Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan oldottátok meg a szülés idejére a nagyobbik felügyeletét? fórum

Hogyan oldottátok meg a szülés idejére a nagyobbik felügyeletét? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 6. 16:26

:/ Bocsánat! Elfelejtettem jelentkezni...


Rövid történetünk:

A szülés hajnalban indult meg. Értesítettük egy barátnőmet (végülis a korábban említett lány nem vált be), aki a kórházhoz oda tudott jönni nagyon hamar. A folyosón volt Manómmal, amíg megszületett Panna. Közben anyukám és öcsém is felért vidékről, és átvették a "megőrzést"! :)

Ettől jobban nem is sikerülhetett volna, minden klappolt!!!! :)

Ennyi :)

2010. aug. 3. 12:31

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy lesz "babysitter" egy ismerősöm személyében. Addig agyaltam, míg eszembe jutott a lány :) Elvileg fog tudni segíteni, ha itt az idő. Közel lakik hozzánk, ez sem hátrány, Gergő ismeri, tehát szoktatni sem kell! :)


A nagymamákat - mint már mondtam - nem szeretném "zaklatni", mert mindketten dolgoznak; a munkahelyük nem túl nagyibarát. És különben is nagyobb szükségem lesz majd rájuk a hugica születése után, tehát a szabadságot majd ekkor veszik ki...


A programozásnak utánanéztem, és a férjemmel együtt megegyeztünk, hogy semmiképp sem szeretnénk, ha nem muszáj. Tehát ez az ötlet végleg elvetve, ne rökönyödjön meg senki a tudatlanságomon ezügyben! :)


Szisi! A "folyosós" ötlet tényleg jó, majd addig egyeztetünk az ismerőssel :)


És októberben mindenképpen jelentkezem, hogy végülis hogyan sikerült az elhelyezés :)))


Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a segítséget!

Legyen szép napotok! :)

35. Limcsy
2010. aug. 3. 08:37

Sziasztok!


Szerintem nem kellene ennyire tartanod a bébiszitterektől. Próbáld ki őket! Rengetegen hirdetik magukat a neten, 20 évestől 70 évesig egyetemistától az óvodapedagógusig számtalan lehetőséged van választani. Nézegettem a különböző oldalakat, ahol fényképes bemutatkozásokkal vannak a bébiszitterek..én tudnék választani közülük:)

Én a helyedben elhívnék néhányat ismerkedni és aki szimpi azzal megbeszéled a részleteket. Nagyon sokan keresnek csak alakalmi elfoglaltságot.


Üdv.

2010. aug. 2. 22:53
Nálunk mindig az apjuk volt velük vagy valamelyik nagymama, vagy ők voltak a nagymamánál. Nekem a szülésnél segítettek a nővérek, bába, orvos, meg én magam.
2010. aug. 2. 18:49
Miért nem viszi el a nagyszülő az utolsó napokban a fiadat? Biztosan úgyis imádják egymást. Neked is jól jöhet egy két nap pihi előtte.
32. ancsyangel (válaszként erre: 22. - Erababa1111)
2010. aug. 2. 18:03
Nekünk sajnos azért lesz programozott mert 3.császár :(
31. szisi
2010. aug. 2. 17:12
És egy szülést szerintem sem szabad programozni - kivéve, ha ennek orvosi/egészségügyi indokai vannak.
30. szisi (válaszként erre: 29. - Zsú1965)
2010. aug. 2. 17:11
Persze, én is "emberibb" időpontra gondoltam! :o)
29. Zsú1965 (válaszként erre: 28. - Szisi)
2010. aug. 2. 16:16

Ez egy nagyon szimpi ötlet, feltéve, ha nem éjfélkor indulsz szülni.


A progarmozott szülésről azért én lebeszélnélek!

28. szisi
2010. aug. 2. 16:07
Még az is megoldás lehet, hogy ha találsz olyat, aki vállalja Gergőt, a kórházban a folyosón/előtérben/zsibongóban/váróban/akárhol vigyázna rá, és apuka időnként le/ki tudna menni ránézni Gergőre. Ő is biztosan nyugodtabb lehetne, és ti is, hogy azért van ellenőrzés, ott van a közelben. És szülés után már apuka tudná megmutatni Neki a kistesóját! :o)
2010. aug. 2. 16:02
Azért októberben ,írd be ,hogy alakultak a dolgok!!:) de a nagyikkal azért meg hánynám .vetném a dolgot azért,és addig még ha nem is volt távol tőled ,addig próbálkozhatnátok ,és nem árnyékolná be semmi a közös szülés örömét.
26. szisi
2010. aug. 2. 16:01

[link]


Töltsd ki, és az adott találatok között talán lesz olyan, aki nem hat ökör áráért vállalja el Gergőt - és megismerkedni is hajlandó vele a szülés előtt, így nem lesznek "idegenek2 egymásnak! :o)

2010. aug. 2. 15:51

Köszönöm a segítséget!

Most mennem kell, de még várok ötleteket! :)

Szép napot mindenkinek!

2010. aug. 2. 15:50

én mindenképp a nagyszülöket választanám,vagy elviszitek az utolsó héten vagy feljönnek,szerintem ellene velük,meg a nagyi is örülne.

Amúgy meg az hogy az első olyan gyorsan történt attól még a második lehet hosszú,de kivánom hogy ne legyen és sok boldogságot!!!

23. erababa1111 (válaszként erre: 20. - *Vinike*)
2010. aug. 2. 15:49

Hát, igen! Pedig már erről is beszéltünk, de Apa a kicsinél is bent akar lenni, mint Gergőnél :)

És tényleg hatalmas segítség, hogy Ő ott lesz velem!!! (a nagyobb érdekében én is felvetettem, hogy akkor inkább legyen Gergővel, én meg majd megoldom valahogy a szülést. Erre az volt a válasz, hogy nem akarja kihagyni ezt az élményt huginál sem; "majd vigyáz Rá valamelyik áplónő odakint" :))) )

22. erababa1111 (válaszként erre: 17. - Ancsyangel)
2010. aug. 2. 15:45

A programozásra nem is gondoltam! Ez nem is rossz ötlet!!! Köszi! :)

Átbeszélem a dokimmal a lehetőségeket legközelebb!

21. ancsyangel (válaszként erre: 13. - BollerKrisz)
2010. aug. 2. 15:45
ez tényleg nagyon nem nyerő ötlet!!!!
20. *Vinike* (válaszként erre: 13. - BollerKrisz)
2010. aug. 2. 15:44
Hát,azért egy szülés nem olyan gyakori esemény,amiről csak úgy LEMOND az apuka!!! ráadásul a jelenléte rengeteget segít a szülésnél. Én pl.ragaszkodtam hozzá,hogy velem legyen.
19. erababa1111 (válaszként erre: 15. - Andi972)
2010. aug. 2. 15:43

én is erre gondoltam alapból, de sajnos kevés olyan van, aki csak alkalmilag vállal "megőrzést", ráadásul akár éjjel is :( Előtte meg szoktatni kellene, de ugyen nem szeretnék sok pénzt kiadni erre, mert abból híjján vagyunk :S

Azért köszi a válaszokat! :)

2010. aug. 2. 15:43
Ha minden lehetőséget kizársz, akkor elég nehéz megoldani. De én bébiszitterre nem bíznám csak egy alkalomra. Nnem kellene annak a kisfiúnak megismerni azt, akivel hirtelen el kell töltenie néhány órát? Főleg, hogy akkor majd az izgalmat tapasztalja és nem érti, hogy miért nem vele foglalkoznak?
2010. aug. 2. 15:42
Nekünk 3 nap mulva érkezik a kicsilány programozottan :( így a nagyobbakat holnap elviszi magával a nagymama picit nyaralni és aznap jönnek haza mikor mi a korházból. Nagyon hiányozni fognak de egy kis levegőváltozás a nagyobb babának sem árt.
16. erababa1111 (válaszként erre: 11. - Andi972)
2010. aug. 2. 15:40
pontosan! :)
2010. aug. 2. 15:40
Csak bébiszitter marad akkor.
14. erababa1111 (válaszként erre: 7. - Andi972)
2010. aug. 2. 15:40

Még nem volt különösebben több időt távol tőlünk sosem, mert ugye nekem az a feladatom, hogy Vele legyek... :)

A nagyikat nem akarom felköltöztetni, mert ők is dolgoznak, s inkább a szülés utáni 1-1 hétre tartogatom őket, ill. a szabijukat :)

2010. aug. 2. 15:39
bocs elkerülte egymást a kettőnk írása. Szerintem mondjon le a bentlétről a nagytesó érdekében!!!!
2010. aug. 2. 15:39
Ez nalunk is megoldasra varo problema, egyelore fogalmunk sincs, mit fogunk tenni. :(
11. Andi972 (válaszként erre: 4. - 25eed67283)
2010. aug. 2. 15:39
Valószínű apás szülést szeretne ,és el is húzódhat.így várakozni még kicsi ö.
2010. aug. 2. 15:38
Ha minden barát, ismerős, rokon kilőve, akkor csak bébiszittert javasolnék.
2010. aug. 2. 15:38

És a kedves apa hol lesz, amíg te szülsz? Ő pontosan tökéletes lenne eme nemes feladatra!


Nálam még az apa sincs itthon, úgyhogy ha menni kell, akkor viszem a kislányomat a mentőben magammal és majd a dédnagymama jön elénk a kórházba, mire mentővel odaérünk. Ez a terv!

8. erababa1111 (válaszként erre: 5. - 3dc5a222b9)
2010. aug. 2. 15:37
A párom is bent akar lenni velem a szülésnél, ezért nem tudom rábízni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook