Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságkötés utána, névváltozás miatt milyen okmányokat tudok ügyfélkapu segítségével cserélni? fórum

Házasságkötés utána, névváltozás miatt milyen okmányokat tudok ügyfélkapu segítségével cserélni? (tudásbázis kérdés)

20. polivinilklorid (válaszként erre: 17. - Kriszti.74)
2016. ápr. 16. 09:48
És tovább is adod?
2016. ápr. 15. 19:03

Mi tavaly házasodtunk..személyit és lakcímkártyát egyszerre intéztük,igy a lc.kártya díjmentes volt...

Adó ês TAJ kártya személyesen...papirt kitöltöttem,leadtam a régit és az újjal mentem haza.

Egyébként ezek is díjkötelesek de ha így csinálod 0ft.

2016. ápr. 15. 18:45
Apukámnnak akart az lenni...
2016. ápr. 15. 18:44
Nem veszem fel teljesen a nevét,xné xy leszek.Azt nem tudnám elképzelni hogy xy- né legyek azért sem mert a volt nej és a meny is ezt a nevet viseli...Másrészt apukájának fájó pont volt hogy nem született fia aki tovább viszi a nevét, így tiszteletből sem adnám fel a nevem...
2016. ápr. 15. 10:55

Anno felvettem mindkettôt teljesen.

Majd a kedves a fejemhez vágta, hogy "én adtam neked nevet!" Erre azt válaszoltam neki, hogy eddig is volt nevem nélküled is... Késôbb visszavettem a lánykorit.

Mindenhol ezen mutatkoztam be, csak a hivatalos helyeken használtam.

Meg is fogadtam, hogy senki nevét nem veszem fel!

15. plavalaguna (válaszként erre: 12. - Leoborta)
2016. ápr. 15. 10:10

"kedvesek" lehetnek az ismerősök... bocs, ezért...


nekem simán megszokta mindenki. idős fiatal egyaránt. sőt hiába az új nevemen vagyok, így is lazán megtaláltak volt oszttársak akár, vagy régebbi munkakapcsolatok.


És szerintem tök jó, hogy az egész kiscsalád neve ugyanaz :)

2016. ápr. 15. 10:07

én annó bementem az okmányirodába, ott egy ügyintéző mindenben segített, aláirogattam, csináltak képeket, és postán kiküdtek mndent. Nem volt macera.


Én simán lecseréltem a nevem. mondtam a férjemnek, mivel mindkettőnk neve gyakori, meg amúgy is van fiútesóm, nekem ez a része mindegy. apukám meg a családja sose volt ilyen névmániás, szerintük az ember határozza meg a nevét, nem a neve az embert.


Én nem bántam meg, hogy lecseréltem. És simán jó, hogy az egész családnak ugyanaz a neve, férj, feleség gyerekek.

2016. ápr. 15. 09:41
Ne menj férjhez! Biztos ezt akarod?!
12. Leoborta (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2016. ápr. 15. 09:07
Hagyd meg a neved! Jó volt eddig, ezután is jó lesz. Abban a nagy eufóriáben én lecseréltem, aztán pár év múlva megbántam. Nem váltam el, nem azért, csak rájöttem, hogy felesleges volt. A régi ismerősök máig nem tudják, hogy hívnak hivatalosan.
11. spinneli (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2016. ápr. 15. 08:31
:DDD
10. trapiti (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2016. ápr. 15. 08:29
bors és répa ;)
2016. ápr. 15. 07:57

Sosem akartam né lenni, de az első anyósom nem hagyott békén így a férjem vezeték nevét még felvettem xné és a lánykori nevem maradt.


A második férjhez menésem alkalmával maradt simán a lánykori. Én sem cserélném le az apukám vezeték nevét. Jó ez így.


Azóta többeknél látom, hogy maradnak a lánykori nevükön, legfeljebb az xnét elé teszik.

8. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Syria)
2016. ápr. 15. 07:50
...én is így voltam vele , igaz nem mostanába , de a férjem erre azt mondta , akkor minek megyek hozzá ?! hát nem pont azért :) h ...né legyek ! dehát ez már 42 éve volt és akkor még az " eccerű " halandóknál ez nem volt annyira elterjedt :) de az tuti , h kevesebb macera , akkor még nem plasztik személyi volt , nem volt adókártya .....:(
7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2016. ápr. 15. 07:49
Felcsigáztál. DDD
6. 937a2a883a (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2016. ápr. 15. 07:46
Én nem cirkuszként éltem meg. Hipp-hopp elintéztem a papírmunkát és 3 héten belül minden megérkezett. Az adókártya postán, a többiért be kellett mennem. Mivel a saját nevemet meg akartam tartani, de a férjem nevét is szerettem volna felvenni valahogyan, így lettem Kné KA. A gyerekek meg a "régi divat" szerint majd csak az apjuk vezetéknevét kapják.
2016. ápr. 15. 07:41

Szerintem is, meg kell tartani a saját nevet és akkor semmi gond nincs vele.


Persze az ember nem így indul neki, de a házasságok fele válással végződik, és akkor vagy az ex-férj nevével él tovább a nő, vagy kezdődik az egész cirkusz elölről...


Meg amúgy is, én 33 évig voltam az aki, a saját nevemen, a házasságkötés után is ugyanannak érzem magam, nem tudtam volna elképzelni hogy ezentúl más nevem legyen. Mondjuk mindt XY-né... de ugyanígy azt sem hogy a vezetéknevemet, édesapám nevét lecseréljem. Talán a dupla, de abban nekünk túl sok zöldség van, olyan lett volna mint egy thai étlapon valamelyik étel... A dupla amúgy meg a következő generációkkal kiszúrás, mert csak szaporodnak a nevek, egyre bonyolultabb az egész...

2016. ápr. 15. 07:41
Én is úgy tudom, hogy személyesen kell ezeket elintézni. Mi is tavaly májusban házasodtunk. :) Gyorsan el tudtam mindent intézni és hamar meg is kaptam mindent. Egyedül a taj kártyám nincs még kész, az valahogyan kimaradt.
3. syria (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2016. ápr. 15. 06:41

Mindent csak személyesen tudsz elintézni. Az egyetlen könnyebbség (szerintem nem kevés), hogy mindenhez tudsz időpontot foglalni a megfelelő oldal(ak)on.

A mai eszemmel megtartanám a lánynevemet, s akkor nincsen semmilyen macera. :)

2016. ápr. 15. 06:29
Lehet ez azóta változott, de én 2012-ben még csak időpontot tudtam foglalni ügyfélkapun keresztül, a tényleges okmány cserét nem tudtam ügyfélkapun keresztül intézni. Akkor az adókártyát és a taj kártyát biztos, hogy külön kellett, a többi: személyi, lakcímkártya, jogosítvány ment egy helyen. Az adókártyát másfél évig tartott mire megkaptam, minden más ment mint a karikacsapás.
2016. ápr. 15. 00:53

Sziasztok!

Május végén férjhez megyek :)

Szeretném megtudni hogy a névváltozás miatt milyen okmányokat tudok ügyfélkapu segítségével cserélni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook