Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végrendelet megírása fórum

Végrendelet megírása (beszélgetős fórum)

30. Csibike77 (válaszként erre: 24. - 4d0b637a98)
2017. aug. 9. 13:40

Leírtam pár hsz előtt hogy van egy ismerősöm akire hagynám.

És nem az államra!

29. Csibike77 (válaszként erre: 24. - 4d0b637a98)
2017. aug. 9. 13:36

Betegnek beteg vagyok de nem az agyammal van a baj!!!!

Köszi a hozzászólást!

2017. aug. 9. 13:35

Kedves 24,25,26,27-es Hozzászólók.

Férj,feleség és

1 gyerek.

Talán hallottatok már olyanról hogy egy autóbalesetben elhunyt a család,lezuhant a repülő,szén-monoxid mérgezést kaptak,stb.

Ilyen esetre szeretnék egy végrendeletet.

Az én nevemen van minden.

Távoli rokonaim vannak(szülők,

testvérek nincsenek).

Ezekre a rokonokra nem szívesen hagynék bármit is amiért keményen megdolgozott a családom azért hogy a borozós,kocsmáros jól járjon,mert a "kedves" rokon elinná.

Így arra gondoltam hogy van egy kedves ismerősöm akinek ebben az esetben nagy segítség lenne az "örökség".

Egyébként köszönöm a válaszokat!

27. csikil4ny (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. aug. 6. 09:34

Hány családtagod van?

Nincsenek gyermekeid?


Mennyire indokolt egy ilyen végrendelet?

26. globus (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2017. aug. 6. 09:26
Nem autóbalesetről írt. Pl. felrobbanna a ház... véletlenül... úgy különben tényleg fura, hogy valaki ilyent vizionáljon, előtte végrendelettel. Biztosítást is érdemes kötni.
25. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. aug. 6. 08:34
Hány olyan családtagod van, aki balesetben hunyna el? Mindenki befér egy kocsiba? És nekik is vannak felmenő-lemenő családtagjaik.
2017. aug. 4. 01:26

Amit én itt olvasok, azt úgy hívják, hogy betegség.


Mi az, hogy Te elhunysz, és a családtagjaid és mind elhunynak, pl. balesetben? Ilyen feltételezés hogyan jut egyáltalán az eszedbe?


És ha mindenki elhuny, akkor miért ne örököljenek a rokonok?


Nem fogsz találni olyan ügyvédet vagy közjegyzőt, aki olyan végrendeletet ír, hogy ha Te elhunysz és minden család elhuny, akkor a rokonaid ne örököljenek, de ha a családtagjaid nem hunynak el, akkor ők örököljenek.


Iszonyatos ostobaság és butaság, amit leírtál. Kié legyen a vagyon, az államé? Inkább, mint a rokonoké? Miért, gyilkosok vannak a rokonságodban vagy börtönt megjárt bűnözők, vagy éppen ilyen napod van?


Gondolkozzatok már egy kicsit!

23. Magdalénia (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2017. aug. 3. 23:06
:) Én is ezt mondtam. Naivitás azt hinni, hogy a közjegyző egyben jó polgári peres jogász is.
22. moonlight13 (válaszként erre: 11. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 3. 18:59
Micsodaaa? Én még ilyet nem hallottam, hogy az ügyvéd által írt végrendelet támadható, a közjegyző általi nem!!!
21. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. aug. 3. 18:57

Ezt nem értem. Miért halna meg a családod összes tagja?

A végrendeletet egyébként szerintem is jobb, ha ügyvéddel íratod, mert komoly formai követelményei vannak. Ha csak egy követelmény is nem felel meg a jogszabályban foglaltaknak, akkor semmis az egész.

20. Magdalénia (válaszként erre: 18. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 15:10

Tulajdonképpen nekem is jó tapasztalatom van a közjegyzővel, de előtte ügyvédet is felkerestünk. Nem volt hiábavaló és a tanácsadás nem került sokba. A közjegyzőhöz már "készen" mentünk.


Arra céloztam, hogy minden végrendeletet meg lehet támadni, - miért ne lehetne - majd ha bíróságra kerül valaki által, a bíró dönt. Hogy hogyan, az sok mindentől függ. Pl.a közjegyzői, ügyvédi munka alapossága stb. Ha minden klappol, akkor a végrendeletet megtámadó személy elveszti a pert.

19. Csibike77 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2017. aug. 1. 10:46
Köszönöm
18. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 14. - Magdalénia)
2017. aug. 1. 07:02
Persze hogy támadható ahogy írtad: HA nincs minden a birtokában HA valami kimaradt Ha rosszul oktat ki. Én most jó közjegyzőre gondoltam olyanra aki mindent jól csinál akinél nincs ha. Az nem támadható.
17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Csibike77)
2017. júl. 31. 22:59
100.000-ért.
16. Csibike77 (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2017. júl. 31. 22:15
Megkérdezhetem mennyiért csinálta a közjegyző?
15. michelle.r (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. júl. 31. 22:10
Én közjegyzővel csináltattam. Neked is ezt javaslom.
14. Magdalénia (válaszként erre: 11. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 31. 21:57

A közjegyző előtti is megtámadható, ha pl.nincs minden adat a közjegyző birtokában, esetleg valami kimarad, amiről nem szerzett tudomást és nem tudja kioktatni az örökhagyót.

Túl egyszerű lenne, ha nem lehetne megtámadni. Akkor mindenki a közjegyzőhöz menne.


Előnye, hogy a közjegyző központi nyilvántartásba helyezi, - ha kérjük - hogy halálesetkor hozzáférhető legyen a hagyatéki tárgyaláson. Ne tűnjön el. Hátránya, hogy módosításkor újra fel kell keresni és újat készíteni.

Régebben a végrendelet tárgyát képező érték után 1 %-ot kellett fizetni a közjegyzőnek.

13. Csibike77 (válaszként erre: 5. - Bjudit55)
2017. júl. 31. 18:01

Köszönöm a választ!

Igen van egy ismerősöm,nem családtag.

2017. júl. 31. 18:00

Köszönöm szépen a válaszokat.

Akkor közjegyzőnél érdeklődök.

2017. júl. 31. 17:21
Az ügyvéd előtti végrendelet támadható (polgári perben) a közjegyző által megírt és általa hitelesített végrendelet nem, az azonnal végrehajtható. Én közjegyzőhöz mennék a helyedben. Egyrészt elmondja mit lehet és mit nem és teljeskörűen felvilágosít az általa írt végrendelet végrehajthatósági hatályáról is.
10. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Csibike77)
2017. júl. 31. 15:24

Én is azt mondom, hogy csináltasd ügyvéddel. Az ilyen "magam-írtam" végrendeletet szokták leginkább megtámadni, és akkor már nem fogsz tudni módosítani rajta! :))

Nem lenne egyszerűbb, hogy olyan végrendeletet írni/íratni, amelyben XY-t és családját kizárni az örökségből????

Beszélj ügyvéddel, ne legyen ebből később gond!

9. Magdalénia (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. júl. 31. 15:21

Ügyvéddel írasd, mert nem tudhatod, hogy az akaratoddal szemben mi a törvény.


Azt sem tudhatod, hogy mi számít túlélésnek. Egy hóap? Kettő? Esetleg, ha életben marad, de csak vegetál? Már bocs.


Ha jól tudom, nincs olyan végrendelet, hogy "csak abban az esetben érvényes, ha". Ha elkészíted, akkor abban minden eshetőséget fel kell sorolni, mert az a te végakaratod. Ezt viszont bármikor módosíthatod, amíg élsz.

2017. júl. 31. 15:13

Keress fel egy ügyvédet!


Bár az általad vázolt esetnek nem nagy valószínűsége van

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2017. júl. 31. 15:11

Ja, már értem!!


Ha Te elhunysz, és a kedvezményezett családtagjaid is, akkor nem akarod, hogy XY-ék örököljenek.

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. júl. 31. 15:09

Nem értem a kérdést.


Aki meghal, az után örökölnek. Más nevében Te nem írhatsz végrendeletet!

5. bjudit55 (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. júl. 31. 13:40
Ja, látod én is rosszul írtam, mert azt írtad, ha a családod elhunyna. Ebben az esetben nincs is kötelező rész semerre. Egy bizonyos személyt kell megjelölnöd, de továbbra is az ügyvédi segítséget ajánlom. Van személy akit megjelölnél?
4. bjudit55 (válaszként erre: 3. - Csibike77)
2017. júl. 31. 13:37

Megjelölsz egy személyt a végrendeletben, és akkor a kötelező rész levonása után ő örököl. Százalékosan meg van határozva mennyi a gyermekek felé a kötelező rész, nem tanulmányoztam ezt ezért nem tudom hogy mennyi. Viszont ügyvéd biztos hogy megírja neked úgy, hogy nem kell attól tartanod hogy elvéted.

Egy ilyen dolog túl komoly ahhoz, hogy egy fórumtól várd a tuti iránymutatást. Félre csúszhat.

2017. júl. 31. 13:15

Szeretnék egy olyan végrendeletet írni,mely csak abban az esetben érvényes ha családom minden tagja elhunyna pl.balesetben.

Nem szeretném ha a rokonok örökölnének.

Viszont ha pl.valaki túlélné a feltételezett balesetet,természetesen a család valamely tagja lenne az örökös.

Hogy tudnám ezt megírni?

2017. júl. 31. 13:15
Írd be a googliba hogy végrendelet írás. Segédletet is találsz hozzá.
2017. júl. 31. 13:12
Végrendelet megírása hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook