Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A fogyasztóvédelemtől tudok interneten segítséget, vagy tanácsot vagy akár segítséget kérni?És ha igen akkor hol, milyen címen? fórum

A fogyasztóvédelemtől tudok interneten segítséget, vagy tanácsot vagy akár segítséget kérni?És ha igen akkor hol, milyen címen? (tudásbázis kérdés)

20. loch ness (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2017. máj. 6. 22:45
Váratlanul megoldódott a dolog, nem is jártam azóta erre, úgyhogy csak most láttam a hozzászólásodat. Köszönöm szépen a tanácsokat!
19. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2017. ápr. 13. 10:18

:)

Ez nagyon jó, igazad van!

18. Regin_a (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2017. ápr. 12. 20:58

Tessék

[link]

17. Regin_a (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2017. ápr. 12. 20:48

Ne gyötörd magad feleslegesen. Fotelböl kiszállni a XXI.században ezért?

Békéltető Testület van

[link]

Ha irásban mondtátok le van átvételi róla, ha emilben akkomeg abban

Ha jön a következő számla simán megkifogásolod hivatkozva a felmondásra


Azért azt nézd meg az ÁSZF-ban, a hónap melyik napjáig lehet felmondani. Mintha 8-ig

Ha lekésed + 1 hónap/tévedhetek/

Ugyanezt tettem

16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2017. ápr. 12. 20:21

Írj e-mailt, vagy hívd fel őket, biztosan tájékoztatni fognak!

Ezek mind ott vannak.

15. loch ness (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2017. ápr. 12. 20:05
Kösz, de írtam, hogy ezt én is megtaláltam. De itt nincs semmi konkrétum, kihez lehet fordulni, csak az önkormányzatok elérhetőségei jelennek meg.
2017. ápr. 12. 16:27

a fogyasztók 2017. január 1-től panaszaikkal elsősorban a területileg illetékes járási hivatalokhoz fordulhatnak. Elérhetőségeket itt találhatnak: [link]

[link]

2017. ápr. 12. 13:10

Valaki tudja, hogy aktuálisan hol lehet interneten vagy telefonon tanácsot kérni a fogyasztóvédelemtől? Rákerestem a neten, azt írták ki, hogy december 31-én jogutóddal megszűnt a fogyasztóvédelem, és megadtak egy linket, hogy járásonként hol lehet érdeklődni. De ott csak az önkormányzatok címei jönnek elő.


Az a gondom, hogy szórakozik velünk a Telekom. Lemondtuk a vonalas telefonunkat, de azóta már még egyszer be kellett menni, mert elkeverték a kérelmet, most megígérték, hogy a héten kikapcsolják. Eddig még nem tették, bár tudom, csak szerda van. Ha most se csinálnak semmit, akkor kedden már szeretnék utánaérdeklődni, mit tehetek. Csak nem tudom, hol. Valaki tudna segíteni?

12. Barnamanci (válaszként erre: 11. - Mókus18)
2010. dec. 11. 11:06
Szia! Ha javítani nem lehet a szemüveget, akkor kötelesek kicserélni. Ezt jogszabály írja elő. A következő lépés az árleszállítás lenne, de ugye az a Te problémádat nem oldja meg, tehát ha az előzőek egyike sem valósul meg, visszakérheted a szemüveg árát. Ha nem akarnak együttműködni, nyugodtan írd be a panaszod a vásárlók könyvébe, és említsd meg a fogyasztóvédelmi hatóság vagy a békéltető testület nevét. Azt tudni kell, hogy ha az üzlet nem hajlandó teljesíteni a kérésedet, végső esetben csak a bíróság hozhat kötelező erejű döntést, mert szerződésről van szó. Sajnos ez van. Remélem jól végződött az ügyed!
2010. dec. 5. 17:40

Megvásároltam a kisfiam első szemüvegét összesen 30 e forint. Egy hét után kiesett a csavar mivel garanciás volt elvittem hogy javitsák meg. A számlára rá is irták hogy beállitás és csavarcsere.

2 hét után kész lett erre fel a csavar helyett valami trágár forasztás csináltak, mert szerintem mikor a csavart beleakarták a menetbe helyezni a csavar helyét letörték mivel én ugy vittem oda hogy ilyen probléma nem velt mert ha lett volna akkor a számlán feltüntették volna a hibát. Visszavittem a hölgy elvette mondta hogy majd bevizsgálják hogy lehetséges e csere mert megjavitani már nem lehet(persze hogy nem mert csúnyán csinálták meg) Sajnos mikor beadtam a szemüveget semmi papirt nem adtak. Holnap kell bemennem mint csináljak hogy kicseréljék. Bruttó 28500 ft ból nevelem a 7 éves fiamat.Másikat csináltatni nem tudok. Segitsetek mit csináljak.

10. manul
2010. júl. 21. 15:19
Fogyasztók.hu
2010. júl. 21. 14:22

Sziasztok,


Tatabányán tudja esetleg valaki, hogy hova lehet fordulni fogyasztóvédelmi ügyben?

Köszi!

8. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - D4464aaf8a)
2009. szept. 7. 20:17
Mi törpént?
7. d4464aaf8a (válaszként erre: 5. - S.irma)
2009. szept. 7. 20:03
Igen, és regionálisan más-, más a címük...
2009. szept. 7. 19:17
Én pont most kaptam meg a levelem, amiben kivzsgáltak egy ügyet, a TESCO ellen, és elmarasztalták Őket, a vásárló megtévesztéséért, és bírságot szabtak ki rájuk...
2009. szept. 7. 18:46

Igen

Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság honlapján.

www.nfh.hu

2009. szept. 7. 18:41
panaszfal.hu
2009. szept. 7. 18:37
Hol van az a panaszfal?
2009. szept. 7. 18:35
Én a panaszfalra jártam fel, amikor kellett valami segítség
2009. szept. 7. 18:29
A fogyasztóvédelemtől tudok interneten segítséget, vagy tanácsot vagy akár segítséget kérni?És ha igen akkor hol, milyen címen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook