Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végrehajtási eljárás megszüntetése? fórum

Végrehajtási eljárás megszüntetése? (tudásbázis kérdés)


6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
jan. 28. 16:23
Igen,ezért is a végrehajtónál éltem kifogással,hiszen egy rég megfizetett,jogtalan követelésről van szó,és nehogy jogerőre emelkedjen. Hivatkoztam elévülésre is ( 3 év közmű esetén ) és kértem hogy szüntesse meg a végrehajtást,amennyiben nem,úgy bíróságra megyek. Érdekes az is,hogy az NKM-et átvette 2021 januártól az NWM és lehet ezért nem látják a befizetést. Én semmilyen iratot nem kaptam a 3 év alatt,ez már legyen az ő problémájuk,állok elébe per formájában is.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 28. 15:53

Igazad van! A végrehajtónak kellene a meghatalmazottal tisztáznia. Csakhogy "minden szentnek maga felé hajlik a keze!"

A végrehajtó, ha sikerülne akár tárgyi eszközök elkobzásával is behajtani rajtad a tartozást, abból ő jutalékot kap!

Az egy másik dolog, hogy te pereskedhetsz, hasonlók, mire érvényesíteni tudod jogaidat. Viszont ez a szolgáltató pénzt sohasem utal vissza!!! hanem betudja a túlfizetést a következő időszakok fogyasztásába!


Ne sajnáld az az egy levelet, és a tértivevény!! árát, írj a szolgáltatónak, állítsa le a végrehajtót!

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Enissa)
jan. 28. 08:21
Köszönöm! Igen,ezt mindet megküldtem neki,még az óraátírást bizonyító okiratot is,és a tértivevény másolatát is 2020.11.30. dátummal. Úgy értelmezem a jogszabályt,hogy ilyenkor a végrehajtó megkeresi a végrehajtást kérőt, és nyilatkoztatja a fennálló követelésről. Mivel én bizonyítani tudom,nem gondolnám,hogy vitatni fogják...de kitudja?
3. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 21:24

Napsugár javasolta írj a szolgáltatónak, de a helyedben én a Végrehajtónak is elküldeném, és a tértivevényt is, amiben feladtad a NKM-nek a befizetési igazolást, valamint levél másolatot amelyben kéred, hogy tekintsenek el a tartozástól, mert ott az x évi befizetési bizonylat.

Biztos át lett írva az óra időben? Nem lehet, hogy az új tulajdonos még a te neveden fogyasztott?

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 19:05

Fénymásold le ismét a szolgáltató igazolását, hogy a jóváírás megtörtént.


Írj a szolgáltatónak (mellékelve a saját igazolásukat!!), hogy VONJÁK VISSZA!!! a végrehajtónak adott megbízást, mert azóta is nem valós tartozás ismételt befizetését követelik rajtad! A végrehajtó addig nem fog leszállni rólad, amíg a megbízottja nem intézkedik.

jan. 27. 16:23
Egy ingatlan eladásából keletkezett gázszámla ( elszámoló számla ) miatt ami még 2020 november végén történt, 3 hete végrehajtótól kaptam végrehajtási iratot.hogy 886.000 Ft-ot 8 napon belül fizessek meg. Mivel megtaláltam az egykori NKM szolgáltatótól a befizetés jóváírását 2020.12.14 napjával,így ellentmondtam és kértem az eljárás megszüntetését. Minden okiratot csatoltam igazoláskánt. Jól tudom,hogy ha bizonyítani tudom a jogtalan követelést akkor a végrehajtó megszünteti az eljárást? Bíróságra is hivatkoztam Vht-41.§ alapján, amennyiben nem szünteti meg én kérem a bíróságtól a megszüntetést. Ilyenkor ugye nem tilthat a jövedelmemből amíg jogerős ítélet nem születik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook