Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan javaslatotok, ami nektek bevált a babatervezéskor? fórum

Van olyan javaslatotok, ami nektek bevált a babatervezéskor? (beszélgetős fórum)


23. nella29 (válaszként erre: 21. - NomNom)
2021. okt. 7. 08:37
lehet, én nem szedtem. ezért tettem hozzá, hogy doki nekem azt is tanácsolta.
22. Magdi985 (válaszként erre: 1. - Golly)
2021. okt. 6. 16:30

Szia!

A fogantatás egy megmagyarázhatatlan csoda :)

Mi egy év után mentünk orvoshoz, hamar kiderült mi a gond: nálam minden oké, férjemnél viszont nem volt oké semmi. Ez volt 2018-ban. Rögtön lombikra küldtek, van, ahol eleve a donor himivarsejtet ajánlották. Nem akartuk, éltük az életünket mint előtte, sok sporttal, egészségesen.

Idén január legelején a férjem valahogy megkóstolta a kaukázusi kefirt. Eddig bele se nyalt soha életében, de most azt mondta, hogy ez olyan jó, hogy mostantól ő ezt reggelizi :D

Márciusban terhes lettem.


Őt nem lehet meggyőzni arról, hogy nem az tett csodát, nekem fogalmam sincs.

Csoda, rejtély.


Amúgy a viccet félretéve, ha pár hónap múlva se jön össze, én vennék pár doboz ovulációs tesztet, sokaknak segített.

21. NomNom (válaszként erre: 20. - Nella29)
2021. okt. 6. 16:12
Folsavat sokkal hamarabb kell. Már tervezésnél ajánlott
2021. okt. 6. 16:02

nekem kicsit könnyebb volt, megéreztem mikor van peteérésem és emellett ovu teszteket is próbáltam, csak hogy tudjam van e peteérés. azokban az időkben sűrűn együtt voltunk :) én számoltam, naptárban vezettem. femibion 0-át szedtem és C+D vitamint :) illetve 7 hetesen a doki még folsavat ajánlott.

gyógyszer abbahagyása utáni 2. próbálkozós hónapban összejött, most 17 hetes vagyok :) sok sikert neked is.

19. Golly
2021. okt. 2. 07:22
Köszönöm Dreamerlady!
2021. okt. 1. 22:45

Esetleg segíthet a nagy dózisú C-vitamin szedése még a Panna által leírtak mellett. Illetve nekem a nőgyógyász méhpempőt ajánlott. Nem tudom, hogy tényleg csodaszer-e, de esetleg érdemes lehet utána olvasnod.


Amit mèg ajánlott a nőgyógyász, az egy önfeledt pár napos nyaralás valahol Gyulán, sok lazulással és szerelemmel. ♥️

17. NomNom (válaszként erre: 14. - Golly)
2021. okt. 1. 18:29

De épp ez az, hogy semmi. Mivel egészséges vagyok, bíztam a testemben és kész. Itt a kisfiam.

Ha már egy ideje próbálnátok de hiába, akkor érthető a kérdés. De erre mit lehet mondani azon kívül, hogy hajrá? 🤷‍♀️

16. Golly
2021. okt. 1. 17:45
Örülök hogy ennyire jól ismersz! :D
15. papája (válaszként erre: 14. - Golly)
2021. okt. 1. 14:42

Mi értjük a lényeget, ami most is lejön a hozzászólásodból. Tudod hogy van időd, úgy teszel, mint aki nem aggódik, pedig ez jön le. Tudat alatt már a kudarcra gondolsz és rettegsz tőle.

Mint írtuk, élvezd a szerelmet és szeretkezzetek, ne gyereket csináljatok.

14. Golly
2021. okt. 1. 10:45

Úgy látom sokan nem értettétek a kérdésem lényegét! :)

Nincs szó semmi féle sürgetésről, stresszelésről. Ha nem jön össze most hanem mondjuk 2 év múlva akkor mi van?! Semmi... Miért ne tehetnék meg minden tőlem telhetőt hogy elősegítsem amire a legjobban vágyunk?! De, azokat az embereket meg nagyon tudom sajnálni, akit pár vitamin megakadályoz abban hogy átélje a parjával való szeretkezés örömét! :)

Kíváncsi voltam hogy kinek mi segíthetett babatervezéskor.

2021. okt. 1. 09:33
Az a baj, hogy a mai világban mindent túlterveznek. S ha a természet másképp alakítja, már probléma van belőle.
12. Bichi
2021. okt. 1. 08:58

Ha nem évek hiábavaló próbálkozásáról van szó, akkor nem értem én sem, hogy miért kéne bármi egyéb hozzá.

Ha 2-3 évig még mindig semmi, na nálam maximum akkor jönne szóba a terhesvitamin, meg a naptármódszer, addig bőven elég az élvezettel összefüggő próbálkozás :DDD

11. 9a0c484ff5 (válaszként erre: 10. - Papája)
2021. okt. 1. 08:33
Pontosan!
10. papája (válaszként erre: 1. - Golly)
2021. okt. 1. 05:58

Egyszerűen nem értem a mai fiatalokat. Mind úgy kezd a családalpításhoz, mint egy megvalósítandó feladathoz. Ez baj. Nem így kell gondolkodni hogy mi a módszeretek, meg hogy úgy sem sikerül, meg milyen praktikát vessetek be.

Csak az örömre egymás társaságára gondoljatok, a többit meg intézi a természet. Ne az legyen az esti program, hogy most gyereket csinálunk.

Annak kell természetesnek lenni, hogy aki szeretkezik, az bizony "úgy marad"

2021. szept. 30. 22:20
Aki babát szeretne az szerintem mindent próbál megtenni annak érdekében hogy megfoganhasson. Mindegy hogy hogyan vagy minek a segítségével.
8. NomNom (válaszként erre: 7. - Golly)
2021. szept. 30. 21:41
Pedig nem a vitaminok miatt lesz könnyebb vagy nehezebb.
2021. szept. 30. 21:27

Nyilván a szex az egyértelmű.

Köszönöm szépen Panna! Ilyen válaszokra gondoltam.

6. Panna07 (válaszként erre: 1. - Golly)
2021. szept. 30. 21:22
A femibion mellett még lehet plusz vitamint szedni, D vitamint 4000 NE egységben, és magnéziumot. Érdemes ovulációs tesztet csinálni hogy van-e rendes peteérés.
5. NomNom (válaszként erre: 1. - Golly)
2021. szept. 30. 21:02

Módszer?

Hat leginkább a szex. Mondjuk én érezni szoktam a peteérést szóval nem volt kérdés mikor érdemes gyakrabban csinálni.

2021. szept. 30. 20:47
Szex. Nem árt ha van.
2021. szept. 30. 20:33
Egyáltalán nem stresszelek rá, csak gondoltam valaki tud valamit tanácsolni ami segíthet.
2. 9a0c484ff5 (válaszként erre: 1. - Golly)
2021. szept. 30. 19:25
Az, hogy nem stresszelsz rá, és nem számolgatod állandóan, hogy melyik napokon vagy a legtermékenyebb. Gondolom havonta nem egyszer vagytok együtt, így feleslegesen ne tedd nyomás alá magad, mert akkor tuti nem jön össze.
2021. szept. 30. 16:19
Évek óta a jangee fogamzásgátlót szedtem. Most 4.hónapja, hogy abbahagytam és próbálkozunk a babatervezéssel. Szedem a femibion0 vitamint és követem a naptármódszert. Nektek mi és milyen módszer vált be a babatervezéskor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook