Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Varrónők segítség! Az alábbi varrógép működésében segítene valaki? fórum

Varrónők segítség! Az alábbi varrógép működésében segítene valaki? (beszélgetős fórum)


23. 00346cf747 (válaszként erre: 1. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 24. 08:12

Szia!

Ha a varrott anyag alsó felén van gubancolódott cérna, akkor a felül lévő szál túl laza. Ha a felső, akkor az orsóban lévő (nálam ez ritkábban fordul elő).

Minden cérnacsere után érdemes próbavarrást csinálni, sokat számít a cérna minősége.

22. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 21. - Accb6cf2da)
2009. júl. 9. 08:10
Köszönöm szépen, a tanácsot! Sajnos még nem sikerült varrnom, pedig nagyon szeretnék! Igen, alúl gyűjti a cérnát össze, akkor megnézem a felsőszálat! Jajj, de jó lenne már varrni! Szép napot!
2009. júl. 8. 19:37

Nincs már kint a kép:(

A befűzés is bagyon fontos! Ha a szálfeszítő részbe nem pattan be a cérna, akkor is hurkolhat.

Ha a befűzés helyes, és ennek ellenére az anyag alján hurkolódik a cérna, akkor a felső szál laza és általában ez jelzi az alsószál feszességét. A Varrógépeken általában van egy rész, ahol a felső szál feszességét be lehet állítani, Ez általában közép állásban a legoptimálisabb. Ha 9-ig van számozva, akkor állíts 4-5 közé. A felső szál befűzése után, ha leengeded a talpat és tudod húzni a cérnát, de nem könnyen, akkor megfelelő.

Utána ellenőrizd az alsó szál feszességét: Orsó az orsótokban, megfelelően befűzve, csak a cérnát fogod az orsótokot elengeded. Ha az alsószál feszessége megfelelő, akkor kb. 10 cm-t szabadon lefut az orsó. Ha 10 cm-nél tovább fut az orsó, akkor a tokon lévő kiscsavarral állítsd feszesebbre.



Remélem, hogy azóta sikerült varrnod, ha mégsem, akkor remélem tudtam segíteni:)

20. salabakter (válaszként erre: 11. - Hkati2)
2009. júl. 8. 19:11
Szerintem is ott lehet a baj,vagy pedig véletlenül visszafelé tekeredett,nem előre öltött.
19. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2009. jún. 27. 09:15
Sylvia nagyon szépen köszönöm, kifogom próbálni amit írtál, mert sajnos tegnap sikertelenül feladtam! Tokban van az orsóm, és a fém lemezkén van kis csavar, amit említettél, szóval kipróbálom! Hátha jó lesz végre! Majd megírom, mégegyszer köszönöm a segítséget! :)
2009. jún. 26. 22:24
Remélem, írtam valami használhatót! :)
2009. jún. 26. 22:16

Ha nem ez volt a baj, a követezőt csináld: áramtalanítsd le a gépet!!!

Fűzz be minden cérnát, az orsót rakd be alulra, de a kis fedőlapot ne tedd rá a varrófelületre. A gép oldalán van egy kerek tárcsa, ami körbe forog, mikor nyomod a pedált. Azt tekerd lassan abba az irányba, amerre a gép is tekerné, miközben fogod hátul a cérnákat, mert különben visszahúzza. Közben nézd alul az orsónál, hogy nem akad-e el valamiben a cérna... Alul a huroknak teljesen el kell tűnnie, mire a tű a felső holtpontba ér.

2009. jún. 26. 22:08
mindjárt írok még, ha nem ez lenne a baj...
2009. jún. 26. 22:08

Nos, én sem ismerem a gépet, úgyhogy csak tippelni fogok, de tanultam varrni, érettségim van róla... Bocs, ha szájbarágós leszek, de nem tudom, mennyire vagy képben a szak(maszerű) szavakkal.

Van az orsóhoz orsótartó tok? Egy izé, amibe beleteszed az orsót és úgy bele a gépbe. Ha igen, fűzd bele előírás szerint :) az orsót, fogd a kezedbe, és az ujjaid közötti lyukon próbáld húzni a cérnát. Simán kell jönnie, de nem túl könnyen. Ha nagyon jönne, a következőt tedd: a cérnát egy lyukon ki kell húzni belülről. Na, ezen a lyukon van egy lemezke, amit egy csavar tart, ezen húzz egy kicsit.

2009. jún. 26. 17:14
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a linkeket! Nagyon aranyosak vagytok!:) Most elköszönök, megyek próbákozom, majd megírom, hogy sikerült-e! Szép napot Nektek!
2009. jún. 26. 17:11

Szia!Próbáld meg ezen a linken letölteni az útmutatót:

[link]

12. Dócy
2009. jún. 26. 17:09
Biztos nincs komoly baja, szerintem hívd át valamelyik szomszédot, aki konyít a varráshoz,hátha hamarabb megoldódik a probléma.
11. hkati2
2009. jún. 26. 17:07
A szálfesszeséget próbáld be állítani.Én a helyedben rákeresnék a net-en ,hátha van használati útmutató fenn.
2009. jún. 26. 17:04
Semmi baja nem volt, álom volt vele varrni! De most!:( Mindenesetre kipróbálok, mindent, amit írtok, hátha megint jó lesz!
2009. jún. 26. 17:01
Állítsd közepesre.Egyébként mikor utoljára használtad, nem volt semmi baja?
8. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 5. - Dócy)
2009. jún. 26. 16:56
Hanyasra célszerű állítani? Nem tudom hol kell beállítani egyébként, oldalán is van számozás és az elején is! Egyedül azt tudom beállítani, milyen varrást csináljon! Az elején 0-9-ig van számozás az oldalán 0-4-ig!
2009. jún. 26. 16:55
Biztosan az orsó van rosszul betéve, vagy rosszul van felcsévélve rá.
2009. jún. 26. 16:54
Vagy ha le van süllyesztve a talp, akkor is csinálhat ilyet.
2009. jún. 26. 16:53
A z öltéshossz jól van beállítva?
2009. jún. 26. 16:49
A tű az jól van, az orsót is kipróbáltam már mindenféleképp betenni, mindig ugyan azt csinálta!:(
2009. jún. 26. 16:48
Jól tetted be az orsót? Vagy esetleg a tű nincs jól betéve?
2009. jún. 26. 16:48
Nem ismerem ezt a gépet, de szerintem nem jól van befűzve a cérna.
2009. jún. 26. 16:42
Abban kérnék segítséget, hogy az adatlapomon lévő varrógépnek a működését leírná valaki? Ugyanis 2 éve használtam a leírása segítségével, de már nincs meg a leírás, és mihent elkezdenék varrni, elkezd zakatolni, és nem varr tovább, az anyag alsófelén pedig rengeteg cérna van! Alig tudom kiszabadítani az anyagot! Mit csinálok rosszúl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook