Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegyescsoport az oviban fórum

Vegyescsoport az oviban (beszélgetős fórum)


1 2
27. inci47 (válaszként erre: 26. - D942ca69e3)
2007. dec. 15. 15:42

Szia Pipacska!

Mióta járnak együtt? Nem egészen két hónapja! Ez természetes, le fog válni a nagytesóról, amint biztonságban érzi magát, ne "dramatizáld" túl ezt a helyzetet / az óvónőt pedig nem értem!/ Nem húzzák vissza egymást, csak a nagyobb biztonságot nyújt neki, egy kis "otthon melegét"!Dolgozz nyugodtan, meg fogod látni, hogy egy pár hónap múlva már nevetni fogsz az aggodalmadon! Kívánok sok sikert, boldogságot!

2007. dec. 13. 09:09
Sziasztok!Gyermekeim vegyescsopiba járnak. Fiú 5és fél,lány 3 éves.Nagyobbiknak ez a 2.éve az oviban,lánykám most kezdte októberben.Nagyon jó tesók,csak az a baj,hogy egyfolytában együtt játszanak az oviban,külön soha.Óvónéni szerint ez gáz,mert visszahúzzák egymást.Teljesen el vagyok kenődve,ott tartok,hogy bánom,hogy egy csoportba kerültek.Léányzó mindenben utánozza a nagyot:ha annak nem ízlik az ebéd,ő is leteszi az evőeszközt,együtt jár vele pisilni,stb..A másik oldala a dolognak:A fiút 1 hónapig kellett szoktatni,a lánynak elég volt egy nap,őt a nagytesó szoktatta:)Nem tudom,lehet,hogy ez teljesen normális jelenség(az együtt lógás),lehet,hogy ahogy nődögél leányzóm,kicsit leválik majd a nagytesóról?Ha valaki járt hasonló cipőben,kérem,nyugtasson meg,hogy csak túldramatizálom(az óvónőnővel együtt)a helyzetet.
25. Moncsiga (válaszként erre: 23. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 5. 20:23

Elképesztő amiket írsz!Az igaz,hogy az iskolaérettségi kritériumok között szerepel, hogy a gyerek legyen képes bizonyos ideig késleltetni a szükségleteit, de nem lehet, hogy szegénykének az izgalomtól kell pisilnie,vagy kiszáradt a szája...

Abba is bele kell tanulni, hogy mit, mikor, hogyan lehet,és elfogadott az iskolában...a tanuláshoz pedig idő kell.

Annyira csodálkozom! Hát Ennek a tanítónéninek nem az a célja,hogy a gyerekek megszeressék az iskolát?? Többek között az is sokáig a gyerekek alaptulajdonsága marad az óvodás kor után is, hogy annak a felnőttnek akarnak megfelelni, jól teljesíteni, aki érzelmileg közel áll hozzájuk.Ha szeretik a tanítónénit, akkor a csillagokat lehozzák neki az égről!

Leszögezem, nem szándékom tanítónéni, vagy iskola ellenes hangulatot kelteni, csak nem értem, miért erre halad az oktatás. Hová lesz az iskolából a gyerek????

No, jól elkanyarodtam! Bocsánat!

Vissza a vegyes csoportokhoz!:))

2007. dec. 5. 20:07

Örülök, hogy értjük egymást.

Semmiképpen nem volnék hajlandó néhány, a gyerekek sajátosságait és igényeit figyelmen kívül hagyó tanítónéni kedvéért az óvodásaim örömteli "tapasztalatszerzését",a felfedezve tanulást, melyet a gyermeki kíváncsiság táplál kötelezővé tett, görcsös iskolásdivá silányítani.

(...pedig nekem sokkal könnyebb volna a dolgom, de elmaradna a varázslat,ami csillogóvá teszi a gyerekek okos kis tekintetét, ami valójában a mindennapi munkám értelmét adja)

Inkább bízom abban,hogy sikerül a szülőknek okosan, meggondoltan iskolát,és tanítónénit választani:))

23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - Moncsiga)
2007. dec. 5. 11:24
egy pillanatig sem akarom az ovit iskolásítani...viszont én mindent elkövetek,akár tanárnénikkel szemben,de nem hatom meg őket:első két hétben,feketepont,sarokbaállítás oltári nagy bűnökért,pl hogy felállt inni,pisilni,simogatta a lányok popsiját(fiúgyermek a szentem)és a feketét azért mert tanárnéni nem vette észre órán hogy nem vonalakat irt hanem irkált csak egyetlen egy feladatnál...azótta is magatartási gondok vannak a gyerekkel,holott a negyedéves jellemzése szerint is tisztelettudó,illemtudó a felnőttekkel,segít a társainak,stb...tehát nem verekszik,nem balhés gyerek,csak néha,és egyre ritkábban,de feláll engedély nélkül,vagy beszélget...és akkor fekete pont,vagy sarok vagy más bünti:(((szóval tanárnénikkel kellene elfogadtatni hogy egy oviból átcsöppent gyerekről van szó...mondják ők,tehát elviekben megvan,viszont a gyakorlat,a mindennapok nem ezt mutatják...tegnap egy kislány feketét kapott,mert tornaórán szaladgált...(?????)
22. tengericsillag (válaszként erre: 19. - Moncsiga)
2007. dec. 4. 21:18
Vekerdy Tamás pszihológus nem győzi hangsúlyozni:az iskola első két osztályába óvodások járnak.
2007. dec. 4. 20:10

Ne aggódj, minden rendben lesz! Az óvónéninek egydül csak őt kell majd vígasztalnia! Óriási előny egy szeptemberben induló szín kiscsoport aprókáinak a helyzetéhez képest! A nagyobb lányok mind vele akarnak majd babázni:)), gondoskodni róla, terelgetni, pátyolgatni. Én vegyes csoportokban dolgozom már több éve, és imádom! Rengeteg előnye van a gyerekek fejlődése szempontjából. Röviden: a nagyok húzzák a kicsiket, a kicsik pedig toleranciára tanítják a nagyokat. (gondoljunk az egykékre, nekik mekkora tapasztalat a sokféle korú gyerek társasága!)

Egyébként a homogén életkorú csoportokba járó gyerekek is nagyon eltérőek, hiszen más-más tempóban fejlődnek ők is.

20. Krysty
2007. dec. 4. 19:53

Jó hogy felvetődött ez a kérdés, mert mi január elején kezdjük az ovit és vegyes csopiba fog járni a lányom. Ő lesz az egyetlen 3 éves, a többiek 4 és 5 évesek, ezért tartottam tőle egy kicsit.

Szeret nagyobb gyerekekkel játszani, jobban is mint a saját korosztályával.

19. Moncsiga (válaszként erre: 17. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 4. 19:47

Az óvónénik meg nem szeretik azt az iskolás rendszert, ahol az óvodából épp átcsöppenő gyerekeket azonnal iskolásként kezelik....tudomásul kellene venni az elsős tanítónéniknek, hogy a "gyerkőceik" még hónapokig inkább óvodások, és nem iskolások.Fokozatosan képesek csak alkalmazkodni az új elvárásokhoz!!!

Kérem a kedves szülőket, ne az óvodát akarjuk iskolásítani, hanem az első iskolai hónapokat gyerekcentrikussá tenni!

18. inci47 (válaszként erre: 6. - Gabbbbi)
2007. nov. 26. 18:10

Teljes mértékben egyet értek Veled!Én is dolgoztam vegyes csoportban, a nagyok segítették a kicsiket, a kicsik pedig ellesték a fortélyokat a nagyoktól.

Az iskolába készülőkkel külön foglalkoztunk "kötelezően". Ami a legfontosabb: a három felnőtt összhangja , a szülők segítő hozzáállása, ha ez megvan , akkor a gyerekek jól érzik magukat együtt!

Kívánok mindenkinek szép óvodás éveket!!

2007. nov. 14. 08:43

Nálunk vegyes csoport van...ebböl kifolyólag a 3 éves együtt jár a 8éves nemmistudommineknevezzem gyerekkel,aki rebdszeresen veri a többit évek óta....a most isis nagyommal kezdte az ovit,csak ő még maradt,szerencsére már csak idén...

Remélem idővel fogom érezni az előnyeit is...nem a vegyes csoport miatt izgultam az isire való felkészülésért,hanem azért mert nem kötött foglalkozás van,hanem csak kezdeményezés...a gyerek dönti el akarja e csinálni...kicsinek még oké,de a nagy bekerül suliba,és nem kérdezik van e kedve ott ülni 45 percet...tanárnénik nagyon nem szeretik náálunk ezt az ovis rendszert...

16. supin
2007. nov. 14. 08:20
igazad van tengercsillag.. sokat számit az ovónő hozzáállása...
2007. aug. 12. 19:21

A mi kisvárosi egyeduralkodó oviknkban nincs választási lehetőség, csak vegyes csoportok vannak. Nem igazán tartom jónak azt, hogy az iskolába készülő gyerekekre nem jut elég idő, a kicsik miatt. Félreértés ne essék, amikor az enyém volt kicsi, az volt a jó, ha kellett, akkor ölbe vegyék. Viszont volt, hogy a túlkoros mégsemiskolás elgyepálta a kicsiket.:(

De a homogén korcsoportok ma már csak olyan helyen negedhetők meg (elsősorban gazdaságilag) ahol van erre elég gyerek. Ahol kevesebb van, ott egy csoportba mindet. Mindenki a legjobbat akarná a gyerekének, persze..de ha nincs méás leheőség, a gyerek felnő ott is, ahol edződik :)

Tanítóként a homogén csoportra szavazok, a fenti okok miatt.

2007. aug. 12. 18:48
Fiam szept.-ben kezdi az ovit,ahol egy ismerőse,barátja sem lesz.Viszont nagyon édes az ovónéni.Bizom bent nem lesz baj,mert nagyon alkalmazkodó tipus,.Ha sikerül viszonylag könnyen beszoknia,akkor jó ovit választottam.Nem csak a kis barát vagy testvér segít a beszokásnál,hanem a jó ovi ill. ovónéni is.
2007. aug. 12. 09:04
Az én fiaim között 22hónap különbség van.A tavasszal a nagyobbal megpróbáltuk az ovit.Tiszta lelki beteg lett, hogy a kissebb nem maradhatott.Elég komoly probléma lett belőle.Mivel a kicsi decemberbe lesz 3 éves így az ovónővel közösen arra jutottonk, hogy majd együtt fognak menni az oviba.Mert ott úgyis egy csoportba fognak járni és úgy könnyebb lesz nekik.Ismerősömnél a nagyobbat majdnem fél évig kellett beszoktatni, mindez az ikreknél csak jó egy hét volt.Ők ottvoltak egymásnak, nem csak egyedül egy idegen környezetben.Mellesleg nekem két faluval odébb van az ovi és oda kell áthordani majd őket.Így sokan javasolták, hgy várjam meg amíg a kicsi is mehet az oviuba és együtt könnyebb lesz nekik beszokni.Ott is vegyes csoport van.
12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Pitye)
2007. júl. 5. 18:57
Nem unják meg egymást, legalábbis nálunk ilyen nem volt. Sőt, akkor lettek igazán jó barátok is, nemcsak tesók. A kisebbnek jó, mert van egy biztos pontja, a nagyobb pedig atyáskodhat felette. Ez, ott nagyon jól jön.
11. bb2f4e28dd (válaszként erre: 8. - Pitye)
2007. jún. 28. 12:34
Az oviban nem igazán egymással játszanak, hanem a saját barátaikkal.
2007. jún. 28. 10:05
nekem mind a 2 gyerekem vegyescsoportba járt vannak előnyei és hátrányai,de már alig van olyan ovi ahol ne lenne vegyescsoport.
9. pitye (válaszként erre: 8. - Pitye)
2007. jún. 28. 09:40
Helyesbítés:Jövő szeptemberben megy oviba a kicsi..
2007. jún. 28. 09:39
Köszi a biztatást.Remélem beválik.A két gyerkőcöm között másfél év a korkülönbség,jövő szeptemberben megy oviba,így tényleg!járhatnának egy csoportba.De ez felvet bennem egy másik kérdést: Nem fogják megunni egymást,ha egész nap együtt vannak?Itthon jól megvannak egyelőre-a szokásos bunyót leszámítva-így marad-e?
7. bb2f4e28dd (válaszként erre: 6. - Gabbbbi)
2007. jún. 26. 08:12
Nekem is egy csoportba jár a 2 nagyobb, nincs belőle gond.
2007. jún. 26. 07:56

Nekem mindkét gyerekem vegyescsoportba jár.Nagyobbik fiam (2hét múlva 4 éves) már egy tanévet lehúzott vegyescsopiban az oviban és semmi kivetni valót nem találtam , mind a fejlődésében, mind az egész felállásban. A mi ovinkban úgy működik, hogy az iskolába készülő gyerekek el is mennek a szintén iskolába készülő másik csoportos gyerkőcökkel külön egy másik terembe a csak nekik szóló foglalkozásokra, aztán vissza mikor kezdődnek a közös foglalkozások. Példának okáért ott az anyáknapja, egy csodálatos műsorral készültek és a 3 éves minis besorolásúak is olyat adtak elő mint a nagyobbak,közösen mindenki a képességeinek megfelelő feladattal és így volt egy egész aműsor, mert húzzák egymást, és nem volt 5 perces 3 versszakos valami (mert van a családban oviban dolgozó és ő azt mondta hogy a kicsiktől még nem lehet sokat várni, 10 perces műsor aztán kész, 2 dal és már vége is, mert az ő munkahelyén nem vegyescsoportokban vannak az ovisok), hát az én fiaméknál volt vagy fél órás és látszott rajtuk, hogy nagyobb volt az élvezet mint az izgalom. Szerintem abszolúte nem a kicsik húzzák le a nagyokat, hanem inkább a nagyok fel a kicsiket. Arról nem is beszélve, hogy nem is látszanak a kor különbségek mikor egybe van szinte az egész ovi.(Végül is ha van tesó akkor otthon is vegyescsoportban vannak!) Viszont vannak olyan csoportok, ahol korosztályonként vannak és ők valahogy el vannak kissé szeparálódva, olyan külön állóaknak tűnnek nekem. A kisebbik gyermekem ugyanez csak bölcsiben (bár ott nem is tudom van e olyan hogy a korosztályok külön csoportban vannak.)Amúgy meg ennek köszönhetően jövőre a két testvér egy csoportba járhat ennek én nagyon örülök (bár a rokonom erre is azt mondja, hogy butaságok csinálok, ha egybe járatom őket, szerintem meg nem!)

Itt kell elmondanom, hogy a világ legjobb ovónéni és dadus triójával hozott össze a sors, minden hálám és köszönetem az övék!

2007. jún. 26. 06:34

Nálunk is vegyes csoport van, és nem az a jellemző, hogy a kicsik lebutítanák a nagyokat :) épp ellenkezőleg. A nagyok okossága ragad a kicsikre.


Emellett sokkal életszerűbb különböző korú emberkékkel együtt lenniük, szerintem sokkal jobbat tesz a vegyes, mint a korosztályos.

2007. jún. 23. 21:48
Kicsikre sokminden ráragad abból amit a nagyoknak tanítanak.Szerintem a "ragadás"tartósabb,mint a gyors tanulás.A nagyok segítenek a kicsiknek/öltözésnél/,igy talán empatikusabbak lesznek.Abban bizom az iskolában könnyebben kötnek barátságot pl.harmadikas az elsőssel.Fiam is vegyesbe fog járni.Bizom benn hogy nem csalódunk.
2007. jún. 21. 20:19
Nekem is vegyes csoportba járnak a gyerekeim és nekem tetszik. Ha van tesó, akkor lehetnek együtt, ha nincs, pont azért jó. Tudnak a nagyok tanulni, és ha a kicsiket is érdekli a nagyok témája, akkor bekapcsolódhat. Nagyon sok a vita a csoportokon, de inkább ez óvónénitől függő hozzáállás.
2007. jún. 21. 07:42
Az én lányom is vegyes csoportba jár,mivel így jön ki a csoport létszám.de jó így.Akik az iskolába készülnek azok másabb feladatokat csinálnak a foglalkozásokon.Legalábbis nálunk.Feladatokon keresztül felmérik a tudásszintjüket és az alapján gyakorolnak velük.Aki pl. a számolásban gyengébb azzal a számolást gyakorolják,és így tovább.Ne aggódj,jó ez így .Könnyebben szocializálódik majd a gyermeked.
2007. jún. 21. 07:17

A kislányom 3,5 éves ,szeptemberben kezdi az ovit és vegyescsoportba fog járni.Az óvónénik nagyon

szimpatikusak.Viszont sikerült elbizonytalanodnom,mer már elég sok rossz véleményt hallottam a vegyescsoportról.Pl.azt,hogy az iskolába készülő gyerekek nem fejlődnek megfelelően a kisebbek miatt.Mi a véleményetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook