Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósság alatt lehet e menni gyógyfürdőbe? Mi kerülendő egy wellness programból? fórum

Várandósság alatt lehet e menni gyógyfürdőbe? Mi kerülendő egy wellness programból? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 20. 10:17
Én 7 hónapos terhesen voltam melegfürdőbe igaz nem voltam sokáig benne de nem is voltam kitágulva. A szüléskor is csak alig...
2010. jan. 20. 10:13

Szerintem gyógyfürdőbe nem, mert a meleg víz nem tesz jót sem neked, sem a babának - az első trimeszterben a vetélés miatt, a harmadikban meg azért, nehogy meginduljon a szülés, tehát max.a második trimeszterben tudnám elképzelni. Bár hozzá kell tenni, hogy én nem jártam semmilyen fürdőben, mert sajnos pillanatok alatt összeszedek ilyen-olyan fertőzéseket, és ezektől meg akartam óvni a babámat. :-)

De mindenképpen beszélj a dokiddal, ha aktuális lesz a dolog.

16. Titánia83 (válaszként erre: 14. - *Pillango*)
2010. jan. 19. 18:02

Való igaz, a babáért mindent! :)


Gratulálok a picihez!


Aquanatalra járt már valaki?

15. *Pillango* (válaszként erre: 13. - Titánia83)
2010. jan. 19. 17:59

szerintem ezt dokija válogatja mit ajánl!

de valahogy bármit mondott, neki elhittem.

14. *Pillango* (válaszként erre: 13. - Titánia83)
2010. jan. 19. 17:58

fertőtlenítik, de nem te egyedül mész bele, ez a baj ezzel. a tavakba sintén nem egyedül mész, ezért ezt én sem értem, de szerintem az olyan nagy mennyiségű víz, hogy nem koncentrált a baci meg a többi ha beeennek a szélére az emberek. nem tudom ezt sajnos.

nekem az is volt a bajom, hogy hideg vízbe pl uszodában, nem merek bemenni, mert felfázom. meleg vízbe pedig a vetélés, szülésmegindulás miatt nem mertem. ez biztos alkati kérdés, itt írták, hogy melegvízben fürödtek. nekem volt ezelőtt egy vetélésem, gyakorlatilag semmit nem mertem kockáztatni a mostani terhesség alatt (mostani... már egy hónapja szültem:D)

13. Titánia83 (válaszként erre: 11. - *Pillango*)
2010. jan. 19. 17:54

Dehát elvileg az uszoda vizét fertőtlenítik, nem? ( bár gondolom az sem egészséges)


A természtes vizek sem biztos, hogy tiszták... :( Na most jól elbizonytalanodtam.


És mi van az aquanatallal? Mert az is vízben zajlik!

12. *Pillango* (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2010. jan. 19. 17:52

sok sikert, szurkolok, hogy minél előbb sikerüljön:)


szerintem a dokidra hallgass majd, benne biztos megbízol!

2010. jan. 19. 17:50
sziasztok! nekem a doki óvott az uszodától. viszont a természetes vizeket ajánlotta. a balatnban fürödtem a nyáron, ennyi volt, féltem, hogy uszodában elkapnék valamit, és a baba bánná...
10. Titánia83 (válaszként erre: 9. - TSydy)
2010. jan. 19. 16:07
Köszi a tájékoztatást, így minden más megvilágításba került. :)
2010. jan. 18. 20:21

Szia! Én a II. trimeszterben voltam, az elsőben nem is ajánlatos, mert nagyobb a vetélés kockázata. Zalakaros jóóóóóó mi most voltunk nyáron, de az ottani gyógyvízzel nagyon vigyázz, radon van benne, úgyhogy ha babás leszel, akkor a baba "sugárfertőzött" lehet és elvetélhetsz. Az ottani gyógyfürdőt hívd fel, hogy mit ajánlanak. Mi a fürdő melletti hotelben voltunk, ott van higított gyógyvíz is, én csak oda mentem be, mivel a fiam még szopizik. De úgy tudom a fürdőben is van sima víz.

Egyébként az úszás tényleg jó, feltéve ha nem hideg nagyon a víz és tiszta! De az tényleg jó!

8. Titánia83 (válaszként erre: 2. - TSydy)
2010. jan. 16. 23:38

Megkérdezhetem, hogy melyik trimeszterben voltál wellneszezni?


Azt olvastam, hogy az úszás az jó! Ti jártatok úszni babavárás alatt?

2010. jan. 16. 23:36

Na, szóval a lényeg, hogy még nem vagyok babás. De ez meg fog változni. :)

Csak lenne lehetőségünk Zalakarosra menni üdülni, és lehet, hogy a változás akkorra már bekövetkezik. ;)


Egyébként sokszor járunk akár gyógyfürdőbe is, azonfelül szaunázni is szoktam, és marhára imádok meleg vízben fürödni.


Ahogy olvaslak benneteket, nem mindenkinek ártott, ami tilos. Persze jobb, ha az ember elővigyázatos. :)

2010. jan. 16. 23:21

nekem indig azt mondta/mondja a dokim hogy ami jo a mamanak, az jo a babanak is :)

De mokat felreteve, nem hiszem hogy ezeket most kene eröltetni. Ha eddig csinaltad, lehet nem lenne gond, de most tuti nem kene elkezdeni. Amugy meg igaza van az elöttem szoloknak, ahova menni szeretnel kerdezz ra. Vagy a legjobb ha a nödokidat kerdezed meg.


Amugy a melegvizröl annyit, hogy mindenki azt mondja tilos, mert megindulhat a szüles, vagy az elejen elvetelhetsz. En a fiammal csak es kizarolag fürödtem, volt hogy orakig ücsörögtem a több mint 40 fokos fizben, es minden ok volt. most is ilyen melegben fürdök, bar nem orakat, mert nem mindig fer bele az idömbe. De nalam nem volt semmi. Söt, elöbbszüles helyett meg 10 napot rahuztam /pedig komolyan minden mendemondat kiprobaltam mar hogy kijöjjön/

5. TSydy (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2010. jan. 16. 23:15

Nekem azt mondta annó a dokim, hogy a sima szauna ha egyébként is szoktam járni, akkor megengedett 2. harmadban ,de az infra az tilos!

Én szaunáztam, meg gőzkamráztam is, semmi bajom nem lett, de azért a szaunában nem voltam sokáig, csak olyan 5 perceket. De a gőz isteni volt.

Ja a szolárium sem ajánlott, mert a bőr így is kap eleget. Bár én nyáron voltam terhes, az egész nyarat a kertben töltöttem fürdőruhában, csak nem konkrétan a napon és mégsem lett a bőrömnek semmi baja.

2010. jan. 16. 23:08
Szauna is tilos, túlhevülés miatt!
2010. jan. 16. 23:07

Hát, ha hajlamos vagy gombára és húgyúti betegségekre, akkor minden fürdős program kerülendő...

Nem szabad túl meleg vízbe se menni (jobban terjednek a dögök, meg ha túlhevül a tested, az nem jó a babának).

Masszíroztatni se nagyon szabad, bár ha megmondod a wellness-részleg recepcióján, hogy babát vársz, lehet, h tudnak valami jó kis spec. masszázst. :)

A hagyományos azért nem jó, mert vérbőséget okoz a masszírozott területen, de szerintem egy masszőr többet tud mondani róla...

2010. jan. 16. 23:05
A gyógyvíz tilos terhesség alatt, mert megindulhat a szülés, illetve a gyógyvíz összetevői megmérgezhetik a babát! Nem viccből nem lehet 14 aluliaknak bemenni a gyógyvízbe. De nem tudom hová mennél, hívd fel a fürdőt és kérdezd meg ajánlják e, vagy beszélj az orvosoddal. Én is voltam wellness-ezni terhesen, de csak a sima vízbe mentem be. A pezsgőfürdő sem kifejezetten jó, képzeld el mit hallhat bent a baba. A masszásból sem jó mindegyik fajta, beindíthatja a szülést, ráadásul a masszőrök nem is vállalják be általában a kismamákat mert nincs tapasztalatuk. Szóval gondold meg!
2010. jan. 16. 22:59
Várandósság alatt lehet e menni gyógyfürdőbe? Mi kerülendő egy wellness programból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook