Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van rá jogom, hogy kikérjem a papírokat? fórum

Van rá jogom, hogy kikérjem a papírokat? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 14. 10:48
nem ismerem a történteket, csak úgy eszembe jutott, hogy többször olvasni olyan beavatkozásrokról, amikről az érintett még csak életében nem is hallott
2012. jan. 14. 10:47
a betegnek nem kell ellenjegyezni a kórházban történteket? (most azokra gondolok akik maguknál vannak és nem amnéziában szenvednek)
10. Ági05 (válaszként erre: 9. - Mariann.)
2011. aug. 21. 13:51

Egyik ismerősöm mondta,hogy utólag beírkáltak dolgokat,ugyanis ő míg bent feküdtek,akkor követelte,hagy nézze meg a papírokat.Majd később kikért mindent a betegjogi képviselő útján, és sokkal több minden volt beírva,mintha rendesen ellátták volna a babáját.

Ezek után semmit nem tud bizonyítani.

Nálunk is volt probléma az orvosom hezitálása miatt,persze a zárójelentésen semmi,a fent említett esetet ismerve,nem is mentem a betegjogi képviselőhöz.A gyermekem kezelő orvosa megmondta(persze írásba nem adta),hogy a szülészorvosom hibázott.1 hónapot töltöttünk bent,de a lényeg,hogy már minden rendben.

Jó egészséget kívánok Nektek!

2011. aug. 21. 11:37

Köszönöm, hogy ennyien írtatok


akkor megpróbálom kikérni nem az a legfőbb szándékom hogy perelhessek hanem az hogy tudjam mi volt azon a napon.

független neurológusunk van, de ő nem meri mondani 100%osan hogy akkor történt mivel már 11 hónapos volt a fiam mikor hozzá kerültünk sok idő eltelt.

addig meg orvostól orvosig jártunk akik futószalagon kezelték a fiam és le sem sz.rták ...


mikor hajnalba be mentünk onnantól kezdve papírokat írogattak, szívhangról i vannak a papírok és mikor váltás volt este jött a másik doki elkezdett kiabálni mindenkivel, hogy reggel 5 óta benn vagyok és még csak 1 uh sem készült annak ellenére hogy bármikor szét válhat a heg, akkor azonnal uh volt kb 20-25 perc volt kaptam egy paksamétát amit fel kellett vinnem a szülőszobába és onnantól kezdve 1 órán belül kin volt a kisfiam, tehát biztos látott valamit a doki, nem?

8. timycat (válaszként erre: 7. - Timycat)
2011. aug. 21. 11:08

most nézem pécsiek vagytok, az említett ügyvéd úr szegedi, de országosan vállal eseteket, persze legalább egyszer át kell hozzá utazni


ha gondolod priviben megadom az irodája elérhetőségeit

2011. aug. 21. 11:06

Van jogod kikérni a papírokat! Sőt tedd is meg, közben vedd útba a betegjogi képviselőt is. Én a helyedben elvinném egy "független" - tehát nem abban a kórházban ahol szültél - dolgozó neurológushoz és adja írásban a szakvéleményét, miszerint a baba a hosszú vajúdás, késlekedés miatt agyvérzést kapott ott bent.

Gyűjtögess minden papírt, amit eddig kaptatok a kezelések, vizsgálatok során. Ha minden megvan akkor pedig irány egy ügyvéd. (én dr. Ábrahám Lászlót merem ajánlani, a legrutinosabb az országban a műhibaperek terén, és ő tutira megmondja, hogy érdemes-e perre vinni az ügyet) Ha az ügyvéd úgy látja, hogy nyerhető az ügy akkor pedig mindent -szó szerint- mindent be kell hajtani a kórházon (utazási költségek, gyógyszerek, Dévény torna költségei stb stb


Nagyon nehéz menet, remélem lesz erőd végig csinálni!


Szorítok, hogy Adrián minél gyorsabban fejlődjön!

2011. aug. 21. 10:58
Jogod van hozzá, de ha a zárójelentésre nem írták rá a lényeget, nyilván a saját papírjaikra sem, vagy már eltüntették. Szerintem, ha valamit lépsz legyen melletted a betegjogi képviselő, neki az a dolga, hogy segítsen.
5. Liza13 (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. aug. 21. 10:51

Szia! Nagyon sajnálom ami veletek történt!!! :(

Hihetetlenül felelőtlenek tudnak lenni az orvosok. :(

Szerintem ki kell hogy adják nektek a papírokat. Bár nekünk a zárójelentésen rajta volt minden vizsgálat, amit a kisfiammal csináltak. (vérvétel, uh)

2011. aug. 21. 10:50

Szia!

Nehéz mit mondani! Sőt nem is találok szavakat!!

Van jogod kikérni a papírokat és ők kötelesek odaadni!

2011. aug. 21. 10:50

[link]



Szia! Lehet itt okosabbat tudnak mondani.


Sok sikert!!!

2011. aug. 21. 10:50
Betegjogi képviselő elérhetősége minden kórházban ki van függesztve, de lehet a kórház honlapján is...
2011. aug. 21. 10:43

kisfiam születésénél nem volt minden rendben és ez csak nem rég derült ki, most 14 hónapos..

de a zárójelentésben amit kaptunk nincs semmi sőt nem említettek semmit.

a szülés előtt volt egy UH utána rögtön műtő, akkor tuti látott valamit a doki... nem? 2 napot vajúdtam...

akit érdekel a történet elolvashatja a naplómban itt most nem írom le mert hosszú.


szóval kikérhetem én a kórházból a papírjainkat?

szeretném most már megtudni hogy mi is van a fiammal illetve mi történt azon a napon..


tudtok nekem tanácsot adni ha esetleg elzárkóznának ettől a lehetőségtől? illetve nem akarnák ki adni a papírokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook