Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van tapasztalata valakinek az Orangeways társaságnál utaskísérői munkáról? fórum

Van tapasztalata valakinek az Orangeways társaságnál utaskísérői munkáról? (beszélgetős fórum)

1 2 3
65. tempo100 (válaszként erre: 63. - Nemhiszemel)
2011. aug. 2. 14:40

érdekes hogy csak azok beszélnek itt akik már nem dolgoznak itt. vajjon miért? nekik van idejük?

és mindenki aki jót ir az a botox embere? érdekes. vagy inkább fordítva: mindenki aki jót ir az mond igazat és a többieknek savanyú a szölö (ssi).

miért is kellett elmenned?

már bánom hogy belementem a vitába mert csak annyit kellett voln irnom hogy jöjjön el nézze meg mindenki magának.

64. tempo100 (válaszként erre: 62. - Nanja)
2011. aug. 2. 14:31

tényleg nagyon vicces ahogy megpróbálnak engem alázni hogy nem is létezem. de elmagyarázom. az elözö helyemen csak alig kaptunk fizetést. a minimálbér néha átjött, aztán 3 hónap múlva a többi. az utolsó 3 hónapban pedig semmi. úgy kellett könyörögni. lehet hogy rosszul fogalmazok.

másik: tudja az, hogy késik pár napot, még rendes elszámolásnak minösül a mai világban. ennyi. és szerintem.

szóval netessék a becsületembe gázolni, mert nem érdemeltem ki Öntöl. hálássan köszönöm.

Érdekes hogy mennyire ráérnek. én azóta dolgoztam és kéthavi fizetéssel lettem gazdagabb.

2011. jún. 21. 19:12

Tempo100!

Te nem egy beépített embere vagy a Botoxnak?

Nagyon véded ezeket!Pedig igaza van teljes mértékben annak aki azt állitja,hogy nem becsülik meg az embert,és hogy fizetést sem kaptak a mai napig többen.Én tudom mert magam is itt dolgoztam!!

62. Nanja
2011. jún. 20. 12:19

Ja, és még egy dolog, hogy ki állít valótlant, ha már Ön megvádolt engem azzal.

37. tempo100 2011-05-12 13:41 hozzászólásból: "Nekem a két év alatt rendesen elszámoltak mindig." ezt üti a következő: 49. tempo100 2011-06-01 11:12 "én onnét jövök ahol 3 hónapja csak minimálbért kaptunk a többit "majdmegkapjuk"." Tehát ez érdekes, ha két éve van a cégnél, akkor 3 hónapja hogy kaphatta a minimálbért máshol?

Mégegy érdekesség: 53. tempo100 2011-06-01 23:50 "és nemmomdom hogy nem volt néha késés de megkaptam a pénzt." Tehát jól kivehető, hogy a legelső hozzászólásában időbenről beszélt, az 53. hozzászólásban már ellentmond önmagának. Tehát mielőtt a valótlannal vádaskodna, kérem, legalább olvassa el Ön, hogy miket írt, aztán lehet másokat is megvádolni. Tehát Ön volt az, aki VALÓTLAN dolgokat írt, ezzel szerintem mindent elmondtam, BEFEJEZTEM ezt a témát.


Balesetmentes és buszkarcolás nélküli további jó közlekedést!

61. Nanja
2011. jún. 20. 11:34

Kedves Tempo100! Itt senki nem mondta, hogy nincsenek normális sofőrök, és senki nem mondta azt, hogy nem tetszett a munka. És milyen valótlanságot írtam? Kedves Tempo100, legyen szíves normálisan végig elolvasni, hogy mit írtam. Vagy valótlannak tartja azt, hogy hóban-fagyban vezetnek a sofőrök, és azt is, hogy az utaskísérők végig ülik ugyanúgy az utat? Vagy hogy a felsővezetés hozza meg a döntéseket, amiket be kell tartani, és az utaskísérő is ugyanolyan alkalmazott, mint a nemzetközi buszvezető? Nem írtam valótlant, de ez az Ön hozzászólásainak némelyikére igaz. És igen, sok normális sofőr van, akikkel szívesen dolgozik az ember, róluk szerintem szintén nem mondott senki rosszat. Nyíltan és normálisan fogalmaztam, nem tartalmazott valótlant az irományom, és főleg nem írtam olyat, hogy ne dolgozzon ott senki, de Malvivente hozzászólásainál sem találok olyat, hogy erre buzdítaná a népet. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hova szeretne menni dolgozni, ugyanúgy mindenki eldöntheti, hogy szeretne e utaskísérő vagy nemzetközi autóbuszvezető lenni vagy az OW-nél, vagy máshol.

Vagy Önnek még soha nem szólt be jogtalanul egy utas sem? Előfordulhat az is, nem feltétlen kell panaszlevél ahhoz, hogy valakit megbántsanak munka közben. Szerintem itt mindenki elmondhatta a véleményét, megtettem én is, más is, de valótlansággal vádolni, ami nem igaz, az érdekes számomra, de szíve-joga mindenkinek eldönteni, hogy fogja fel a dolgokat, vagy egyáltalán fel akarja e fogni. Úgyhogy én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem járattam le se az OW-t, se más céget, és nem én voltam az, aki a vállalkozók buszcégeit lenézte volna, mert mindenhol ugyanazt kell egy autóbuszvezetőnek csinálnia, csak más a busz típusa. De mindegyiken van kormány, gáz és fékpedál, váltós busznál sebváltó és kuplung, automatánál az automata váltó, illetve intarder vagy retarder, továbbá ugyanúgy vezetniük kell, ugyanúgy utasokat visznek A-ból a B-pontba. Vagy ez is valótlan lenne?

Úgyhogy én kérem meg Önt, hogy ne vádoljon engem meg azzal, hogy valótlant írtam. Mert ebben a hozzászólásomban sincsen semmi valótlan.


További szép napot!

60. tempo100 (válaszként erre: 56. - Malvivente)
2011. jún. 20. 11:00
köszönöm a pozitiv véleményt és jókivánságokat.
59. tempo100 (válaszként erre: 57. - Nanja)
2011. jún. 20. 10:58
Én nem tarthatom a hátam minden soför "etikai" döntése miatt. azt tudom hogy ittvagyunk, megvagyunk, normálisak vagyunk. az ajánlatokat kiki maga dönti el hogy elfogadja vagy sem. a szexre és állásra egyaránt. de magától is kérem, ne irjon valotlanságokat csak mert nem tetszett itt nálunk. ugyanis mi még itt dolgozunk és szeretnénk is. köszönöm.
2011. jún. 19. 14:08
Most már azt hiszem nagyon örülök, hogy nem vállaltam el az állást :)
57. Nanja
2011. jún. 18. 01:24

Kedves Malvivente :) Szépen és kultúráltan válaszolsz, túlzottan is,Tempo100 nem biztos, hogy megérdemli a normális stílust, ahogy elnéztem, elég könnyen letegezett és "lebarátozott" számára vadidegeneket is. Egy fórum azért van, hogy mindenki szabadon elmondhassa kulturált formában a véleményét, és ez a fórum azért jött létre, mert egy kedves fórumozó feltett egy számára fontos kérdést, amire segítséget várt. Itt senki nem járatta le az OW-t, elmondott Tániácska egy véleményt, ez nem azt jelenti, hogy le kellene hurrogni Őt. Minden utaskísérőnek úgy gondolom, hogy megvannak ezek a tapasztalatok, hiszen emberekkel és emberek között dolgoznak, és elég nehéz az emberekkel való kommunikáció, mert minden ember más és más.

Tempo100, ha Ön tényleg buszos, és gondolom régóta benne van a szakmában, akkor kellene, hogy legyenek kapcsolatai más buszosokkal is. Én ismerek Weekend buszost, időben kapja a fizetést, ezáltal nem értem, hogy mért dobálózott más cégekkel, hiszen ez a fórum nem a Weekendbus-ról és a Contibus-ról szól. A munkabér törvénybe foglalva is a munkavállalónak kötelezően jár az elvégzett munkáért cserébe, a munkaszerződés pedig rögzíti minden esetben a kifizetés időpontját. Ha az emberek nem kapnak időben fizetést, természetes, hogy nem tudnak megélni, csekkeket feladni, élelmet venni, családosok esetén gyermek iskoláztatását és a felmerülő járulékos költséget fizetni. Ha egyedülálló szülő, vagy legyen egy albérletben lakó fiatal lány, vagy gyerek nélküli fiatal pár hitelekkel a nyakán, fontos a határidő, mert elúszik a lakás/ház/autó, és a gyermeknek nem mondhatja azt az ember, hogy most nem eszel mert, de ez a topic nem is erről szól!!.. Kedves Tempo100, válaszai mindig egymásba vágóak, egyik szava üti a másikat. Igen, van olyan utaskísérő, aki valóban nem csinál semmit, alszik és nem törődik az utasokkal, de van olyan sofőr, aki bántja a lányokat. Én úgy gondolom, ha egy buszon dolgozik és egy cégnél az ember, akkor egymást segíteni kell, és nem főnökösködni, hiszen azért van a felsővezetés, hogy a döntési jogkörét használva szabályokat és döntéseket, továbbá utasítást hozzon az alkalmazottai számára, és az utaskísérő ugyanolyan alkalmazott, mint a nemzetközi autóbusz vezető. Nagy a nyomás a sofőrökön, hiszen gyakran 65 utas ül a hátuk mögött, télen-nyáron, hóban-fagyban, de az utaskísérőn is nagy a nyomás, hiszen egy utaskísérőnek az utas kedvében kell mindig járnia, és nem lehet mindenki mindenkinek szimpatikus, így ezáltal nem könnyű nekik sem, továbbá ha valami nem működik megfelelően, Őket bántják az utasok, nem a busz vezetőjét. Ja, nem mellesleg ők is végig ülik az egész utat.. Beszélhetünk etikáról is: vajon etikus egy nős családos embertől kétértelmű vagy épp nyílt kérdést feltenni egy utaskísérőnek? Ezzel nem azt mondtam, hogy Ön ilyen lenne, de van ilyen is. Kérte Tániácskáról, hogy mondja meg a nevét, nos, akkor ezt én is kérdezhetném Öntől.

Malviente és Tániácska sem azt mondta, hogy minden sofőr ilyen, nem értem mért kell a bolhából elefántot csinálnia.

Úgy gondolom, hogy azok a lányok, akik több, mint 3 hónapot lehúztak a cégnél, nem volt büdös a munka, ha az lett volna, elmentek volna próbaidő alatt.

És kedves Tempo100, se Malviente, se Tániácska nem említett meg egy nevet sem, gondolom ismeri a személyiségi jogokat, ezáltal Ádámot igazán nem kellett volna ide belevonnia, mert ehhez a témához Neki nincs köze. Úgy gondolom, hogy egy választ kultúráltan is meg lehet fogalmazni, megadva a tiszteletet a feleknek, kedves Tempo100, nem oktató jelleggel szánom, de a finomabb stílus és az emberibb kommunikáció vádaskodás, támadás nélkül általában normális viszonyt képes eredményezni..Ez a "belsős infó lehet bizonyítani", meg "te meg pont ebbe köpsz bele kivülálóként" ezeket szebben is meg lehetett volna fogalmazni, és Malvivente nem köpött bele semmibe, de az Ön mukájának a minőségét sem hiszem, hogy rombolta. Tehát kedves Tempo100,egyedül Ön támadta meg a fórumozókat,kisebb-nagyobb helyesírási hibákkal.

UI: a becenevek változnak, és minden emnernek megvan az, hogy kit hogy nevez, de nem kötik az emberek mindenki orrára.


Balesetmentes közlekedést kívánok Önnek!

56. malvivente (válaszként erre: 55. - Tempo100)
2011. jún. 3. 07:17

Azt nem vitatom, hogy a cég árai jók, működhetne ez nagyon jól, remélem, fog is. Persze, hogy rosszul tudtam a nevet, ezt talán még az se hallotta élőben, aki a bizonyos sztorit mesélte... De a lényege igaz.


Én többet nem fogok ebbe beleszólni, de annyit viszont hadd kérjek én is, hogy legyél te is, a többiek is kedvesebbek és megértőbbek, és ti se gyűlölködjetek velük. És ejtsétek ezt a ki-hogy keres témát (főleg, hogy van közülük, aki csak a napokban kapta meg az áprilisit). Nem ismerem mindet, de több közülük nagyon aranyos, tanul, dolgozik, nyelvet beszél, és ugyanannyit áldoz, hogy hajnalban tökéletesre simítsa magát, és hóban-szélben elballagjon dolgozni, hazajöjjön a telephelyről, mint ti, sofőrök. Mindenkinek a békesség az érdeke a két csoport között, elvégre velük utaztok, nem egymással, vagy a vezetéssel.


Ugyanakkor azt is tudom, hogy a ti hátatokon nagyobb a felelősség, ha baj van mind emberileg, mind anyagilag elővesznek titeket. Szálláshelyek elvételéről, ebből akadó kockázatokról ne is beszéljünk... Ettől függetlenül az övék is stresszes munka, ha vécé, film, kávé, valami nem működik, őket kínozzák az utasok, és nekik kell pucolni a dolgokat, ha valaki nem nézi végig azt a szájbalökött 3 perces filmet az út elején.


Most úgy hallom, megint jó szelek fújnak a cég háza táján, remélem, megtalálja régi önmagát, amikor ezek a lányok is imádták, mert egykor lehetett, ahogy mesélték, meg láttam rajtuk.


Biztos utat, kulturált utasokat!

55. tempo100 (válaszként erre: 54. - Malvivente)
2011. jún. 2. 15:46
rosszindulattal és ferde szemüvegen át minden cégről lehet rosszat irni. Ha nem dolgozol itt akkor ne itelkezz. még a becenevet is rosszul vetted le az ismeröseidtöl. a legtöbb soför aki itt dolgozik normális és lehet velük dolgozni. ezt akarjuk legtöbben. nekünk is baj ha az utaskiserö fúj ránk egy úton át. mi is a békességet akarjuk. te meg pont ebbe köpsz bele kivülálóként. nagyon szépen kérlek hagyj mindket dolgozni. ha az ismerőseidnek baja van velünk mondják el Ádámnak. ezzel én is befejeztem. ha valaki kiváncsi vegyen egy jegyet és nézze meg maga milyen itt dolgozni. egy bécsi vagy pozsonyi most olcsóbb ha a busznál veszed a jegyet.
54. malvivente (válaszként erre: 53. - Tempo100)
2011. jún. 2. 03:09

Te miről beszélsz? Hány embert nevezzek meg, akár az irodából? Arra reagálj, amit mondok. Nem fogom megadni a lehetőséget, hogy visszaéljetek a helyzettel. Nem vagyok ügynök, nem fizet senki, de nem fogom nyilvánvalóvá tenni, kiket ismerek, csak azért, hogy te a főnökeidnél szerezz pár jó pontot azzal, hogy megszívatjátok őket... Mert ez az OW-nél így szokás. A fotózásokról, ki alszik, ki hogy dolgozik-dolgokról ne beszéljünk (persze lehet, hogy te friss ember vagy, és ezekről nem is tudsz...) A másik dolog meg az, hogy talán azzal kéne foglalkozni, hogy miért van az, hogy egy cégen belül ennyire gyűlölködik a két réteg, utaskísérő és sofőr. Talán nem egymás zsebében kéne kotorászni, hanem segíteni kéne a másik munkáját. Te is nyilván olyan fennhéjázó sofőr lehetsz, aki minden lánynak elmagyarázza az út elején, hogy te vagy a főnök meg a kapitány, aztán lehet nekik kussolni... Idézlek "de ha velem jössz, akkor azért dolgozni is kell." Már előre gyűlölködtél meg játszottad itt magad egy vadidegen embernek... Pont mint az a bizonyos 'Mosolygós Halál', akit megint nem nevezek nevén. Pont titeket szívat orrba-szájba a cégnél. Ha új vagy, talán ezekről nem tudsz, de nem baj, majd idővel...


Olyan ember jelentkezzen ilyen állásra, főleg diákként, egyetemistaként, főiskolásként, aki elviseli, hogy egy sofőr már az elején lenézi, lekezeli, és sokallja a fizetését. A 'kacsintós' megjegyzésekről, célozgatásokról nem is beszélve.


És innentől lezártam a témát. Remélem, aki ide kerül, képet kap a cégről, illetve a dolgozóiról.

53. tempo100 (válaszként erre: 52. - Malvivente)
2011. jún. 1. 23:50
Ha ha ha! márcsak tudom hogy mi vagyok. te meg rosszindulatúan tereled a témát. ki fizet téged? engem az OW, ez nyilvánvaló. és nemmomdom hogy nem volt néha késés de megkaptam a pénzt. lehet dobni a témát mert már unom a rombolásodat. valami jót is mondj ha tényleg nem a rombolás a célod. kérj az ismerős lányoktól információt. valami jót irj le valami aproságot amit csak belsős tudhat. Nos? lehet bizonyítani.
52. malvivente (válaszként erre: 50. - Tempo100)
2011. jún. 1. 16:27

Magasról teszek rá, hogy más cégnél mi megy, nem érdekel, ez a topic erről a cégről szól, és ne takarózz azzal, hogy máshol is ez van.

Én nem vagyok ügynök, te pedig fix, hogy nem vagy sofőr.

Ha az vagy, akkor talán szólhatnál a feletteseidnek, hogy a lányokat is fizessék ki. Többet ismerek közülük, ők mondják. Nincs buszos cégem, nem érdekem lejáratni az OW-t. Azért kezdtem el ezt írni, mert láttam, h a Tániácska nevű lánynak milyen lekezelően reagáltál, és megvádoltad, hogy hazudik, miközben ez a HARMADIK HÓNAP, hogy KÉSNEK A FIZETÉSEK. Ha azt mondod, hogy ez nem így van (sofőröket nem tudom), akkor IGENIS HAZUDSZ.

Azért raktam be netes cikket is, mert a FÜGGETLEN olvasó lehet, hogy az én személyes véleményemre, tapasztalataimra nem ad sokat.

51. tempo100 (válaszként erre: 47. - Malvivente)
2011. jún. 1. 11:31
méghogy én hazudok. ezt vond vissza.
50. tempo100 (válaszként erre: 48. - Malvivente)
2011. jún. 1. 11:29

Te mindent elhiszel? vagy csak egy fizetett ügynök vagy? olyanokat irszt ami bárhol a neten hozzáférhető. lejáratni könnyü. VT transman nem fizeti a dolgozókat, ezt is hallottad? hogy a vt buszok nem állnak meg a megállóban ha nincs legalább 2 utas, mert ugrik a prémium? ezt is olvasni lehet a neten.

tudod hogy a szakszervezet csak direkt csinálja az álbalhét? nézd meg csupa olyat írnak ami nem nagy szabálytalanság. csak azért hogy elhitessék a soförökkel hogy melettük vannak. közben tuti hogy lefizették öket hogy ne legyen nagy baj. na erre mondjál valamit.

49. tempo100 (válaszként erre: 47. - Malvivente)
2011. jún. 1. 11:12
Nemmindegy hogy nem kapott vagy későn kapott fizetést. én onnét jövök ahol 3 hónapja csak minimálbért kaptunk a többit "majdmegkapjuk". ha máshová mész mennyit keresnél? inkább választom a többet és legyen néhány nap csúszás benne. te itt dolgozol? vagy csak úgy csinálsz? menjél a Contibuszhoz vagy vikendbuszhoz, na ott hol a fizetés?
2011. máj. 27. 13:55

Bár ez csak néhány napos késésről ír (voltak, akiknek 2 hetet késett a márciusi bére), de ez is ide tartozik:


2011. április 14. csütörtök, 15:00


A Dám Szakszervezet szerint késve fizette a márciusi béreket Tolna megyei munkavállalóinak a Gemenc Volán Zrt. alvállalkozója, az Orangeways Zrt. Dávid György, a szakszervezet elnöke csütörtökön az MTI-nek elmondta: másodszor fordult elő, hogy több napos csúszással kapták meg a dolgozók a fizetést, ezúttal négy nappal később, április 8. helyett 12-én utalták a béreket, és volt, aki csak 14-én jutott hozzá márciusi béréhez. A munkavállalók egy része ráadásul nem kapta meg a bérjegyzéket, így nem tudják, hogy pontosan milyen jövedelmet fizetett ki a munkáltató - tette hozzá.



A szakszervezeti vezető az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a következő munkáltatói jogsértés után "azonnal beszüntetik a munkát".


Dávid György az MTI-nek nyilatkozva azt mondta: erre akkor kerülhet sor, ha az áprilisi béreket sem fizeti ki időben a cég.


Az érdekvédelmi szervezet vezetője azt is elmondta: a Gemenc Volán Zrt. vezérigazgatója ígéretet tett arra, hogy garanciákat kér a volántársaság alvállalkozójaként működő Orangeways Zrt.-től a kollektív szerződés betartására.


A Dám Autóbusz-közlekedési Szakszervezetet is tömörítő Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetsége az idei bérmegállapodás elmaradása miatt már két alkalommal tervezett sztrájkot, azonban a bíróság mindkét esetben elutasította az elégséges szolgáltatás megállapítására vonatkozó szakszervezeti kérelmet, így a munkabeszüntetés elmaradt.


MTI.


[link]


Erről te nem tudsz, tempo100?

2011. máj. 27. 13:48

Kedves tempo100.


Ne ferdíts, avagy azt mondom, ne hazudj. Ha csak rosszul vagy informálva, az megbocsátható, de például ezt az emailt neked is meg kellett kapnod:


ápr. 19.

Tisztelt Uraim és Hölgyeim!


Most még egyszer és utoljára kérem türelmüket a bérekkel kapcsolatban.


Természetesen a cég jövőjét illetően nincs ok az aggodalomra. Amennyiben most számíthatunk Önökre, a türelmükre és lojalitásukra, akkor mindenképpen megoldjuk a helyzetet.


Jelenleg minden beérkező forrásunkat üzemanyagra és bérekre fordítjuk.


Kérem azokat, akik még eddig nem kaptak semmilyen előleget vagy teljes utalást, és emiatt a munkavégzésükben, vagy életvitelükben korlátozva lennének, hogy jelezzék ezt felém, vagy M. felé.


Március 15-e környékén is nézz körbe a postafiókodban.


Ebben a hónapban már megérkezett? Szerencsés ember vagy : ) Szóval mielőtt nekiesnél a lányoknak, talán ismerni kéne a problémáikat.

46. e2579acec2 (válaszként erre: 45. - Tempo100)
2011. máj. 18. 15:30
Nem hívtak be.
45. tempo100 (válaszként erre: 43. - E2579acec2)
2011. máj. 16. 18:07
És mi történt? Nem hivtak be? Bocsánat, hogy lebarátoztalak.
44. e2579acec2 (válaszként erre: 42. - Tempo100)
2011. máj. 14. 19:20
Az tuti:))))
43. e2579acec2 (válaszként erre: 37. - Tempo100)
2011. máj. 14. 19:19

Hát hidd el, hogy megbízható forrásból tudom. Nem a sofőrökről beszéltem, hanem az utaskísérőkről, de mindegy...

Nem tudom ki vagy, de kedves, hogy a barátodnak tekintesz és elhiszem, hogy nem olyan rossz, én is jelentkeztem az állásra és nem piszkos nekem munka, szívesen mentem volna oda dolgozni....

2011. máj. 12. 21:55
rendes hogy megköszönöd. ezt a hozzáálást tuti díjaznák az interjún :-)
41. Zizigirl (válaszként erre: 40. - Tempo100)
2011. máj. 12. 18:34
Köszönöm a választ.
2011. máj. 12. 18:09
Nemkérik el. ez csak elrettentés hogy komolyan gondolod. a legtöbb nyugodtan távozhatott.
2011. máj. 12. 17:11

Tényleg ki kell fizetni egy 75000 Ft-os tanfolyamot?

Ha előbb eljövök mi történik? A próbaidő alatt következmények nélkül felmondhatsz, nem?

38. tempo100 (válaszként erre: 31. - Tániácska)
2011. máj. 12. 13:49
Kedves Tánya. Nemtudom ki vagy nem ismerek rád pedig az irományodból az derül ki hogy együtt dolgoztunk. Én még ittvagyok. Kikérem magamnak hogy ilyeneket írj rólunk csak azért mert neked büdös volt a munka másnak még jó lehet. Ki vagy? Ha valóban itt dolgoztál akkor tudhatot hogy az utaskisérőknek jó dolguk van. de azért mert sok utas panaszkodott rád és eljöttél még nem kell másik hatvan ember munkahelyébe beleronditanod. köszi
37. tempo100 (válaszként erre: 33. - E2579acec2)
2011. máj. 12. 13:41
Kedves Sparks nem tudom honnan hallottál ilyesmit. Sofőr vagyok a cégnél. Ez butaság, ugye te is tudod, hogy ha nem lenne fizetés, akkor mise dolgoznánk itt. Nekem a két év alatt rendesen elszámoltak mindig. Volt társam egy másik helyen már két hónapja csak filléreket kap mert "csúszik". Itt megkapjuk az egészet. csak az a baj hogy az utaskisérők majdnem többet keresnek azt végigalusszák az utat. hiddel barátom ez nem olyan rossz. de ha velem jössz, akkor azért dolgozni is kell.
2011. máj. 6. 14:02
Most léptem ki, tehát a próbaidőt leszámítva 10 hónapot, azzal együtt 13..Te honnan hallottad h nincs fizu :)? Csak nem vmi ismerősöd van ott?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook