Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Varrónők, varrni tudók segítségét kérem! fórum

Varrónők, varrni tudók segítségét kérem! (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Hami (válaszként erre: 34. - Sirga)
2012. okt. 25. 09:14
Köszi :)
34. Sirga
2012. okt. 25. 09:09

Én is hobbivarrónő vagyok :), és szabásminta kapcsán - ha már a gépedet jól kiismerted - ajánlanék egy könyvet. Én ebből varrogatok, és nagyon szépen végigvezet a szabásminta szerkesztésén. Cser Ferencné: Szabás-varrás

Sok sikert! :)

33. Zebra25 (válaszként erre: 25. - Hami)
2012. okt. 25. 08:56

Jó alaposan meg kell ismerned a gépedet

és hát azért ez mégsem egy ipari gép, valszeg farmert meg ilyesmit nem lehet vele varrni. Lehet kapni jó minőségű cérnákat is, nézz szét a boltokban. Próbálgasd az anyagokat, hogy melyiket milyen varrni.

32. Hami (válaszként erre: 29. - C716dc4eab)
2012. okt. 25. 08:49

Szerintem is tök jó hobbi, tök produktív :) És érdekes és kreatív. Anyukám tud varrni, csak ritkán ér rá, aztán ezért nem tud sokat velem foglalkozni...

Sajna a barátnőim nem ilyen varrósak, inkább a karrier....:D

A gépem tud varrni vastag anyagokat, rugalmas anyagokat, van rajta egy csomóféle öltés...új, most vettem. Lidlis akcióban.

31. Hami (válaszként erre: 27. - T.Ili)
2012. okt. 25. 08:46

Ezek nagyon jó tippek köszi :) Mondjuk a talpszorítós beállítást és még nem találtam meg a gépen (igaz nem is kerestem), de meg fogom nézni. Egyelőre a géphez kapott tűvel próbálkozok, azt tudtam, hogy vastag anyaghoz vastagabb tű kell, de annyira vastag anyaggal még nem próbálkoztam (kivéve a hajgumit)...Közben eszembe jutott, hogy talán az öltésszélességgel is baj volt, mert nagyon apróra volt állítva.

Ezt a ruha szétszedős módszert kipróbálom!

30. textilbaba (válaszként erre: 8. - Hami)
2012. okt. 25. 07:28

szia! Ha elmozog az anyag, az attól is lehet hogy a talp túl erősen/gyengén van rászorítva az anyagra. Ez a legtöbb gépen szabályozható, nézd meg. :-)

Amúgy gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás a titka.

Szabásmintánál pedig gyakorolj a könnyebbekkel. Pl egy játékbabának szoknya, takaró, stb.

Aztán jöhetnek szép fogozatosan a nehéz burda szabásminták.

29. c716dc4eab (válaszként erre: 2. - Hami)
2012. okt. 25. 07:15

Szia:) igaz már régen nincs rá időm de még mindig nagy kedvenc a varrás.Gyakorolni mindenképpen jó, ha van barátnő anyuka ismerős aki tud mutani pár dolgot, tölts el mellette pár órát. A biztos sikerhez pedig Burda, pontos szabásminták egy kis rutinnal szép eredményeket érsz el. Mit tud a géped?


Érdemes gyakorolni pl a gomblyuk készítést , milyen szegőöltéseket tud.Keress fórumot ahol kérdezhetsz, [link]


Ma is megvan az a hatalmas jegesmedve amit a burdából varrtam a nagy fiam 1 szülinapjára:))))) a férjem meg apukám darabolta bele a szivacsot. És azért jeges maci mert fehér mű szőrmét kaptam. Jó kis hobbi....sok sikert!!

2012. okt. 25. 06:22

Szerintem a tűpárna jó ötlet volt:)

Ilyenekkel kell kezdeni, mert nem gond, ha nem jól sikerül.


Szerintem: fogj egy anyagot ész szegd be. Ezt gyakorolhatod többször. A szegéssel megtanulod a távolságot tartani. Kétszer behajtod az anyag szélét, beteszed a talp alá és megnézed, hogy a tűt mihez tudod benézni egyforma távolságra. A gépen szoktak lenni jelölések a talp alatt, próbáld az anyagot úgy vezetni a tű alatt, hogy a kinézett jelölés mindig a kinézett vonal mellett legyen. Majd azt is csinálhatod, hogy egy anyagra varrsz egy egyenes vonalat, majd ehhez képest párhuzamosan mellette még egyet talptávolságba. Ez is egyszerű, mert csak azt kell figyelni, hogy a talp széle a másik varrásnál legyen folyamatosan.


Olyat is próbálhatsz, hogy kis tartókat varrsz. Pl. telefon tokot. 2 anyagot kivágsz (2 db tégla alapot. mondjuk 8x16 cm) először össze varrod a két anyagot úgy, hogy 2 hosszú és egy rövid oldalt és el is cikk-cakkolhatod, hogy ne foszlódjon, majd ezután a nyitott oldalt beszeged úgy, hogy hagysz rajta egy nyitott részt, ide tudsz majd fűzni valami zsinort, amivel összehúzod.

Ha ezek mennek, akkor már lehet próbálkozni a szabásmintákkal.

27. t.Ili
2012. okt. 25. 00:26

Van a gépeden olyan funkció,hogy a talpat mennyire szorítsa le. Attól függően,hogy vékony, vagy vastagabb anyagot varrsz. A tű vastagsága se mindegy, mert vékony anyaghoz,pl függönyhöz nagyon vékony tűt használunk. vastaghoz, pedig nem feltétlenül vastagabbat. Ha valahol abba hagyod a varrást, érdemes egy kicsit hátrafelé is varrni, hogy ne könnyen bomoljon ki. Ha mondjuk elfogy az alsód varrás közben a bobiról,és ugyanott szeretnéd folytatni,akkor vagy két öltésnyire érdemes rámenni az előző varrásra.

A felső cérnát, és az alsó cérnát is lehet feszíteni, és lazítani. De ezekre majd a gyakorláskor rájössz magadtól,hogy mikor, és mennyire.Ha pl. farmert hajtasz fel, és vastag a varrásoknál, érdemes, csak léptetni a tűt, és én olyankor rányomom az ujjam a talpra, mert hajlamos megemelkedni,és akkor kimaradnak az öltések.Lásd: az akasztód a tűpárnán) a gumit nem igazán szeretik a tűk,,nem volt jó ötlet a hajgumi :)

Máskor válassz valami vékonyabbat, és inkább két részletbe varrd rá,egyszer ráteszed ellenkező irányba,és levarrod,aztán ráfordítod,amerre álljon az akasztó,és másik helyen varrd,mint előzőleg. De ezekre is rájössz később. A szabásmintákat úgy tanulod meg leghamarabb értelmezni, ha már megunt, másra nem használt ruhákat szétszedsz. Kiteríted,és hopp, teljesen mást látsz,mint megvarrva volt :D

Most hirtelen ennyi jut eszembe.

26. Hami (válaszként erre: 24. - Zebra25)
2012. okt. 25. 00:02
Na igen, az ilyesmiket még nem tudom, hogy szálirány meg ilyenek...de már elkértem a burda nagy szabás-varrás könyvét, talán abból ki tudom magam okosítani.
25. Hami (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2012. okt. 25. 00:00
Lepedő anyagon gyakorlok...pamut. Olyankor akad el a tű, amikor pl. a csücskét varrom valaminek. Vagy akartam csinálni tűpárnát gyakorlásnak, na arra kellett egy akasztót varrni, amit előzőleg meg kellett csomózni és a csomót kellett az anyaghoz varrni. Én régi vékonyka hajgumiból csináltam az akasztót, de az varrógép mégsem vitte. Pedig elvileg visz vastag anyagokat is. A cérna biztos, hogy jól volt befűzve, de igen, néha gubancolódik. Mondjuk nem ua. minőségű cérna az alsó és a felső szál, amit írtak h probléma lehet.
2012. okt. 24. 23:38
Szerintem kicsit nem árt olvasgatni, hogy legyen egy pár fogalom ami fontos lehet, hajtott szél, szálirány ilyesmi. Ismerni kell a varrógépet, tudni kell egyenesen varrni. Ezt mind megtudod majd csinálni ha egy pici időt ráfordítasz.
2012. okt. 24. 23:36

milyen anyagon gyakorolsz?

nem lehet, hogy túl vékony?

elakad a tű? a cérna nem csomósodik? jól van befűzve?

22. Hami
2012. okt. 24. 23:25
Persze, mikor mondtam, h varrógépet veszek, hárman azonnal jelezték, hogy jaj de jó, majd akkor jönnének ezért meg azért...
21. -Bigyóné- (válaszként erre: 20. - Hami)
2012. okt. 24. 23:22
Csak a buták röhögnek rajtad,aztán meg könyörögnek,hogy vard meg nekik a nadrágjukat!
20. Hami (válaszként erre: 18. - -Bigyóné-)
2012. okt. 24. 23:19
Szerintem is, bár volt aki kiröhögött...de majd mikor megvarrom a saját kis kollekciómat, akkor leshetnek ;)
19. -Bigyóné- (válaszként erre: 17. - Hami)
2012. okt. 24. 23:13
igen az alsó és felső szál ugyanaz a minőség legyen mert megszivat a gép ,és amit levarsz azt utána ki is bonthatod,ha nem ugyanaz a cérna mert hurkolni fog
18. -Bigyóné- (válaszként erre: 16. - Hami)
2012. okt. 24. 23:11
Csakis :) Hidd el megéri! A mai világban kincs!
17. Hami (válaszként erre: 15. - -Bigyóné-)
2012. okt. 24. 23:11
Nem is tudtam, hogy az alsó és a felső szálnak ua. cérnának kell lennie...akkor erre majd figyelek!Az egyenes varrást gyakorlom, azért valamennyire fejlődök, pl. már nem felejtem el leengedni a talpat mielőtt elkezdem :D Köszönöm a tippet!
16. Hami (válaszként erre: 14. - Ditti28)
2012. okt. 24. 23:09
Értem, akkor nincs más hátra, mint gyakorolni :)
15. -Bigyóné- (válaszként erre: 13. - Hami)
2012. okt. 24. 23:06
Azt hiszem van a joutubon is varró iskola! Lényeg a llényeg előszőr valami olyan vászon anyagot keress amit nem sajnálsz összevarni :) Lényeg,hogy világos legyen!! Akkor jobban látod,hogy hogyan is varr a géped! Aztán meg ne sajnáld a pénzt jó minőségű cérnára mert az megkönnyiti a dolgodat! Meg ugye nem utolsó sorban a felső és alsó szálnak ami a bobinon van ugyanannak kell lennie mert külömben sza......r munkát végzel! Előszőr egyenesen tanulj meg varni!
14. ditti28 (válaszként erre: 13. - Hami)
2012. okt. 24. 23:04
Azon kívül hogy pontosan a gép alá rakod az anyagot kezdésnél,és lassan fejezed be hogy ott tudj megállni ahol szeretnél,szerintem más trükk nincs,meg a sok gyakorlás. Pl én már annyi nadrágot hajtottam fel hogy centi nélkül hajtok simán 1 centit -kettőt -kétésfelet vagy hármat :)))
13. Hami
2012. okt. 24. 23:01
Köszönöm szépen az ötleteket, pont ilyesmikre van szükségem :) És még egy bugyuta kérdés...nekem gondot okoz pl. elkezdeni vagy befejezni a varrás, mert egyszerűen nem látom rendesen hogy hova megy a tű..percekig helyezgetem mire elkezdem, befejezésnél szintén nem látom, vagy előbb hagyom abba vagy rávarrok véletlenül...szóval nem pont ott ahol akarom. Erre van valami trükk?
12. ditti28 (válaszként erre: 10. - Hami)
2012. okt. 24. 22:59
Álatlában van egy oldal benne ahol elmagyarázza ezeket a kifejezéseket :) legalább is ez van az emlékeimben.
11. ditti28 (válaszként erre: 9. - Hami)
2012. okt. 24. 22:58

Ezt nemtudom mit tartalmaz az oktató program mivel én suliban tanultam.


Ha a gép nem viszi rendesen az anyagokat akkor lehet azzal is a gond,mondjuk először csak sima szövetekkel próbálkozz ne rugalmas anyagokkal.


A sarkok szebbek lesznek ha pár miliméteresre levágod az anyagot a varrás mellett a csücsöknél,akkor szebben kifordul,nem marad annyi anyag belül.

10. Hami
2012. okt. 24. 22:57
Nekem a burda nagyon bonyolult...egy csomó kifejezést használ, amit nem is értek :(
9. Hami (válaszként erre: 7. - Ditti28)
2012. okt. 24. 22:54
De a varróházban is a jó videók már fizetősek...van ingyenes is, azokat már megnézegettem...vagy vegyem meg az oktatóanyagot? Az sokat segítene rajtam?
8. Hami
2012. okt. 24. 22:52
Inkább a szabásmintákat nem igazán értem. Meg pl. nem tudok szépen varrni vele, folyton elmozog az anyag, meg sokszor elakad a tű...mintha nem vinné az anyagot rendesen...és nem sikerülnek a sarkok sem :(
2012. okt. 24. 22:52

Én varrónőnek tanultam és a gyakorlaton is sokáig azt gyakoroltuk hogy egyenesen varrjunk a géppel,csak simán párhuzamosokat varrtunk egymás mellé. Aztán kezdtük a szélek szegését pl törlő vagy asztalterítő. A miliméteres tűzéseket. Aztán az első azthiszem a szoknya varrás volt.


A varróház tényleg jó.

A burdák is elég részletesen leírják mit hogy csinálj,de tényleg célszerűbb egy egyszerűbb szoknyával kezdeni mint pl egy ruhával.

6. Hami
2012. okt. 24. 22:51
A varrógépem új, lidlis akcióban vettem. Sok mindent tud...kipróbálgattam. Mindenféle szép öltéseket...Tudom hogy tudok fordulni, mert találtam egy pár videót, ahol megnéztem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook