Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegyescsoport az oviban fórum

Vegyescsoport az oviban (beszélgetős fórum)


1 2
2009. márc. 10. 21:54

Sziasztok

Az én kislányom is vegyes csoportba jár, nekünk bevállt. persze, ehhez kell 2 csodálatos ovónéni és egy dadusnéni.

20 körüli a csoport létszám, ebből az iskolába készülő 6. Az egyik pedagógus foglalkozik a kicsikkel, amíg a másik azzal a 6 gyerekkel tartja az iskola előkészítő foglalkozást. Ha minden gyerek iskolába készülne akkor 10 gyerek jutna egy ovónénire. Szóval a mi esetünkben így több figyelem jut a kellő időben a gyerekekre. A kislányom még csak 4 éves, de segít a kistesónak bizonyos dolgokban kérés nélkül, mert ezt látta az oviban.

Szerintem is jó a vegyes csoport, de természetesen vannak kivételek, mint minden más esetben és ez a fontos, hogy ne akarjunk minden gyereket egy kalap alá venni. Hiszen mi sem vagyunk egyformák. Ha valaki felismeri, hogy ez a rendszer nem jó az ő gyerekének és van rá lehetősége akkor érdemes átvinni egy másik oviba.

56. drnéni (válaszként erre: 19. - Moncsiga)
2009. febr. 13. 13:51
Ez egy nagy igazság!
55. mirminc (válaszként erre: 1. - Pitye)
2008. dec. 28. 18:39
Nekem nagyon jók a vegyescsoporttal kapcsolatban a tapasztalataim, a fiam szereti, a kicsik sokat tanulnak a nagyoktól és fordítva is. Szerintem sok múlik az ovónénin is. Ha a gyerekek magukra vannak hagyva, nagy létszámú a csoport, akkor az érzékenyebb nagyobbak tényleg felvehetik a kicsik szokásait, de nálunk pl.inkább azt ösztönzik, hogy a nagyok és a kicsik támogassák egymást, tanuljanak egymástól és ez mindkét csoportot húzza, valamint a foglalkozások is inkább úgy vannak kitalálva, hogy a nagyok szintjén, ami a kicsiket ösztönzi, a nagyoknak meg pont az életkoruknak való.
2008. ápr. 27. 15:25
én sem feltétlenül értek egyet a vegyescsoportokkal, de sajnos ez van - aztán, majd meglátjuk az iskolakezdéskor változik-e valami :)
53. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 50. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 27. 14:40
Akkor az én gyerekemmel is baj lehet, mert mi is ilyen problémákat tapasztaltunk a vegyes csoportjában? Most ősszel már egy másik óvodába viszem át. Soha többé vegyes csoport!!!
52. tücsimücsi (válaszként erre: 50. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 27. 14:33
Szerintem meg igenis a vegyes csoportban keresendő a gond, mert nem csak én tapasztaltam ezt a gyerekemnél, hanem más szülő is a csoportban. Azért ez a probléma főleg ősszel volt aktuális,utána kezdett leszokni azokról a dolgokról amiket átvett a kicsiktől,ma már minden oké, mostmár a lányom a jövő hónapban ballag, szeptembertől elsős lesz, KORTÁRSAK KÖZÖTT. Ja és még valami: sz óvónők se "első osztályúak", de ez az egész ovira jellemző, a szülők többségének az a véleménye, hogy nem óvoda, hanem inkább gyermekmegőrző.
51. b46d5f17a9 (válaszként erre: 46. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 25. 16:39

azért ez a vinnyognak kicsit talán durva


mi is vegyescsoportba járunk, amivel én nem feltétlenül értek egyet, de hát kérem ez külhon, itt ez a törvény

50. bb2f4e28dd (válaszként erre: 46. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 25. 16:33

Azért, mert a tiéd így viselkedik, a másé nem feltétlen.

Az én gyerekeim vegyesbe járnk, a nagyobbik 7 éves, a kisebb 5, és mindkettő az életkorának megfelelően viselkedik. pedig még egy 1,5 kistesójuk is van itthon.


Szerintem zhol így viselkedik egy gyerek, ahogy te leírtad, ott nem a vegyescsoportos létben keresendő a gond, ott egyéb problémák lehetnek a háttérben.

49. ördike (válaszként erre: 46. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 25. 12:39
Ugye? Hát én is pont ezeket a dolgokat tapasztaltam!!!!!!!!!!!!!
48. tücsimücsi (válaszként erre: 44. - Ördike)
2008. ápr. 25. 12:14
DETTO.
47. tücsimücsi (válaszként erre: 42. - Mamoca1234)
2008. ápr. 25. 12:14
MIÉRT????
46. tücsimücsi (válaszként erre: 45. - 9d825e1bc8)
2008. ápr. 25. 11:55
Az elején még nekünk is jó volt a vegyes csoport, a nagyok anyáskodtak a kicsik felett. De majd nézd meg a lányodat 5-6 évesen, többet fog visszafele fejlődni, mint előre. Jönnek majd a kis 3-4 évesek egyik selypít, másik cumizik, marmadik az újját szopja, stb. Nekem ne mondja senki, hogy az óvónők egyformán tudnak foglalkozni az iskolaelőkészítősökkel, miközben a picik vinnyognak, néha pepisilnek, leöntik magukat stb. A lányomnál megszívtuk a vegyes csoportot, a fiam most megy olyan oviba ahol azonos korcsoport van, ehhez ragaszkodtam. Én csak a saját példánkat említettem.
2008. ápr. 25. 11:37

Nálunk bevált a vegyes csoport.Én lányom szeptemberbe kezdte az ovit vegyes német nemzetiségű csoportba.Rengeteget tanulnak a nagyoktól.Nagyok segítettek nekik az elején az öltözködésbe pl.ha udvarra készülődtek ki,nagyok öntötték ki a teát a kicsiknek stb.És Dorina is ha ismerősünkhöz megyünk vetkőzteti a kicsít meg segít neki mert ezt tanulta az oviba hogy a kicsiknek segíteni kell.Viszont vannak külön foglalkozások a nagyoknak és a kicsiknek is.pl kicsiket elöbb kiviszik az udvarra addig a nagyobbakkkal játékossan tanulnak (pl. ellentéteket kicsi-nagy,kövér- vékony verseket németet...)

Nagyon szeret az én lányom oviba járni hamar be is szokott(bár lehet azért mert az eggyik ovónéni anyukámnak a tesója)Nagyon tetszik nekem az oviba ahogy az ovónénik a gyerekeket nevelik voltam nyíltnapon már 2-szer és nagyon jó feladatokat találnak ki nekik.Sok múlik az ovónők hozzáálásán is.(én is messzebb hordom oviba de fő hogy tudom a gyereknek ez a jobb a közeli ovi mellettünk lenne de annyian szídják(-3 ismerősöm se tudta beszoktatni oda a gyerkőcét és inkább nem vitték bár ott útnban van a tesó ezért megtehették hogy ne erőltessék még az ovit)

2008. ápr. 25. 11:17
Az én kisfiam is vegyescsoportba, járt és sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak, ugyanis ahogy nőtt és évről évre bekerültek a kisebb gyermekek, a gyermekem 7.évesen úgy beszélt mint egy három éves-visszaszokott a nyávogásra,sejpítésre stb...Meg egyáltalán, a foglalkozásokon egy 7 évesnek nem arra van szüksége mint egy 3-4. évesnek!!!
43. senico
2008. márc. 20. 17:45

Sziasztok!

Az én kislányom is vegyes csoportba jár. Nálunk az a helyzet, hogy a kortársaival még nem annyira tud kapcsolatot teremteni, kicsit félénk, és visszahúzódó,(egyébként teljesen az ellenkezőjére számítottam), de szerencsére a nagyobb lányok pátyolgatják őt.Így azt gondolom,hogy szerencse, hogy a vegyes csoport mellett döntöttünk.

2008. márc. 13. 12:33
SZERINTEM SOKKAL JOBB, HA VEGYESCSOPORTBA JÁRNAK A GYEREKEK.
41. pitye
2008. febr. 17. 16:50
Sziasztok!Már benne vagyunk az óvodai élet sűrűjében,bevált a vegyescsoport. A kislányom(4éves) nagyon szeret oviba járni,imád rajzolni,színezni,szereti a foglalkozásokat.Vannak nagylány barátnői is,és szerelmes egy 6 éves nagyfiúba :). Úgy látom nem lesz gond a kicsivel sem(2,5 éves),amikor megyünk a tesóért oviba,ott szeretne maradni.
40. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 39. - Hetti16)
2008. febr. 2. 09:47
;-)
2008. febr. 1. 20:08
Ezzel én is egyetértek,én is szakmabeli vagyok.
2008. jan. 28. 21:43

Nem kell ebből akkora problémát keríteni, mint amekkora jelentősége van. A vegyes csoportnak számtalan előnye és hátránya van, ahogy a tejnek, édességnek, s az egész életnek is;-))

Olyan gyerek még nem volt, aki nem szokta volna meg az óvodát, vagy éppen azért került volna hátrányba és regresszív fázisba, mert ott volt a testvére.Tény azonban, hogy a kicsinek ELŐNYÖSEBB, hogy ott a nagy.Az azonban, hogy visszahúzza a kicsi a nagyobbat, képtelenség-hisz akkorra már elér 1 fejlettségi szintet, nem fejlődhet visszafelé;-) //Szakmában dolgozom//

2008. jan. 28. 14:38
Hűű de jó,lelket öntetek belém...Ezek szerint nem egyedüli eset a miénk,talán csak a mi ovis csoportunkban. Azóta felváltva betegek, de ha újra mennek mindketten,szerintem ugyanígy lesz.A nagy amúgy,ha egyedül van,játszik másokkal, de a kicsi csak egyedül,nincsenek játszópajtásai...
36. bb2f4e28dd (válaszként erre: 26. - D942ca69e3)
2008. jan. 26. 10:48

Ha még aktuális a probléma :)

Nálunk is kb. ez volt a felállás: fiam 5 volt, mikor a lányom 3. És igen, eleinte csak együtt játszottak, hiszen egymásnak ők nyújtják a biztonságot; de egy idő után mindkettőnek saját barátai lettek, ehhez viszont idő kell.

Nem értem az óvónénit, miért mondja, hogy ez gáz. Szerintem az lenne a gáz, ha a testvérek naphosszat ügyet sem vetnének egymásra :-/

35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 34. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 26. 07:52
Már az isis nagyfiammal együtt kezdte az említett gyerek az ovit,akkor jöttek rá hogy madatartászavara van,bár akiscsopis óvónéni őt vette védelme alá a többivel szemben,aztán sűrűsödtek vele a gondok.Gyógyszert kellene szednie,ideg alapon,de a szülei nem adják neki,a családtagok jelentős része fogyatékos szintén,a nagymama majd az összes gyámja,isibe még nem vették be,az eltérő tantervüre sem.Szóval maradt a többi ovis között...no ez vegyes egy csoport és nem jó.....
34. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 33. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 26. 07:48
Az tényleg elég durva, hogy 3 és 8 éves...Ennyire tényleg ne legyen vegyes ;-)
2008. jan. 25. 19:27

Ma ép a vegyescsoport előnyét észleltem mikor értementem a gyerkőcömért.Egyébként óvatosan állok ehhez a témához,egy két év mulva már jobban tudok véleményt mondani,nagyobb fiam még vele

közel egykoruakkal járt.


Szóval gondolom az isibe készülők miatt voltak a szekrényre aggatva szuper nagy táblák,számok,formák és hasonlók,a kicsi ép az óvónénivel számolt mikor értementem,persze Andika nem szólt neki hogy ott vagyok míg észre nem vett.


Eleinte voltak és vannak fenntartásaim,mert a 3 évessel,8éves sérült gyerek is jár egy csopiba...nem mindíg tudnak rájuk kellően figyelni és emiatt biz vannak gondok,a nagyok félrelökték mondjuk a wc elöl én meg csak azt hallottam hogy bepisilt a gyerkőc és hasonlók....de a mai dolog persze tetszett nagyon:))

32. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 30. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 25. 19:21
Nem is az ovit nevezném hibásnak,csak az átmenet mint olyan nem létezik a két intézmény között...Tehát amit egyik nap szabad volt neki,másnap már nem...ezt egy felnőttnek is nehéz megszoknia,nem csak egy gyereknek.
31. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 30. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 25. 18:58
ilyen szinten mint nálunk??...no én ezt nem hiszem el....
30. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 23. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 14:13
Az óvoda is hibás vhol, nem a tanár néni.A tanár néninek az ELEJÉN kell megfogni a gyerekeket, ő teszi jól, hidd el!
29. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 26. - D942ca69e3)
2008. jan. 18. 14:11
Le fog válni..;-) csak idő kérdése...teljesen normális reakció az "összenövés"----egy idő után a picinek is "terhes" lesz és önálló AKAR lenni....
28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 26. - D942ca69e3)
2007. dec. 15. 16:46
Elmúlik. Nálunk is ez volt, hamar vége lett. Az óvónő nem látott még ilyet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook