami kihalt úton és a villanyvezeték tetején egy nagy sárga gömb ugrált követte egy darabig és aztán eltűnt...


Amúgy nagyon sok dokumentumfilmet és ismeretterjesztő filmet néztem már ezzel kapcsolatban.

2006. okt. 4. 14:01

Velem történt ez is. Hosszú vonatozás közben megismerkedtünk egy szimpi fiúval. Rengeteg közös téma akadt, különösen a férjemmel fociról stb. 14 óra múlva elváltunk egymástól, annyit tudtunk meg róla, hogy Bp-i és Lajosnak hívják.

Kb. egy hónap múlva, már itthon villanyszerelőt kellett hívnihozzánk.Az egyik szomszédunk ajánlott egy szimpi fiút. Az új ismerősünk a vonatról, Lajos jött villanyt szerelni, aki ott lakott a másik utcában, akkor már 10 éve és soha nem találkoztunk. Nekem ez akkor nagyon érdekesnek tünt. Azóta is Lajos a villanyszerelőnk.

7. eee466847e (válaszként erre: 5. - Jasminie)
2006. okt. 4. 13:54
Végül, úgy hallottam, hogy erre gyanakodtak, de nem voltak biztosak, mert voltak kizáró tényezők. Egyébként ilyen történésekről adtak hírt az USÁ-ból is. Ők nem zárták ki a földönkívülieket sem.
6. be52089f0e (válaszként erre: 5. - Jasminie)
2006. okt. 4. 12:20

Te már találkoztál vele?


Ha én találkoznék vele vagy bármi ehhez hasonló lénnyel biztos szívinfarktust kapnék.

2006. okt. 4. 12:07

Tudjátok mi volt az?

Gömbvillám!

4. eee466847e (válaszként erre: 3. - Mothertiger)
2006. okt. 4. 08:36
El hiszem, mert közeli ismerőssel megtörtént hasonló eset Hajdúszoboszló külterületén. Mire beért a városba, eltünt a fény. A trabantot sokáig vizsgálták, mert egészen felforrósodott.
2006. okt. 3. 23:12

Még kicsi gyerek voltam, amikor Pécsről elköltöztünk. Hat éves lehettem. Autóval nagyon hosszú utat kellett megtennünk új otthonunkig.

Mi, kicsik hátul ültünk, Apu meg Anyu elöl. Viháncoltunk, játszottunk.

Amikor elhagytunk egy települést, valami erős fénnyel villogni kezdett az autónk mögött. Olyan erős villanást képzeljetek el, mint a vaku, csak sokkal nagyobb volt. Egyfolytában villogott.

Kistesómmal integettünk a fénynek, ami csak villogott egyre. Anyu rémülten hátranézett, és azt mondta, hogy hagyjuk abba. Ő se tudta, hogy mi az.

Erre nem emlékeztem, de ő mondta el utóbb, hogy amikor beértünk lakott területre, a villogás abbamaradt, majd kiérve ismét villogni kezdett a gigantikus méretű fény.

A mai napig se tudjuk elképzelni sem, hogy mi lehetett az. De esküszöm, hogy nem kamuzok!!!

2006. okt. 3. 20:22
2004 tavaszán történt. Zágráb városát jártuk, esteledett. Az utca, ahol sétáltunk, szinte néptelen volt. Egy szálloda előtt egy autóból két férfi pakolgatott nem éppen elegáns csomagokat. Reklámszatyrokat, jobb napokat látott bőröndöket. Ahogy odaértünk, a magas idős úr ránk nézett és a fejével biccentett. Nem értettük, ismerős talán? Mi is üdvözöltük, majd mosolyogva felém nyújtotta kezét, és a férjemmel is kezet fogott. Akkor ismeretük fel és a mai napig büszkeség és boldogság tölti el a szívem. Az idős úr Haubsburg Ottó volt. Kiderült, hogy meghallotta a magyar szót,ezért kedvesen üdvözölt bennünket, beszélgettünk. Közvetlen, hétköznapi ember benyomását keltette az utolsó magyar király fia.
2006. okt. 3. 20:12
Van érdekes történeted, mit megosztanál velünk?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook