Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Varázsoljatok velem! A világ legegyszerűbb dolga... fórum

Varázsoljatok velem! A világ legegyszerűbb dolga... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
63. syria (válaszként erre: 61. - Etikat)
2010. márc. 23. 08:42
Igen, a legőszintébbek azok a gesztusok, amiért az ember nem vár viszonzást.
62. Mia87
2010. márc. 23. 08:05
Sziasztok! Ma reggel negatív élményem volt. Láttam az M0 egyik levezetőjén (nagyon rossz helyen leállva) egy középkorú pasit. Gondoltam megállok, hátha legalább arrébb tudom húzni. Nem arra gondoltam hogy megszerelem a kocsit, csak esetleg elvontatom ha már van is vonóhorgom a következő benzinkútig ha hasonló gondja van. Megálltam, kiszálltam és megkérdeztem segíthetek e valamiben. A hapsi szinte a szemembe röhögött hogy mit akarok én ott segíteni.. Hiszen csak egy "kislány" vagyok/voltam a szemében.. Jól kezdődött a nap :S
61. etikat (válaszként erre: 59. - CsillagTM)
2010. márc. 23. 05:51
Igen van :) És, mind a ketten jól jártunk !!! Annyi mindent meg lehetne oldani pénz nélkül hogy az ember nem is gondolná ! Falun ma is "divat" hogy kinek milye van, azt ad a másiknak !!! Akár gyümölcs akár sütemény stb: ! Eszébe sem jut az embernek hogy viszonozzák- é ezt a gesztust, mert annak örül hogy ad !!!
60. CsillagTM (válaszként erre: 58. - KékZsebElefánt)
2010. márc. 22. 18:53

Inkább mennyeien mosolyogj :P


Eszembe jutott vmi: tavaly Győrben voltam párommal, bicóztunk a városban. Egy épületnek dőlve kuporgott egy nő/lány, aki nagyon sírt, valószínűleg hajléktalan volt. Nagyon felzaklatott, oda akartam menni, aztán mégsem. Féltem, nem tudnám kezelni a szituációt. Utána lelkiismeretfurdalásom volt nagyon, pedig szerencsére volt egy idősebb nő, aki odament hozzá és beszélgetett vele...ezek olyan szomorú dolgok.

59. CsillagTM (válaszként erre: 57. - Etikat)
2010. márc. 22. 18:51
de jó! van még ilyen?...:) szerintem sok dologban így kéne működnie a világnak: én értek X-hez, te Y-hoz, és segítünk egymásnak...nem pedig pl. kihasználni a nem hozzáértőket! (jó példa erre a "pénzügyi tanácsadók" többsége, stb.)
2010. márc. 22. 16:12

:)))

Éhesen, még nem haza-érve, de pokolian mosolygok rajtatok, "Nagyok".

Bomba jóváteszi ez a portál a napomat.

Akkor is,ha ma nem voltam aktív a suliban, és nem csináltam "kiemelendő" jót.

Remélem, újra mesélhetek nemsokára...

:)))

57. etikat (válaszként erre: 56. - Syria)
2010. márc. 22. 15:51
Így igaz, pedig számunkra ezek a dolgok olyan természetesek ! Most ugrott be, - csináltattam én az autón kuplungot, tojásér :))) Tudta a szerelő hogy csoró vagyok, de közlekedni szeretnék :)Neki volt szakértelme, nekem tojásom, cseréltünk :)))
56. syria (válaszként erre: 51. - CsillagTM)
2010. márc. 22. 14:17

Hasonló apró figyelmességeket gyakran teszek felebarátaimnak. Úgy vagyok vele: ha nekem nem kerül semmibe (idő, energia, pénz), akkor miért ne tegyem? S legjobban akkor lepődök meg, amikor az ilyen gesztusokért hálálkodnak: magyarul az érintett számára nem természetes és magától értetődő.

Ha valaki anyagias, én az vagyok, megtanított rá az élet, de nagyon. S mégis, ha ilyesmiért fizetni akarnak, akkor a rosszullét kerülget.

Pl. az egyik szomszédasszony olyan helyen dolgozott, ami előtt naponta vitt az utam kocsival. Felajánlottam, hogy mivel egyszerre indulunk, elviszem, ne gyűrődjön a tömegközlekedéssel. Boldogan elfogadta. Aztán kb. 2 hét múlva (gondolom a férje javaslatára, de minimum egyetértésével) előállt, hogy fizeti a fele benzint. Szó sem lehet róla! - mondtam. Jó, akkor adnak egy kanna benzint.- felejtsétek el, értsétek meg, ha ketten ülünk azon a rövid úton az autóban, akkor sem fogyaszt többet.

Nem úsztam meg a "kompenzációt": körömlakk, meg egy szép szoknya formájában érkezett.


Tehát vannak, akik számára a szívesség nyújtása nem megy, és vannak, akiknek meg a szívesség viszonzatlan elfogadása nem természetes.

55. Mia87 (válaszként erre: 54. - Etikat)
2010. márc. 22. 14:05
Valakinek egy fél óra beszélgetés egy idegennel, felér azzal mintha egy baráttal beszélne órákat...
54. etikat
2010. márc. 22. 13:26
De milyen egyszerű a másik embernek 1 jó napot szerezni ! Én a múlt héten találkoztam egy hölggyel, akivel soha nem beszélgettem előtte 2 szónál többet ! Most valahogy másképp adódott ! Hosszú lenne leírni mennyit mesélt az új párjáról, de hasonló helyzetbe van mint én voltam 16 évvel ezelőtt !!! Szerintem 1/2 órán át mondta mondta, majd úgy váltunk el egymástól, hogy teljesen kicserélődött !!! Örömmel csak annyit tett hozzá , "de jó hogy erre jöttem, úgy örülök hogy beszélgettem magával sokkal jobban érzem magam " ! Én is így éreztem !!!
53. CsillagTM (válaszként erre: 50. - A14deb9047)
2010. márc. 21. 19:58

Vagy amikor az utcán megyünk, és látunk egy magába zuhant embert, és rámosolygunk..hát igen.


Neked is szép hetet!

52. CsillagTM (válaszként erre: 49. - Etikat)
2010. márc. 21. 19:57
Örülök:) Ha neked is van sztorid, ne habozz megírni!;)
51. CsillagTM (válaszként erre: 48. - Syria)
2010. márc. 21. 19:55

Ez tök jó!


Sajnos vannak olyanok, akik "immunisak" az ilyen gesztusokra. Persze ha ők szorulnának meg, baromi rossz néven vennék, h nem segítenek nekik...

2010. márc. 21. 18:28

A mosoly, a kérem szépen, legyen szíves, köszönöm szépen, az ajtó kinyitása, az előre engedés, az ülőhely átadása nem kerül semmibe... csak valahogy leszoktak róla az emberek. Karácsony idején majd hasra lehet esni a sok jókívánságban, szilveszter környékén csömöre van az embernek a boldog új évtől... Egy hét múlva pedig átgázolnak mindenen. Már minden el van felejtve. Hová lett a viselkedési kultúra??


Szóval mosolygós estét, hétfő reggelt Mindenkinek!!

49. etikat
2010. márc. 21. 07:23
De jóóó, ez a fórum :)Én most csak végigolvastalak benneteket és tök jól érzem magam !!!
48. syria
2010. márc. 21. 06:45

Ebben a rohanó, fásult emberekkel teli világban sokkal jobban oda kéne figyelni egymásra.

Sajnos azt látom, hogy az emberek gyakran nem tesznek meg olyan dolgot a másikért, ami nekik semmibe nem kerül, de a másiknak fontos, sokat jelentő lenne.


Egy példa.

A kollégámat elsodorta egy autó, nem tud bejárni dolgozni, s ez hónapokig így lesz. Pár nappal a baleset után kapta meg negyedévre visszamenőleg a csak a munkahelyi büfében levásárolható 36000 Ft-nyi kajajegyet 200 Ft-os címletekben.

Elkezdtem kérdezősködni azoktól, akikről tudom, hogy pénzzel fizetnek a büfében, hogy nem vennének-e át jegyeket. A többség nagyon készséges volt, velem együtt átvettek. Hamar tudtam küldeni a kollégámnak 16000 Ft-ot. De még ott volt 20000 Ft-nyi.

Van egy nő, akivel gyakran összeakadok reggelente a büfében, mindig jó sokért vásárol. Elmondtam, miről van szó, megígérte, hogy majd jelentkezik. Egy hét után rákérdeztem, mi van. Nagy szájhúzgálások közepette átvett 1000 Ft-ért. Gondoltam magamban: le vagy te kakálva, többet nem kérlek, pedig nagyon meg akartam szabadulni a jegyektől.

A kollégák közt híre ment az „akciómnak”, sorra jöttek, és vették át a jegyeket, lelkendezve, hogy milyen rendes vagyok a kollégával. De hát ez csak természetes, nem? (Még akkor is, ha orrolok rá, amiért finoman szólva is igen lazán veszi a munkafegyelmet.) Azóta már a maradék 20 ezret is odaadtam neki.

A nő azóta is bőszen vásárol pénzért, eszébe nem jutna megkérdezni, van-e még jegy. Nem tudom megérteni az ilyen embereket.

47. a14deb9047 (válaszként erre: 34. - Mia87)
2010. márc. 20. 15:51
Így van! Már kijártam a 6. osztályt, amikor otthon megtaláltam az óvszert és kiszúrtam!! A házunk felett jártak el a gólyák és kiabáltam, hogy gólya, hozzál nekem kistestvért!! Mindig nagyon magányos voltam. Aztán 24. éves voltam már, amikor édesanyámat megműtötték. Mentünk apukámmal a kórházba látogatni és ő egy pillanatra megtorpant: az egyik oldalon a szülészet, a másikon a nőgyógyászat felirat volt. És nekem abban a pillanatban az ugrott be, hogy Úristen, csak nem kistestvérem lesz!!!??? Sajnos nem. Aztán az élet úgy hozta, hogy csak egy fiam született. Leéltem a 3/4 évemet egyedül, gyermekem külföldre repült, én pedig másfél évvel ezelőtt megtaláltam az Igazit. És Ő lenne az egyedüli férfi a világon, akinek szívesen szülnék gyermeket... de már nem lehet... Bízom benne, hogy még dajkálhatok 2 unokát és taníthatom őket majd a magyar nyelvre... Mindenkinek a maga keresztje. Szóval egy gyerek nem gyerek!!
2010. márc. 20. 15:45
Kellenek még gyerekek, kik tudást kérnek és hitet, kellenek öregek, kik elfecsérlik szívüket. (Kerényi Grácia)
45. Mia87 (válaszként erre: 44. - Zikzik)
2010. márc. 19. 14:23
:) rám bizos mosolyt varázsoltál :)
44. zikzik
2010. márc. 19. 13:45
Az mosolyvarázslásnak számít, ha bevásárlás után kocsikulcsot beteszem a bal zsebembe, majd a különféle szatyrokat felpakolva rá kell jönnöm, hogy így felmálházva nem tudok benyúlni a kulcsért a bal zsebembe, ezért mindent lepakoltam a kocsi tetejére, bezártam a kocsit, majd mindent szépen visszamálháztam magamra a különféle zacskókat és zsugorfóliás tejeket, meg üdítőket, 10 méterre, mert a kertkapunál derült ki, hogy a kulcsom természetesen a jobb zsebemben volt, ahová csak a cuccok ismételt lepakolásával tudtam benyúlni?
2010. márc. 19. 13:42
Én túl sokáig voltam Terézanyu. Most igyekszem levakarni a rajtam csüggőket.
42. Mia87
2010. márc. 19. 13:39
Ja és nektek is nagyon szép napot, és persze hétvégét is.
41. Mia87 (válaszként erre: 38. - CsillagTM)
2010. márc. 19. 13:38
Én is 3 gyerkőcöt szeretnék.
2010. márc. 19. 13:21
ja, e heti egyik sztorim: nagyon szeretek apróságokat kapni "csak úgy", a dolog árától függetlenül. kedden megfordítottam a dolgot, és ha már úgyis boltban voltam, vettem a páromnak 3 az egyben kávét, mert minden reggel iszik, meg vettem neki egy kis tolltartót, mert szétszórja az asztalán a tollakat. otthon megnéztem, van-e még kávéja, nem volt:) úgyhogy odaadtam neki, hát hogy örült...! :D nem nagy cucc, de jó volt látni:) a tolltartót meg majd megkapja húsvétra, hasonló apróságokkal egyetemben (mert nagy a pocija, úh nem kap -sok- csokit! :P)
2010. márc. 19. 13:17
lányok, nagyon tetszenek a varázslataitok!! szép napot nektek!!
38. CsillagTM (válaszként erre: 34. - Mia87)
2010. márc. 19. 13:00
igen, ezt én is úgy látom, hogy több gyerek kell (én hármat akarok:)). de megértem azokat, akik azt mondják, hogy nem tudnák iskoláztatni, akkor meg...
2010. márc. 19. 12:37
Tegnap elmentem a kórházba orvos után érdeklődni (név, rendelési idő, telefonszám stb.); itt a Hoxán találkoztam egy anyukával és megígértem neki, hogy segítek infót szerezni. Olyan jó érzés!!
36. Mia87
2010. márc. 19. 09:41
A mai " varázslat" ma leszolított a boltnál egy 16 év körüli mozgássérült fiú, hogy lekéste a buszt( 1 óra mulva jön a következő) tudnék e neki segíteni, legalább a szüleit vagy egy taxit hívjak neki, nem volt pénz a mobiltelefonján, és vizsgázni ment. segitettem neki beszállni a kocsiba és eljuttattam a hévhez ahonnan már bitos bejutott a suliba időben. nekem kb. 5 perc és 1-2 kilóméteres kitérő volt, tehát semmi. a fiúcska olyan hálás volt, hogy majdnem elsírta magát. Még azt is mondta hogy adjam meg a telefonszámom, vagy a címem, hogy amivel tartozik a "fuvarért" el tudja juttatni hozzám. Csak annyit kértem cserébe hogy jól sikertüljön a vizsgája.. :) de azt a tekintetet és örömöt sosem felejtem el.. A másik az hogy nagyon nehéz mozgású volt, de cukrásznak tanul és a szakma kiíváló tanulója vizsgájára ment, és ha ez sikerül neki az év végi vizsgáit nem kell majd megcsinálnia, és 2 évvel idősebb korosztállyal feljebb lévő csoportban vizsgázott. Itt is látszik, hogy hiába "sérült" többet ér sokunknál, mert igen is be akarja bizonyítani hogy ő is valaki, lehet belőle valaki, és én hiszem hogy lesz is...
35. syria
2010. márc. 19. 09:16

Tetszik a fórum ötlete.


Március 15-én délután 5 órakor telefonált a nagybátyám, hogy a fiának kibicsaklott a korábban többször műtött bokája. Kérte, hogy juttassam vissza hozzá a korábban anyukámnak kölcsönadott 3 lábú sétabotot. A rá jellemző cinikus modorában kérte, hogy ne várjam meg a bot visszajuttatásával, míg felépül a fia. Megígértem, hogy másnap, de legkésőbb szerdán ott lesz.

Fogalmam sem volt, hol lehet a bot, csak sejtettem, hogy valahol az anyu házának padlásán. Telefon az ott lakó fiamnak. Felment, lehozta, áthozta. Utána tájékoztattam a barátom, hogy másnap küldetése lesz: a munkahelyemről el kell juttatni a holmit egy megadott címre. Ő boldogan vállalkozott, végre megint van oka biciklizni.

Felhívtam az unokaöcsém, kérdeztem, hova vigye a barátom a cuccot. Lehetett érezni a telefonban, hogy mennyire boldog, hogy ilyen hamar a segédeszközhöz juthat, nem győzött hálálkodni a gyors segítségért.

A kéréstől számítva 18 órán belül a feladat teljesítve volt.

34. Mia87
2010. márc. 19. 08:52
Én is imádom a családom, a testvéreim is. Sokszor hallom hogy csak "egy gyereket szeretnénk hogy mindene meglegyen." pedig szertintem ha nincs testvére semmilye sincs....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook