Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés és várandósság 35 felett fórum

Teherbeesés és várandósság 35 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. szept. 27. 17:23

Ohh, de jó! Gratulálok és sok boldogságot kívánok a picihez! :)) Igen, már egyre több nővel beszélgetek, aki simán teherbe esett 35-40 között.


Igazából ez a “35 felett nehéz teherbe esni” elmélet, több évtizedes adatok alapján születhetett. Azóta megváltozott az életünk, sokkal többet sportolunk, jobban figyelünk az egészségünkre is, fejlődött az orvostudomány is.

114. Franc22
2021. szept. 26. 09:59
36vagyok és bármikor megszülethet 3.gyermekem
113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 112. - Bartaldora)
2021. júl. 27. 07:40
Pest megyében. Arról fogalmam sincs, hogy pontosan hol lehet ilyet csináltatni. Egyelőre jöjjön össze a pici. :))
112. bartaldora (válaszként erre: 111. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 10:20
Hol szeretnétek megcsináltatni a teszteket?
111. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 109. - Charlize)
2021. júl. 22. 19:07
Köszi, felírtam magamnak. Értek már mindent így, persze tuti megcsinaltatjuk ezeket a teszteket majd. Már teszem félre a pénzt a vizsgálatokra. 😊😊
110. bartaldora (válaszként erre: 109. - Charlize)
2021. júl. 22. 07:29
Igen, mostmár tudom. Én megcsináltattam, és ha nem 35 felett lennék, akkor is megcsináltattam volna ezt a szűrést, pedig nem volt a családban ilyen betegség hála Istennek. Csak a megfogalmazás volt ismeretlen számomra.
109. Charlize (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 22. 03:27

A PrenaTest jellegű tesztekre gondol és a Down szindrómára, szerintem.

(Persze ezek a tesztek jóval több fajta betegséget szűrnek.)

108. bartaldora (válaszként erre: 107. - Dodi44)
2021. júl. 21. 21:05
Mert a mongoloid betegség számomra ismeretlen fogalom volt, és így, mint mongoloid betegség, én másra következtetek. Amúgy szerintem nem kell senkinek tanácsot adni ilyen téren, mert úgyis mindenki maga tudja, hogy megcsináltatja, vagy nem. Nekem van ismerősöm, aki nem csináltatta meg, és egészséges babája lett, igaz, nem is 40 éves még. Aki meg akarja csináltatni, meg úgyis megcsináltatja ezt a tesztet.
107. Dodi44 (válaszként erre: 106. - Bartaldora)
2021. júl. 21. 21:00

Az ismeretsegunk koreben van ket gyerek is ki ugy szuletett.

Elovigyazat, sosem art!

Nekem semmi fele sertegetes nincs a szandekomban!

Nekem ismweretlen, hogy mibol vonod le ezt a rossz szandekomrol a kovetkeztetesedet?

Csak en latom, hogy mi a kovetkezmenye a szegeny gyerekkel es a szuleinek.

Nem ertem mi a rossz szandek abban, ha megovni probal valaki valakiket?

106. bartaldora (válaszként erre: 105. - Dodi44)
2021. júl. 21. 20:49
Én megcsináltattam, de mivel ez fizetős vizsgálat, így nem biztos, hogy mindenki megcsináltatja. De ha olyan gyereke születik valakinek, mert vállalja a szülő, akkor sincs senkinek semmi köze hozzá, és még a gyereket sincs joga sértegetni senkinek!
105. Dodi44 (válaszként erre: 103. - Bartaldora)
2021. júl. 21. 20:40

Jaj kedves a sertegetest, inkabb elovigyazatossagnak vedd kerlek. Mert a sertegetes szandeka, messze all tolem!!!

Csak egy gondolat, hogy en ha rajtam mulna, azert megnyugvaskent csak megkerdeznem a kezelo orvosomtol.

Meg a minden egeszseges terhesseg mellett sem egy elvetendo gondolat! Szerintem.

Kerlek, reszemrol, sertegetesre, vagy rossz szandeknak meg a gondolata se jusson eszedbe...

104. Dodi44 (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 21. 20:36

Nemely noknek meg ha negyven ev folottiek is , amikor szulnek, nincs semmi komplikaciojuk a babyjeikkel!

De azert elovigyazatossagbol erdemes elore tudni, hogy nem kell tartani a lehetosegenek a Mongoloid betegsegtol, mas neven a Down Szindromatol

Ami a holgyektol fuggoen az o reproduktiv szerveiktol fuggoen a hibas cronosoma osztodastol keletkezhet.

Nem szeretnek veszmadarhoz hasonlitani, de az en csaladomban is elvegeztettuk az a tesztet, az elore haladott atlag szulesek eveihez viszonyitva.

Egy egesz eletre szolo aggodalomtol valo aggodastol szabadithat meg.

103. bartaldora (válaszként erre: 99. - Dodi44)
2021. júl. 21. 20:29
Nem tudom, hogy ez milyen betegség, de nem gondolod, hogy ez egy kicsit sértő lehet minden leendő édesanya számára, hogy ilyet mondd valaki?
102. bartaldora (válaszként erre: 100. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 21. 18:59
Igen, szerencsére. Amúgy nem számítottam rá, hogy ilyen hamar sikerül. Pedig méhpempőt is ettem, de biztos nem az volt.
101. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 99. - Dodi44)
2021. júl. 21. 18:35
Az milyen teszt pontosan? Hogy kell elképzelni? Mi az a mongoloid betegség?
100. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Bartaldora)
2021. júl. 21. 18:35
Igen, így tényleg megéri a pénzt. Nem valami jók az sztk orvosok sok más helyen sem. Akkor te nagyon könnyen teherbe tudtál esni a terhesvitamin mellett. Nem te vagy az első, akinél ez segitett a gyors fogamzásban is. :) :)
99. Dodi44
2021. júl. 21. 03:23
Szeretnem megemliteni, hogy erdemes a dokinal egy terhessegi tesztet keszittetni, a leendo babanak nehogy veletlen "mongoloid" betegsege legyen!
98. bartaldora (válaszként erre: 94. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 18. 07:30
Én szerettem volna az sztkba járni, hogy ne kerüljön sokba a terhesgondozás, de kénytelen voltam váltani, és mahánhoz menni, mert durva is volt a vizsgálat, meg amúgy is. Olyan unszimpi a nő. Én örülök, hogy nem hozzá járok, hanem egy normális dokihoz, akinél igaz, hogy fizetni kell, de legalább normálisan áll az emberhez. Igaz az is, hogy kb. 5 percet van bent nála az ember, de legalább normális. Valahogy jobban bízom a férfiakban. Nem lenne semmi bajom, ha férfi lenne az sztkban, és akkor tudnék hozzá járni.
97. bartaldora (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 17. 21:22
Azt nem tudom, hogy van-e értékhatár, szerintem nincs. Köszönjük. Hát őszintén? Terhesvitamint kezdtem el szedni, a babatervezőst, és kb. nyáron kezdtem el szedni, vagy ősz elején, és februárban már terhes voltam. Én még amúgy nem gondolkodtam ezen, meg azon sem, hogy mi lenne a jó, de pénzt biztos nem fognak elfogadni.
96. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 95. - Bartaldora)
2021. júl. 13. 07:37

Nincs amúgy olyan problémám, ami akadályozná. Gratulálok neked!! Mennyi időt kellett próbálkoznotok?


Amúgy előző kérdésedre, lehet, hogy viszek majd a dokinak és a nővéreknek valami ajándékot. Azt lehet vajon? Lehet, hogy van valami érték maximum.

95. bartaldora (válaszként erre: 94. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 18:40
Ha nincs semmi olyan probléma, ami közrejátszhat a teherbeesésre, akkor szerencséd lehet. Én is 36 évesen estem teherbe, pajzsmirigy betegség mellett.
94. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Bartaldora)
2021. júl. 12. 18:21

Ez annyira durva, de tényleg. Nem is értem. Ezért nem járok amúgy sztk-ba. Régi sztk-ban, ahol voltam, flegma és öreg dokik voltak. Nagyon undokok voltak velem.


Én meg csak készülök a gyermekáldásra, remelem hamar összejön. Már össze vissza riogattak az életkorom miatt.

93. bartaldora (válaszként erre: 92. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 17:11
Hát igen, én is örülök neki, hogy ez a doki nincs a kórházban, ahol szülni fogok. Nekem fájt, amikor vizsgálaton voltam nála, nem mintha kellemes lenne a nőgyógyászat, de azért mint várandós nőkre, vigyázhatna kicsit, hogy vizsgálja meg. Mert ugye azt az uh-s vizsgálót úgy dugja beléd, hogy azonnal azt mondod, hogy ott szülsz meg.
92. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 90. - Bartaldora)
2021. júl. 12. 17:04

De jó, hogy nem kell ennél a nőnél szülj.


Amúgy igazad van, jobb ingyen a szülés. Az ember szép ruhában megy véletlen, és vastagabban fog a ceruza… aztán fizethet az ember fél milliót a babáért, és akkor sem biztos, hogy emberséges a szülése.


Hallottam rossz szülés élményeket, amikért nagyon sokat fizettek, és jó szüléseket, amik ingyen voltak.


Én már nem bánom az új rendszert. Majd járok terhes gondozásra fizetősre, aztán a babát csak sikerül majd ügyesen világra hozni remelem.

2021. júl. 11. 15:51
Egyébként Te nem gondolkodsz azon, hogy szülés után ajándékkosarat vagy valamit csináltatsz a dokiknak, nővéreknek, és azt adod nekik, mint pénzt?
2021. júl. 11. 15:50
Igen, örülök neki, hogy nem vezet szüléseket. Félnék nála szülni, inkább választanék mást. Akihez viszont járok most magánban, benne megbíznék. Meg akinél előtte voltam, benne is. Az életemet nem, de a szülésemet feltenném mindkettőre. Őszintén megmondom, hogy ha lenne, sem biztos, hogy választanék orvost, mert azért fizeti az ember a tb-t, hogy ugyanúgy kutya kötelessége az ügyeletesnek is ellátni, mintha lenne orvosom, akinél szülnék. Amúgy elég sokmindent hallottam, hogy egész addig, amíg nem jött el a szülés ideje, lehetett számítani a dokira, utána meg csak a markát nyújtotta, de más vezette le helyette a szülést.
89. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 89. - Bartaldora)
2021. júl. 11. 14:56

Szuper, hogy akkor nem fogsz hozza kerülni. Szerintem alapvetően kevés a “hentes” ebben a szakmában szerencsére.


És mit szólsz hozzá, hogy nincs szabad orvos választás?

88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 87. - Bartaldora)
2021. júl. 10. 17:54

Sok pénzem nincs eljárni magánhoz, de kénytelen leszek. Nekem a lakhelyemnél illetékes sztk, több mint gáz. Volt szerencsém az urológiához, ortopédiához. Rémes volt, nőgyógyászattal már nem kísérleteznék.


Szülés már úgyis ingyenes lesz, majd az ember azon behozza.


De remelem, nem ennél a dokinal kell majd szülj. Máshova tartozol, ugye?

87. bartaldora (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 12:27
De persze a doki attól is függ, hogy kinek, mennyi pénze van eljárni. Én sem szerettem volna magánhoz járni, de kénytelen vagyok, mert valahogy nincs bizalmam az sztk-s dokinőhöz. Nem mondom 2x sem, hogy neki is volt köze ahhoz, hogy a kórházban kötöttem ki 7 hetesen. Bár azt mondják, hogy nem, de szerintem, ahogy vizsgált, nem kizárt.
2021. júl. 9. 09:06
Köszi a választ! Remélem, hamarosan már én is a várandós gondozásra járók táborát erősítem majd. :)
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook