Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi segítségnyújtás ingyen. Tud valaki ilyet? Sajnos telefonálni sem tudok. De válóper során ingatlan kérdésben szeretnék segítséget. fórum

Jogi segítségnyújtás ingyen. Tud valaki ilyet? Sajnos telefonálni sem tudok. De válóper során ingatlan kérdésben szeretnék segítséget. (tudásbázis kérdés)

1 2
2020. jún. 1. 16:01
Hagyatėk szeretnėk kėrdezni
2017. szept. 18. 12:36
Még így 6 év elteltével is működik minden bíróságon a panasznap. Rá kel keresni, mikor van. Oda lehet menni a hasonló ügyekben, és ingyenes jogi tanácsot kap az ember a jogászoktól. Érdemes vinni a meglévő papírokat, hogy tájékozódni tudjanak.
33. Rody (válaszként erre: 32. - Mónika7809)
2011. febr. 25. 00:19
Gyámhatóság! Általában minden önkormányzatnál van ingyenes jogi tanácsadás.
2011. febr. 24. 21:25
Gyermektartási díj ügyben kérek segítséget! A problémám az hogy a kedves apuka nem fizeti rendszeresen a gyermektartási díjat és ha küld is valamennyit azt sem csekken, hanem egy darab papír kiséretében! Szeretném tudni hogy kihez fordulhatok! Gyámügy, rendőrség ,bíróság?Hol kezdjem?
2010. máj. 21. 11:38

Bérleti jogviszonnyal kapcsolatban volna kérdésem, kérem aki tud segítsen.

A problémám a következő: A tavalyi évben kibéreltünk egy ingatlant, a bérleti szerződés 5 évre szól. Most tudtam meg hogy a tulajdonos eladásra hirdeti az ingatlant. Felmondhatja a határozott időre szóló bérleti szerződést? Nekünk milyen jogaink vannak ezzel kapcsolatban? Szerintem ez nem tisztességes dolog.

2009. ápr. 30. 11:45
Nekem is lenne egy kérdésem,tudna rá valaki válaszolni?Édesanyám 15 évvel ezelőtt meggondolatlanul férjhez ment.2 éve a férje elment otthonról.Édesanyám tavaly beadta a válópert, és két tanúval igazolta, hogy a férje már lassan 2 éve nem él vele.Mikor összeházasodtak,ő hozzá nem tudta bejelenteni, mert anyukám szolgálati lakásban lakik.Egy ismerős bejelentette magához,hogy legyen Pesti állandó lakcíme.Múlt héten kapott egy levelet anyukám és az ismerős is, hogy amennyiben nem keresik meg, és nem közlik a volt férj tartózkodási helyét,úgy anyukámnak visszaállítják a házassági közösséget,a jószívű ismerős meg fizessen 250.000ft-ot amiért a rendőrségnek kell megkeresnie.Volt anyukámnál egy nyomozó is,aki megerősítette ezt.Gondolom valami disznóságot követett el a volt férj.Szerintetek lehet ilyen?
29. ani67
2009. febr. 3. 16:41
SZIA SZIVESEN SEGITENÉK ! DE NEM TÚDOM HOLLAKOL IRJ ÉS SEGITEK JÓ.
2009. febr. 1. 15:14

Jogi segítség ingyen!


Minden kerületnek, lakókörzetnek van Szociális Családsegítő szolgálata. Ott időpontkéréssel működik jogi tanácsadás, ahol egy ügyvéd segít tájékozódni, keresetet, levelet megírni, mindenben ami egy perhez, jogi vitához szükséges lehet, bár nem képviseli az ügyfelet személyesen, még a nevével se, de ingyenes! Tehát jogi tanácsadás, segítség, de nem képviselet, ügyvédje egy perben még nem lesz.


Valamint egy másik lehetőség az Igazságügyi Minisztérium által indított "Nép ügyvédje" szolgálat. Ez egy olyan jogintézmény, melynek a keretében a hátrányos helyzetű polgároknak nyújtanak segítséget jogi tanácsadásban, beadványszerkesztésben.

Itt jogi képviselet ellátására is van lehetőség, ha szociálisan rászorult az illető. (1 főre eső havi nettó jövedelem nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegét) Ha ezt meghaladja, de nem lépi túl a 62651,- Ft-ot, akkor egy évre előre megelőlegezi az állam az ügyvéd díját.

Nem vizsgálják a vagyoni helyzetet, ha az illető rendszeres szoc. segélyt kap, közgyógyban részesül, vagy olyan gyermeket gondoz aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül.


www.irm.gov.hu

0680/ 244-444;

1055 Bp., Szalay u. 16.

301-2823/24/28.


Félfogadás:

H-K-Cs: 9-12

Sze.: 13-16

Telefonon: teljes munkaidőben!


Egyéb kérdést privátba!

2009. jan. 21. 20:14

Aki tud segítsen, én egy aggodó édesanya és nagymama. lányom válni szeretne de ez nem egyszerű, mert tavaly vettek vidéken egy házat 8 Millióért.Televannak afdósággal a férje sorozatban hiteleket vett fel. Lányom és unokám nálunk laknak a fejem a gyerekre egy vasat nem ad, de törlesztő részletbe kéri a fél részt.

Ilyen esetben hogyan léphetünk. A férj sajnos már agreszív is. Jogilag, hogy lehet kijönni egy ilyen helyzetből yaz ingatlan közös.

26. briell (válaszként erre: 23. - Xbernyx)
2008. nov. 28. 21:25

Szia, így van ahogy írtad!

Köszönöm a biztatást!

25. briell (válaszként erre: 20. - Bedina67)
2008. nov. 28. 21:24
Én úgy tudom 15 év után minden közös.. de még találkoztam ezzel a jogszabályokban, csak hallottam.
24. briell (válaszként erre: 18. - Merci234)
2008. nov. 28. 21:23

Köszönöm a tippeket... Sajnos nekem nem mondja egy ügyvéd sem, hogy ingyenes az első tanácsadásnál sem, de ha ide leírjátok amit ti tapasztaltok-pld:Merci234, akkor már okosabb leszek. Ma a törvényben találtam egy igen hasznos részt, a gyerekeket aki kapja, az maradhat a házbn, hiába a másiké a tulajdoni jog. (lakáshasználati jog címén a gyerekek szempontjából) Akkor ha így alakulna, csak a barom férjemet kellene rávenni, hogy valahogy a jelzáloghitelt fizessük, hiszen ez az ő háza..

De írjatok még!!!

2008. nov. 28. 19:03

tudjatok en is voltm hasonlo helyzetben,nem tudtam elmenni a kozos hazunkbol,mert nem volt 1 vasam sem,amit kerestem mindig elvete a ferjem,,


szal konnyu azt mondani hogy menj ugyvedhez meg ilyenek,,


de ha valakinek nincs,az nem tud elmenni,,


en tudom,,,nekem sikerult aztan kimasznom mindnebol,es most nyugodtan vagyok,,es nagyon kivanm neked is,,,


sok erot,es bizalamta tudok tanacsolni,,hidd el ha bizol sikerul minden,,,

22. bedina67 (válaszként erre: 21. - Merci234)
2008. nov. 28. 16:14
:)))
2008. nov. 28. 14:57

Kedves bedina67!

Köszönöm.Én is arra gondoltam amit te irtál,csak rosszul fogalmaztam.Igen igazad va.Azért irtam,hogy neki is jár valamennyi.Én az érték növekedés felére gondoltam Pl.Ha mondjuk,csak példa!4 milliót ért a ház ,és felujítottak rajta stb,,,,és most ér 5 milliót akkor az egymillió fele is megjár neki,mivel az az ő pénze is.De köszönöm.Lehet hogy neked van iazad ,bár szerintem eggyet beszélünk.Köszi és sziasztok

20. bedina67 (válaszként erre: 18. - Merci234)
2008. nov. 28. 14:14

Kedves Merci234!


Amit alant írtam az rád is vonatkozik.


Hiába a férjedé az ingatlan a házasságban eltöltött évek száma után neked is jár bizonyos százalék.

Egy barátnőm most válik, az Ő nevén van a ház, de mivel több mint 25 éve házasok hiába övé az ingatlan 30 % jár a férjének a vételárból. - ha sikerül a házat eladniuk -


Szerintem kérdezz rá az ügyvédedre.

2008. nov. 28. 13:57
Mercinek igaza van! Mindent meg kell tenni. Ha nincs pénz a telefonodon keresgélj a neten ügyvédet. Nagyon készségesek. Sokan még e-mail-ben is adnak tanácsot!!!!!!
2008. nov. 28. 13:34
Szerintem is menj el.Én is válok nekem is van ügyvédem.Az első találkozó ,amit ugy hivnak tanácsadás ingyene.Legalábbis nekem ezt mondta az ügyvéde.Majd ha lesz ügy csak akkor kell fizetni.Próbáld meg.Én megkérdeztem már az elején mennyit keér.Ne szégyeld.Nekem se volt pénzem.Erre ő mondta,hogy ingyenes.Mindent bele.És kitartás.Nekem még azt is mondta az ügyvédem,hogy hiába övé a lakás.Amit csináltatok rajta..pl.Felujitás befektetés minde,annak a fele megjár neked ki kell,hogy fizesse.Ne hagyd magad.Velem is ezt akarja csinálni a férjem.Légy ügyes:::Drukkolok neked
2008. nov. 28. 12:24

Egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy muszáj elmenned egy olyan ügyvédhez (sajnos fizetős) aki a konkrét ügyben - konkrét tanácsot tud adni:D

MUSZÁJ különben tényleg kisemmizhetnek:((

Honnan veszed, hogy a szoc-polt vissza kell fizetni?

Ha eladjátok a házat - neked is vannak jogaid.Úgy tudom, hogy a házasságban eltöltött évek száma után jár bizonyos százalék neked is, hiába nincs a neveden a ház. Mivel a jelzálogot közössen vettétek fel szerintem vagy a vételárból le kell vonnotok és visszafizetnetek, vagy van lehetőség arra, hogy ha vásárolsz egy új lakást a jelzálog kölcsönt arra vezetesd át. Szerintem a szoc-pol- t is átrakadhatod az új ingatlanra.

De ezeket a dolgokat egy ügyvéd sokkal jobban el tudja mondani Neked.

Ügyvédre azért is szükséged lehet, mert a gyermekek elhelyezésben, tartásdíj megítélésében is segíteni tud.

Ha a férjed kijelentkezett szerintem jó nagy bakit követett el, de ebben is az ügyvéd tud tanácsot adni.

Még egyszer: menj el ügyvédhez, hidd el milliókat tud neked hozni az ügyön.


A várható "haszon" sokszorosa lehet-lesz a befektetésnek:)

16. Sünciné (válaszként erre: 15. - Briell)
2008. nov. 26. 22:01
Nekem mindent elmondtak, hogy mit hogy csináljak. Persze bíróság válogatja!!!
15. briell
2008. nov. 26. 18:19
köszönöm a tippet, ha más nem lesz elmegyek oda.. de hogy kellőképpen segítenek e..?
2008. nov. 26. 17:01
Az illetékes bíróságon van ingyenes jogi tanácsadás. Onnan tudom, mert nekem is igénybe kellett vennem a váláskor. Egy héten egyszer van. Tudakold meg ahová a válóper be van adva, hogy mikor van. Korán menj oda mert ilyen helyen általában sokan vannak!!
13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Briell)
2008. nov. 26. 16:50
sztem keress fel egy üdvédet, személyesen, pl a titkárnőjénél érdeklődj hogy tanácsadásért mennyit kell fizetni? nekem egy barátnőm ment el a nevembe üdvéhez, akimindent nagyon jól tud, és -mivel ismerős ügyvédhez ment, nem kellett fizetni, de amúgy 5000 ft lenne a tanácsadás. Biztos sokat segítene neked, ha legalább beszélgetni tudnál valakivel aki ért ehhez
12. briell (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. nov. 26. 16:46
December elején lesz feltöltve a telefonom.. A vezetékest a férjem kiköttette, én azt nem kötettem vissza már, csak a netet.
11. briell (válaszként erre: 6. - Gerna)
2008. nov. 26. 16:46
Családsegítő ajánlásával már felkerestem egy ügyvédet, de ő még azt sem említette, hogy a szocpolt vissza kell majd fizetni, csak amit én mondtam, (magamtól amit én gondoltam, azt erősítette meg) Pedig előtte elmondtam, miért megyek, de nem nézett utána sajnos... Nem volt érdekelt a dologban..hiszen nem fizettem.
10. briell (válaszként erre: 5. - Júlia*)
2008. nov. 26. 16:45
Pártfogó ügyvédet tudok esetleg ingyen-az ahogy hallom nem igazán fog foglalkozni a dolgokkal, de nekem nem telik ügyvédre... :(
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Briell)
2008. nov. 26. 16:44
Miért nem tudsz telefonálni?
8. briell (válaszként erre: 3. - Xbernyx)
2008. nov. 26. 16:43
Szia, köszönöm szépen! Neked is minden jót kívánok!
2008. nov. 26. 16:39
SZEGÉNYEK ÜGYVÉDJE! Rászorulóknak díjtalan. Tel: Telefon: 06-79/420-150, 06-70/370-5616
2008. nov. 26. 16:37
Keresd meg a családsegítő szolgálatot, általában szokott lenni jogi tanácsadás, ingyen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook