Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Varrni tudók, Varrónők segítség! fórum

Varrni tudók, Varrónők segítség! (beszélgetős fórum)


10. gne2 (válaszként erre: 8. - Megalard)
2010. jún. 26. 19:44
Spulnizz fel egy újat, és azzal próbáld meg. Figyelj arra, hogy végig feszes legyen a szál.
9. caffi (válaszként erre: 8. - Megalard)
2010. jún. 26. 19:32
Az a kis pöcök amít megfogsz mikor veszed ki a házat...nincs kiugorva/kilazulva?....a régi gépem csinált ilyet!
2010. jún. 26. 19:30
Hát köszönöm az új hozzászólásokat és a rajzot is... úgy vettem ki belőle, hogy így fűztem be... azt nem értem hogy a fránya felső szál, hogy tud rátekeredni a kiálló részekre.. konkrétan a hajóra és a hajótokra az útmutató szerint.. pedig mindig ez a vége annyira tágubancolódik, hogy a felső szál elszakad.. nem hiszem, hogy 1-2 perc alatt míg cérnát cseréltem elromlott volna a gép :(
7. caffi (válaszként erre: 4. - Megalard)
2010. jún. 26. 19:13

Ha a cérna menetiránya nem jó az okozhat gondot:(

A "mert megígértem" naplómba gyors lerajzoltam-lefotóztam-és feltettem,h jó a befűzés....Bocsi a béna rajzért:S

2010. jún. 26. 19:11

Hát ez ismerős probléma de nekem általában ezek voltak a gondok.

Ha a felső szál is rendben van befűzve és minden jól van beállítva nem tudom mi lehet a gond.

5. gne2
2010. jún. 26. 19:09

Lehet, hogy nem sikerült teljesen szorosan feltekerni az orsóra a cérnát?

Azonos fajta cérnát használsz most az alsó és a felső szálnak is? Ez is okozhat gubancot.

2010. jún. 26. 19:06
Köszönöm a hozzászólásokat! Az alsó szállal nincs gond, akadálymentesen ki tud jönni, ugyanazt használtam rá mint ami a felső szál is. Kattani az orsó is kattant, na meg működött az alsó szál felvétele is... utána akad el a dolog.
2010. jún. 26. 19:03

Szia.

Az lehet a baj, hogy az alsó szálat nem mindegy milyen menetirányba állítod. Huhh hát érdekes ezt így elmondani.:D

Ahogy berakod alulra a tekercset a szálnak úgy kell állnia, hogy akadásmentesen tudjon haladni ahogy húzod kifelé, nem pedig úgy hogy kissé visszahajoljon.

Vagy még az is gondot jelenthet ha a két cérna nem egy minőségű.

Az egyik gyengébb a másiknál...

Most hirtelen ez a kettő jutott eszembe.:)

2. caffi (válaszként erre: 1. - Megalard)
2010. jún. 26. 19:02

Én csak hobby szinten varrok...

Szerintem az orsót nem jól raktad be....kell egyet kattannia ha a helyén van....és az orsónál a cérna a forgással ellentétesen kell legyen!

2010. jún. 26. 18:56

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám a varrógépemmel kapcsolatban. 1-2 éve használtam utoljára és most ismét elővettem. Az első teszteléseknél teljesen jól működött, ám kifogyott az alsó szál. Az útmutató szerint újratöltöttem ám amióta visszahelyeztem az orsót a tokjába, a felsőszál rendszerint varrás során 1-2 öltés után rátekeredik az alsó szál körüli szerkezetekre, orsótokra stb.-re és elakad a varrás.. Mi lehet a probléma? Már próbálkoztam tisztítással, szálfeszesség állítással, és ki meg beraktam vagy ezerszer az alsószálat. Befűzve az útmutató szerint van... Tanácstalan vagyok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook