Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan lehet megtudni, hogy valaki készített-e végrendeletet? fórum

Honnan lehet megtudni, hogy valaki készített-e végrendeletet? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. sysy2004 (válaszként erre: 11. - E71af41436)
2014. máj. 30. 10:49
Én úgy tapasztaltam, hogy a nem két példányos, sőt ügyvédnél sem helyezték letétbe, ennek ellenére, amikor az örökös előhozta a közjegyző érvényesnek nyilvánította. Kérdésem, hogy törvényesen járt-e el az adott közjegyző?
35. Jall
2012. júl. 8. 19:16
Na,elírtam,nem szembe jut,hanem eszembe jut,nem mindeggy...
34. Jall
2012. júl. 8. 19:15
Még most sem,na visszajöttem,ha valami érdekes dolog szembe jut,akkor majd felteszem,hátha van megoldás,de kicsit relaxálnom kell előtte...:))
33. Jall (válaszként erre: 32. - Supin)
2009. máj. 9. 20:30
Á,dehogy sértődtem meg,engem csak nagykéssel lehet megsérteni,nem vagyok egy sértődős típus :))
32. supin (válaszként erre: 31. - Jall)
2009. máj. 9. 19:56

Jajj! Épp az a baj,hogy csak a hozzászólásaid miatt gondoltam nőre és kiváncsi lettem a korodra....Na ekkor láttam meg,hogy férfi vagy..

Nem sértés..

Ha annak vetted akkor bocs. Egyidősek vagyunk...

31. Jall (válaszként erre: 30. - Supin)
2009. máj. 9. 18:19
Köszönöm szépen,ez szíven ütött,nem nézted meg az adatlapomat,most már mindegy,én maradok férfi,ha már így sikerültem.
30. supin
2009. máj. 9. 17:37
Nem is gondoltam volna ,hogy a Jall név alatt férfi írogat. Nőre tippeltem...
29. Jall
2009. máj. 5. 13:10
Ha ennyire akarjátok,akkor maradok,de most van egy új program,ami megmondja,hogy az ember meddig él,azzal még leellenőrzöm magamat,hogy tudjam a napot,mikor elmegyek...-:))
28. Kiss Ildikó (válaszként erre: 27. - Jall)
2009. ápr. 29. 20:56

Ne menj sehová! Nekem nagyon hiányoznál!

Te vagy aki a legpoénosabb! :-)))

27. Jall (válaszként erre: 26. - Kiss Ildikó)
2009. ápr. 29. 17:57
Majd csak lesz Valaki,aki folytatja áldásos tevékenységemet.Ha meg nem,hát annyi.
26. Kiss Ildikó (válaszként erre: 25. - Jall)
2009. ápr. 29. 15:39

És itt a Hoxán a nevedet kire hagyod? :-D

Kire bízod az új szavazási téma kitalálását? :-DDD

25. Jall
2009. ápr. 29. 06:26
Én,ha meghalok,valamilyen értékesebb valamimet két halálos ellenségre hagyom,akik szívből utálják egymást.és persze én is útálom őket.Hú,de jó lenne vissza jönni,és nézni,ahogy ölik egymást,tényleg a legszebb öröm a káröröm.
24. 1eb84e4bad (válaszként erre: 21. - Tigris9)
2009. ápr. 28. 21:38
ez nem biztos, pl. lehet, hogy a végrendelkező több felé oszja a vagyonát. Együtt él mondjuk valakivel, aki tudja hol avégrendelet, de a endelkező családjára (gyerek, unoka stb) hagyja a dolgokat.
23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 22. - Jall)
2009. ápr. 28. 21:37
jujj...
22. Jall
2009. ápr. 27. 19:40
Meg kell tőle kérdezni,persze míg él..nem törvényszerű szerintem,hogy az örökösnek tudnia kell,hogy ő örökölni fog.Lehet az meglepetés is.Én biztosan nem fogom előre senkivel közölni,hogy ki mit kap,legyen az meglepetés,de nagy ám,egyesek örülni fognak,mások meg meg fognak pukkadni a dühtől,csak azt sajnálom,hogy azt én már nem láthatom...
2009. ápr. 14. 12:18
szerintem aki a végrendeletben örökösként van megjelölve az tudja hogy hol a végrendelet.egyébként nem kell közjegyzö a végrendelet megirásakor,elég ha a végrendelkezö saját maga kézzel irja az elejétöl fogva a végéig.Én készitettem végrendeletet.egyik az ügyvédemnél a másik az örökösömnél van.Az ügyvédet titoktartás kötelezi ezzel kapcsolatban senkinek nem adhat ki informáciot.
20. csókica (válaszként erre: 19. - Petrikek)
2008. okt. 29. 18:15
Mivel a lakás egyik fele csak a fiué,valahol semleges helyen kellett volna a kulcsot elhelyezni,pl az önkormányzatnál,mert elvégre a lakás másik fele nem a fiué,hanem a többi örökösé,és a benne levő értékek pedig megint nem az övé.Figyelni kellett volna,persze azt ti nem tudhattátok,hogy mi szerepel a tulajdonilapon a ház ügyben.Mikor vittétek vagy valaki vitte a néni ruháit ,hogy felöltöztessék,akkor kellett volna a lakást lezáratni,mert biztos gondoltátok hogy nem lesz egyszerü a helyzet
2008. okt. 29. 17:57

köszönöm a hozzászólásokat. Hétvégén voltunk Cegléden "hivatalos" ügyben. Én magam meglepődtem, mert kiderült, hogy a néni bizony elég sok (én mércémmel nézve sok) örökséget hagy leszármazottaira.

Hogy a helyzetet bonyolítsuk egy kicsit: volt neki egy férje közös gyerek nélkül. a férjnek volt egy fia. a ház közös volt, így a nénié volt a fele a másik fele a fiúé, de holtig tartó haszonélvezettel terhelve. Na hogy teljes legyen a boldogság, a fiú megjelent üvöltözve szombaton és lezárta a házat, hogy oda senki be ne tehesse a lábát (csak a fél ház az övé!!! tele Éva néni ingóságaival) Szóval lesz itt cirkusz elég. Sajnálom előre a páromat, mert elég lelkizős.

2008. okt. 28. 15:14
"helyi önkormányzat veszi fel"kimaradt az első mondatból a "fel"szócska bocsi!!
17. csókica (válaszként erre: 9. - Petrikek)
2008. okt. 28. 15:12
Minálunk a hagyatéki leltárt a helyi önkormányzat veszi,és küldi tovább az illetékes közjegyzőnek.Felkerül minden ami az elhunyt nevén van/ingatlan,autó,betétkönyv ,értékpapirok/Felkerülnek a törvényes örökösök adatai,a ti esetekben az elhunyt testvérnek a gyermekei/az unokahugok,és unokaöccsök/A hagyatéki leltárban/nyomtatványon/van olyan kérdés,van e végrendelet és hol található,illetve szóbeli végrendelet tanui/Ha valóban léttezik végrendelet ,ki kell hogy derüljön,ha ekkor nem derül ki,akkor még kiderülhet a közjegyzőnél.Véleményem szerint a hagyatéki leltárba fel kell vetettnetek az ékszereket és a festményeket,mert ezek értékes ingóságok.A hagyatéki tárgyalásról a közjegyző értesiti az örökösöket,és jó ha ott minden örökös jelen van.Mivel irod,hogy már most nyűzsögnek a hagyaték körül,lehet hogy nem lesz egyszerű a lefolyása,mert lehet hogy az az örökös akar magának több dolgot megkaparintani,aki életében az elhunytat,alig látogatta.Egyszóval valóban jó lenne,ha lenne végrendelet,de még mindig meg lehet támadni a hagyaték átadó végzést,azt hiszem.
16. dyrdanita (válaszként erre: 14. - A1baa7edcc)
2008. okt. 28. 13:40

Szia!


Ez nem gyomor kérdése. Ami jár, az jár!


És... sajnos simán el lehet tűntetni egy végrendeletet, csak egy kis ész és esetleg egy kis kenőpénz kell hozzá!


Szóval, mindenképpen járjatok utánna! Nyomozzatok okosan, esetleg a rokonok között is! Üdv!

15. petrikek (válaszként erre: 14. - A1baa7edcc)
2008. okt. 23. 17:49

Ünnep alatt nem hiszem.

Szerencsére nem nekem volt Éva néni a rokonom (így csak közvetve vagyok érintett), de sajnos itt is (mint gondolom mindenhol) van a családnak olyan fele, akik egyből visznek (vinnének) amit érnek. Mondtam a férjemnek, hogy ne törődjön vele, de bántja (a lelkét és az igazságérzetét is).

14. a1baa7edcc (válaszként erre: 9. - Petrikek)
2008. okt. 23. 15:30
Ilyenkor szoktak a rokonok marakodni a koncon, ha van gyomrod, allj be. Ha lenne vegrendelet, akkor intezkedtek volna mar hivatalbol, vagy nem?
13. petrikek (válaszként erre: 10. - E71af41436)
2008. okt. 23. 15:24
Persze. Igaz, mi Komáromban lakunk, ő pedig Cegléden élt, de egy évben kétszer-háromszor voltunk nála. Telefonon pedig rendszeresen beszéltünk.
2008. okt. 23. 09:52
Nos, amikor valaki meghal , felkerül egy listába amit az illetékes szerveknek megküldenek. Ha van végrendelet, ki fogna értesiteni amenniyben szerepelsz benne!! De menj el a közjegyzői hivatalba!!! ott mindent elmondanak.
2008. okt. 23. 09:50
a végrendelet kétpéldányos.egynek a végrendelkezőnél kell lenni,egynek pedig közjegyző vagy ügyvéd.
10. e71af41436 (válaszként erre: 9. - Petrikek)
2008. okt. 23. 09:49
valaki csak tartotta vele a kapcsolatot?szomszédnő,barátnő...stb...
9. petrikek (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2008. okt. 23. 09:46

Meghalt az illető....

Konkrétan:

Párom nagynénje a napokban meghalt. Gyereke nincs. Férje már nem él. Szülei, testvérei nem élnek.

Van viszont egy rakat unokaöccs, unokabátty. A törvényes öröklési rend szerint ők örökölnek. Ami a bankbetéteknél, ingatlan stb. egyértelmű, de van rengeteg ékszer, értékes festmény stb.

Van ilyen és olyan ember ugye. Sokan az unokatesók közül már ott nyüzsögnek a háznál, hogy mit lehetne elvinni. A párom huga hatóságilag lezáratta az ingatlant és ekkor merült fel bennünk: lehet, hogy íródott végrendelet az értékesebb ingóságok szétosztását illetően. Jó lenne, ha így lenne, mert szerintem sok-sok vitát megelőznének vele.

Ezt viszont megkérdezni már nem tudjuk. Vagy járják végig a város összes ügyvédjét meg közjegyzőjét?

2008. okt. 23. 09:15
viszont nem adhatják ki és nem adfhatnak róla gfelvilágositást
2008. okt. 23. 09:10
Közjegyzőnél, ügyvédnél szokták letétbe helyezni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook